Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chodovská hlásná trouba č. 26

15. 5. 2014

  

Chodovská hlásná trouba – 26. díl – 5. až 11. května 2014

 Mladší přípravka – Slovan Kunratice (5. 5.)

 

            Bylo krásné pondělní odpoledne a slunce i pěkně upravený trávník slibovaly pěknou podívanou. Chodovští trpaslíci se sešli v plném počtu a ve velmi dobré náladě což znamenalo, že soupeř by se měl obávat.

            Začali jsme jako obvykle precizní rozcvičkou, kterou již naši malí borci mají plně zažitou a perfektně se protáhli. Pak následovalo pár balónů na přihrávky a šlo se seřídit mířidla na kopačkách. Hned od začátku bylo vidět, že je to třeba, protože střely lítaly všude, jen se nechtěly schovat do sítě. A když už tam něco přeci jen vletělo, tak to bylo přesně Matesovi do ruky. Ale posléze jsme pochopili záměr našich borců, kteří nechtěli své kvality odhalit před samotným zápasem.

            Zápas započal. Obě mužstva nastoupila na začátek v té nejsilnější sestavě a pán v černém (o kterém chlapci po prvních pěti minutách prohlásili, že je to …) foukl do píšťalky. Rozehráli jsme a než se kdokoli mohl rozkoukat, tak už se vlnila kunratická síť od nekompromisní Simonovy střely. Po takto započatém zápase se osmělili i domácí a párkrát se vydali na strastiplnou pouť na naši polovinu. Ovšem to bychom je tam museli pustit. Chodovští trpaslíci jsou známí svou tvrdohlavou povahou, a když si řeknou, že soupeře nepustí na dostřel své svatyně, tak to taky drží. Jak známe našeho Lukyho Zelinku (jenž si ještě občas plete fotbal s rugby), nekompromisně odstavoval hráče od balonu a dokonce již začal tvořivým způsobem rozehrávat. Co naplat, hráli jsme prostě první čtvrtinu tak, že kunratičtí borci mnohdy chtěli zahodit kopačky. Danýsek následoval příkladu Simona a než se stačili místní rozkoukat, tak lovili další balón ze své sítě. Můžeme konstatovat, že po takovémto začátku se probudilo i naše obecenstvo a začalo se ozývat, a tak k jejich radosti Simon opět rozvlnil kunratickou síť. To už začínalo vše vřít. Kunratičtí se sice občas dostali na dostřel naší branky, ale byly to jen lehké střely, které Mates pochytal. A máme tu další akci – Mates vyhazuje Simonovi, ten svým typickým únikem po lajně zatáhl balón po pravé lajně až k rohovému praporku, kde našel právě nabíhajícího Dannyho, který rychle zhodnotil situaci a s bravurou mazáka posunul balón k naší zapůjčené posile z Hájí Dominovi a ten s neochvějnou přesností zakončil do brány domácích. Když už se zdálo, že vše běží jak na drátkách, rozběhl se na hřiště místní golem, který dostal do běhu přihrávku a tu vyslal dělovou rychlostí pod břevno Matesovy branky. Písk – konec první čtvrtiny. Nic moc dostat to takhle před písknutím, ale občas to takhle vyjde.

            Druhá čtvrtina začala, rozehrávali domácí a hned se začali tlačit k nám na naší půli. Několikrát se pokusili vystřelit, ale Mates byl na svém místě. Honzík Č. vybojoval balón, posunul ho k Simonovi, který našel dobře postaveného Dannyho a ten opět rozjásal naše fanynky. Ovšem tentokráte po gólu, který jsme vsítili, ochabla naše koncentrace a soupeř nekompromisně trestal. Jejich obránce si poradil s Honzíkem Š., poté i s Míšou N. a zavěsil do Matesova protipohybu k zadní tyči. Ovšem Simon to takto nechtěl nechat, a tak hned po rozehrávce se drze procpal až před domácího brankáře a s otázkou "kam to chce", profesionálně zakončil a opět jsme mohli křičet GÓÓL.

            Třetí čtvrtina se odehrávala většinou na polovině soupeře, ale občas jsme ho museli taky nechat, ať si taky udělá výlet k nám. Nastoupila druhá čtyřka složená z Dominika, Lukyho, Honzíka Š. a Michal N. Byť se tato čtyřka teprve sehrává, tak měla spousta hezkých akcí, ale i kiksů. Ale to k fotbalovým začátkům patří. Tito chlapci, co nezvládnou na technice, dohání vše srdnatostí a bojovností. Párkrát Luky poslal protihráče k zemi a Honzík Š. se nehodlal nechat zahanbit a v klidu si vyšlápl na místního golema. Sice to byl odpískaný faul, byť s notnou dávkou golemova hereckého výkonu, ale rozhodčí a maminka mají vždy pravdu. A tak se kopal trestný kop už asi po šesté. Tentokráte se k balonu postavil místní brankář a perfektní střelou poslal balón na naši bránu někam k břevnu. Ovšem i tentokráte někde vytáhl Mates z rukávu svůj rychlý výskok a vyrazil balón mimo. V tu chvíli se již do balonu opřeli naši borci Honzík Š. a Míša N. a vykopali jej od naší brány i se soupeři. Po takovémto závaru si chlapci zasloužili oddych, a tak šla na plac první čtyřka. A hned přišla akce zápasu, jíž rozehrál Mates Filipovi S., který svými kouzly s balonem dokázal zamotat hlavu jak sobě tak i protihráči a pak bleskově zahlédl Danýska, který kolem něj letěl, jak když ho honí hejno sršňů, a tak mu poslal balon krásně pod nohy. Danny, který si s balonem již ví rady, nenechal se překvapit a v tryskovém letu zhodnotil, že proti dvěma hráčům o hlavu větším se špatně prosazuje, a tak rychlostí blesku přenesl balon na druhou stranu hřiště, kde již byl připraven náš kanonýr Simon a ten zavěsil dalšího góla do domácí brány. No prostě, když jsme měli takový den, dostávala více příležitostí druhá čtyřka, která se srdnatě rvala o každý metr a v závěru bohužel jen neuhlídala nabíhajícího hráče na aut a ten zakončil výsledek na 10:4.

            Pak přišlo na penaltový rozstřel, který skončil 5:4 pro nás a musel jej rozhodnout až v samém závěru rozstřel brankářů. Mates se postavil k balonu a nekompromisně poslal dělovku pod břevno. Pak si šel v poklidu stoupnout sám do brány. Za silné podpory hlasitých fandů Mates vychytává místního brankáře a už je to tady. Všichni chodovští trpaslíci s radostí skáčou na hřiště a vrhají se všichni na jednu hromadu, kde oslavují vítězství.

 

Hodnocení našich borců:

Mates P. Tentokráte to byl zcela jiný výkon než v neděli. Svými zákroky jistil naší bránu a několikráte i své borce před sebou podržel, když se přes ně protáhla nějaká ta střela. (0+2)

Danny M. Opět kapitán na svém místě, který dokáže rozdávat nejen góly ale i zářivé úsměvy. Dokáže se již rychle rozhodovat a skvěle i zakončovat. (3+2)

Filip S. Věčně usměvavé, ale nebezpečné levé křídlo. Občas ještě balon neposlouchá, ale i to se ještě doučíme. Fílo! Občas to chce použít i pravou nohu a neobíhat balon! J (0+1)

Honzík Č. Důraz technika srdce to vše již má. Ovšem přílišná sebedůvěra občas škodí, a tak, Honzíku, máš tam ještě ostatní spoluhráče, kteří čekají na přihrávku. Nemusíš vše urvat sám. Máš všechny předpoklady pro to stát se výjimečným fotbalistou, ale ten používá i chladnou logiku. (0+1)

Simon V. roste z něj skvělý fotbalista, který dokáže rozhodovat zápasy. Nejen že hraje, ale i už má přehled na hřišti a dokáže balony rozdávat spoluhráčům. Jen tak dál. (6+2)

Honzík Š. Naděje pro další roky. Srdnatě se vrhá vstříc balonu a neváhá se obětavě položit i do střely. Dnes podal skvělý výkon. I když je vidět, že je co zlepšovat, je stále na dobré cestě. Pokud bude pokračovat, ještě o něm uslyšíme. (0+0)

Dominik D. obětavě hrál jak v obraně, tak v útoku. Borec, který se nerad vzdává míče, a když zapracuje na technice, bude patřit k hráčům, které málokdo odstaví od balonu. Několik šancí, které dnes nevyšly, jsou příslibem do budoucna. (0+0)

Michal N. dnes bylo vidět, že rychlost je jeho silnou stránkou a když k tomu přidá práci s balonem, bude mu zcela jedno, jak daleko bude soupeřova branka, protože tam bude v cuku letu. Míšo trochu ještě zesílit do osobních soubojů a bude to velmi zajímavé. (0+0)

Luky Z. Náš ostrý hoch. Už se zlepšuje jeho technika a i se již dokáže rozhodnout kam přihrát a ne jen zbrkle zakopnout. Luky pokračuj a držím Ti palce. (0+0)

 

Tímto blahopřejeme trenéru Otovi k referátové prvotině a těšíme se na další příznivé zprávy!

 

Mladší přípravka – PSK Union Strašnice (6. 5.)

 

Na krásném strašnickém hřišti (nikoli vršovickém, ale strašnickém) přímo u železniční trati se opět potvrdilo, jak jsou soutěžní zápasy těch nejmenších půvabné, když se oba týmy soustředí na to hlavní, tj. udělat co nejvíc kliček a dát co nejvíce gólů. Nevadil ani netypický úterní termín, poněvadž ve středu již následoval hromadný úprk všech Pražanů poctěných mimořádným ředitelským volnem pryč do všech koutů světa – slovy klasika: z místa A do místa B a potom zpět z místa B do místa A, přičemž nikdo neví, co je na místě B tak zajímavé, že tam musí všichni z místa A a proč vlastně nezůstanou tam, kde jsou nebo se nerozhodnou, kde se jim víc líbí (blíže viz Stopařův průvodce galaxií).

O krásné momenty vskutku nouze nebyla a musím hrdě, leč samozřejmě ve vší skromnosti, přiznat, že po dokonalé Oťasově rozcvičce se o ně více starali naši borci:

- Honzík Č. vyrazil pozdě proti balónu, čehož soupeř krásnou střelou k tyči využil,

- Adámek s totálním nasazením sobě vlastním využívá Míšovu nabídku,

- role se obrací a do dějin zápasu se pro změnu jako střelec zapisuje Míša,

- Míša předvádí efektní oblouček, bohužel bez efektu, což ho natolik vykolejilo, že poté učinil kličku dovnitř, čímž nabídl soupeřům míč do sóla,

- důsledné sledování míče Kájou, který tím začal deptat soupeřova brankáře,

- jedna z akcí zápasu: Danýsek nabíjí Dominovi, ten okamžitě z první vysouvá Honzíka Č. do jasné šance, ale soupeřův gólman magickými silami vytlačil míč těsně vedle tyče!

            A to bylo vše pouze v první čtvrtině, která trvá 12 minut. Zažili jste někdy na ligovém zápase či u televize během 12 minut tolik vzrušení – samozřejmě při sledování fotbalu?

            Druhá čtvrtina byla z naší strany rovněž povedená:

            - Danýskova kolmice vybídla Domina ke střele, byl z toho pouze roh,

            - Domino pálí opět těsně vedle,

            - dokonalý oblouček, bohužel v domácím provedení,

            - dokonalý brejk, bohužel opět na druhé straně,

            - Adámek z trestného kopu vymetá pavučinku v domácí brance,

            - Kája podruhé deptá soupeřova gólmana a opět úspěšně,

            - Kája deptá potřetí, asistují Danýsek s Filipem – viz blíže akce zápasu.

            Na začátku třetí čtvrtiny se trefil Domísek naprosto důsledným sledováním míče a hned vzápětí navnadili naše fotbalové šťávy nádhernou akcí Luky, Adámek a Míša, ovšem domácí gólman se oproti svému předchůdci dokonale vyznamenal. Na této části hry bylo smutné, že jsme v poslední minutě dvakrát inkasovali, ale nevadí, hlavně, že se pořád bylo nač dívat.

            Poslední čtvrtina se nesla opět ve znamení vzájemných přestřelek, ale naštěstí se pálilo pouze balónem, přičemž kromě našich dvou gólů jsme zaznamenali ještě další dvě gólové šance, ale Dominovi nebylo dnes prostě přáno a Kája v jasné šanci trefil jen soupeřova gólmana – naštěstí šetrně, takže zápas dochytal.

            Sečteno, podtrženo: bylo to nádherné odpoledne s 18 góly v 48 minutách. Kdy se Vám na fotbale stane, že uvidíte jeden gól za každých dvě a půl minuty? Odpovídám za všechny: toto úterý ve Strašnicích a ještě Vám do toho hučí vlaky – jak poetické!

            Tuto výstavní pohodu zakončila svým citátem jedna z našich půvabných maminek při spatření Jaromíra Bosáka, kinga mezi komentátory: "Je tady ten pán, co nám mluví z X-Boxu!"

Akce zápasu:

24. minuta: výstavní pas páně Danýska posílá Fíla z první naprosto cíleně na Káju, jehož rána míří tak přesně k tyči, až jsem se bál protržení boční sítě!

 

Konečný výsledek 9 : 9 (3:3, 3:2, 1:2, 2:2), penalty: 12:10.

Hodnocení našich borců:

 

Daniel Murk – takhle má vypadat moderní brankář: pořád ve střehu, pořád zapojen do hry, prostě hráč z pole, který může ve vápně chytat rukama. Sparta teď shání náhradu za Vaclíka, tak že bychom zkusili střídavý start? – známka 9 (bilance 0+1)

 

Jan Červeňák – bojovnost by mohl rozdávat na potkání, ale tentokrát mu vůbec nebylo přáno zapsat se do historie zápasu, protože v nádherné akci mířil těsně vedle a další jeho přihrávky či sólové akce byly pochytány – známka 7 (bilance 0+0)

 

Dominik Doležal – ano, stačí si jenom více věřit a jeho kvality se projeví – to jsme si říkali již minule a i tím ho Oťas motivoval před zápasem a hle – Domísek byl ve správný čas tam, kde důsledný střelec má být, a to bylo radosti! – známka 7 (bilance 1+0)

 

Karel Hamala – vše nasvědčovalo tomu, že si domluvil pakt se soupeřovým brankářem, jelikož dvě asistence na gól si připsal právě on (podruhé dokonce dokonalým předložením míče před prázdnou branku) a Kája je takový fotbalista, že toho využít umí – známka 9,5 (bilance 4+1)

 

Dominik Mareš – až mi ho bylo líto, jak marně bušil na vrata soupeřovy branky, až se dočkal v poslední minutě a při penaltách nádhernou šlehou od tyče; čili jsou zapomenuty i jeho kličky navíc, jimiž se občas zahlcuje sám – známka 8 (bilance 1+1)

 

Michael Novák – zápas od zápasu se lepší a i tentokrát vběhl na hřiště tak natěšen, že už při prvním střídání provedl dvojí zápis do historie zápasu; poté se sice trochu uspokojil, ale je vidět, že soustředění výlučně na zápas mu hodně prospívá – známka 7,5 (bilance 1+1)

 

Filip Strejček – jeho rychlost a schopnost v každé situaci řešit vše fotbalově z něj dělá obrovský příslib do budoucnosti, což mj. prokázal nezištnou a dokonalou účastí při akci zápasu a řadou dalších světlých momentů – známka 7,5 (bilance 0+1)

 

Jan Šesták – když přichází na hřiště, vypadá hodně zakřiknutě a přikrčeně, ale když se dostane k míči, je z něj dravec a lovec bez milosti; pořád připomínám, že hraje o kategorii výš, takže v této bude perlit ještě další dvě sezóny! – známka 7 (bilance 0+0)

 

Adam Voseček – měl pravdu, když říkal, že se pravidelně objevuje v nominacích na hráče zápasu, protože na hřišti hýří zdravou drzostí a nebojácností v koncovce a na lavičce pestrými a ryze odbornými glosami – známka 9 (bilance 2+2)

 

Lukáš Zelinka – tréninková i zápasová pauza je na něm pořád znát, ale postupem utkání se dostává do toho správného tempa a vyzdvihnout tentokrát musíme, že zápas odehrál bez jediného faulu a málem i s účastí na akci zápasu – známka 7 (bilance 0+0)

 

Děkuji tímto speciálně Oťasovi za precizní zvládnutí náročného dvojzápasu, čímž byl pasován do funkce trenéra mladší přípravky, ale jakkoli mám dílo Tubular Bells II v oblibě, dudy tam zabírají pouze čtyři minuty z celkové 60minutové kompozice a nikoli celý penaltový rozstřel…J

 

Diváci: v nádherném odpoledni si mohli ruce utleskat, takže když jsem po zápase prováděl letmou kontrolu dlaní, nalezl jsem tam mnoho čerstvých, až krvavých mozolů – tak je naši borci rozpálili, a to je dobře – známka 8

 

Starší přípravka – Čechie Dubeč (9. 5.)

 

Při podzimním zápase narušil koncentraci našich hochů Pavel Horváth, a proto jsem učinil před utkáním nezbytné bezpečnostní opatření, které mi posvětil i FAČR – nepozval jsem ani Miroslava Peltu, ani Pavla Horvátha. Chlapci se tak mohli soustředit pouze na svůj výkon, a že se soustředili dokonale, o tom si přečtete něco v dalších řádcích.

Už v 1. minutě vypustil Sendi svou včelku k tyči, ale hostující gólman vytáhl konečky rukavic tuto šumivku na roh. O dvě minuty později si zase Míša vyzkoušel, jaké to je procházet zdí tří hráčů a otevřel skóre s úsměvem, který dal tušit, že to nebude poslední zářez na pažbě jeho Deringeru. Krátce nato mířil sám na bránu opět Sendi, avšak pro něj platilo pravidlo „do třetice všeho dobrého“ – o další minutu později už uklidil míč do sítě a než se soupeři stačili nadechnout, zahrál roh naprosto dokonale na bližší tyč, kam si ještě dokonaleji naběhl Dave a už jsme vedli o tři góly.

Druhou čtvrtinu začal opět Sendi nezištnou přihrávkou na Míšu, ale dubečský gólman vytáhl v poslední minutě výstražný semafor a tutovku mu zlikvidoval. V 5. minutě zahrál Sendi opět roh nádherně na Davea, ale jeho hlavička mířila těsně nad branku. Minutu nato předvedl Sendi ukázkový slalom mezi čtyřmi bezmocnými figurkami, ale po zakončení bylo vidět pouze zlověstné dupnutí, jelikož to o milimetry nevyšlo. Co se nepodařilo v minutě šesté, stihl náš bombardér v minutě sedmé. Mareček mu to načepoval tak, že sfouknout gólovou pěnu byla naprostá legrace! A málem jsme stihli „bůra“ do konce této čtvrtiny, avšak Martinovu šanci opět zneškodnil nejzaměstnanější muž na hřišti. Pokud se ptáte, co dělal Iker v naší brance, sám nevím, neboť hlavy byly vyvráceny toliko jedním směrem, čili jestli si opakoval školní učivo, prováděl tak jedině užitečnou činnost.

Druhou polovinu zápasu začal Danuška zazděním dvou gólových šancí svým typickým zakončením – dělovkou doprostřed branky, čímž sice řádně polechtal solar plexus soupeřova brankáře, ovšem zatím bez gólového efektu. Obdobně dopadl Dave, jemuž namazal na hlavičku Sendi lahůdkovým obloučkem, čímž dal tušit, že se ze zápasu stává exhibice. Sendi si nedal pokoj ani nadále a tentokrát připravil Danuškovi balón tak, že již nešlo minout. V 10. minutě pak zamířil Marečkův projektil těsně nad, avšak gólová smršť se na dubečskou svatyni snesla až v minutě poslední – Danuška využil Samova krásného a konstruktivního vybojování míče a potom ještě Martin završil akci zápasu.

Před poslední čtvrtinou jsem chlapce nabádal, aby pomohli udržet Ikerovi nulu vzadu, jinak se může dopustit fyzického násilí, jenže to jsem asi neměl říkat, poněvadž už ve 3. minutě ze čtvrté střely na branku vsítili hosté čestný úspěch. Hlavy se narovnaly (tedy hrálo se již na obou polovinách hřiště) a po dalších dvou našich šancích se ozval Míša, jehož gólový apetit nebyl stále ještě nasycen. Soupeři se ojedinělým útokem dostali před naši branku a opět snížili, jenže závěr byl zcela náš – Danuška to načal a Šíma dočepoval desítku!

Bylo to vpravdě lahůdkové odpoledne. Náš výkon snesl nejpřísnější měřítka, a když pak při penaltách vymetl Martin šibenici takovým způsobem, až se jeho rodičům zamlžil foťák, musel jsem chlapcům v kabině zaplácat a vyhlásit hráčem zápasu celý tým – bravo!

Akce zápasu:

39. minuta: Semdi s Marečkem vypracovali nádhernou kombinací prostor pro Martina, jenž byl naprosto přesně tam, kde měl být a pokud se ta síť netřepetá ještě teď, podávám hořkou stížnost na jejího výrobce!

 

Konečný výsledek 10 : 2 (3:0, 1:0, 3:0, 3:2), penalty: 5:4!

Hodnocení našich borců:

 

Jan Hromádko – pokud by do Eurovoleb kandidovalo Hnutí nezaměstnaných, nacpal bych jim Ikera na první místo, protože na tohle utkání mohl klidně dorazit až v poslední čtvrtině. Při jinak velmi ojedinělých akcích soupeře z něj čišela suverenita, o níž si někteří národové mohou nechat jenom zdát a pochvala míří i směrem ke komunikaci s hráči! – známka 9 (bilance 0+0)

 

Adam Adámek – pravidelná účast na trénincích mu velmi prospívá, protože si věří s balónem na noze, lépe se orientuje na hřišti a dokonce se už pokouší i střílet – jeho čas se blíží, takže prosím neusnout! – známka 7 (bilance 0+0)

 

Marek Čížek – odpočatý, koncentrovaný a výtečný! Jeho dokonalé a přesné přihrávky se Samem v pozici zadních útočníků přiváděly dubečské borce k šílenství a škoda jen, že to tam nepadlo; dvakrát byl hodně blízko – známka 9 (bilance 0+2)

 

Pan Danuška – při Marounově absenci byl povýšen do role motorové pily, a bylo vidět, že soupeře hodně šetří, neboť v jeho silách je rozhodnout takový zápas s takovým týmem v zádech během tří minut a v klidu a učesán odejít na malinovku – známka 9 (bilance 2+1)

 

David Doležal – obavy z možného vyčerpání po týdenní škole v přírodě s pány JH, OK a SM poblíž rozptýlil během úvodní čtvrtině, kdy nasbíral bilanci 1+2. Je naším nejúspěšnějším střelcem hlavou a nejpilnější včeličkou na hřišti – třikrát sláva! – známka 9 (bilance 1+3)

 

David Kubát – jednou se užuž dostával do zakončení, ale dubečský chasník ho odzbrojil zcela nekompromisně. Prokázal ale další zlepšení, protože po ztrátě míče okamžitě sprintoval vzít si tuto hračku zpět a neprohrál jediný osobní souboj – známka 7 (bilance 0+0)

 

Martin Přibyl – Usain Bolt by si chtěl zahrát v Manchesteru United, kde by hodlal využít svojí rychlost, ale já pro něj mám tento vzkaz – začni u nás, chlapče jeden jamajská, a postupně se uč od Martina, ano? Bude to určitě pro Tebe prospěšnější! – známka 9 (bilance 1+1)

 

Sendi Murk – kdepak, když se tenhle borec rozhodne dát gól nebo na něj přihrát, tak ho nezastaví ani Usáma bin Ládin, který proto raději existuje jen virtuálně. Když pak začne vymýšlet parádičky na hřišti, je pravdou, že leckdy se trenér děsí, ale povětšinou se královsky baví! – známka 9 (bilance 2+5)

 

Samuel Pastierik – identické hodnocení jako u Marečka Č. Škoda jen nižší efektivity, ale ten přehled by mu mohl závidět i Úřad pro ochranu osobních údajů. Samíku, pokud jsem dneska neměl klobouk, promiň, to smeknutí si zasloužíš! – známka 9 (bilance 0+1)

 

Michal Straka – jeho zpracování míče je naprosto originální (byť ne tolik uchopitelné), ale když si ho pak zkrotí u nohy, těžko ho zastavuje i husitská vozová hradba – viz první gól, jímž popřel všechny fyzikální zákony – známka 9 (bilance 2+0)

 

Šimon Tříska – sice se tentokrát netrefil hlavou zády k brance, ale musím konstatovat, že kdo ho nemá doma, může jen litovat a my ho máme aspoň na hřišti, takže si ho hýčkejme a nechť si od maminky nechá uvařit to nejlepší házenkářské menu – známka 8 (bilance 1+0)

 

Diváci: nechat si ujít tohle galapředstavení by bylo smrtelným hříchem, takže kdo neviděl, musí se tlouct do lebeční kosti, a kdo netleskal s námi, tleskal proti nám – známka 8

 

Mladší žáci – Ďáblice (11. 5.)

U cedule konec Prahy odbočte vlevo a u Balounovy restaurace Na Růžku odbočte vlevo do Kokořínské ulice – mohla by hlásit paní v GPS, kdyby neuměla pouze dvě sloky svého kolovrátku: „překročili jste povolenou rychlost“ a „přepočítávám trasu“. Naše výprava ovšem dorazila i přes tyto drobné nástrahy relativně včas (jen Dave zřejmě marně lovil sever), což inspirovalo naše sličné nosičky dresů k úprku dále do polí směrem k tenisovým kurtům – ke všem esům tímto předem blahopřeji!

Úvod se odehrával spíše na naší polovině, avšak bez valného nebezpečí. O to první se postaral sám pan rozhodčí a hráč č. 7, který nafilmoval přes Vojtíška penaltu. Nespravedlivá penalta se zpravidla nedává, což také Iker potvrdil a připsal si první ze svých zázračných zákroků! Tento moment nás lehce povzbudil, takže v 11. minutě vypálil poprvé na domácí branku Luky a hned z toho byl nadějný roh. Jenomže, rohy… V tomto zápase se jich zahrávalo celkem 17, avšak pouze jeden skončil tím, že bychom z něj nějak profitovali – téma pro další tréninkový proces, ačkoli by se to ještě tolik specializovaně nemělo…

 

           

Ty pravé dějiny zápasu se začaly psát mezi 19 a 22. minutou. Nejprve Šíma obětavě odrazil tvrdý balón k soupeři, ten se štěstím dokutálel před naši branku, kde jej postupně minulu Míša, Sendi i Radim a když Dave nezchytil výpad domácího borce, bylo to 0:1. Pouhou minutu nato Oťas nedůrazně odpálil míč od naší branky, Iker už nestihl vyrazit a bylo to 0:2. Sendi však vrátil naděje do našich řad, když zužitkoval Danuškovu krásnou diagonálu, čímž zbytku půle dal jasný děj – měli jsme více ze hry: Maty sváděl krásné bitvy u čáry, Radim se sice zranil, ale Sendi z trestného kopu málem trestal, Radim se po návratu také pokusil o exekuci téže standardní situace (vedle) a v závěru mohl ještě Míša důrazněji vystřelit, ale do kabin se šlo za stavu 1:2.

Druhá půle však začala nějak divně. Během osmi minut jsme lovili dvakrát míč ze sítě, čehož společným jmenovatelem bylo pozdní vyražení proti míči, popř. otočení se k němu zády při soupeřových střelách. Až ve 12. minutě jsme se dostali k podařené akci, na jejímž konci byl opět domácí faul a Sendiho výstavně provedený trestný kop – 2:4! Další šanci zazdil Luky, za což nás domácí potrestali pátým gólem a hned vzápětí při situaci dva na dva šestým. Danuška pak využil Míšovy přihrávky ke kontaktnímu gólu a nastartoval náš závěrečný nápor: Radim pálí těsně nad (to byl jediný roh, z něhož jsme něco vytěžili), Sendi z dalšího trestného kopu těsně minul, Radimovy nůžky a následná Šímova střely se rozbily o domácí beton. Sendi se pak dostal do další šance, ale bohužel klička navíc znamenala její zmaření a další trestný kop poslal Sendi těsně vedle. To už to bylo 3:7, když se Ota K. pokoušel řešit situaci moc fotbalově, ale náš nápor trval i nadále, čemuž učinil přítrž až závěrečný rozhodčího hvizd, bohužel v situaci, kdy si to šinul Maty sám na brankáře…

Není třeba truchlit. Posledních 15 minut jsme soupeře pustili jen jednou na naši půlku, měli utkání pod kontrolou, ale bohužel neproměňovali šance. Za výkon tudíž je nutno hochy pochválit, za koncovku nikoli, stejně jako za zbytečné komentáře k rozhodčímu v první půli, které nám na kreditu nepřidávají, a rovněž bude nutno zlepšit nabíhání si na rozehrávku od branky, protože v těchto situacích mám dojem, že si chlapci občas hrají na schovávanou…

                       

Akce zápasu:

22. minuta: Danuškova kolmice nachází Sendiho za obranou, ten nelení, upaluje si to na branku a proměňuje jako na play-stationu.

 

Konečný výsledek 3 : 7 (5:6)

 

Hodnocení našich borců:

 

Jan Hromádko – výtečně komunikuje s obranou, diriguje jí lépe než Herbert von Karajan, ale spoluhráči mu moc nepomáhají – v obraně nedokážou odehrát konstruktivně balón na naše kopačky a při výkopech se bojí převzít odpovědnost – známka 9 (bilance 0+0)

 

pan Danuška a Lukáš Rosín – stejné chyby – stejná známka. Tak učitel Janda počastoval Šlajse s Tučkem a totéž platí i pro tuto dvojku, která např. minulé utkání řídila: oba mají výjimečné fotbalové schopnosti, ale oba se občas pohybují jako na baletu; měli by přitvrdit, avšak ne ve smyslu zbytečných faulů, ale při osobních soubojích, které již předem prohrávají a při střelách a přihrávkách, které by místy chytila i moucha – známka 6,5 (bilance D 1+1, L 0+0)

 

David Doležal – svůj páteční výkon nezopakoval, což lze klást za vinu částečně pozdnímu příjezdu, částečně také nepříjemné umělce, která Daveovi dělala více problémů, než si sám dokázal představit, stejně jako rychlost protihráčů – známka 6,5 (bilance 0+0)

 

Vojtěch Doležal – z víkendu na Vysočině si přivezl břišní obtíže, které jeho výkon poněkud poznamenaly, protože svoji obvyklou suverenitu při pokrývání soupeřových hráčů nechal kdesi a ani směrem dopředu velké nebezpečí neznamenal, takže příště? – známka 6,5 (bilance 0+0)

 

Matyáš Hudec – když má dostatečný fyzický fond, patří k nejlepším na hřišti a jeho hrdinské souboje u čáry s domácím hromburácem vidím před sebou ještě teď. Škoda, že se bojí hrát hlavou, byly by z toho dva góly! – známka 8 (bilance 0+0)

 

Otakar Kořínek – fotbalové řešení situací a sebevědomí při akcích jeden na jednoho ho zdobí, ale jistá lehkovážnost a nedůraz ho připravuje o lepší známky a lepší zapojení do koncovky, kde by nepochybně uplatnil svoji palebnou sílu – známka 7 (bilance 0+0)

 

Sendi Murk – nejaktivnější hráč našeho týmu zaměstnával soupeřovu obranu svými technickými finesami, s nimiž doslova hýří a škoda jen, že z trestných kopů, kterých nám domácí nabídli háááfec, nevytěžil více – známka 8 (bilance 2+0)

 

Ota Pavlas – zatímco vzadu působí poněkud nejistým dojmem, vepředu ožívá a stává se z něj raketa, u níž nikdy nevíte, kdy právě vystřelí – soustavně obtěžuje obránce svým vířivým pohybem a upřímně: proti němu bych hrát nechtěl! – známka 7 (bilance 0+0)

 

Radim Semerád – náš herní mozek se představil opět po krátké pauze, a byť toho naběhal a vybojoval hodně, máme za to, že v jeho silách je lepší výkon, zejména směrem dopředu, kam občas posílá nedůrazné přihrávky – známka 7,5 (bilance 0+0)

 

Michal Straka – mohl se dvakrát zapsat do kolonky střelců, avšak ani jednou mu nebylo přáno, stejně jako v situacích, kdy se nepříliš dobře zorientoval. Patří ovšem ke stále se lepšícím hráčům, což považuji za nejdůležitější – známka 7 (bilance 0+1)

 

Šimon Tříska – ocelová výztuž je proti němu sbírkou motýlů! Neuhne v žádném osobním souboji, nezatratí žádný balón a pořád se snaží být ve hře, ukazovat se spoluhráčům a cokoli vtipného vymyslet. Šímo, veliký potlesk! – známka 8 (bilance 0+0)

 

Diváci: postávali za brankou a možná se i snažili fandit, ale ruch dálnice i přilehlého pole je přehlušil, nicméně i jim patří poděkování za poměrně hezké odpoledne na severu – známka 7

 

Speciální pozdrav patří Artiemu, jehož návrat byl patrně uspěchán. Artie, jsme s Tebou!

 

Soutěž aktivity:

Sendi Murk                - 74 + 32

Šimon Větrovec         - 73 + 26

Marek Salvet              - 34 + 58

Michal Straka                         - 33 + 24

Jakub Kokeš               - 27 + 22

Daniel Murk               - 20 + 22

Adam Voseček           - 19 + 14

Pan Danuška              - 14 + 14

Šimon Tříska              - 13 + 13

Jan Červeňák             -   6 + 18

Radim Semerád          - 10 + 13

David Doležal            -   9 + 12

Lukáš Rosín               -   8 +   6

Ota Pavlas                  -   6 +   8

Filip Prachař               -   8 +   4

Matěj Pavlas               -   1 + 10

Vojtěch Doležal         -   1 +   8

Matyáš Hudec                        -   5 +   3

Marek Čížek               -   2 +   6

Karel Hamala             -   6 +   1

Artur Fedčuk              -   2 +   5

Jakub Daněk               -   0 +   7

Jan Šesták                   -   2 +   4

Ota Kořínek               -   0 +   6

Jan Hromádko                        -   1 +   4

Dominik Mareš           -   3 +   2

Michael Novák           -   3 +   1

Martin Přibyl              -   3 +   1

Tobiáš Gábrik             -   2 +   2

Jan Lokaj                    -   2 +   2

Dominik Doležal        -   2 +   2

Filip Strejček              -   0 +   4

Petr Pražák                 -   1 +   2

David Šinkora                        -   2 +   0

Tomas Järvinen           -   1 +   1

Marek Šenkýř             -   0 +   2

Lukáš Zelinka             -   0 +   2

Marek Jedlička           -   1 +   0

Petr Jun                       -   1 +   0

Václav Pokorný          -   1 +   0

Adam Adámek           -   0 +   1

Martin Bártek             -   0 +   1

Matěj Janda                -   0 +   1

Milan Lisý                  -   0 +   1

Samuel Pastierik         -   0 +   1

Daniel Straka              -   0 +   1

 

Vysvětlivka:

rozhoduje počet bodů (gól i přihrávka hodnoceny jedním bodem), poté počet vstřelených gólů a i v případě této rovnosti abecední pořadí

 

Borci tohoto týdne:

 

1.                  Sendi Murk

2.                  Šimon Větrovec

3.                  týmy starší i mladší přípravky – to celé na druhou

 

Děkuji tudíž všem trenérům za aktivní a účinnou spolupráci a postřehy, zvláště pak specialistovi na mladší přípravky, Oťasovi, našim vedoucím, které při psaní zápisů nevykolejí ani Pendolino, přičinlivým chlapcům za precizní stavění a uklízení a Strakům, Doležalům, Vosečkům a Přibylům za výživnou porci fotografií, za něž v Polsku plotí zlotem!

 

Dobrou chuť vám nepřejí kuchaři z televize, ale tvůrci naší speciální dobroty:

 

http://lada6767.rajce.idnes.cz/Chodov_-_jaro_2014_-_X

 

http://sovec71.rajce.idnes.cz/PSK_Union_6.5.2014/

 

 

Za všechny

Láďa Salvet, v Praze dne 11. května 2014.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář