Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zápas 26. 1. 2014

30. 1. 2014

 Chodovská hlásná trouba – 16. díl – 26. ledna 2014

 Zimní liga na Hájích – Háje "A"

           Před tímto zápasem jsme počítali ztráty jako výprava sněhuláků na Saharu. Postupně odpadli tito sněhuláci: Vojta D. (patrně dlouhodobě), Dan S. (rovněž zřejmě na delší dobu), Ota P. (celozimní zákaz), Sendi (kašle na to), Danuška (horečka, snad ne omladnic), a aby toho nebylo málo, tak se přidal ještě Luky, který se v sobotu položil na lůžko a už z něj do pondělního tréninku nevstal. Posily z Hájů nepřicházely v úvahu, a tak jsme sáhli po dvojici kluků (vesměs Marounových spolužáků) z Podolí a Máťovi Zdobnickém, který si v našem dresu také již zahrál, ale pak přiblížil hřiště svému bydlišti. Poděkování tak patří jednak všem posilám a jednak všem azbestovým z našeho kádru a speciální připojujeme domácímu lékaři Strakových, protože zázračně uzdravil Míšovu bolavou kanonýrskou končetinu, čili jsme měli alespoň čtyři na střídání a nemuseli tak vyhlížet dalšího absentéra Arthura, který bojoval na turnaji za Jesenice, když proti němu dokonce stála obě pražská "S".

Samotná zápas musel v -6°C rozpálit i ty nejdrsnější Seveřany do bodu varu. Už ve 2. minutě se Vašek dostal do velmi slibné šance, avšak ve 4. Maroun neodehrál přesně balón z našeho nebezpečného území, Maty se nechal ukličkovat a Iker se poprvé shýbal do čeřenu. Za čtyři minuty se nechal oloupat pro změnu Lokajík (faktem je, že za takhle rychlou kličku by se nemusel stydět ani Messi) a z druhé střely na branku se domácí radovali z druhého gólu. Leč naši chlapci hnáni dopředu severním větrem (který je, jak známo, krutý) nevzdali nic a už v 10. minutě jsme se mohli dvakrát radovat. To by ovšem na Marounův nejprve roh a potom trestný kop musel někdo nastrčit nohu, pupek či jinou trčící část těla, poněvadž jinak číhala před možným střelcem prázdná branka. V 16. minutě však domácí předvedli nádherný signál z rohu, kdy jeden hráč přeběhl balón, čímž zablokoval dotírajícího Šímu a nabíhající borec trefil naprosto milimetrově pod břevno – tady Iker ani nestačil pozdravit. Hromadily se i naše šance, např. Šímova výzva Míšovi, Radimova střela či Matyho zamotání obránce (a posléze i sebe samotného), takže jsme se dočkali alespoň částečné odezvy vrtkavé Paní Spravedlnosti, když v 20. minutě nebojácně vletěl na domácího gólmana Vašík, ten ho také nebojácně zkosil jak dřevorubec svůj první kůl a Radim byl z penalty přísný jak berní úředník při kontrole. Rozhodně to nebyl špatný poločas, leč efektivita nebyla naší silnou zbraní.

Ve druhé půli lze opakovat totéž, avšak s tím podstatným rozdílem, že domácí vsítili dalších sedm branek (a jednu z ofsajdu, kterou tak rozhodčí správně neuznal), přičemž šest z nich padlo z rychlých protiútoků, kdy bylo asi nejvíce vidět, že proti nám hrají chlapci o dva roky starší, a tudíž i rychlejší (kromě toho o půl hlavy větší). Faktem na druhou stranu je, že domácí si hodně rozuměli s míčem, dokázali pěkně kombinovat a vůbec působili dojmem, jako by hráli na domácím hřišti. Z naší aktivity bych vyjmul několik pěkných momentů:

-          Marounovo vysunutí Radima do klasické české uličky, jediný možný gólmanův záchvěv (faul) a opět Radimem bezpečně proměněná penalta

-          Vašíkovo nebezpečné zakončení těsně vedle

-          Radimova gólovka po další české (chodovské) uličce od Marouna

-          Míšův odvážný průnik zastavený v hodině dvanácté před brankářem

-          Dva další výpady a hrozící nájezd na brankáře končící odpískaným ofsajdem

-          Vašíkův krásný gól po akci zápasu.

            Jak jsem předesílal, důležité bylo, že jsme zápas odehráli, že se nikdo nezranil (ostatně sudí pískal výborně a neopomněl snad jediný nedovolený zákrok), že nikdo neonemocněl v důsledku arktického podnebí (snad) a že jsme nebyli úplně odevzdaným soupeřem. Kvalita byla zkrátka na domácí straně, ale za dva roky to může být úplně jinak, a když budou kluci na sobě pracovat, nevidím důvodu, proč bychom se netěšili, když nám pánbůh fotbal dal.

 Konečný výsledek 3:10 (1:3)

Akce zápasu:

61. minuta: Maroun posouvá Radimovi na hranici pokutového území, ten jenom lehounce prodlužuje z první za obranu, kam si nabíhá Vašík a krásnou akci zakončuje s naprostým přehledem k bližší tyči!

 Hodnocení našich borců:

Jan Hromádko – na utkání se mu příliš nechtělo, ale snad jej zahřála jednak frekvence akcí domácího týmu a jednak dojem, že toho pochytal docela dost, i když na dvou gólech nese svůj drobný, leč nepřehlédnutelný podíl – známka 7 (bilance 0+0)

David Doležal – tentokrát tolik nenavázal na svoje výtečné výkony z přelomu roku, což lze připsat jednak nevhodným klimatickým podmínkám a jednak větší výbušnosti domácích, kdy prostě bylo vidět, o kolik jsou starší – známka 6,5 (bilance 0+0)

Ota Kořínek – tohle byl hlavně v prvním poločase jeho zápas! Soustředil se na hru, naprosto čistě odebíral míče a přesně je rozehrával. Po přestávce přišel sice lehčí útlum, ale to vůbec nemění finální hodnocení: jeden z nejlepších zápasů v našem dresu! – známka 8 (bilance 1+0)

Jan Lokaj – trochu jej poznamenala situace z úvodu zápasu, kdy se nestihl ani naštvat a už byl protihráč za ním, bohužel se tak stalo i v dalších momentech zápasu, a to i přes viditelnou a místy až urputnou snahu (že by ho blokovala hokejová výstroj?) – známka 6,5 (bilance 0+0)

Matyáš Hudec – nedokázal se úplně vypořádat s rychlostí a dobrou technikou soupeřů, byť po čáře létal opět na pokraji vyčerpání, ale tentokrát mu chybělo větší zapojení do útoku, čili to je pro něj výzva do příště – známka 6,5 (bilance 1+0)

Marek Salvet – přesunul se na post středního záložníka, kdy byl častěji u balónu, o čemž ostatně nejlépe vypovídá přehled šancí v tomto zápase. Škodí mu jen nadbytečné držení míče o vteřinu navíc a některé nepřesnosti v rozehrávce – známka 8 (bilance 0+1)

 Radim Semerád – hlavní tahoun mužstva se pro změnu přesadil na kraj zálohy, odkud při svém tradičním akčním rádiu stihl oběhat celé hřiště, zařídit jednu penaltu, proměnit dvě v jednom zápase (kdo na to má?) a ještě přihrát na třetí gól! – známka 9 (bilance 2+1)

 Michal Straka – největší radost nám způsobil faktem, že mohl nastoupit a další tím, že se nebál proniknout mezi protihráči a namířit si to rovnou k brance, přičemž dokonce zlepšil i první start na míč, takže teď už jen ten gól – známka 7 (bilance 0+0)

 Šimon Tříska – sbírá zkušenosti jak na běžícím páse, už se nebojí poohlédnout, zda někde nestojí lépe postavení spoluhráč a hlavně se neohroženě pouští do soubojů s chlapci, jejichž výška je těžko přehlédnutelná – tohle bude jednou hráč! – známka 7,5 (bilance 0+0)

 Václav Pokorný – z posil předvedl nejlepší výkon, který trochu brzdí jeho Mergiho minutka (po ztrátě míče přemítání, proč to vlastně takto skončilo), ale zkušenost, s jakou vsítil náš třetí gól, mu právem přihrává známku 7,5 (bilance 1+0)

 Tomáš Stýblo – snažil se, pokoušel se cokoli vymýšlet, ale nedokázal se výrazněji prosadit a lépe využívat nabíhajících spoluhráčů. Každopádně mu patří dík za účast a nebojácnost, s níž šel do tohoto nerovného souboje (myslím výškou) – známka 6,5 (bilance 0+0)

 Matěj Zdobnický – s radostí jsem tohoto nezničitelného borce přivítal opět v našich řadách, byť si uvědomuji, že se jednalo toliko o záskok, ale faktem je, že se mu z jeho předností neztratilo nic a rád jej opět uvidím – známka 7 (bilance 0+0)

 Diváci: arktičtí sobi by se patrně cítili v tomto počasí lépe, ale i tak je musíme pochválit, např. za to, že nepovykovali až hysterickým hlasem jako jednak z domácích matek, jejíž východní přízvuk byl slyšet daleko za Michalovce – známka 7

 Soutěž aktivity:

Marek Salvet              - 31 + 52

Šimon Větrovec         - 56 + 19

Sendi Murk                - 55 + 20

Jakub Kokeš               - 27 + 21

Michal Straka               - 23 + 16

Daniel Murk               - 12 + 17

Adam Voseček           - 14 + 10

Šimon Tříska              - 10 + 11

Jan Červeňák             -   6 + 12

David Doležal            -   8 +   9

Radim Semerád          -   7 +   8

Pan Danuška               -   6 +   7

Ota Pavlas                  -   5 +   6

Vojtěch Doležal         -   1 +   8

Matěj Pavlas               -   1 +   8

Matyáš Hudec           -   4 +   3

Jakub Daněk               -   0 +   7

Lukáš Rosín               -   2 +   3

Marek Čížek               -   1 +   4

Jan Hromádko           -   1 +   4

Filip Prachař               -   3 +   1

Artur Fedčuk              -   2 +   2

Tobiáš Gábrik             -   2 +   2

Ota Kořínek               -   0 +   4

Samuel Pastierik         -   2 +   1

Dominik Doležal        -   1 +   2

Jan Šesták                   -   0 +   3

David Šinkora             -   2 +   0

Marek Šenkýř             -   0 +   2

Lukáš Zelinka             -   0 +   2

Marek Jedlička           -   1 +   0

Václav Pokorný          -   1 +   0

Adam Adámek           -   0 +   1

Martin Bártek             -   0 +   1

 

Vysvětlivka:

rozhoduje počet bodů (gól i přihrávka hodnoceny jedním bodem), poté počet vstřelených gólů a i v případě této rovnosti abecední pořadí

 Borci víkendu:

1.                  Radim Semerád

2.                  Ota Kořínek a Marek Salvet

3.                  Všichni zúčastnění ledoví muži a ženy

 Děkuji opět Jirkovi a Vráťovi za jejich spolukoučink a Strakům za tradiční porci tolik oblíbeného rajčatového salátu:

http://lada6767.rajce.idnes.cz/Chodov_-_jaro_2014_-_II

 Za všechny nezmrzlé

Láďa Salvet, v Praze dne 26. ledna 2014.

 

dsc05444.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář