Jdi na obsah Jdi na menu

Zápasy 12. až 13. října 2013

Chodovská hlásná trouba – 6. díl – 12. až 13. října 2013

Mladší žáci – Meteor Kačerov

Před tímto zápasem jsme věděli jediné. Chybět nám budou oba klasičtí brankáři a Meteor je suverénně nejsilnější celek jak co do váhy, tak co do výsledků v naší skupině. Tým je složen vesměs z hráčů ročníku 2001, pročež se ještě jednou omlouvám všem, na které se v obvyklé nominaci nedostalo, ale není rozhodně smyslem hry, abyste bojovali proti golemovi bez brnění a tanku v zádech. Ostatně o výškové převaze hostů nejlépe hovoří jak fotografie, tak rovněž postřeh našeho kapitána kandidující na hlášku roku: "Teď jde kopat ten pán." Muž výšky 185 cm poslal při závěrečných penaltách takovou bombu, že Roberto Carlos začal ze zoufalství pěstovat na své brazilské pláži ředkvičky.

Stává se nepříjemnou tradicí, že nám na tyto zápasy nechodí rozhodčí, k čemuž došlo i nyní, takže jsem se musel chopit Jirkovy píšťalky a sledovat, jak do naší branky padá jeden gól za druhým (a ještě k tomu zapisovat střelce…) a jak se za první poločas dostaneme pouze k jedné střele na branku (srdečný pozdrav páně Sendiho, ale aspoň mezi tyče) a ke dvěma mimo branku. Jedinou naší velkou šanci po Matyho nádherné přihrávce nedal Maroun.

Do druhé půle jsme chlapcům nejprve promluvili do duše, poněvadž individuálně a technicky jsme sice horší nebyli, ale síla a sehranost byly na straně hostí. Snad i díky tomu jsme poprvé inkasovali až v 6. minutě a snad i proto jsme se dostali do svou vyložených šancí, ale ani Radim ani Sendi se v nich neprosadili a Matymu v rozhodující chvíli utekl balón. Góly tak opět padaly do naší sítě, ale už ve zmenšené míře a hlavně pohled na hru nebyl zdaleka tak deprimující, jako v první půli, kdy se snad chlapci báli, že je Kačerovští borci sežerou zaživa a ještě jim k tomu zazpívají lidožroutskou píseň.

Sečteno, podtrženo: hrát se s nimi dalo, což nejlépe dokumentoval Lokajík svým fantastickým vystoupením ve druhé půli, kdy zastínil doslova všechny na hřišti včetně toho pána – chce to jen více bojovnosti, důrazu, síly a důvěry ve vlastní schopnosti!

Akce zápasu:

48. min.: velmi pohledná ťukačka obou Márů přináší nádherné Radimovo vysunutí, avšak hostující gólman nám maří aspoň čestnou gólovou radost.

Konečný výsledek – 0:14 (0:9)

Penalty 8:9

Hodnocení našich borců:

Vojtěch Doležal – Vojtíšek je usměvavý gentleman, což je notoricky známá skutečnost, ale na hřiště tato vlastnost patří pouze jaksi doplňkově, protože při porovnání s hrou v této věkové kategorii to vyznívá strááášně měkce – známka 6 (bilance 0+0)

Matyáš Hudec – jako tradičně nevzdal ani jeden osobní souboj a leckdy svého soupeře i v této činnosti pokořil, ovšem sráží ho horší první kontakt s balónem, na čemž usilovně pracuje a nepochybně se výsledky brzy dostaví – známka 6,5 (bilance 0+0)

Ota Kořínek – povolán byl hlavně kvůli fyzickým dispozicím, jimiž mohl konkurovat urostlým soupeřům, avšak potýkal se hlavně s pomalými přihrávkami a zbytečně dlouhým voděním míče; když mu to však vyšlo, radost pohledět – známka 6 (bilance 0+0)

Jan Lokaj – co předvedl ve druhé půli, to lze nazvat fantazií na druhou – všechny souboje vyhrál, všechny kličky zrealizoval, doslova jezdil po zadku a předvedl všem, jak má vypadat totální nasazení v zápase; Jiřího domluva bude příště globálnější! – známka 9 (bilance 0+0)

Vojtěch Mančuška – zápasový výpadek na něm je pořád znát, ale co mu nelze upřít, to je obrovitánská snaha zadupat protihráče hluboko do trávníku, aby vylezli maximálně na jaře, a to ještě po dvou kompostovaných písemných žádostech – známka 6,5 (bilance 0+0)

Sendi Murk – střídal mlhavé momenty s velmi světlými záblesky a je jen dvojitá škoda, že svůj další nádherný moment nepřetavil v alespoň čestný úspěch; svou technikou se však mezi (o dva roky staršími) protihráči neztratil, spíše vynikal – známka 7,5 (bilance 0+0)

Marek Salvet – nesedl mu ani soupeř, ani terén, dost často doplácel na slabší přihrávky a překvapivě slabší okamžitou rychlost, ale na druhou stranu toho na postu krajního záložníka naběhal a nahrál neúrekom, čili že by tady příslib? – známka 7 (bilance 0+0)

Radim Semerád – jeden z mála, který se nebál postavit důrazné soupeřově hře a jeden z mála, který dokázal předvést kloudnou akci a zpracování míče na takto těžkém terénu – prostě správný kapitán – známka 8 (bilance 0+0)

Diváci: vypadá to, že s přibývajícím věkem hráčů ubývá jejich příznivců, což je sice divné, ale je to prostě tak. Speciální poděkování však patří všem čtyřem Strakům – ač nenominováni, obětavě dorazili, sledovali, fandili a ty koláčky pro rozhodčího – to bylo parádní pochutnání! – známka 6, Strakovi 9.

Mladší přípravka – Spartak Hrdlořezy

Jednou k tomu muselo dojít. Ne ani tak ke skutečnosti, že jsem se vrátil na hřiště, kde jsem před 26 lety vsítil kuriózní gól dloubákem z půlky přes brankáře, ale k tomu, že nám naše zápasy kolidovaly. Tentokrát se naštěstí jednalo o kolizi kategorií, kde si naši borci navzájem nevypomáhají, ale i na tento fakt dojde a jsem zvědav, zda se ročníky 2001 (Lokaj) či 2004 (Eva) dají do pořádku a posílí naše řady FAČR neFAČR, tedy Pelta Nepelta.

V neděli odpoledne bylo v Hrdlořezích krásně. Už jsme hráli v Měcholupech, jehož etymologický význam jsem tady již vysvětloval. Význam slova Hrdlořezy (až se mi to i ta klávesnice bála napsat – psal jsem to napotřetí) snad blíže vysvětlovat nemusím, pročež pouze doporučím, abyste se velmi obezřetně ohlíželi, zda za Vámi nesviští jakýsi vykuk s nožem u ruky či dokonce v ruce a slabším povahám mohu doporučit ocelový krunýř kolem tohoto držáku hlavy. Možná Vám to tolik slušet nebude, ale rozhodně budete budit pozornost a hlavně – nebudete se bát Kájínka nic.

A stejně tak krásnou atmosféru udrželi naši borci prakticky po celý zápas. Notně k ní přispěl i pan rozhodčí, který se do jejich hry zakoukal tak, že zapomněl odpískat konec první čtvrtiny a učinil tak až na jemnou výzvu místního hodináře, že už mu prý dávno bimbá…

V první čtvrtině jsme to rozbalili opravdu naplno a kluci se předháněli v nádherných akcích, individuálních i týmových. Domácí načal Kubík K., který hrál pod brutální hrozbou – jelikož při rozcvičce trochu nešetrně zajel do Danýska, musel zavěsit hattrick, aby nemusel našeho kapitána nosit na zádech domů. A tak už ve 2. minutě zužitkoval nabídku Mr. Simona a svého potenciálního zavazadla a i jinak překypoval aktivitou, jež mu v některých minulých zápasech jaksi chyběla. Pak se dvakrát trefil Simon, avšak napoprvé se ukázal jako skutečný gentleman, poněvadž domácí brankářku jen šetrně rozchytal. Až na drsný pokyn z lavičky začal být svůj, tedy přísný a celkově tak zatížil konto své možné nevěsty celkem osmi góly!

Ve druhé čtvrtině jsme jaksi zvolnili a dokonce dovolili domácím dostat se před naši branku, kterou hodně dlouho strážil neohrožený Mates, jenže i on musel v úplně poslední vteřině kapitulovat, čímž ušetřil rodinný rozpočet. V další čtvrtině zářil Simon, zatímco naše obranná fáze si vybírala náhradní volno. Přišla proto důraznější domluva a v poslední části hry jsme nasázeli domácím na cestu čtyři góly, Kubík sice ukradl gól Danýskovi, protože míč dorážel z brankové čáry, ale hattrick dovršil, pročež si posilování nechá na jindy. Kdyby tedy měli v Hrdlořezích stejně jako v Královicích ukazatel skóre, svítila by nám na něm na konci zápasu šťastná třináctka.

Bylo to prostě odpoledně plné samých úsměvů a nutno ještě dodat, že improvizovaný klobouk letěl po zápase z hlavy rychlostí Metelescu – Blescu, poněvadž chlapci rozdávali fotbalovou radost plnými hrstmi!

6. min.: Simon dloubne míč před branku přes bezmocného protihráče a Danýsek střílí na jistotu, tj. také dloubákem, a ještě to spontánně přiznává!

Konečný výsledek – 13:3 (5:0, 2:1, 2:2, 4:0)

Penalty 6:4.

Matěj Pavlas – patrně mu již doma pořídili postel, protože konečně vydržel stát na nohách celý zápas, obětavě zachránil v první čtvrtině kolosální závar před naší brankou a na pentle si krásně postavil tyče – domácí razítkovali celkem dvakrát! – známka 7 (bilance 0+0)

Jan Červeňák – tentokrát to jaksi nebylo ono, neboť mu nevycházely jeho obvyklé slalomy skrz dva protihráče, ale vše si vynahradil nádherně kopnutou penaltou – ten pavouk v domácí šibenici huhlá ještě teď! známka 8 (bilance 0+1)

Jakub Daněk – v tandemu se svým dvojčetem Adamem přispíval k údernosti druhé čtyřky měrou nevídanou, dovolil si dokonce dvě úspěšné kličky a je vidět, že se pomalu a jistě otrkává, čili příště už s gólem? – známka 7 (bilance 0+0)

Tobiáš Gábrik – Tobík se nebojí udělat kličku, přikrýt si míč tělem, rozehrát konstruktivní akci, přispět k soupeřově demolici vtipným a účinným naběhnutím do volného prostoru, prostě čím dál lepší! – známka 7 (bilance 0+0)

Jakub Kokeš – bude zřejmě muset hrát pod nějakým nátlakem, protože oproti minulým zápasům jsme konečně viděli toho dravého Kubíka, jak uniká soupeřovým obranám a jak střílí jeden gól za druhým (to bude tím, že tam asi nebyl taťka) – známka 8 (bilance 3+2)

Daniel Murk – tentokrát zazářil jako správný kapitán, protože kromě pozice dvorního Simonova nahrávače nabíjel i svému škůdci z rozcvičky a počet jeho gólových přihrávek se zastavil až na magickém čísle „six“ + obecně výborný výkon – známka 8,5 (bilance 2+6)

Šimon Větrovec – o jeho suverenitě na hřišti nejlépe vypovídá moment z 1. minuty poslední čtvrtiny, kdy po Kubíkově K. rozehrání při výkopu převzal míč do svého držení, prošel s ním neohrožován až k soupeřově brance a chladnokrevně zavěsil – známka 9 (bilance 8+3)

Adam Voseček – dvakrát nasadil své mužné těleso do tvrdého souboje ála anglická liga, dvakrát se ocitl na zemi, ale v obou případech hrdinně vstal, nenechal se zastrašit a nadále předváděl svá technická kouzla a finesy – známka 8 (bilance 0+0)

Lukáš Zelinka – možná mu lze vyčíst slabší orientaci při jednom z gólů v naší síti, avšak to vše vynahradil nezměrnou obětavostí, miliónem zastavených soupeřových akcí a v jednom případě i skoro zdařilou koncovkou – známka 7 (bilance 0+0)

Diváci: v krásném počasí i oni přispěli k estetickému půvabu celého hrdlořezského odpoledne a kromě četných fotografií si nepochybně odnesli poznatek, že krásný fotbal se nehraje jenom při přenosech ze zahraničních soutěží – známka 8

Starší přípravka – Čechie Dubeč

V tomto případě se musíme omezit na informační zdroje, které utkání byly přítomny a zhodnotí jej podle vlastního uvážení, čili můžete si vybrat:

Dubeč Herald Tribune:

Utkání se hrálo na větším hřišti než je obvyklé za krásného slunečného počasí.  Začátek byl z naší strany výborný a 1. čtvrtinu jsme vyhráli 3:0. Pak si však na hřiště přišel zakopat pizizubka  Horváth a bylo po soustředění se na vlastní výkon. A tak jsme za chvíli prohrávali 3:4 po neuvěřitelných chybách v obraně.  Hráčům soupeře jsme dávali 5 m fóra (přece je lehce doběhnem´), ale bohužel jsme je nedobíhali a tak míče (trefy) v naší síti rychle přibývaly. Od 3. čtvrtiny jsme byli lepší, ale naše akce končily přihrávkami před prázdnou brankou a soupeř nás zaskočil něčím nečekaným, což je pro naše borce neuvěřitelná činnost, a to střelbou i z poloviny hřiště, která končila dalšími brankami v naší síti. Začali jsme střílet na soupeřova nebrankáře (byl to hráč z pole) až ke konci, ale bylo z toho jen několik tyčí a neproměněných šancí do prázdné branky. Takže nakonec prohra se soupeřem, kterého jsme mohli a také měli jasně porazit.

Hodnocení hráčů:

Iker – 5 (0+0) škoda gólů které dostával z dálky jen proto, že stál 2 m před brankou a nezacouval včas do branky. Jinak dobrý včetně výkopů.

Davídek – 6 (0+0) jako vždy tvrdý, ale v zápalu hry nechává soupeře za sebou a jsou z toho …. góly do naší sítě nebo zavařeniny před brankou

Ota velký – 5 (0+0) spousta dotazů a a objevů kolem hřiště, ale soustředění se na obranu už je menší než by bylo potřeba. A z toho pramení hrubky.

Mareček – 4 (0+0) projevila se na něm dlouhá neúčast. Bohužel se podepsal pod několik gólů v naší síti.

Šimon – 5 (0+1) běhá, bojuje, ale někdy úplně jinde než by měl. A pak chybí tam, kde by měl být, ale časem se to se svým přístupem k fotbalu jistě naučí.

Oťas – 3 (0+1) neběhá a nebojuje a někdy je úplně jinde než by měl být. A ty dvě zahozené šance v poslední minutě by možná dal i koncový hráč Kuka

Sam – 3 (0+0) něco podobného jako Šimon, ale naprosto bez smyslu. Za zápas nedal ani jednu přihrávku

Míša – 5 (1+0) určitě by byl lepší, kdyby přitvrdil v soubojích, začal si více věřit při střelbě a hlavně, kde jsi nechal alespoň nějakou bojovnost?

Maroun – 6 (1+1) když to nejde tak to holt nejde. Snažil se, bojoval, ale umí toho daleko víc, než předvedl

Sendi – 7 (3+0) určitě nejlepší.  Rval se jako lev, ale potřeboval k sobě někoho, kdo by mu pomohl

51. * Sendi a: brankář soupeře

Za to včera nám počasí přálo, dokonce i trochu štěstí přálo, ale tomu se také musí jít naproti. První čtvrtinu se kluci rozkoukávali, krásně to rozjeli, bylo to poměrně vyrovnané, stříleli a padaly góly do té správné brány, ve druhé se pak nějakým záhadným způsobem na hřišti ocitl i Pavel Horváth a koncentrace na vlastní zápas byla pryč. Dostali opakovaně pár do brány a skóre se otočilo ...(2x chyba brankář - stál asi 3 metry před bránou a na z půlky střelený míč prostě nedosáhl a 2x chyba obránců - nechali si prothráče za zády...), v poslední čtvrtce se kluci zase začali snažit, ale bohužel už to nedotáhli. Občas i stříleli (hlavně Sendi, Otík Pavlas a Míša), často minuli bránu, ale nejvíce si s oblibou dávali před bránou přednost, kdo jako bude střílet, i když tam bylo volno ... Spíš jsme byli překvapení, že Dubečáci nebyli lepší, rozhodně na ně kluci měli (po první čtvrtině povídal trenér soupeřů svým svěřencům - to Chodov vedl - no, nekoukejte, jsou dobří...), pár jich bylo fyzicky silných, ale ne o moc, výrazně přesněji stříleli a hlavně stříleli za každé možné situace. O to je to asi větší škoda, že tu vůli neudrželi a uprostřed zápasu to vypustili. Jinak Jirka byl úžasnej, soupeři slušní (snad jen jednou úmyslný faul, zbytek byla taková ta zakopnutí jeden o druhého, na naší straně asi také tak), rozhodčí byl spravedlivý, hospůdka fungovala a bylo krásně, takže celkem pěkné odpoledne.

Konečný výsledek – 5:7 (1:0, 2:0, 1:4, 1:3)