Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chodovská hlásná trouba č. 28

6. 6. 2014

 Chodovská hlásná trouba – 28. díl – 25. až 31. května 2014

Mladší žáci – Cholupice (25. 5.)

            Jojo, omluvenky v den zápasu… O absenci Sendiho s Lukym jsem věděl dopředu, ale ostatní měli být naprosto stoprocentně připraveni, a tak jsem Marouna s lehkým srdcem poslal na divadelní turnaj do Mostu (ta krásná příroda cestou za to stála, i když to okolí nemuselo být tak zpropadeně zelené), abych cestou do Prahy sbíral jednu omluvenku za druhou: Vojta D. po návratu ze školy v přírodě přijel údajně v dezolátním stavu, Artie nebyl puštěn otcem a Ota P. byl pro změnu ztlučen svým bratrem, takže jsme museli nastoupit pouze se dvěma hráči na střídání… To by jeden …

Úvod přitom vůbec nevypadal špatně. Hned ve třetí minutě poslal Danuška aut přesně na Míšu, ale jeho střela mířila vedle. Krátce nato si velmi dobře naběhl Dave, ale ani z tohoto mráčku nezapršelo. Močilo však na druhé straně, a to hned třikrát – nejprve Lokajík nedoběhl útočícího soupeře, poté Radim zbytečně ztratil míč a smutnou šestiminutovku završil Ota K., který se bál zamazat o zelený pažit skluzem. V 25. minutě jsme sice předvedli naši akci zápasu, jenže ještě do půle vinou nedůrazného počínání před brankou dvakrát inkasovali.

            Po přestávce vyrukovali domácí se zajímavou variantou, kdy do branky poslali zjevně útočícího hráče, takže se nám otevírala cesta k prázdné brance. Jenomže cholupické hřiště má zvláštní specifiku, poněvadž na straně k autobusové zastávce míří do kopce! Nejsou to sice odchylky ála Dolní Břežany nebo Přišimasy, ale aby se nám třikrát stalo, že kopneme míč na prázdnou branku a ten se regulérně zastaví o travnaté stoupání, to se nám opravdu, ale opravdu nestalo. Když už se pak přesně trefil Míša, zastavil balónek soupeřův obránce. Ve druhé půli držel náš prapor statečně hlavně Maty, který se ocitl ve třech gólových šancích, ale přáno mu nebylo a když už mířil opět sám za brankáře, byl v gólové šanci faulován.

           Kdepak, po slibných 15 minutách druhé půle přišly další čtyři góly a v závěru zápasu jsme úplně rezignovali. Škoda, v lepší sestavě a s lépe fungující spoluprací všech řad se tady dal uhrát solidní výsledek a hlavně hra mohla být podstatně lepší…

 Akce zápasu:

25. minuta: Radim ukázkově vysouvá Danušku uličkou mezi obránci, Danuška peláší a peláší, ale domácí brankář tahá z klobouku zákrok z kategorie Matrixu. 

Konečný výsledek 0 : 9 (0:5)

 Hodnocení našich borců:

(informace pro spotřebitele: toto hodnocení vyjadřuje subjektivní názor pisatelův, a tudíž se nemusí shodovat s míněním všech čtenářů – děkuji za pochopení a toleranci)

 Jan Hromádko – spoluhráči mu opět svým pohybem (spíše nepohybem) při rozehrávkách příliš nepomohli a stejně tak jej nechali vykoupat nedobíháním vyražených míčů, čili kdyby se na ně rozlítil více, vůbec bych se mu nedivil – známka 8 (bilance 0+0)

 pan Danuška – nebál se pronikat za obranu soupeře, nebál se zkoušet svůj technický arzenál, jenomže v řadě případů jej brzdil slabší start na balón a místy mi připadalo, že chybí i ta správná chuť do hry – známka 7 (bilance 0+0)

 David Doležal – jeden z mála ve druhém poločase, který nešetřil krokem, který obětavě zabíhal ze své pozice obránce dopředu, aby posílil naše útočné řady, ale ne vždy se dostal k míči a ne vždy byla jeho aktivita postřehnuta – známka 8 (bilance 0+0)

Matyáš Hudec – možná na něj platí identické hodnocení jako na Danušku, protože se na jednu stranu nebál odvážně kličkovat mezi protihráči, ale na tu druhou šetřil krokem a sprint byl v jeho podání jevem spíše ojedinělým, hlavně ve druhé půli – známka 7 (bilance 0+0)

Otakar Kořínek – Oto, toto utkání se prostě nepovedlo. Eleganci Ti upřít nelze, ale správný přístup k zápasu vypadá úplně jinak, tj. důrazněji, obětavěji, bojovněji a vůbec fotbalověji a se správnou předvídavostí – známka 6 (bilance 0+0)

Jan Lokaj – začal opravdu velmi dobře a vůbec na něm nebyla znát dlouhá tréninková pauza, jenže s přibývajícími minutami ubývalo zřejmě sil jak fyzických, tak mentálních a závěr zápasu dohrával spíše v depresi… – známka 6,5 (bilance 0+0)

Radim Semerád – stejně jako Maty chyběl celý týden na tréninku (naštěstí v sobotu byl jeho start potvrzen až po mé urgenci), což místy bylo poznat. Přihrávky nebyly tolik přesné, ale co mu nelze vytknout, je bojovnost a správné odehrávání složitých míčů – známka 7 (bilance 0+0)

Daniel Straka – obětavě lepil nejrůznější místa v sestavě, a i když se na hřiště nedostal tak často, jak asi chtěl a k míči zrovna tak, ukázal, že kdyby se mu vyhýbaly zdravotní obtíže, byl by pro mužstvo platnější – známka 6,5 (bilance 0+0)

Michal Straka – má-li toto být jeho kategorie až za tři roky, máme se nač těšit a můžeme očekávat velký koncert. Míša dře, snaží se, nebojí se, a i když ho místy sráží slabší orientace a zpracování míče, pevně patří do sestavy! – známka 7 (bilance 0+0)

Šimon Tříska – bojovník, dříč, neúnavný pilous všech světových stran, universál každým coulem, zkrátka bojovník, jehož si v týmu přeje každý. Až zlepší přehled na hřišti a nebude vše pálit zběsile z první, bude to ještě lepší – známka 8 (bilance 0+0)

Diváci: těžko říct, z čeho byli více zaražení, zda z toho, že naši hokejisté nemohou v bojích o medaile na MS dát gól anebo z toho, že ani mladší žáci už ve druhém zápase po sobě nedali gól, ale každopádně jsme se příliš velkého povyku nedočkali – známka 6

Mladší přípravka – Sokol Kolovraty (26. 5.)

             Měli jsme krásné slunečné pondělí a všichni jsme se těšili na zápas. Ovšem ne vše vycházelo tak jak bychom si přáli už od začátku. Nejen že soupeř dorazil na poslední chvíli a ještě měl stejnou barvu dresů jako my a tak jsme se museli převléknout, ale i četné omluvenky našich borců, kteří nám chyběli. Ale nic z toho nás nepoložilo a směle jsme se vrhli do zápasu.

            Jak jsem již psal, bylo konečně krásně a my jsme si hned v úvodu mohli zakřičet gól.  Danýsek vybojoval balon, dva rychlé kroky, přihrávka Simonovi a už tam visel. No prostě začátek jak z učebnice. Než se soupeř stačil oklepat, už byl před jeho bránou opět Simon a pálil na bránu jak u Verdunu, ale brankář měl dobře postavené tyče. Na to už se nemohl dívat Danýsek a vlétl mezi dva obránce ve chvíli, kdy se opět odrazil balón od tyče nastřelené Simonem a dělovkou z první zavěsil.

            Asi jsme se trochu uchlácholili z první čtvrtiny a najednou v útoku ztratil míč Simon, soupeř si elegantní kličkou udělal i Honzíka Č. a přihrál hráči, kterého hlídal Fíla S., ovšem neuhlídal. Byť se Mates natahoval, jak mohl, na tuhle ránu nedosáhl. Během chvíle začal opět soupeř tlačit do naší svatyně (těžko říci, co), a když zatáhl balon po pravé straně, tak Domísek již jen koukal, jak si to útočník šine na Matesa, jemuž nedal šanci a uklidil mu to na zadní tyč. Pak jsme se opět oklepali a začali se tlačit do soupeřovy brány. Bylo z toho několik krásných akcí a z nich vyplynul roh, který zahrával Simon na přední tyč a Danýsek nekompromisně zavěsil. Poté se i soupeř aktivně zapojil a tlačil se k nám do brány, ale co nestačila zlikvidovat obrana, zlikvidoval Mates. Několik tutovek soupeři spálili a jak se říká, "nedáš-dostaneš", tak i tady se to potvrdilo.

            A máme tu akci zápasu! Po střele na Matesa, který ji zachytil a ihned vyhodil balón Fílovi S., ten ho krásně zpracoval a letmo ho přisunul Danymu do běhu. Mistrně se rychle obtočil kolem bránícího hráče a nedal vybíhajícímu brankáři soupeře šanci. Přihrál s přesností na milimetr Simonovi, který do prázdné svatyně zakončil. A bylo to 4:2 pro nás. Opět nás toto nějak uchlácholilo a nechali jsme soupeře, aby si hrál, co chce. Několikrát naše obrana zůstala vytažená na polovině a na Matesa se řítili ve dvou, a byť několik těchto útoků pochytal, tak i několikrát kapituloval. A najednou to bylo 4:9 L. Na poslední čtvrtinu se chodovští trpaslíci vrhli s odhodláním a opět začali úřadovat. Nejdříve Danny obral soupeře o balón tak, že mu nestačil ani poděkovat, Danny však nesoukromničil a přihrál lépe postavenému Simonovi, který se opět nemýlil. Ihned po rozehrávce soupeře, který se dravě dral k nám, obral Honzík Č. útočníka o balón, udělal tři rychlé kroky, přihrál Dannymu a ten se opět nemýlil – 6:9. Ovšem bohužel to již bylo z naší strany vše a tak soupeř opět zaúřadoval a 3x rozvlnil naši síť.

            Co k tomuto zápasu říct. Snad jen to že chlapci odehráli skvěle první dvě čtvrtiny, ale pak se již jejich bojovnost postupně ztrácela. Ale pánové nic si z toho nedělejte, protože fotbal alá nakopávaná balónu až k nám na půli a pak ho dokopat do brány, to není žádný hezký fotbal. Příští rok jim natrhnem´ … (trikoJ ).

            A vůbec. Na penalty jsme vyhráli!!! 2:1 J Vítěznou penaltu dal Mates. 

Hvězdy zápasu: Dany, Simon, Mates 

Hodnocení:

Simon: Jak jsem mu už říkal na place. Občas ta klička navíc a zvednout oči. Jinak opět nezklamal a jeho rány do sítí soupeřů vždy potěší.

Danny: Dnes se pohyboval v prvních dvou čtvrtinách s lehkostí sobě vlastní, ale ty druhé dvě bych řekl, že si šetřil síly. Jinak samozřejmě bojovník každým coulem, srdcař a pravý kapitán. Snad jen trochu přitvrdit při osobních soubojích (zkuste potrénovat spolu s Lukym Z.)

Fíla: Naše sluníčko, co se stále usmívá. Je důležité míti Filipa, ale v jeho případě to platí dvojnásob. Vrací se poctivě i podporuje útok. Dneska to chtělo víc dravosti a pohody. Víš, co jsem ti říkal po zápase? J Neboj Fílo, ono to tam spadne.

Honzík Č.: Honzíku kamzíku. Je hezké, že si poskakuješ po place, ale občas je třeba toto vynechat a šlápnout do pedálů ihned. Bojovník, který nezklame. Na tréninku si promluvíme o tvé paličatosti (stále jak beran – mám balon tak mezi třemi hráči projdu)

Mates: Dnes i když 12x kapituloval byl oporou svého týmu, i když si i on vybral svou chvilku a v klidu koukal na balon, který si to mířil do brány hned vedle něj. Jinak jeho hra se zlepšuje a je vidět že Vráťův brankářský trénink začíná nést své ovoce.

Domino: Nastoupil ve druhé formaci jako útok a bylo vidět, že je to již ostřílený matador. Několikrát svedl urputný souboj o balón, několikrát si vystřelil, ale to štěstíčko né a né sednout. Domino vydrž, ono to tam padne J

Honzík Š.: Dnes mu zápas nevyšel podle jeho představ a zdá se, že byl nějak rozladěn. Honzí, nevadí, hlavní je se nenechat tím odradit. Máš spoustu času.

Domísek: Lev na hřišti, který jde do soubojů vždy s nasazením. Domísku, to, že občas nevyjde klička nebo ten povora kulatej uteče, neznamená, že se vracím zpět lehkým výklusem. Jinak bojovník. J

Luky Z: Luky je skrytá zbraň našeho týmu. Jen jsme ještě nezjistili, jak ji použít. J Pro tentokrát, byť se občas zapomněl na výletě v útoku a Domísek s Matesem měli starosti, musím chválit. Čistá hra řešená s fotbalovou elegancí. Jen tak dál.

Patrik P: První ostrý start v zápase. Rychlé nohy a myšlenky jsou občas rychlejší J. Zapracujeme na technice s balonem, aby tě poslouchal, a bude to super.

 Diváci: Konečně se probrali ze zimního spánku a bylo je slyšet po celý zápas. Už jen vuvuzely, řehtačky a bubny. Ostatní chlapci, co nehráli, udělali neskutečnou atmosféru a bylo je slyšet v širém okolí. Kluci, příště ještě mexické vlny a bude to dokonalé J!

Mladší přípravka – Hrdlořezy (28. 5.) 

Na odložený zápas s Hrdlořezy jsme se všichni těšili. Počasí nám přálo a divácká kulisa byla již od samotného začátku fantastická. Užívali jsme si plně teplého počasí a v poklidu jsme se rozhýbali. 

Samotný zápas započal a na tribuně bylo slyšet diváky, kteří povzbuzovali, seč jim hlasivky stačili, ale přesto nám samotný úvod moc nevyšel. Jen jsme se stačili rozkoukat, tak Fíla ztratil balon, a hostující útočník nedal Matesovi šanci. A aby toho nebylo málo, tak po minutě hosté z autu, který přeskočil Danyho až k Honzíkovi Č., který jej však neukontroloval, soupeř vsítil další gól. No prostě první čtvrtina a my jsme lovili 4x míč z brány… chjo…

Ovšem to by nebyli chodovští trpaslíci, aby si toto nechali líbit. A tak hned po úvodním hvizdu pana rozhodčího se rozhodli sami atakovat bránu hostí a byla tu jedna šance za druhou, ve které se blýskly obě formace. Tlak byl velký, ale kousek toho pomyslného štěstíčka chyběl. A pak to přišlo. Brankář hostí udělal velkou hrubku, když vyhodil tak šikovně až k našemu útočícímu borci Martinovi P., který krásně zpracoval a vrátil brankáři balón až do jeho brány. Náš první gól byl oceněn hlavně u publika, které se opět probralo k mohutnému povzbuzování. A aby se měli diváci nač dívat, tak Dany vhodil precizní aut mezi 3 soupeřovy hráče přesně Martinovi na nohu, kterému se rozeběhl Honzík Č. a uvolnil mu se svým obráncem cestu až k bráně a Martin s ledovým klidem zostudil soupeřova brankáře housličkami. Ten to nevydržel a nechal se vystřídat. Pak se chvílemi hrálo u nás, chvílemi u soupeře. Mates, který právě zneškodnil jedovku nejlepšího útočníka hostí, se rozhlédl, nikdo se mu neuvolnil, komu by mohl přihrát, a tak si udělal výlet sobě vlastní jak buldozer. Došel sice s balonem až na půli soupeře, ale spoluhráči jen koukali, kam že se to vypravil, a tak když přišel o balon, jen jsme všichni koukali, jak míč putuje přes hlavy všech hráčů v poli až do naší prázdné brány. Byť mu tento výlet dali chlapci pořádně sež…, nenechal se vyhodit ze svého klidu a nadále předváděl výborné zákroky. Nyní nastává chvíle, kdy jsme zatroubili k další vlně útoků a vrhli jsme se na soupeře. Druhá čtyřka, byť se snažila a tlačila, nedosáhla kýženého výsledku a nevsítila si gól. Ovšem, i když se jim toto nepodařilo, tak jejich hra nepostrádala techniku, tvrdost a rychlost.

No zkrátím si to trošku. Bylo to jak na houpačce a chvíli jsme tlačili my, chvíli soupeři. Zkrátka nakonec jsme se s tímto soupeřem po základní hrací době rozloučili 8:8. Chlapci se s tímto nechtěli smířit a tak na penalty jsme vyhráli 4:3 – čtyřikrát hurá a sláva!

Hráč zápasu byl jednoznačně Martin P., který nejen že rozhodoval gólově, ale je vidět, že má perfektní přehled o dění na hřišti.

Za akci zápasu jsme zvolili z posledních minut trestný kop z nebezpečné vzdálenosti, kde si jednou za celý zápas pomohl nedovoleně Luky Z. Když si brankář hostí postavil balón a nádherně kopl pod břevno, už jsme ho viděli v naší bráně, ale Mates byl proti, a tak si vysloužil nejen potlesk obecenstva, ale i pochvalu od pana rozhodčího. 

Hodnocení našich borců:

Tentokrát hráli jako jeden celek a až na první čtvrtinu byli všichni skvěle koncentrovaní s plným elánem a nasazením. Proto dnes hodnotit výkon každého zvlášť by bylo jen pouhé opakování. Chlapci takto má vypadat bojovnost, a nasazení. Díky vám…

Mladší přípravka – LOKO Vltavín (31. 5.) 

Ranní vstávání nám prostě nedělá dobře. Byť jsme se sešli na hřišti soupeře všichni včas a svítilo sluníčko, tak prostě ne a ne se probrat. Až na place jsme trochu pookřáli, protože nám svítilo sluníčko a trochu jsme se rozběhali. Domácí měli krásně upravené travnaté hřiště, ovšem to je určeno jen starším, a tak nás poslali na umělku, kterou snad sypali ještě škvárou, protože tak černí jsme nebyli snad z žádného jiného hřiště J.

Jak jsem již předeslal, rána jsou pro naše chlapce snad zakletá, a tak než jsme se rozkoukali, soupeř nám vsítil dva góly. Ovšem i naši chlapci nezaháleli a ostřelovali soupeřovu bránu. Bylo vidět, že jak Adámek, tak i Míša notně odpočinuti po školní dovolené se třesou na fotbal a rvali se o každý centimetr hřiště. Hráli jsme krásný fotbal, který nepostrádal z hrací stránky vůbec nic, až tedy na kýžený gól. Chlapci hráli s plným nasazením a několikrát ohrozili soupeřova brankáře, ale to už jsme museli konstatovat, že jejich brána je snad zakletá, protože našim střelám chyběly jen centimetry nebo se nám do nich neohroženě vrhnul domácí brankář, který byl fakt výtečný, poněvadž to by tohle utkání dopadlo jinak. Do druhé čtyřky jsme nominovali malého, ale technicky vyspělého Davídka (Didié Drogba), jenž nezklamal vloženou důvěru a bravurně si v osobních soubojích poradil i s hráči o DVĚ hlavy vyššími. V polovině zápasu jsme se přiblížili na rozdíl jedné branky, kdy Dany srdnatě vybojoval míč, mazácky protáhl balon mezi dvěma bránícími hráči a přihrál našemu dnešnímu jedinému střelci Fílovi S. Tentokráte ovšem již žádný další kýžený gól nepřišel, ale dostali jsme jej.

Několikrát jsme sice argumentovali panu rozhodčímu, že domácí brankář nakopává balón přes půli a z těchto nákopů jsme dostali 3 góly, ale pan rozhodčí zdál se být také neprobuzen, a tak s tímto nešvarem nic neudělal. Nakonec skončil zápas 5:1 pro domácí. L

Ani penaltový rozstřel nám tentokráte nevyšel, ten skončil 2:1 opět pro domácí L. 

Hráči zápasu byli tentokráte 3: Dany, Míša N. a Adámek 

Akce zápasu: Nemohu jinak, než za akci zápasu označit nám daný poslední gól alá Kozáčik. Na polovině soupeře se strhla takříkajíc trma vrma, balón uprostřed a na něm všichni hráči. V nějaké nestřežené chvíli někdo kopl do balónu, který se rozhodl vycházkovou chůzí jít směrem k Matesovi. Ten si v klídku povyběhl a chtěl si jej nohou zastavit. Ale ouha! Noha zvedlá a balon se prostě nezastaví, ale vesele pod ní prokutálí až do naší brány. J 

Hodnocení našich borců: 

Mates: Dnes několikrát zabojoval i podržel své spoluhráče. Ale ten poslední gól Mates ten si prostě měl mít… No nic stane se…

Honzík Č.: Náš talentovaný rychlonohý buldok. Jak již sám ví, jeho hra je místy kostrbatá, ale jeho finesy, jimiž baví obecenstvo a rychlý start s balonem, je prostě skvělý.

Danny: Náš kapitán, který je vždy na svém místě. Tentokráte bych jen vytknul nedůraz v osobních soubojích; jinak jako vždy opora týmu.

Fíla: Střelec našeho jediného gólu.  Dnes trochu bez důrazu a zbytečné nakopávání balónu z první směr soupeřova brána. Jinak rychlé kličky a přehled o spoluhráčích ho řadí k našim talentům.

Dominik: Tvrďák, který se nebojí osobních střetů a umí i vystřelit. Snad jen jak jsme si řekli spolu Domísku, zapracujeme na rychlejším startu na balon J Dnes pěkný zápas.

Páťa: Rychlé nohy ho předurčují k rozšíření řad našich motorových myší. Když vypilujeme trochu techniku, bude to zajímavý hráč. Páťo, zkus sledovat při hře o rok staršího Šímu. Při zvládnutí techniky byste se mohli příští rok skvěle doplňovat.

Míša N.: Úžasné nasazení, nevypouští souboje a technicky se neustále zlepšuje. Jeho hra nepostrádá chladný úsudek. Snad jen více se soustředit (i při tréninku J).

Adámek: Odpočinutý a věčně usměvavý. Technika s balonem se nám stále lepší, rychlost na báječné úrovni. Snad jen ty osobní souboje více dohrávat, ale dnes jeden z nejlepších na hřišti.

Honzík Š.: Jeho dnyj kdy bude chodit s hattrickem domů, se blíží. Tento talent bude oporou pro spoluhráče a nebezpečím na place pro protihráče. Honzí, nezapomínej na dobrou náladu a vždy to půjde jako dnes.

Davídek alias Didier: Když se podíváte na jeho hru, nasazení a buldočí výdrž, tak vás to musí potěšit. Tento talent zcela určitě bude tahounem mužstva. Jenom snad trochu povyrůstJ.

Diváci byli sice také po ránu trochu rozmrzelí, ale se sluníčkem a hrou našich chlapců se rozehřáli a fandili, co jim hlasivky dovolili. J 

Starší přípravka – Union Vršovice (31. 5.) 

            „Přeji Vám příjemné slunečné dopoledne z Vršovic“. Takto by začínala rozhlasová reportáž (pokud dnešní mládež ještě ví, co to vůbec je za exotické slovní spojení) z dnešního zápasu. Pokud to mám srovnat se zápasem z minulého týdne o pár metrů směrem na Západ, je to asi totéž, jako bych chtěl srovnávat deštné pralesy s rozkvetlou loukou z reklamy. A totéž platí i o zázemí stadiónu, čemuž dodala třešničku na dort paní Radka S.:

Utkání začalo ve velmi příjemné atmosféře, protože už v 1. minutě vhodil Maroun aut, Sendi z první posunul Daveovi, ten rovněž z první Artiemu, ale míček se zakutálel těsně vedle – mrška jedna. O minutu později si zase vybralo daň ostré ranní slunce, poněvadž Oťas jaksi zapomněl, že se může hrát i hlavou a oslněný Dave propustil hráče za sebe. Jenže kampak s tím na nás! Maroun dláždí ulici a Sendi obratem vyrovnává. Naše herní převaha pokračuje, ale gólu jsme se dočkali až v závěru, a to nejprve po Sendiho slalomu a poté po Ikerově nádherném pasu před branku, kde stínoval Artie a jakousi součástí těla (že by opět ucho?) změnil směr míče tak, že domácí gólman (Patrik, ale kluci tomu říkali „cosi“) neměl šanci. V samotném závěru pak mohl gól zápasu vsítit Oťas, jenomže jeho pumelici z půlky zastavilo darební břevno a míč se od něj odrazil přímo na brankovou čáru – škoda, škoda, škoda!

Druhá čtvrtina byla naší nejhorší herní pasáží, z níž vynikl pouze Artieho gól, Míšovy dvě regulérní šance během dvou vteřin a Daveova loženka po povedeném Sendiho rohu, jíž chyběly milimetry. V této herní fázi zaujalo hlavně Ikerovo dirigování nejen obrany, ale celého týmu, z něhož musí mít radost každý trenér – palec hodně nahoru!

            Třetí čtvrtinu jsme začali trochu smolně, protože ve svých šancích pohořeli nejprve Míša a po něm rychlonožka Martin a Sendimu ze tří přihrávek nevyšla žádná. Jenže Sendi je přesně tím typem hráče, který dokáže dát gól snad i z minusového úhlu. Když už mu nevyšly jeho oblíbené zasekávačky, natáhl dlouhou nohu na Daveovu přihrávku a míč se dokutálel k pravé tyči. Když říkám dokutálel, myslím to naprosto vážně, neboť tomuto typu střely se říká „igelitka z Alberta“ – balón se plazí po zemi a hledá nízké ceny… Během tří minut ale domácí vsítili dva góly, takže bylo na nás se s touto opovážlivostí vyrovnat. A stalo se, a to během dalších dvou minut. Nejprve všudybyl Dave našel Sendiho a potom Sendi našel pro změnu Artieho, jehož parádní uvolnění a chladnokrevné zakončení neuvidíte určitě ani na nadcházejícím MS v Brazílii.

            Před poslední čtvrtinou jsem chlapcům sdělil, že na podzim vyhráli o devět gólů, čili mají poměrně výraznou motivaci. A začalo to padat: z krátkého rohu Marouna s Artiem sice ještě nezapršelo, ale pak přišel přívalový liják, když Dave oslavil svoje narozeniny hlavičkou a Artie oslavil poslední květnový den akcí zápasu. Maroun pokračoval ve spalování šancí ve velkém, takže desátý gól zbyl na rychlíka Martina, jemuž do brejku nenahrál nikdo jiný, než sám velký Iker. Blížily se závěrečné vteřiny, Maroun zazdil další jasnou gólovou šanci po výstavním ťukesu dvojice SM-AF, dostali jsme hodně blbý gól, ale nakonec udeřili ještě dvakrát, a to nejprve Sendi po dokonalé kombinaci s Artiem a nakonec se dočkal i Maroun těžko specifikovatelnou součástí svého obřího těla, kdy ovšem musím vypíchnout týmovou součinnost, jelikož mu míč doslova donesl v zubech zabojovavší Sendi!

Bylo to krásné dopoledne, které ještě ozdobil pan Kokořínek nádhernou penaltou ála „vyženu Ti pavouky z vinglu“, takže jsme mohli zaslouženě děkovat téměř plným ochozům a nečekat půl hodiny na převlečení.

Jedna výtka ale letí k našim chlapcům již na tomto místě, a bohužel je opakovaná: jsou již ve věku, kdy by se měli po každé sportovní námaze sprchovat, což opomíjejí. Nerad bych se dočkal momentu, že po utkání půjdou rovnou na rande s tím, že se umyjí až potom večer doma…

 Akce zápasu:

42. minuta: Iker rozdává Marounovi, ten z první nachází v uličce krásy Artieho a jeho naznačení střely na jednu stranu a zakončení na druhou – to byla přesladká třešnička na hodně chutném dortíku! 

Konečný výsledek 12 : 4 (3:1, 1:0, 4:2, 4:1), penalty 8:6.

Hodnocení našich borců:

 

Jan Hromádko – novopečený asistent trenéra se opět zaskvěl skvělou hlasitou organizací hry včetně povzbuzování spoluhráčů, čímž zastínil svoji jedinou chybku při gólu v naší síti, kdy nedodržel zásadu „tady je Ikerovo“ – známka 9 (bilance 0+3)

David Doležal – první dvě čtvrtiny jej zastihly v malém útlumu, ovšem potom začala jedna velká paráda – ani jeden prohraný souboj, fůra gólových přihrávek a hlavička po rohu, z níž oslavil velmi důstojně svoje dnešní narozeniny - blahopřejeme! známka 8,5 (bilance 1+2)

 Artur Fedčuk – konečně nastoupil v plném zdraví a síle, což prokázal (ovšem po poněkud vlažnějším, až harfením začátku) nádhernou orientací u třetího gólu, zkušeným zakončením akce zápasu a přehledem při útočných akcích – známka 8,5 (bilance 4+1)

 Ota Kořínek – ve druhé pětce měl být hlavním tahounem coby nejstarší článek a dorostenec (viz causa Kolovraty), což plnil díky šikovným přihrávkám těsnou nadpoloviční většinou – škoda té jedné střely na bránu, ta se mohla ujmout – známka 7 (bilance 0+0)

 David Kubát – orientaci na hřišti určitě získá a snad mu Marounovo školení pomohlo včetně chyb v okamžiku instruktáže. Měl by se na hřišti přestat bát, protože techniku a odolnost v osobních soubojích už má výbornou – známka 6,5 (bilance 0+0)

 Ota Pavlas – přihrávku na soupeřův gól lze přičíst nezdravým doporučením dvojího koučinku, ovšem jinak v soubojích nic nevynechal (občas by to chtělo ale použít i hlavičku) a ta pecka do břevna si gól určitě zasloužila – známka 7 (bilance 0+0)

 Martin Přibyl – v první polovině zápasu se na hřišti hledal a nevěřícně zůstávala zírat i jeho početná fanouškovská ekipa, ovšem ve druhé půli to rozpálil naplno (zřejmě ta změna stran) a zaslouženě naplnil svoji normu: zápas = gól a jaký! – známka 7,5 (bilance 1+0)

 Sendi Murk – když přepne včas na defenzivní modul, je z něj hráč, po němž by mohli na tom stadiónu vedle tak maximálně slintat. Když se rozhodne dát gól, tak ho prostě dá – viz jeho igelitka na 5:1 – a když chce přihrát, trefí se i Maroun! – známka 9 (bilance 5+3)

 Marek Salvet – vymyslel řadu geniálních přihrávek, vybojoval fůru míčů, ale znáte zápasy, kdy nedáte gól ani z metru do prázdné branky? Tak právě ten jsme viděli v sobotu dopoledne a nebýt Sendiho přihrávky a nastaveného čehosi, nezažili bychom tak spontánní radost z něčeho, co je v jeho fotbalovém životě poměrně běžné – známka 8 (bilance 1+4)

 Michal Straka – další smolař, který ani nadvakrát neprostřelil to, co chytalo soupeřům v bráně – snahu mu upřít nelze, ale asi si doznívající puchýře vybraly ještě tu smolnou daň, čili vše přijde v posledních zápasech, a to bude jízda, pánové a dámy! – známka 7 (bilance 0+0)

Šimon Tříska – škoda několika nedůrazných (resp. netechnických) zakončení, škoda toho, že po dvou neúspěšných zásazích propadne skepsi a škoda toho, že pořád chce všechno řešit ukvapeně – jinak je to totiž dříč, jezdič a správná motorová pila! – známka 7 (bilance 0+0)

Diváci: ach, ten dvojí koučink… Nevadí, tentokrát vytvořili poměrně půvabnou atmosféru ozdobenou ranním sobotním pivečkem a podívanou na krásný přírodní trávník v počasí, o němž jsme si minulý týden skoro tamtéž mohli nechat jen zdát – známka 7,25

 Soutěž aktivity:

Sendi Murk                - 80 + 35

Šimon Větrovec         - 76 + 28

Marek Salvet              - 36 + 65

Michal Straka             - 35 + 24

Daniel Murk               - 24 + 28

Jakub Kokeš               - 27 + 22

Adam Voseček           - 19 + 14

Šimon Tříska              - 13 + 16

Pan Danuška              - 14 + 14

Jan Červeňák             -   7 + 19

David Doležal            - 10 + 15

Radim Semerád          - 10 + 13

Ota Pavlas                  -   7 +   9

Martin Přibyl              - 12 +   3

Lukáš Rosín               -   8 +   6

Matěj Pavlas               -   1 + 12

Filip Prachař               -   8 +   4

Artur Fedčuk              -   6 +   6

Vojtěch Doležal         -   1 +   8

Matyáš Hudec              -   5 +   3

Marek Čížek               -   2 +   6

Jan Hromádko           -   1 +   7

Karel Hamala             -   6 +   1

Jakub Daněk               -   0 +   7

Jan Šesták                   -   2 +   4

Filip Strejček              -   1 +   5

Ota Kořínek               -   0 +   6

Dominik Mareš           -   3 +   2

Michael Novák           -   3 +   1

Tobiáš Gábrik             -   2 +   2

Jan Lokaj                    -   2 +   2

Dominik Doležal        -   2 +   2

Petr Pražák                 -   1 +   2

Lukáš Zelinka             -   0 +   3

David Šinkora             -   2 +   0

Tomas Järvinen           -   1 +   1

Samuel Pastierik         -   0 +   2

Marek Šenkýř             -   0 +   2

Marek Jedlička           -   1 +   0

Petr Jun                       -   1 +   0

Václav Pokorný          -   1 +   0

Adam Adámek           -   0 +   1

Martin Bártek             -   0 +   1

Matěj Janda                -   0 +   1

Milan Lisý                  -   0 +   1

Daniel Straka              -   0 +   1 

Vysvětlivka:

rozhoduje počet bodů (gól i přihrávka hodnoceny jedním bodem), poté počet vstřelených gólů a i v případě této rovnosti abecední pořadí):

Borci tohoto velmi dlouhého a přeloženého dvoutýdne:

 

1.                  Bratři Murkové Sendi a Danny

2.                  Martin Přibyl

3.                  Iker Hromádko

 

Děkuji tudíž všem trenérům za důslednou přípravu našeho množícího se kolektivu, zejména pak Oťasovi za kreativní vedení mladší přípravky, Vráťovi za obětavé a „drsné“ brankářské tréninky, a našim vedoucím, které kam přijdou, tam zdobí! 

Speciální poděkování pak patří čilým fotografům, kteří až na zápas s Hrdlořezy naplnili náš rajčatový papiňák k prasknutí: 

http://lada6767.rajce.idnes.cz/Chodov_-_jaro_2014_-_XII/

 Za všechny

Láďa Salvet, v Praze dne 31. května 2014.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

26.5. to byly Královice, ne Kolovraty

(Jitka, 8. 6. 2014 9:38)