Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chodovská hlásná trouba č. 24

  

Chodovská hlásná trouba – 24. díl – 16. až 21. dubna 2014

 Mladší žáci – Vršovice "C"

 Aprílové počasí se podepsalo i na výkonu našich borců. Kromě toho si apríl nechutně zažertoval i s naší sestavou. Už druhý zápas po sobě chyběl podvrtnutý Radim, večer před utkáním vyslala paní Bebíčková svého špióna do Matyho břišní krajiny, a do toho všeho šel Lokajík podpořit oslabené Podolí, což jsem se dozvěděl zhruba půl hodiny před výkopem…


Hoši realizovali rozcvičku tentokrát sami, a to jak plánovanou, tak rovněž tu svoji, kdy hráli ještě před svoláním do kabiny tzv. řiť. Výsledkem bylo, že se v prvním poločase na hřišti spíše hledali, přihrávky v jejich podání se rovnaly sci-fi, balóny spíše odkopávali a první střelu na branku vyslal až v 10. minutě Maroun. O pět minut později zabrnkala na naši branku tyč, ale v 16. minutě vyslal Danuška do výstavní ulice Sendiho, který zkušeně zavěsil. Bohužel to bylo naposled, když jsme v utkání vedli. Během dvou minut totiž hosté výsledek otočili, a to vždy po totálním nedorozumění našich hochů při bránění jejich rohového kopu. Když před zápasem zdůrazňuji, ať na sebe chlapci na hřišti mluví a při soupeřových standardních situacích obsazují hráče důsledně, a pak si vybavím situace na hřišti, vzpomenu si na vedoucího autoservisu, pana Karfíka: "Ale je to marný, je to marný, je to marný…" Do půle mohl sice ještě vyrovnat pan Danuška, jenže sám před brankářem zavřel oči a vypálil přímo do něj, ačkoli se mohl slušně zeptat, do kterého místa v brance chce míč umístit. Poslední šanci první půle pak stvořil faulem na jeho osobu a zároveň zasklil pan Danuška, když trestný kop těsně za vápnem poslal nad.

O přestávce se v kabině vedl důrazný monolog a hráči byli ponecháni cca tři minuty napospas vlastním myšlenkám a hle – výsledky se dostavily:

- Sendiho krásná střela

- Danuška levačkou v gólové šanci trefil brankáře

- Sendi vyslal další nádhernou střelu, ale brankář zachránil

- Danuška vyslal Sendiho do uličky, ten udělal i kličku brankářovi, ale ten se stačil ještě sklouznout a míč ze Sendiho kopačky vyrazil.

Pokud máte pocit, že jsem vyčerpal všechny šance druhé půle, nenechte se mýlit – to totiž běžela teprve 4. minuta (!) a dosáhli jsme na vyrovnání: Danuška krásně pronikl po pravé straně, přihrál před branku, tam se balón prokousal přes asi čtyři hráče k Lukymu, který trefil nejprve brankáře, ale tak důrazně, že mu míč prošel pod tělem nebo mezi rukama a skončil asi o pět centimetrů za brankovou čárou! O 3 minuty později měl ještě Luky krátkou nohu na zadní tyči, ale pak jsme povolili v totálním nasazení, Iker v koncentraci a ve 13. minutě inkasoval po střele zhruba z 25 metrů, která mu obloučkem prošla nad rukama… Do konce zápasu jsme si už vytvořili jedinou vyloženou šanci (Sendi měl také krátkou nohu) a dosti trvalý tlak, ale buďto bez nápadu anebo se zblokovanou střelou či přihrávkou. Škoda, proti tomuto týmu jsme určitě měli na víc, a to jak co do bodového zisku, tak co do herní převahy a krásy.

Resumé: příště s organizovanou rozcvičkou, bez nečekaných zásahů do sestavy a hlavně bez zbytečného vysilování před zápasem. A cvičit přihrávky, hlavně jejich načasování, jejich přesnost a důraz a konečně také důsledné obsazování protihráčů! Howgh!                       

Akce zápasu:

16. minuta: Danuškova ulice by svou mentální náplní vydala na deset dílů téhož seriálu, Sendi tam byl včas a s klidem Tibeťana při meditaci skóroval.

 Konečný výsledek 2 : 3 (1:2), penalty: 6:4, na břevna a tyče 3:3!

 Hodnocení našich borců:

 Jan Hromádko – s druhým gólem (obličejem téměř z brankové čáry) a třetím jistě mohl učinit něco lepšího, nicméně bez mluvení na obránce a bez lepší organizace se to dá jen těžko, ale zaskvěl se při penaltách, kdy ukázal, jaký je brankář - známka 7 (bilance 0+0)

 pan Danuška – v prvním poločase na místě středového záložníka lehce utopený a nevýrazný (navíc ta zbytečná dělovka v koncovce), zato ve druhém na svém místě pravého záložníka ožil a místy si tam dělal, co chtěl, ba i o čem snil – známka 8 (bilance 0+2)

 David Doležal – jeho obětavý a pracovitý výkon srážel jednak slabší dolet jeho přihrávek a jednak leckdy slabší orientace na hřišti, z níž vyplynulo, že balón pouze kamsi nakopl; kladem je soustavná snaha se zlepšovat a chápat hru a pokyny – známka 7 (bilance 0+0)

 Vojtěch Doležal – v první půli vzadu opět kilometr od svých protihráčů, ve druhé půli přesunut za zásluhy dopředu, ale nic závažného nevymyslel – patrně ho na Vysočině při posledním několikafázovém tréninku přetížili – známka 6 (bilance 0+0)

Artur Fedčuk – na místě posledního beka, ale také spojnice s útokem vyhrál řadu soubojů všeho druhu včetně hlavičkových (což se o jeho spoluhráčích tolik říci nedá), ale i on komunikoval se spoluhráči slabě a místy také jenom nakopával – známka 8 (bilance 0+0)

 Otakar Kořínek – fotbalista s bohorovným klidem při práci s balónem, avšak až pochopí, že fotbal je akčnější sport a není tam tolik času na přemýšlení, nepochybně se jeho výkon zvedne o parník a Titanic to nebude – známka 6 (bilance 0+0)

 Sendi Murk – na jednu stranu opakovaně nechodí proti míči, takže je u něj obránce dříve, volí opakovaně špatná řešení týchž situací, na druhou se ale nebojí kliček, samostatných průniků a umí chladnokrevně zakončit; až mi ho bylo po zápase líto, moc chtěl – známka 7 (bilance 1+0)

 Ota Pavlas – balón mu skákal, hopsal, neposlouchal a všemožně ho zlobil… Osobní souboje mu sice jdou, ale ve fotbale je třeba hlavně kontrolovat míč, o což se Oťas určitě zasadí při tréninku a třeba i individuálně, ano? – známka 6 (bilance 0+0)

 Lukáš Rosín – v první půli na hřišti prakticky neexistoval, zato v té druhé se již dostal do své ráže, vydržel krásně po celý poločas téměř v plném tempu, takže doufám, že příště už bude hrát poločasy oba, protože to umí – známka 7 (bilance 1+0)

 Marek Salvet – centrované míče létaly převážně na prvního protihráče, osobní souboje vesměs prohrával… Vše se snažil vynahradit maximální nasazením, zejména pak v závěru zápasu, kdy hrál na pokraji vyčerpání a začal vyhrávat i hlavičky, ale hodně se na něm podepsalo (ostatně jako na ostatních) celodenní hraní na McDonald´s Cupu a ona neplánovaná "rozcvička" před výkopem – známka 7 (bilance 0+0)

Michal Straka – tentokrát byl povolán na poslední chvíli jako náhrada za emigrujícího Lokyho, za což mu patří velký dík, nicméně zápas mu příliš nevyšel. Míče mu odskakovaly od nohy i těla, soupeři byli rychlejší, takže se k zakončení vůbec nedostal – známka 6 (bilance 0+0)

 Diváci: středeční termín jim zkrátka nevyhovuje. Navíc hodně foukalo, okénko zůstalo zbaběle zavřené, takže se dá hovořit o atmosféře spíše komorní – známka 6

 Mladší přípravka – SK Střešovice 

Velikonoční pondělí bývá zpravidla kolébkou drastických až brutálních útoků chlapců směrem k orgánům, které jsou jinak terčem žhavých pohledů, zejména v období jarním, letním a místy i podzimním. Po této taškařici doprovázené tradiční říkankou avizující další neděli (do provody) pozře se několik džbánků veselého charakteru a … jde se na fotbal. A že tentokrát bylo nač hledět!

Naše mladší přípravka přivítala tým ze Střešovic, jež si pamatujeme coby velmi vyspělé jedince, převážně s výbornými stravovacími návyky. Naši hoši proti nim vypadali maličcí, ale to se rozptýlilo v průběhu zápasu, kdy naše velikost vystoupala až do nadoblačných výšin, ale pozor: Z nich se dá velmi lehce spadnout. Pohov.

Urputnou hru hostí jsme nedokázali zastavit pouze v první čtvrtině zápasu, kdy se v brance rozkoukával novic Filip S., který musel nahradit koledující Matese s Danýskem. Od druhé čtvrtiny se však zpívala naše písnička, a to tónem tak důrazným, že to muselo být slyšet daleko za hranicemi Chodova, ne-li až na dálnici, kde uvízly některé ambice překvapených řidičů – kolik že se to lidí vrací do Prahy. Publikum šílelo, hostinský nestačil nosit nápoje, aby hasil jejich žízeň a na trávníku se odehrávala bitva, v níž jsme dirigentskou taktovku třímali my a opět zase my. Hodně k tomu přispěl i moment, za který musím pochválit kolegu trenéra ze soupeřova týmu. Jejich nejlepší (a také nejštíhlejší) hráč se ve třetí čtvrtině tak rozlítil na Simona, až bylo jeho hněvu učiněno zadost v momentě, kdy jej trenér stáhl na střídačku, ačkoli jeho spoluhráči v tu chvíli hráli pouze ve čtyřech včetně brankáře. Horká hlava vychladla, ale hosty to už nenakoplo, naopak poslední čtvrtina se zvrhla v naši dokonalou exhibici, kdy např. Domino Mareš napodobil geniální Simonovo sólo z druhé čtvrtiny anebo Fíla P. dvakrát jako přes scanner zopakoval brejk po ještě lepším rozehrání Filipa S. Extázi pak způsobil další novic v našem dresu, Michael N., který v poslední minutě dotlačil míč do sítě způsobem, že publikum začalo zpívat oslavné chorály, které neznají ani na Spartě, ani v Houslicích, tím méně na Bayernu Mnichov a proti nimž jsou husitské bojové písně ukolébavkou na dobrou noc!

Děkujeme za nádherné odpoledne, a to tak, že všem!

 Akce zápasu (co z toho vybrat?):

15. minuta: přihrávky z první vždy patřily k nejúčinnějším zbraním útočících mužstev, takže i v našem provedení ťukes na ose Domino – Fíla P. – Simon ozdobil nejednu pomlázku!

 Konečný výsledek 17 : 11 (3:5, 6:3, 3:1, 5:2), penalty: 7:4!

 Hodnocení našich borců:

 

Filip Strejček – v první čtvrtině občas nevěděl, co s balónem a jak ho rozehrát, ale postupně ukázal svou fotbalovou chytrost (až genialitu) a nejenže nesmírně obětavými zákroky dvakrát zabránil gólu, on dokonce na dva cíleně a geniálně přihrál – známka 8 (bilance 0+2)

 Jan Červeňák – přišel poněkud později na sraz, což notně jeho výkon poznamenalo. Obvyklé slalomy přes tři hráče mu nevycházely a do útočných akcí se také nezapojoval, jak je jeho zvykem. V jeho případě však věřím, že už příště se dočkáme – známka 6,5 (bilance 0+0)

Dominik Doležal – při rozkopávání oloupal velkého Simona způsobem velezkušeným a stejně tak i zavěsil, avšak při zápase mu tyto jeho finesy nevycházely, a i když se do tempa postupně dostával, naplno to ještě nerozbalil, takže příště! – známka 6 (bilance 0+0)

Karel Hamala – nenápadný zadní útočník si chvíli zvykal zřejmě na novou sezónu, ale od třetí čtvrtiny byl plnohodnotným článkem týmu, který zkušeně odebíral míče, cíleně nacházel svoje spoluhráče a vše korunoval slalomem přímo z autu! – známka 8 (bilance 2+0)

 Matyáš Maixner – s obrovskou podporou nabitého hlediště si chvíli nevěděl poradit, protože mu nervozita a roztěkanost svazovaly nohy, ale v závěru se i on zapojil do celohřišťového náporu a málem i zavěsil. Každopádně potenciál ukázal obrovský – známka 6 (bilance 0+0)

Dominik Mareš – útočná síla jako zvon! V první čtvrtině neviditelný, ale potom to rozpálil naplno a sestava jeho účasti u gólů byla velmi pestrá: od dohrání míče přes perfektní sólo až po účast při akci zápasu – bravo! – známka 8,5 (bilance 2+1)

Michael Novák – v první polovině zápasu se koncentroval hlavně na teoretické disputace na lavičce, ale od třetí čtvrtiny do toho vletěl naplno (tedy i na hřišti) a svou snahu zaslouženě korunoval gólem, o němž se ještě dodnes nejen U Nováků zpívá – známka 7 (bilance 1+0)

 Filip Prachař – když má balón, těžko mu ho sebere i Ribéry a když ho nemá, je otázkou času, kdy si ho vezme, aniž by použil nedovoleného zákroku či šalebného vybafnutí. Své gólové představení ozdobil geniálně kopnutým trestným kopem – známka 9 (bilance 5+3)

 Jan Šesták – i jeho poznamenal lehce pozdní příchod, avšak vyznamenal se jednak skvělou přihrávkou na Simonův třetí gól, jednak nebojácností proti soupeřům o 20 kilo těžším a jednak výstavní penaltou – za takový oblouček by se nestyděl ani Panenka – známka 7 (bilance 0+1)

 Šimon Větrovec – jediný střelec v první čtvrtině, ale i jinak dominantní postava celého matche. Se soupeři si dělá, co uzná sám za vhodné, gól dá po sólu, z penalty, sebráním míče od gólmana soupeře – prostě Simon se vším všudy – známka 9,5 (bilance 7+3)

 Diváci: tohle byla jízda, tohle byl ten správný rambajs, tohle byl ten správný chodovský kotel! Pokřik střídal pokřik, skandování se obracelo střídavě k oslavám a střídavě k mejdanu, hráči si museli připadat jako v kotli samotného Lucifera. Jaký kontrast k suché atmosféře VIP při Lize mistrů i Lize ministrů – známka 10

 Starší přípravka – Tempo 

Naše citelně oslavená sestava (Sendi, Míša, Oťas) vyrukovala po nádherné předehře svých mladších kolegů proti soupeři, který má sice v záhlaví jméno Tempo, avšak o němž je známo, že preferuje tzv. elite soutěž a do těchto zápasů starší přípravky nasazuje borce druhé garnitury. Tentokrát však bylo všechno jinak, protože proti nám hrála regulérní elitka, což bylo vidět jak na přehledu jednotlivých borců, tak rovněž na jejich technice, která se nedala srovnat s tím, co proti nám vyběhlo na podzim na deštěm skrápěné umělé trávě na Lhotce.

První gól jsme inkasovali už v první minutě po špatné rozehrávce, ale o minutu později jsme krásně hlavou vyrovnali (Artie si naskočil na dlouhý Marounův aut) a měli i další šance, např. Martin anebo Dave, který si krásně naběhl na pas před branku, ale o tkaničky minul. Šance jsme měli i v dalších čtvrtinách, z nichž namátkou vybírám tyto:

-          Artie třikrát v nadějné pozici těsně minul dvakrát branku a jednou míč

-          Martinovi po jeho krásném sprintu po levé straně chyběly centimetry, aby se ten darebný kulaťák vešel do branky

-          Maroun trefil tyč

-          Dave pálil pět metrů od branky těsně vedle

-          Iker poslal Marouna do brejku, ale míč lízl pravou tyč

+    akce zápasu

Góly však padaly pouze do naší sítě, přičemž ve třech případech se dá hovořit o našich vlastních chybách, ale ve třech zbývajících musíme uznat nespornou kvalitu soupeřových akcí, čili gratulujeme a děkujeme za tuto konfrontaci – věříme, že byla pro naše chlapce prospěšná, aby také věděli, jak vypadá hra nejlepších borců své kategorie v Praze.

 Akce zápasu:

46. minuta: Iker rozehrává na Marečka Č., který z první chytrou přihrávkou nachází svého jmenovce, ale soupeřův gólman vytěsnil následnou střelu na tyč a odtud na roh! 

Konečný výsledek 1 : 7 (1:1, 0:3, 0:2, 0:1), penalty: 5:4!

 Hodnocení našich borců:

 

Jan Hromádko – jedna z hvězd zápasu! Perfektně rozchytán čelil pravidelným a nebezpečným nájezdům lhoteckých fotbalistů a nejenže si připisoval jeden skvostný zákrok za druhý, on i přesně rozehrával – výborné představení! – známka 8,5 (bilance 0+0)

Adam Adámek – zakaboněný výraz již v okamžiku rozcvičky signalizoval, že tady se koleda příliš nepovedla. Potenciál určitě má, jen je potřeba přistoupit ke hře samotné s chutí a také s patřičnou koncentrací – známka 6 (bilance 0+0)

Marek Čížek – jedna z obětí situace na D1, kde se nejen Čížci nestačí divit. Do zápasu však naskočil velmi obětavě, dvakrát mu bylo lehce šlápnuto na nohu, ale ve svém snažení neutuchal a jen škoda, že nepoužil svůj bájný projektil – známka 7 (bilance 0+0)

David Doležal – další z hvězd zápasu, protože opět strávil na hřišti plných 52 minut, aniž by na něm byly patrny jakékoli známky únavy, opět bylo obtížné přes něj projít a opět byl dvakrát blízko gólu, takže další potlesk! – známka 8,5 (bilance 0+0)

Artur Fedčuk – ocitl se na nečekaném místě v útoku, což mu ovšem šlo náramně k duhu. Souboje převážně vyhrával, pokud u nich byl včas, neúnavně se pokoušel o zakončování, ale jaksi mu nebylo souzeno, aby mu to tam spadlo víckrát – známka 8 (bilance 1+0)

 Otakar Kořínek – až ten to jednou rozpálí, Temelín bude závistivě čučet! Techniku na to má, fyzickou konstituci také a herního přehledu by mohl rozdávat. Místy se jakoby zbytečně stydí, což při jeho slovní zásobě zaráží – Oto, hrr na ně! – známka 6,5 (bilance 0+0)

Samuel Pastierik – střídal geniální momenty (hlavně přihrávky skrz obránce a nečekané kličky) s těmi hodně naivními, které mu však soupeři nežrali a naopak jej připravovali o balón – přesto mu patří ocenění za odvahu to zkusit – známka 7 (bilance 0+0)

 Martin Přibyl – třetí z hvězd zápasu. Má-li Gareth Bale nejvyšší absolutní rychlost ze všech světových fotbalistů, patrně tyto statistiky neznají našeho Martiny. A až s sebou vezme párkrát i správně balón – to bude jízda, připravte si klobouky! – známka 8 (bilance 0+0)

Marek Salvet – v 9. minutě první čtvrtiny byl dosti bolestivě zasažen, přesto mu nasazení nevyprchalo do posledních vteřin, ale docházel mu k tomu potřebný kyslík a chytrost a důraz jak v zakončení, tak v přihrávkách – známka 7,5 (bilance 0+1)

 Šimon Tříska – dvakrát krásně zkoušel zakončit přes hlavu, ale jeho úmysl byl odhalen, což je dvojitá škoda, protože o gól roku se dá soutěžit i o Velikonocích. Bojoval jako lačný tygr, ale tentokrát to bylo málo – známka 7 (bilance 0+0)

 Diváci: po poobědním kotli přišla lehce studenější svačina, což je dvojnásobná škoda, protože naši borci si za svou snahu zasloužili větší hlasovou odezvu. Zato máme pěkné fotografie a i po zápase proběhla zdařilá neformální beseda – známka 7

 Technická poznámka na závěr:

víte, že máme na hřišti sprchy a že tyto existují nejen doma?

 Soutěž aktivity:

Marek Salvet              - 34 + 54

Sendi Murk                - 63 + 24

Šimon Větrovec         - 63 + 22

Jakub Kokeš               - 27 + 21

Michal Straka                - 26 + 19

Daniel Murk               - 17 + 18

Adam Voseček           - 15 + 11

Šimon Tříska              - 12 + 13

Radim Semerád          - 10 + 13

Jan Červeňák             -   6 + 16

David Doležal            -   8 +   9

Pan Danuška               -   7 + 10

Filip Prachař               -   8 +   4

Ota Pavlas                  -   6 +   6

Lukáš Rosín               -   6 +   4

Vojtěch Doležal         -   1 +   8

Matěj Pavlas               -   1 +   8

Matyáš Hudec            -   5 +   3

Artur Fedčuk              -   2 +   5

Jakub Daněk               -   0 +   7

Marek Čížek               -   2 +   4

Ota Kořínek               -   0 +   6

Jan Hromádko            -   1 +   4

Tobiáš Gábrik             -   2 +   2

Jan Šesták                   -   0 +   4

Jan Lokaj                    -   2 +   1

Dominik Mareš           -   2 +   1

Dominik Doležal        -   1 +   2

Petr Pražák                 -   1 +   2

Karel Hamala             -   2 +   0

David Šinkora             -   2 +   0

Filip Strejček              -   0 +   2

Marek Šenkýř             -   0 +   2

Lukáš Zelinka             -   0 +   2

Marek Jedlička           -   1 +   0

Petr Jun                       -   1 +   0

Michael Novák           -   1 +   0

Václav Pokorný          -   1 +   0

Martin Přibyl              -   1 +   0

Adam Adámek           -   0 +   1

Martin Bártek             -   0 +   1

 

Vysvětlivka:

rozhoduje počet bodů (gól i přihrávka hodnoceny jedním bodem), poté počet vstřelených gólů a i v případě této rovnosti abecední pořadí

 Borci prodlouženého víkendu:

 1.                  Šimon Větrovec

2.                  Filip Prachař

3.                  Dave D., Iker H. a Martin P. – trojjediná bestie

 Děkuji tudíž Oťasovi za středeční spolupráci, Radce D. za dokonalé zapisování a zaslání hutných fotografií, silným chlapcům za precizní odklizení branek a Doležalům a Přibylům za výživnou porci rajské pomlázky!

 http://lada6767.rajce.idnes.cz/Chodov_-_jaro_2014_-_VIII/

 Za všechny

Láďa Salvet, v Praze dne 21. dubna 2014.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář