Jdi na obsah Jdi na menu

Zápas 8. února 2014

Chodovská hlásná trouba – 18. díl – 8. února 2014

Zimní liga – Háje „B“, resp. „A“

Abychom si na úvod vyjasnili pojmy. Proti nám mělo nastoupit hájecké „béčko“, ale z důvodu nemocí a podobných atrakcí se sestava téměř nelišila od té „áčkové“ a naopak nám přišlo, že ti hráči jsou ještě větší, než ti z „A“ týmu… Hájecký tým ovšem patří k naším spolupracujícím, takže nad tím mávneme rukou, ovšem utkání bylo tímto faktem poněkud znehodnoceno, protože výšková převaha byla znát po celý zápas…

Faktem je, že na našem výkonu se podepsala i nedostatečná rozcvička našich hochů, kteří ji nepojali právě profesionálně, na což se zaměříme při dalším tréninku. První gól jsme dostali už ve 3. minutě, další jsme si dali sami po 11 minutách a po dalších třech jsme lovili míč ze sítě potřetí. Teprve za stavu 0:3 jsme vyslali první přímou střelu na branku a hned z ní zaznamenali náš čestný úspěch a akci zápasu.

Obraz hry se totiž nezměnil ani po přestávce, do které jsme inkasovali další tři kousky, aby se nám to lépe nosilo. Utkání tak mělo poměrně jednoznačný průběh, z něhož snad mohly vyčnívat jen naše ojedinělé šance (Maroun, Luky, Sendi, Radim, Danuška, Šíma), ale druhý gól jsme už nepřidali a obdrželi jich ve druhé půli dalších pět.

Jak finálně hodnotit od první minuty nerovný souboj? Že si snad naši borci aspoň trochu zahráli a uvědomili si, že za rok (až dva) mohou klidně být na stejné úrovni, ne-li samozřejmě vyšší. Jiný přínos si těžko dokážu nyní vybavit… Když ale budou chlapci zlobit, bude je koučovat Alois Hadamczik…

Konečný výsledek 1:11 (1:6), penalty: 5:5.

Akce zápasu:

19. minuta: Radimova přihrávka a Sendiho parádní zakončení přesně k tyči – bohužel náš jediný gól.

Hodnocení našich borců:

Jan Hromádko – dva góly lze sice připsat na jeho vrub buď chybnou rozehrávkou anebo malým nasazením v jeho území (jímž nesmí projít ani Chuck Norris), ale jinak nutno dodat, že s tím by neudělali nic ani Čech s Neuerem dohromady – známka 7 (bilance 0+0)

Pan Danuška – na pravé straně se nebál útočných výpadů, což však činil dosti často za cenu nedostatečného vracení a odkrývání svého prostoru, kudy chodil Honzík Habětín jak na nedělní procházce; aspoň ta penalta houslemi, ta se povedla! – známka 7 (bilance 0+0)

David Doležal – po nemoci to pořád ještě nebylo ono, protože nestačil hlavně rychlostně a tentokrát v tom nebyla ta jeho výbušnost, nicméně patří mu dík za to, že nenechal náš lazaret ve štychu a dorazil – známka 6 (bilance 0+0)

Ota Kořínek – tohle rozhodně nebyl jeho zápas a Ota to věděl hned poté, co skončil. Chyběla mu pořádná (resp. svědomitě vedená) rozcvička, chyběla mu rychlost a přesnost a obecně práce s míčem; kladem zůstává jeho společenský přínos – známka 6 (bilance 0+0)

Jan Lokaj – nastoupil po delší pauze a i na jeho výkonu to bylo znát, neboť rychlým domácím útočníkům prostě nestačil, a i když se stačil naštvat ještě před zápasem, nebyl to ten obvyklý Lokajík, jak jsme si zvykli – známka 6 (bilance 0+0)

Matyáš Hudec – světlejší zjev našeho týmu se snažil na své straně vymýšlet lecjaká překvapení a stíhal se i vracet, ovšem buďto ho nechápali spoluhráči anebo narazil na horší (resp. pomalejší) přihrávky od vlastních kopaček – známka 7 (bilance 0+0)

Sendi Murk – v útoku často osamocen, v záloze ožil a přidal několik svých fintiček, které zahřály naše prokřehlá srdíčka. Na něm bylo vidět, jak ho nepříznivý vývoj štve a strašně rád by s ním chtěl něco udělat, což je velmi dobré! – známka 8 (bilance 1+0)

Lukáš Rosín – v první půli to byl hlavně on, kdo zaměstnával soupeřovu obranu útočnými výpady a častými pokusy o střelu, jenže po přestávce se na něm projevila plížící se choroba, takže ve druhé půli už víceméně jenom statoval – známka 6 (bilance 0+0)

Marek Salvet – poletoval sestavou sem a tam, ovšem k úplné dokonalosti to mělo daleko, poněvadž ani on nebyl dvakrát svědomitý při rozcvičce a dost často jeho přihrávky nacházely kopačky protihráčů; vyčníval snahou vždy cíleně přihrávat – známka 6,5 (bilance 0+0)

Radim Semerád – i on se posouval sestavou dle potřeby (střed nebo kraj), ale ani on se jaksi nedokázal pořádně dostat do víru zápasu; na svůj vkus poměrně často přicházel o míče a často prohrával osobní souboje; kladem je odhodlanost vždy hrát – známka 7,5 (bilance 0+1)

Šimon Tříska – podle mého názoru nejlepší hráč týmu, který se jednak nebál o hlavu vyšších protihráčů, nebál se s míčem cokoli provést a jen drobné technické nedostatky mu zabránily, aby se prosadil jak střelecky, tak nahrávačsky – známka 8,5 (bilance 0+0)

Diváci: nesledovali patrně naše nejlepší představení, což se také projevilo jistou odměřeností a několika výčitkami typu „žádný puding po obědě“ anebo „jdeš domů pěšky“… - prosím pěkně nebojte se, tohle byla jenom spekulaceJznámka 6