Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hlásná trouba č. 22

14. 4. 2014

  

Chodovská hlásná trouba – 22. díl – 2. až 6. dubna 2014

 Mladší žáci – Slovan Bohnice "B" (2. 4.)

 

Odložený zápas s bohnickým "béčkem" jsme nakonec sehráli vše středu místo původně domluveného termínu 23. 4., ale na naší hře se to nepodepsalo ani náhodou. Tím spíše, že hosté rozhodně s béčkem nepřijeli, ale kdo se bojí, kálí v síni.

Základní překážkou se však ukázalo Ikerovo nerozcvičení, poněvadž sháněl svoje věci všude možně, ale marně. Stalo se tudíž, že přišel do branky zároveň s úvodním hvizdem a nebylo možno se divit tomu, že jeho první setkání s míčem se proměnilo v jeho výlov ze sítě, aniž by stihl aspoň poděkovat autorovi záludné střely. A když si došel pro první úspěšný zákrok a mohl narůstat hřebínek, přišla druhá rána po jeho viditelné chybě, takže i když se zbytek týmu rozcvičoval důsledně, opět začal nedobře…

           Po tomto vlídném úvodu jsme však už hosty tolik nerozmazlovali. V 11. minutě totiž tandem SM-MS předvedl, proč je na hřišti, následně Sendi vyslal dvě šumivky správným směrem a intenzitou, avšak gólman bohnického týmu byl proti. Mimochodem, poslouchat za čárou naše náhradníky, kterak rozebírají veškeré aspekty bydlení v Bohnicích a hraní za tento tým bylo velice zábavné a patřilo k vtipným ozdobám zápasu. Nebylo ovšem vtipné sledovat, jak Radim ztrácí balón a soupeř odskakuje na třígólový rozdíl. Naštěstí přišla v poslední minutě první půle nádherná akce, kterou bohničtí odvrátili pouze na roh. Ten rozehrál velmi dobře Maroun, Radim decentně posunul míč směrem k brankové čáře a tam už byl všudybyl Šíma, jehož pumelice málem roztrhla síť a z bezpečné branky udělala téměř nebezpečnou!

           V úvodu druhé půle to vypadalo, že je na hřišti jenom jeden hráč. V 1. minutě totiž byl Sendi faulován, postavil se k exekuci trestného kopu a poslal svoji dělovku těsně nad břevno. O pouhou minutu později měl tentýž hráč jasnou gólovou šanci po Radimově pasu, ale bohnický gólman vytáhl z klobouku zázračný zákrok. A hnedle ve 3. minutě měl Smolíka Sendi potřetí, když po souhře Matyho s Radimem poslal balón těsně vedle. Poté se do kanonády zapojili i jeho spoluhráči, ale na našem kontě přibývaly toliko gólové šance, a to až do 21. minuty, kdy byl v pokutovém území faulován Radim, Sendimu se na pentli nechtělo, takže se k exekuci postavil nikoli soudní exekutor, ale ten exekutor, který nemá kopat, tj. faulovaný hráč. Radim si ovšem s touto exekucí poradil s klidem gentlemana, sebral okamžitě balón ze sítě, aby šetřil čas a s komentářem, který mi bohužel unikl, zamířil k půlicí čáře. Těžko skutečně říct, co z jeho úst vypadlo, ale faktem je, že nejvíce to rozesmálo Vojtíška, který v ne tolik složité situaci pouze míč odkopl, čehož bohničtí využili okamžitě k navýšení náskoku. To už jsme hráli vabank, tedy vše hrrrr vpřed, avšak vytěžili jsme z toho pouze dvě gólové šance, z nichž jedna vešla do historie, tedy i do rubriky o akci zápasu!

Škoda výsledku, ale ten není tolik důležitý, neboť naši hráči oproti podzimnímu zápasu prokázali markantní zlepšení, měli po většinu zápasu míč pod kontrolou, a kdyby Iker přišel včas a připraven a Sendi proměnil aspoň jednu ze svých šesti dalších šancí, asi by Radim podepisoval něco úplně jiného. Jenže, kdyby… Znáte tu o rybnících a rybách? Tak vidíte…

 

Akce zápasu:

70. minuta: Radim posouvá krásně balón Šímovi a ten bez váhání vysílá nádhernou patičkou do gólové šance Míšu! Akce zápasu sice gólem neskončila, ale ten záblesk geniality za toto ocenění rozhodně stál.

Konečný výsledek 3 : 7 (2:4), penalty: 9:7, a to i s Radimovou předpovědí, že jeden ze soupeřů zbourá bezpečnou branku břevnem!

 Hodnocení našich borců:

 Jan Hromádko – oběť pozdního příchodu a nevybavenosti na zápas. Z úvodních tří střel pustil dvě, přičemž si troufám tvrdit, že v případě řádného rozcvičení by se v pohodě na ty míče stihl ještě podepsat… - známka 6,5 (bilance 0+0)

 David Doležal – nevím proč, ale nějak mi nepřišel ve své kůži. Bojovnost se mu upřít nedá, ale místo přihrávek fungovalo spíše posouvání balónů kamsi a nedůvěra ve vlastní schopnosti, neboť se soupeřů jako by bál – známka 6,5 (bilance 0+0)

 Vojtěch Doležal – hodně dlouho působil naprosto jistým dojmem, ale v průběhu zápasu mu jaksi docházela míza, protože gól na 3:5 jde na vrub náhodného odkopu a gól na 3:7 si dal sám, ale Vojtíšku, smůlu bys měl mít vybranou na pár let dopředu! – známka 7 (bilance 0+0)

 Artur Fedčuk – pochválit je třeba hlavně jeho schopnost nebát se a v rozhodujících momentech přidat na důrazu. Někdy situaci podcení, avšak vzápětí nasazením tuto slabost dožene. Škoda jen, že se neodváží víc dopředu – známka 8 (bilance 0+1)

 Matyáš Hudec – opět poctivě piloval lajnu a opět vyhrál řadu těžkých soubojů a opět se snažil fotbalově řešit všechny, i ty nejsložitější situace. Dostal i nakopáno, nicméně s vypětím všech sil dohrál a rozhodně patřil k lepším – známka 7,5 (bilance 0+0)

 Jan Lokaj – přišel na poslední chvíli, což bylo hlavně v prvním poločase hodně vidět. Míč mu utíkal, hráči také, zato ve druhé půli už jsme viděli toho správného Lokajíka – zarputilého, bojovného a málem i gólového – známka 7 (bilance 0+0)

 Sendi Murk – nejdříve nešel po rohu proti míči, z čehož byl první bohnický gól, ale po přesunu na svoje místo se projevil jako plnohodnotný útočník, neboť to byl právě on, kdo nejčastěji zaměstnával gólmana hostí a kdo se mohl stát střelcem zápasu – známka 8 (bilance 1+0)

 Lukáš Rosín – úvod jarní části sezóny mu příliš nevychází. Dostal se do jediné gólové šance, nechával se obránci předskakovat a pozdě startoval na balón. Věříme, že příště už to bude konečně jeho zápas – známka 6 (bilance 0+0)

 Marek Salvet – ku cti mu slouží, že putoval sestavou podle potřeb týmu, avšak rozhodně to nebyl ten Maroun, na něhož jsme si zvykli. Přihrávky neměly rasanci, střely končily obvykle na tělech protihráčů, tak aspoň to čtení hry mu zůstalo – známka 7 (bilance 0+1)

 Radim Semerád – místy mám dojem, že má na hřišti dvojníka, protože se zjeví tu tady, tu jinde a tu zase někde úplně jinde. Bohnický 4. gól jde sice na jeho vrub, ale toto zaváhání si mnohonásobně odčinil – známka 8,5 (bilance 1+1)

 Michal Straka – místy ho sráží nedostatečná orientace na hřišti a pomalejší start na míč, ale faktem zůstává, že se zlepšuje zápas od zápasu, získává čím dál, tím větší kontrolu nad míčem a jeho střely musí pálit i přes azbestové rukavice – známka 7 (bilance 0+0)

 Šimon Tříska – dva zápasy po sobě a hned tři góly – to vše v kategorii, kde jeho vrchol čekáme až za tři roky! K tomu všemu poctivý výkon se vším všudy a bedlivé sledování výkonu vlastní matky ve čtvrtek na Astře – prostě sportovní typ! – známka 8,5 (bilance 1+0)

Diváci: středeční termín je lehce vykolejil z obvyklé pohody,  neboť nevěděli, zda mají fandit anebo sledovat stejně poutavý trénink na druhé polovině hřiště – známka 6


Mladší žáci – Horní Měcholupy (4. 4.)

Mno, tak tohle byl zápas, který snesl i ta nejpřísnější měřítka anglické kopané, teologie a geometrie a kdoví čeho všeho ještě. Drama, které zvedalo diváky ze sedadel, dřevěné sedačky měnilo ve VIP polstrovaná lože a intelektuály pohrdající tělesnými hrátkami měnilo v totální fanatiky, kteří neznají meze vlastní vášně. Lhostejný zůstává výsledek, poněvadž když to porovnám s večerním pokusem o fotbal v rámci tzv. Gambrinus ligy (TP-PB 1:0), tohle bylo galapředstavení, zatímco večerní TV přenos byl dokonalou ukolébavkou na dobrou noc.

Už v 5. minutě vytáhl Artie první zázračný zákrok, ale o pět minut později už byl proti dokonale zahranému brejku hostí bezmocný. Odpověď přišla v podobě Radimově gólové šance, ale měcholupský brankář se vyznamenal neméně tak jako Artie, ovšem během dalších dvou minut se opět blýskalo – jednak jsme dostali poměrně nešťastný gól a jednak se hlavami srazili Luky s Radimem. Kolikrát mám říkat, aby hráči na sebe mluvili… Nevadí, dramatická podívaná pokračovala, bohužel nešťastnou tečí a gólem na 0:3, jenže posledních osm minut první půle patřilo jedině nám, a to se vším všudy! Hostující brankář totiž všechny rozehrávky dával naprosto stejně, a to na levého obránce. Inu, povšiml jsem si tohoto momentu, zavolal si k sobě Sendiho, který tam vždy nečinně stál, upozornil ho na tento stereotyp, a co myslíte, že se přihodilo? Z téměř stejných situací jsme během pěti minut vyrovnali na 3:3, přičemž u třetího gólu si pomohl ještě soupeřovým obráncem. Bravo, potlesk nebo aplaus, jak chcete, a hnedle bylo na hřišti veseleji.

Druhý poločas pak přinesl stejně tak dramatickou, ne-li ještě dramatičtější podívanou. Už ve třetí minutě se sice nechal u čáry oloupat Radim hráčem č. 7 a Lokajík stíhal tohoto rychlíka marně, (když už jsem u č. 7, je to skutečně výjimečný fotbalista, ale s jeho nabubřelým sebevědomím by měl trenér či rodiče brzy něco dělat, poněvadž si koleduje u ne tolik milých povah o přesdržku), ale už o 4 minuty poté Sendi z trestného kopu zaduněl břevnem branky tak, až se začala bezpečně a divně kývat. Radim s Matym nato vymýšleli zajímavou narážečku, ale nečekaně uhodilo na druhé straně, takže jsme opět museli dotahovat. A začali jsme s tím dotahováním velmi pěkně, a to konkrétně akcí zápasu. Tlak vrcholil, Sendi mířil po Radimově přihrávce těsně vedle, ale nirvána se nakonec dostavila. Pět minut před koncem zápasu zahrál gólman soupeře rukou mimo vápno, kopal se trestný kop a po Radimově a Sendiho střele byl posledním z našich u míče Lokajík a zaslouženě trhal síť!

Co na tom, že nedohráli pro zranění Iker a Vojtíšek, co na tom, že jsme v závěrečných vteřinách inkasovali po další tečované střele a naši borci popadali zlomeni na trávník – tohle byla show, z níž i Fantomasovi vstávaly vlasy na hlavě!

 Akce zápasu:

49. minuta: Radimův průnik přes celé hřiště byl zajímavý jednak tím, že postavil 4 soupeře do nezáviděníhodné pozice komparsistů a jednak tím, že autor původní přihrávky Luky si naběhl před prázdnou branku a v pohodě tak tuto nádhernou akci dokončil.

 Konečný výsledek 5 : 6 (3:3), penalty: 8:7.

Hodnocení našich borců:

 Artur Fedčuk – po utkání ho právem štvaly dva góly po tečích spoluhráčů, ale on sám může být se svým výkonem spokojen. Pochytal toho dost a na hráče č. 7 prostě neměl nárok, protože ten byl jaksi z jiného světa – známka 8 (bilance 0+0)

 David Doležal – oproti středečnímu zápasu zaznamenal pokrok ve vlastní sebedůvěře a jistotě v osobních soubojích, ovšem nedostatek důrazu při střelbě i přihrávkách mu kazí celkový dojem, takže na tom zapracujeme, ano? – známka 7,5 (bilance 0+0)

 Vojtěch Doležal – první z obětí pátečního masakru v chodovských řadách. Jeho výkon byl totiž nádherně koordinovaný, až harmonický, avšak hrát celý druhý poločas na bolavé patě – to by nezvládl ani James Bond! – známka 7 (bilance 0+0)

 Jan Hromádko – další z obětí, která upoutala ve druhém poločase nádherným sólem přes celé hřiště, drtivým sprintem, téměř gólovou šancí, avšak po šlápnutí na nohu od protihráče jeho epizoda skončila – škoda, Honzíku, brzy se uzdrav! – známka 7 (bilance 0+0)

 Matyáš Hudec – když se přesunul do obrany, působil jistějším dojmem a hlavně uplatnil svoji velkou přednost: předvídavost, co protihráč vyvede. Získává i na fyzickém fondu, takže věříme, že jaro a Maty patří k sobě jako Karel Gott ke Zlatému slavíku – známka 8 (bilance 0+0)

 Jan Lokaj – tentokrát dorazil naprosto včas, což se nakonec promítlo do zařazení mezi hvězdy zápasu! Těsná porážka ho hodně mrzela, ale nemusela, protože jeho gól na 5:5 patřil mezi akce, u nichž zaplesá srdce jak trenéra, tak přihlížejících fanynek – známka 8,5 (bilance 1+0)

 Sendi Murk – když hráč poslouchá trenérovy pokyny, hned to vypadá lépe. Když jsem totiž Sendiho upozornil na schématickou rozehrávku hostí, třikrát byl tam, kde měl být, a třikrát jsme povykovali gólovou radostí – známka 9 (bilance 3+1)

 Lukáš Rosín – už víme, proč se v minulých zápasech trochu trápil. Ve druhé půli jsme ho totiž přesunuli na kraj zálohy a najednou to byl úplně jiný Luky – dravý, aktivní, přesný, bojovný a také samozřejmě zaslouženě gólový – známka 7,5 (bilance 1+0)

 Marek Salvet – další z těch, jimž nebylo dopřáno zápas dohrát, čímž lze možná omluvit lehce nevýrazný výkon bez momentů, které by přepisovaly historii. Místy mi připadalo, že se soupeřů i míče bojí, ale do jeho třísel nevidím… – známka 7 (bilance 0+0)

 Radim Semerád – na to, že byl otřesený po srážce hlavou s Lukym, odvedl své tradiční penzum činnosti běhavé i fotbalové, jen nás zaskočilo (a jeho asi také), jak ho hráč č. 7 oloupal u čáry a pak si v pohodě došel pro svůj čtvrtý gól v zápase – známka 8 (bilance 0+2)

 Michal Straka – první dvě střídání mu nevyšla, avšak poté přidal na rychlosti a dravosti a dost možná mu pomohl Lukyho posun do zálohy, poněvadž ve druhé půli zaměstnával obranu soupeře více než Babiš novináře – známka 7 (bilance 0+0)

 Šimon Tříska – v průběhu zápasu jsem opakovaně konstatoval, že Šímovi se opět daří a na tomto si trvám i nyní. Škoda, že tentokrát nenavlékl třetí gólový korálek v řadě, byť k tomu nebyl daleko – známka 8 (bilance 0+0)

Diváci: pátek není středa. Nebojte se, autor těchto řádků se neutvrzuje v základních pojmech, ale pouze konstatuje, jak jsme měli najednou jinou a nepoměrně bojovnější atmosféru a jak jsme diváky probudili svým výtečným výkonem k tomu, aby se přestali věnovat společenským rubrikám a fandili skoro jako o závod – známka 8

Starší přípravka – Horní Měcholupy (6. 4.)

Je o mně známo, že pláču nerad a chyby hledám v první řadě u sebe, ale toto…

Sportem se má spět ku zdraví… Inu, pokud Vám však v zápase odkulhá postupně pět hráčů, sudí to vše blahosklonně přejde (že to jsou prý děti a nebylo to úmyslné), soupeř se za čárou ještě debilně tlemí (dámy prominou, ale pro jejich chování nemám vybranějších slov), ztrácí toto rčení svoje opodstatnění.

Vykládat se to může i tak, že nejlepší bude, abychom už v této kategorii zlikvidovali dva nejlepší soupeřovy hráče, protože rozhodčí stejně nikoho nevyloučí, hráči se ze hřiště odnesou a co… My můžeme jít slavit vydřenou výhru!

Nebojte se, nic takového hráče učit nebudeme, jen se prostě v některých fázích zápasu bude muset přitvrdit, abychom věčně nebyli za otloukánky. A také se bude muset více apelovat na rozhodčí, protože mají pravomoc vylučovat za hrubé zákroky a samotná skutečnost, že to nevidí (protože přece pískám jenom děti a já jsem pan rozhodčí a já tomu všemu rozumím a já tady tomu velím a já …, já …, já …), není vůbec rozhodující, poněvadž když to nevidí, je to buďto úmyslné (což je špatně) anebo neúmyslné, což je ještě horší, neboť v tomto případě se mají věnovat jakékoli činnosti, hlavně pak jiné. Nejhorší pak je, když z jeho přechytralé huby zazní „vždyť děti lžou, to nevíte?“ V ten moment je člověku líto, že fyzické napadení (coby nejrychlejší vysvětlení názorového omylu) se trestá disciplinárně a není pro děti příkladné…

Takhle to tedy vypadalo při samotném zákroku (a prosím, povšimněte si, kde se nachází v době kontaktu brankáře se Sendim balón – to je jasná penalta a vyloučení, ty mlho!):

A na závěr tohoto exkursu citace z Pravidla I., odst. 3 speciálních pravidel pro starší přípravky v rámci Pražského fotbalového svazu:

3.                  Hráč může být dočasně vyloučen na 2 minuty, či do konce čtvrtiny dle míry provinění. Jeho místo smí zaujmout další hráč. Hráč bude vykázán ze hřiště ústně bez ukázání červené karty. Pokud by vyloučením klesl počet hráčů pod předepsaný stav, je možné hrát dočasně o jednoho hráče méně. Klesne-li v důsledku vyloučení počet hráčů pod pět, postupuje se podle bodu 2 (možnost půjčení hráče soupeřova mužstva). Pokud toto řešení není soupeřem akceptováno a počet hráčů na hřišti definitivně klesne pod pět, rozhodčí utkání na tomto hřišti ukončí.

No a podobně dopadli v průběhu zápasu Maroun, Dave (oba ve třetí čtvrtině), Artie a Mareček Č. (ti až v závěru), který však musel už zápas dohrát, protože nebylo, kdo by střídal. Do kasy tak musel Dave, neboť možní náhradníci za Artieho se nacházeli na chaloupce (Iker), popř. na florbale (Ota K.). Hlavní bylo dohrát s co nejmenšími následky, takže penalty se ani nekopaly a pokud mě kdokoli bude peskovat, že jsem nepodal soupeřovu trenérovi ruku, jednak by měl své ovečky umravnit (fauly k fotbalu patří, ale smát se protihráčům, že jsou zranění???) a jednak měl sám přijít s omluvou, když viděl tato jatka, ať již v průběhu zápasu, tak po něm.

Přitom je to škoda, protože když se hrálo, k vidění byl oboustranně dobrý fotbal, s řadou povedených akcí, s naší mírnou převahou, s našimi jasnými šancemi (povětšinou z trestných kopů anebo z čistě odebraných míčů), avšak kvalitu zápasu a bojovnost ostatních aktérů, které jsem nezmiňoval v seznamu mrtvol, zastínily prvky, které do starší přípravky nepatří.

Z těchto důvodů proto i výkony jednotlivců hodnotím jednotnou známkou "8", na výsledek dvojnásobně kašlu a přeji marodům brzké uzdravení.

A nyní už dosti hořekování, koncentrujme se na další zápasy a další radost.

Soutěž aktivity:

Marek Salvet              - 34 + 54

Sendi Murk                - 60 + 24

Šimon Větrovec         - 56 + 19

Jakub Kokeš               - 27 + 21

Michal Straka                - 25 + 19

Daniel Murk               - 17 + 17

Adam Voseček           - 15 + 11

Šimon Tříska              - 12 + 13

Radim Semerád          - 10 + 13

Jan Červeňák             -   6 + 16

David Doležal            -   8 +   9

Pan Danuška               -   7 +   8

Ota Pavlas                  -   6 +   6

Vojtěch Doležal         -   1 +   8

Matěj Pavlas               -   1 +   8

Lukáš Rosín               -   5 +   4

Matyáš Hudec               -   5 +   3

Jakub Daněk               -   0 +   7

Marek Čížek               -   2 +   4

Artur Fedčuk              -   2 +   4

Ota Kořínek               -   0 +   6

Jan Hromádko            -   1 +   4

Filip Prachař               -   3 +   1

Tobiáš Gábrik             -   2 +   2

Jan Lokaj                    -   2 +   1

Samuel Pastierik         -   2 +   1

Dominik Doležal        -   1 +   2

Petr Pražák                 -   1 +   2

Jan Šesták                   -   0 +   3

David Šinkora             -   2 +   0

Marek Šenkýř             -   0 +   2

Lukáš Zelinka             -   0 +   2

Marek Jedlička           -   1 +   0

Petr Jun                       -   1 +   0

Václav Pokorný          -   1 +   0

Martin Přibyl              -   1 +   0

Adam Adámek           -   0 +   1

Martin Bártek             -   0 +   1

 

Vysvětlivka:

rozhoduje počet bodů (gól i přihrávka hodnoceny jedním bodem), poté počet vstřelených gólů a i v případě této rovnosti abecední pořadí

Borci prodlouženého víkendu:

 1.                  Sendi Murk

2.                  Radim Semerád a Šimon Tříska

3.                  všichni nakopaní a všelijak polámaní, kteří se dále vrhají do bojů

 

Děkuji tudíž Jirkovi a Oťasovi za aktivní činnost směrem vpřed, Evičce s Radkou za mondénní vyplňování zápisů, po čemž se jim jistě celou zimu stýskalo, silným chlapcům, kteří již tolik nepotřebují ke stěhování branek svaly, a mohou se koncentrovat na umělecký dojem a Strakům, Doležalům a Přibylům za velmi hutnou porci tradiční rajské pochoutky!

 

http://lada6767.rajce.idnes.cz/Chodov_-_jaro_2014_-_VII/

 

Za všechny

Láďa Salvet, v Praze dne 6. dubna 2014.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář