Jdi na obsah Jdi na menu

Zápasy 19. až 20. října 2013

Chodovská hlásná trouba – 7. díl – 19. až 20. října 2013

Mladší žáci – SK Klánovice

Na úvod si jako tradičně zahuhlám na adresu termínu. Hrát v sobotu ráno, kdy Praze vládne mlha, v níž i ptáci chodí pěšky, navíc se srazem v 8.15, a to ještě v Klánovicích, kde Vám hrozí při špatném odbočení přímá jízda na Kolín nebo Varšavu – to se nám opravdu, ale opravdu nelíbí. Pod rozcvičku se navíc podepsaly pozdní příjezdy pánů Kořínka a Semeráda a navíc pan rozhodčí zahájil utkání až 10 minut po úředním čase, ačkoli se rozcvičoval už v 8.20, a to navíc velmi zásadním způsobem – trochu mi to připomnělo rozhodčího Dittricha, jehož diváci Okresního přeboru znají pod heslem „Slušnost nade vše“.

Možná právě tyto drobnosti ovlivnily výkon našich chlapců v prvním poločase, neboť na jejich hru vyjma prvních pěti minut se koukat prostě nedalo… V těch prvních 5 minutách se do dvou pološancí dostal Maroun a Maty, ale pak náš výkon odvála mlha kamsi ke Kolínu, kde se sice potkali dva medvědi, ale naše hra s fotbalem nikoli. A tak jsme jen trpěli a čekali, s čím přijde soupeř. A ten přišel. Ve 22. minutě se na tabuli rozsvítilo skóre 1:0, protože naše pravá strana si vzala dovolenou a o tři minuty později jsme inkasovali z penalty, která byla nařízena sice trochu přísně, ale asi správně. Až v závěru vyslal Radim první pořádnou střelu na soupeřovu branku a v jediné vážnější šanci 1. půle se ocitl Oťas, leč v poslední minutě už skórem nepohnul.

V kabině jsme museli chlapcům připomenout, že jsou na fotbale a nikoli na kursu společenského tance a výsledky se dostavily: hned v 1. minutě šel Maroun sám na brankáře, ale trefil pouze jeho padající těleso a o minutu později Vojta Dan minul poloodkrytou branku o malý parníček. Až v 6. minutě jsme náš zlepšený výkon přetavili v první gól (viz rubrika „akce zápasu“), při níž chlapci zrealizovali to, co jim vtloukáme do jejich chytrých hlaviček – soupeř hraje to, co my mu dovolíme. Poté se však měnil pouze čas. V 17. minutě mohl vyrovnat Radim, jenomže jeho pecku zastavilo břevno, a když už jsme se nadechovali k závěrečnému náporu, přišla Vojtíškova chyba při zpracování míče a třetí gól v naší síti. Náš tlak ovšem sílil. Maty se nejprve hlavou zastřeloval, když si naběhl na přetažený Radimův roh a mířil těsně vedle, ale čtyři minuty před koncem už zacílil lépe po Míšově přihrávce, sice nechtěné, ale přihrávce. Vše jsme vsadili na jednu kartu, útočili v osmi lidech, ale naše šance končily na zdánlivě neprostupné defenzívě posledního týmu tabulky a v úplně poslední minutě jsme ještě dostali na cestu do odkryté obrany čtvrtý gól.

Škoda, tenhle zápas jsme měli vyhrát, a to nejen proto, že se jednalo o poslední tým tabulky (což jsem ani nevěděl, protože tabulku záměrně nesleduji), ale hlavně proto, že jsme se ve druhém poločase opět přesvědčili, že fotbal hrát umíme. Je tudíž nutno přimět chlapce k celozápasovému pojetí, když nám vycházejí zatím pouze úvodní minuty a druhý poločas.

Akce zápasu:

41. min.: Bart velmi účinně zapresoval na své levé straně, domácí obránce zoufale nakopl míč před vlastní branku, kde už číhal O´tas a přízemní střelou nedal domácímu gólmanovi sebemenší šanci!

Konečný výsledek – 2:4 (0:2)

Penalty se tentokrát nekonaly, poněvadž na hřiště vtrhla parta dravých dorostenců

Hodnocení našich borců:

Iker – odvedl spolehlivý výkon jak při chytání na čáře, tak při rozehrávkách a stejně tak při čtení hry a výbězích v době našeho největšího náporu; na žádném z gólů nenese přímou vinu, takže děkujeme – známka 8 (bilance 0+0)

Vojta – sice nechal doma přehnanou gentlemanci, takže bojoval už jako fotbalista, ale bohužel se do dějin zápasu zapíše jako ten, co se nevyvaroval špatného zpracování coby poslední hráč před třetím gólem v naší síti – známka 6 (bilance 0+0)

Maty – zaslouženě se dočkal jak svého druhého gólu v této sezóně, který také náležitě oslavil jízdou po kolenou, tak rovněž zařazení mezi naše hvězdy zápasu, protože taková dřina se prostě ocenit musí – známka 8 (bilance 1+0)

Ota – v první půli výtečný, zejména při zakládání akcí z první, kdy přesnými přihrávkami nacházel jak Radima, tak jej rovněž vysílal do účinného založení akce, ale po přestávce se mu nepovedl jeden souboj a už to nevydýchal – známka 6,5 (bilance 0+0)

Jan Lokaj – opět lepší ve druhé půli a opět výrazně nejlepší hráč našeho týmu – prakticky bych mohl zopakovat hodnocení z minulého týdne, takže recept zní jasně: musíme ho hodně naštvat, a pak to bude pekelná jízda v obou poločasech! – známka 8,5 (bilance 0+0)

Vojta Dan – pravou stranu si tentokrát pronajal ke svým útočným výpadům, díky nimž ovšem místy zapomínal bránit; je dvojnásobná škoda, že ve svých dvou šancích neseřídil mířidla, ale co nebylo nyní, může být příště – známka 7 (bilance 0+0)

Oťas – blonďák nikoli s červenou bugatkou, ale s dynamitem v noze využil své přednosti jen jednou, a nutno dodat, že k naší škodě, protože kdyby se více soustředil na rychlé a hlavně důrazné zakončení, kuličkové počítadlo by jim nestačilo – známka 8 (bilance 1+0)

Maroun – trenéra přiváděl k šílenství, protože v pozicích, kdy si mohl připsat gól, předvedl buďto zasekávačku anebo přihrávku dozadu – asi to bude tím, že mu chybělo jeho dvojče Sendi, s nímž si rozumí i poslepu – známka 6 (bilance 0+0)

Radim – jsou určité stabilní věci, s nimiž se dá počítat: ráno vyjde Slunce, musíte platit daně a ani nevíte jak a proč, v 18.45 začíná Večerníček a Radim při teplotě pod nulou předvede ve svém letním outfitu spolehlivý výkon – známka 8 (bilance 0+0)

Dan S – na hřiště se dostal málokdy, za což se mu omlouváme, ale nějak na to ve druhém hektickém poločase nebyl čas (obránci navíc střídali minimálně), čili příště při větším časovém prostoru více vyniknou jeho kvality, na nichž spolehlivě pracuje v tréninku – známka 6 (bilance 0+0)

Bart – výtečné momenty střídal se slabšími, kdy si spíše osobně nevěřil, protože fotbalový duch a myšlení v něm dřímá; každopádně se výtečným presinkem zapojil do akce zápasu, za což mu patří i příjemná známka 7 (bilance 0+1)

Míša – ve dvojce s Marounem zazdili tutovou šanci, kdy mohli poustupovat dva na brankáře, ale jeho bojovnost hraničící s totálním nasazením slavila úspěch alespoň při gólové přihrávce na Matyho – známka 6,5 (bilance 0+1)

Dave Míša – nenápadný střízlík působil s balónem jistým dojmem, ale jeho premiéru lehce zkazilo patrně počasí anebo nevolnost, na níž si po zápase stěžoval; určitě je však příslibem do dalších bitev – známka 6 (bilance 0+0)

Diváci: až na Seminův slušivý klobouk působili spíše nenápadným, až anonymním dojmem a spíše to vypadalo, že se zaobírají myšlenkou, kam půjdou ještě dopoledne na grog. Vím, že chlapci v první půli nic nenabídli, ale za tu druhou si potlesk určitě zasloužili – známka 6.

Starší přípravka – SK Slavia Praha – dívky

Omlouvám se za vulgární slovo v názvu, ale musíme respektovat i soupeře. Čtenáři je jasné, jaké barvy ctí pisatel těchto řádků, pročež o motivaci bylo dokonale postaráno – hochům byla slíbena i odměna za vítězství, jelikož nám tentokrát šlo o výsledek.  A že si naši borci s tímto úkolem poradili, o tom se můžete dočíst níže.

3. minuta: Maroun sebral míč, prošel mezi dvěma hráčkami a rafinovaně umístil svůj projektil podél obrovité brankářky do sítě.

7. minuta: Maroun posílá Šímu do jasné pozice a náš dříč se konečně dočkal svého prvního gólového zápisu v této sezóně!

9. minuta: Maroun metá svůj typický dlouhý aut a Dave zakončuje z první parádně.

12. minuta: Míša s Marounem dláždí další gólovou uličku pro Šímu.

12. minuta: hattrick páně Šímy dokončen a lhostejno, že se tak stalo patou a že to sám střelec příliš neplánoval.

13. minuta: Oťas na zadní tyči trhá sítě a opět mu přihrává tandem MS + MSt.

14. minuta: Mareček Č. vybojoval balón pro svého jmenovce, který dalším parádním sólem dává svůj druhý gól v zápase.

15. minuta: další dlouhý Marounův aut a Dave z první levačkou míří neomylně!

22. minuta: tentokrát Dave nabíjí a Míša pálí s rasancí zabijáka!

27. minuta: další Marounovo sólo a hattrick a 10. gól jsou tu!

28. minuta: Šíma s Marounem připravují Míšovi takovou pozici, že netrefit by byl hřích, a Míšovi jsou hříchy zcela cizí…

36. minuta: opět je Oťas správně na zadní tyči a máme zaděláno na další hattrick!

46. minuta: Maroun trefuje pouze tyč, kam dobíhá Sam a dává svůj nejjednodušší gól své pestré kariéry.

48. minuta. Oťas dovršuje hattrick sice nadvakrát, ale o to slavnostněji!

A to ještě nebylo přáno Marečkovi ve dvou šancích, některé další akce se nedočkaly gólového efektu, protože paní brankářka měla prostě den (navíc chytla Marounovi penaltu za brutální Šímovo sražení) – prostě chlapci dali dokonale zapomenout na dubečský propadák a i bez dělostřelce Sendiho (s ním by to byla asi dvacka) zdemolovali ženskou reprezentaci týmu s takovým podivným sešívaným dresem.

Děkujeme, tleskáme a klobouk smekáme!

Dodatek veselý: Šíma se projevil jako házenkářčin syn, protože ve 23. minutě zachytil před vlastním pokutovým územím míč šikovně do rukou, avšak setinu vteřiny poté mu došlo, že se na tomto sportu nenachází a jeho vykulené oči byly vidět až na Astru či do Finska.

14. min.: ano, byla tam dvě epochální sóla našeho kapitána, ale přece jen z hlediska týmové souhry a herní inteligence vyniklo Daveovo mazané naběhnutí na dlouhý aut a excelentní zakončení levačkou z voleje!

Konečný výsledek – 14:0 (6:0, 3:0, 3:0, 2:0)

Penalty: 4:3

Jan Hromádko – v jednom případě si práci přidělal sám rukou před vápnem, v dalším pak negentlemansky sestřelil nabíhající soupeřku rasantním odkopem přímo do obličeje, ale jinak působil naprosto jistým a spolehlivým dojmem – známka 8 (bilance 0+0)

Marek Čížek – jeho krátké kličky a dělové střely jsou známy daleko za hranicemi Chodova, takže je mi o to víc líto, že tentokrát se nemohl dočkat vlastní gólové radosti a musel se spokojit pouze s pozicí nabíječe – známka 8 (bilance 0+2)

David Doležal – výstavní výkon ozdobil ukázkou své herní inteligence: věda, že Maroun hází dlouhé auty, vždy si dokázal naběhnout za obranu a z první skórovat, což mu vyneslo dva záseky a další dvě dobré šance – známka 9 (bilance 2+1)

Samuel Pastierik – Samík si chtěl moc dát gól, což v jednom případě odnesl Míša stojící sám před prázdnou brankou, ale přihrávky do jasného gólu se nedočkal. Sam se sám dočkal až po důsledném sledování od tyče odraženého balónu – známka 7 (bilance 1+0)

Ota Pavlas – autor nádherného hattricku byl další výraznou postavou našeho týmu, k čemuž přidal tradiční dávku Brouskovského důrazu, díky čemuž se mu dostane jak teplé večeře, tak možná i pochvaly druhdy přísných a asketických rodičů – známka 8,5 (bilance 3+0)

Marek Salvet – denní tisk píše jasně: „Sešívanou demolici řídil kapitán“. Maroun byl kromě jednoho u všech gólů, hřiště ho bylo plné a radostně jsem sázel zelenou odměnu všem, kteří mě o to v euforickém stavu požádali – známka 9,5 (bilance 3+10) – to je za tu neproměněnou penaltu a jeden pohled na míč s Davem, kdy si dávali přednost, ačkoli rozkazy zněly jasně!

Michal Straka – světe div se, Míša se z dělostřelce s kamennou tváří proměnil v dvorního nahrávače pana Třísky či svého kapitána, místy se dokonce i podíval, kam svojí koncovkou a přihrávkami míří – sic! – známka 8,5 (bilance 1+4)

Šimon Tříska – pokud si někdo zasloužil hattrick, tak to byl právě pan Tříska, jehož bojovnost a svědomitost musí vidět i Andrea Bocelli. Svůj hattrick vměstnal dokonce do pěti minut, a pokud se na tribuně někdo lehce naparoval, byl to právem dědeček – známka 9 (bilance 3+2)

Diváci: hostující komando bylo sice hlučnější, ale podpora z jejich řad byla cítit a krásně se děkovalo po tak fenomenálním výkonu, o němž druhdy zdrženlivý Blesk napsal: Chodovské modrobílé odpoledne notně znečistilo červenobílé barvy – známka 7

Mladší přípravka – LOKO Vltavín Praha

Kapitánskou pásku si tentokrát navlékl na svou olbřímí paži zástupce Kuba K., a šlo se na věc. A hned v první minutě potvrdil, proč byl zvolen zástupcem kapitána, poněvadž si krásně naběhl na Simonovu přihrávku a téměř do prázdné branky otevřel skóre divokého zápasu ve všech směrech. V první čtvrtině se totiž skóre měnilo ještě několikrát, a to nejprve když propadl JČ při bránění, poté Mates přes celé hřiště zažehl plamínek, že by jeho výkon mohl být dnes bez poskvrny, v téže minutě hosté po ukázkové akci vyrovnali, ale zhruba po 60 vteřinách opět kapitán zužitkoval další Simonovu nabídku, aby následně Luky dvěma kiksy nabídl hostům vedení 4:3.

Na začátku druhé čtvrtiny předvedli Fíla se Simonem akci zápasu, avšak pak se naše potence odebrala na odpočinek a hosté odskočili na rozdíl dvou gólů.

I třetí čtvrtinu jsme začali lépe, neboť Simon napálil roh naprosto přesně do protihráče takovým způsobem, že nebylo možno se vyhnout vlastnímu gólu, jenže poté si vybral svoje slabší chvíle Mates, který nabil hostům na dva góly způsobem, který se nedal odmítnout… Simon pak svou první trefou vykřesal ještě naději na obrat, ovšem v úplně poslední vteřině této části hry chyběl Tobíkovi krok k míči a soupeř opět trestal.

Poslední čtvrtina byla dramatická, bojovná, až hektická – prostě jí nechybělo nic, proč by se neměla vařit divákům krev v žilách. Fíla nejprve předvedl sólo z autu a poté použil protihráče ke snížení na jeden gól. Bohužel si další slabší chvilku vybral náš gólman, takže jsme doháněli dvougólovou ztrátu. Simon po Kubově přihrávce dal zápasu další dramatickou příchuť, jenže opět v poslední minutě jsme inkasovali trochu nešťastný gól a poté již sudí zafuněl do píšťalky naposled.

Jak pilný čtenář jistě poznal, bylo se nač dívat, a proto letěl po zápase klobouk z hlavy téměř okamžitě. Příjemným zjištěním však bylo, že se neztratila ani druhá čtyřka, neboť nikde není psáno, že Simon, Fíla a Danýsek (jehož absence byla setsakra znát) budou přítomni na všech zápasech, pročež ti, co dostali šanci, ji (po lehké domluvě) chopili za pačesy. Dobré je, že to nebyla paruka, horší je, že se tak muselo stát po domluvě, ale třeba to příště půjde samo.

15. min.: nádherná akce s využitím plochy celého hřiště, o níž se podělili Simon s Fílou, když soupeř nevěděl, kde je hráč, kde je míč, až ho nakonec našel až v síti!

Konečný výsledek – 9:11 (3:4, 1:2, 2:3, 3:2)

Penalty 5:6.

Matěj Pavlas – na jedné straně tady máme geniální gól téměř přes celé hřiště dělovou ránou, za níž by se nestyděl ani Karel Gott, na druhé straně tři přihrávky na gól – bohužel soupeři…, až vylepší techniku nákopu (resp. bude na tom chtít pracovat), odpadne druhá strana a bude to naprosto geniální – známka 6 (bilance 1+0)

Jan Červeňák – už podruhé za sebou byl Honzík jaksi bez šťávy, jako by už byl myšlenkami na Spartě, kam po utkání společně s početnou výpravou zamířil, ale my věříme, že to je pouze dočasný výpadek známka 6 (bilance 0+0)

Dominik Doležal – při svých prvních dvou střídáních se jaksi nedokázal zorientovat na hřišti, avšak při tom posledním v poslední čtvrtině již předvedl, jak vypadá poziční hra, nebojácná práce s míčem a souboj se soupeřem známka 6,5 (bilance 0+0)

Jakub Daněk – Kubík patří na tréninku mezi nejšikovnější borce při práci s míčem, avšak při utkání jaksi nedokáže přetavit tyto své vlastnosti do herního projevu; faktem ovšem je, že pouze sbírá zkušenosti a jeho chvíle ještě přijdou – známka 6 (bilance 0+0)

Tobiáš Gábrik – Tobík se pořádně kousl do soupeře až v poslední čtvrtině, kdy zjistil, že i na něm visí nějaká zodpovědnost za osud zápasu a najednou to šlo – krátké vedení míče, kličky na pomezí geniality a snad i střela, takže ono to jde! – známka 7 (bilance 0+0)

Jakub Kokeš – kapitán se své funkce zhostil způsobem vpravdě výstavním, poněvadž ho bylo plné hřiště – střílel, přihrával, bojoval o každý míč a zaslouženě se vešel mezi tři hvězdy našeho týmu – známka 8,5 (bilance 2+1)

Filip Prachař – jeho první start v našem týmu lze označit za velmi povedený, protože si jednak hned připsal hattrick a jednak ukázal, jak hraje moderní zadní útočník – létal všude, nabízel se k přihrávkám, střílel, bojoval a jeho kličky – to je lahůdka! – známka 8,5 (bilance 3+0)

Šimon Větrovec – tentokrát mu to sice tolik nestřílelo, resp. spíše ulétávalo z kopaček, avšak i tak patřil Simon k nejlepším hráčům na hřišti, protože i když se mu ne všechno podařilo, znovu do toho šel a znovu s úsměvem – známka 8,5 (bilance 3+2)

Adam Voseček – to mohla být sláva… Adámek se ocitl tváří v tvář brankářce soupeře, ale místo střely vyslal pouze zdvořilý pozdrav, který zastavil vylekaný mravenec a poslal míč na kopačky soupeřům – škoda! – známka 6,5 (bilance 0+0)

Lukáš Zelinka – při prvním střídání jsem měl dojem, že nám ho rodiče vyměnili, avšak při těch dalších už opět ukázal svou pravou tvář, tj. nesmlouvavý zadní útočník s velkým akčním rádiem a kdyby se nám podařilo vylepšit ten nákop, to by bylo! – známka 7 (bilance 0+0)

Diváci: nádherné odpoledne je vtáhlo do utkání způsobem téměř neslýchaným a zejména kotel uprostřed hřiště byl slyšet tak, jak se na význam tohoto utkání sluší a patří – zápasy této kategorie jsou prostě divácky nejvděčnější – známka 8