Jdi na obsah Jdi na menu

Zápasy 17. listopadu 2013

Chodovská hlásná trouba – 11. díl – 17. listopadu 2013

Starší přípravka – Královice

Je nádherné zahrát si zrovna na státní svátek a zejména pak na 17. listopad, jehož atmosféru zažilo mnoho čtenářů na vlastní mozky a je ještě nádhernější kochat se (hlavně v první polovině zápasu) i hrou předváděnou našimi rozdováděnými hochy. V pravé poledne jsme tak seznali jedinou závadu, a to velmi podstatnou. Počasí! V minulém roce jsem huhlal, poněvadž nás jurodivý los poslal na hřiště o týden dříve a v dubečské mlze jsme těžko mohli rozeznat, kdo je soupeř, kdo je rozhodčí, kdo je kantýnský a kde se tam nachází Terárium. Letos jsme si proto za odměnu zahráli ještě o týden později, aby mlha byla ještě hustší a aby mráz ještě více ukazoval, kdo je tady kmotrem a kdo pouhým daňovým subjektem.

V první čtvrtině nám však hoši dali zcela zapomenout na jakékoli nepříjemné nástrahy počasí, protože během pěti minut zasázeli pět gólů a prakticky nepustili soupeře k balónu a již vůbec ne na vlastní polovinu. Iker se tudíž musel zahřívat pohybem (neboť jinými obvyklými způsoby ještě nemůže), aby si poprvé na míč sáhl v 10. minutě při odkopu nepovedené rozehrávky zcela z trávníku vymazaných hostí. Tentýž obraz pokračoval i ve čtvrtině druhé, leč potence již zeslábla a kromě toho jsme také mužstvo hodně prostřídali, aby se na hřiště dostali úplně všichni. Od třetí třetiny pak sudí opomněl i přes naše upozornění jednu zásadu pravidel pro starší přípravky, tzn. že brankář nesmí při rozehrávce od branky vyhazovat, ale pouze vykopávat (vyhazovat zlobivce z diskotéky a míč přes půlku při rozehrávce od branky se smí maximálně v mladší přípravce, a proto máme Matese s tak vybraným svalstvem). Tím se největší slabina hostí (rozehrávka od branky) nestala slabinou, ale silnou stránkou, protože míč dostali bez obtíží za polovinu, kde o něj sice zpravidla přišli, ale to základní se beztak nenaučili, tj. konstruktivně rozehrát. Právě proto se toto pravidlo dostalo již do kategorie starších přípravek, aby nám z hráčů nevyrůstali odchovanci Slavoje Houslice pod vedením Pepika Hnátka: "Dlouhý nakopávaný balóny na Kužela a hlavně trefit zařízení!" Nutno také podotknout, že od třetí třetiny se chlapci na lavičce zabývali spíše tím, jak oslavit případný další gól, kteréžto chvástání má zpravidla opačný význam – žádný gól už nedáme, a to se také stalo. Ano, ano, od 37. minuty zápasu jsme už nedali branku, tj. plných patnáct minut, což už je dnes téměř čtvrthodina (než nám to EU změní) a což je hlavně s ohledem na fantastický závěr podzimu neuvěřitelný fakt. Přirovnal bych to k situaci, kdy Bayern nejenže nedá ve třech zápasech gól, ale ani pořádně nevystřelí na branku.

Měli jsme totiž na podstatně lepší herní projev i výsledek. Ve 21. minutě jsme už vedli 8:0, takže si dokážete spočítat (pro jistotu Vám přítel na telefonu prozradí, že starší přípravky hrají celkem na 52 minut), kolik branek jsme nasázeli ve zbývajících 31 minutách – jak by pravil Lumír Práskal: "To je nepoměr!" Je sice pravdou, že rozhodčí za celý zápas neposkytl našemu mužstvu žádnou výhodu trestného kopu po faulu soupeře, zatímco královičtí se tohoto luxusu dočkali celkem pětkrát a sami dobře víte, jací jsou naši chlapci surovci, ale na druhé straně to ale nic nemění na faktu, že chlapci mohli hrát lépe, když už nás tak namlsali svými výkony v závěru soutěže.

I přes tuto drobnou výhradu se v buňce smekal klobouk a můžeme slavnostně prohlásit tuto podzimní část za zdařile ukončenou!

Akce zápasu:

19. a 21. minuta: opět přetěžký výběr (např. ťukačka na ose SM-MS a následné zakončení MSt již v 1. minutě anebo Sendiho dokončení kombinační záležitostí dvojice OP-MS, ale nakonec jsem vybral dva krásné góly: 19. Sendi z voleje z půlky přidal další kandidaturu do naší interní soutěže Gól století a v 21. Maroun prošel celým hřištěm, aby těsně před střelou uklouzl po trávníku (údajně proto, že mu balón kamsi zběhl), avšak i ve vodorovné poloze našel prostor a sílu pro gólové zakončení!

Konečný výsledek – 10:4 (5:0, 3:1, 2:2, 0:1)

Penalty 9:6

Hodnocení našich borců:

Jan Hromádko – v první polovině zápasu zcela nezaměstnaný, takže se zahříval samohybem, ale v té druhé si již zachytal docela dost, a i když musel čtyřikrát pro míč do sítě, na žádném gólu vinu nenese; škoda, že nevyšla žádná jeho pecka! – známka 8 (bilance 0+1)

Adam Adámek – v tomto případě musíme zapracovat hlavně na psychické kondici, jelikož nastupuje s tím, že to tam zkazí a bohužel se to občas stává – milý Adámku, fotbalista si musí věřit a genetické vlohy na to máš – viz ta penalta o tyč! – známka 6 (bilance 0+0)

Marek Čížek – nastoupil s lehkým zdravotním sebezapřením a bylo vidět, že chce napravit pro něj naprosto nepředstavitelný týden tréninkové pauzy, protože chtěl být všude a ještě někde navíc; jen ty střely mu nemířily přesně – známka 7 (bilance 0+0)

David Doležal – u něj mám jedinou obavu, aby se nevrhl na politiku, protože to bychom přišli o poctivého a férového hráče, jehož by nám mohli závidět od Bayernu po Barcelonu – opět byl nezdolný a koncentrovaný – známka 8,5 (bilance 0+0)

Sendi Murk – zkoušel zakončovat všemi možnými způsoby (nůžky, patička, hlavička), mezi jeho nejoblíbenější způsoby zpracování balónu patří patička s posunem míče před sebe, inu, umí, a dokonce i víc! – známka 9 (bilance 4+1)

Ota Pavlas – pokud by někdo náhodou chtěl přehlédnout, že pan Oťas na hřišti chybí, velmi důsledně jej tento hráč vyvedl z omylu, poněvadž jeden gól dal a na tři další přihrál, takže je jen škoda, že se takto neprezentuje vždy a ve všech čtvrtinách; svůj výkon pak korunoval dvěma proměněnými penaltami v rozstřelu! – známka 8,5 (bilance 1+4)

Marek Salvet – snahu mu upřít nelze, ale je faktem, že už sehrál řadu lepších zápasů, v nichž více prodal svoje režisérské schopnosti včetně mimořádného nadání pro čtení hry, ale i tak bylo poznat, kdy na hřišti byl a kdy ne – známka 7,5 (bilance 1+3)

Michal Straka – pokud u Straků vystrojí hostinu vždy, když Míša střelí gól, nevím, kam daleko voněly bifteky nebo jiné čokoládové pochutiny tentokrát, protože Míša pálil jako by měl hrát poslední zápas ve své kariéře – výstavní! – známka 9 (bilance 4+1)

Šimon Tříska – tradiční výkon: obětavý, bez jakékoli zastávky a schopnosti kompromisu vůči soupeři, ale bohužel bez gólového nebo přihrávkového efektu; když ovšem bude takto makat, je to jen otázka dní – známka 7 (bilance 0+0)

Diváci: slavili nejen výkon našich hvězd, ale i interní narozeniny (aneb jak v polárních podmínkách nastolit veselou náladu), ovšem sehnat je na závěrečnou děrovačku po posledním zápase nebyl právě jednoduchý úkol – známka 7

Mladší žáci – Dubeč

Dvojzápas ve státní svátek – to už je výzva! My jsme se s tímto drobným oříškem vypořádali podstatně lépe než veverka v Době ledové, a i když jsme si do tabulky připsali další porážku, realizační tým vyslaný do zamlžené Dubče si hru našich chlapců (hlavně ve druhém poločase pochvaloval). A nyní již má slovo náš reportér:

I. poločas

střely soupeř: 4´, 6´, 7´, 11´(gól), 14´ (gól), 22´ (gól), 23´, 24´(gól), 26´(gól)

střely naše: 8´(Jan Lokaj), 13´(Vojta Dan), 25´(Havel), 27´(Lukáš), 29´(Havel)

stav: 5:0

II. poločas:

střely soupeř: 39´, 49´(gól), 51´, 52´(gól), 68´

střely naše: 37´(Lukáš) , 50´ (gól - Matěj, asistence nevím, bylo jich tam před bránou hodně a Matěj sám to neví), 58´(Matyáš), 60´(Petr), 61´(Vojta Dan)

stav: 2:1

První poločas - chlapci se poněkud rozkoukávali po hřišti, je dost vidět, že nejsou příliš sehraní. Hra se odehrávala více na naší polovině hřiště. Ve druhém poločase už se našli a soupeře dost tlačili a i přes jejich velikost (160 - 175 cm) už jej příliš nepouštěli na naši polovinu. Prospěla také výměna brankáře (ne že by Arthur nebyl v bráně dobrý, naopak, ale byl výborný i v obraně, zatímco Matějovi často zůstával útočník za zády, v útoku byl pak Matěj výrazně lepší a podařilo se mu jako jedinému skórovat, Havel v bráně také velmi dobrý). Trenér soupeřů byl ve druhém poločase výrazně nervóznější a více své svěřence peskoval, čímž se potvrdilo to, že se naši chlapci probudili a začali jim dělat problémy. Škoda, že jsme jim problémy nedělali již od začátku, mohl být výsledek vyrovnanější. Nejčastější chyby - rozehrávky od brány na střed, místo k lajnám, nepřesné přihrávky, nepřesné a slabé střely (šťouchnutí do balonu), malý přehled o spoluhráčích (někdy zbytečně dlouho drží míč, místo aby přihráli spoluhráči v lepším postavení a i obráceně - jednomu se podaří průnik s míčem k soupeřově brance a nemá tam nikoho, komu by přihrál, když na něj jde obránce). Hráči soupeře byli větší, velmi rychlí jak ve sprintu, tak v obratech, velká úspěšnost ve střelách. Úmyslné fauly jsem neviděla (ani na jedné straně), rozhodčí velmi poctivý, příjemný a běhal s kluky po celém hřišti.

Za sebe všechny chválím, když se rozkoukali, bylo to celkem pěkné a fotbalové... , ale byla strašná zima a Dana opět zradilo po 10 minutách hry koleno...

Dodatek trenérský: "Byli dobří, musím je pochválit, protože hlavně ve druhé půli jezdili po zadku, zajišťovali se navzájem a makali jako tým. Dokonce mě na chvíli přestala bolet záda! Všem bych dal osmičku, jen Lukášovi s Matějem 7, poněvadž mají na víc."

3.                  celé dubečské velvyslanectví

Děkuji tudíž Radce s Evičkou za jejich další soupiskovou písanku, Strakům za dodávku všech sedmi fotografií, které máte možnost vidět, samozřejmě také nejsilnějším hochům z Chodova i okoli a Jirkovi za jeho dubečský koučink a okamžité informování šéfů po utkání.