Jdi na obsah Jdi na menu

Zápasy 25. a 26. října 2013

Chodovská hlásná trouba – 8. díl – 25. až 26. října 2013

Mladší žáci – Ďáblice

Poslední páteční (a předsváteční, aby se to rýmovalo) říjnové odpoledne si pro nás na našem hřišti připravilo jednak výborné počasí a jednak relativně dobrý výkon našich borců; bohužel bez výsledkového vyjádření. Vezměme to ovšem od Adama, ačkoli v této kategorii žádného borce tohoto jména nemáme anebo od Evy, dle vkusu čtenáře.

Opatrný začátek vystřídala nádherná přestřelka. V 11. minutě utekl po pravé straně Vojta Dan a Sendi mířil přesně – 1:0. O dvě minuty později napálil Luky balón do tyče a poprvé jsme si připomněli hodně vousaté přísloví "nedáš-dostaneš". Pro neinformované to znamená, že když nedáte z dobré pozice gól, z protiútoku dostanete gól z kategorie blbých, místy i blbějších. Běžela 14. minuta, Artur rozehrál nepříliš přesně výkop od branky, Dan S. minul míč a bylo srovnáno… Ve 20. minutě jsme mohli z jiskry udělat plamen, ale Iker po rohu z velmi výhodné pozice nedokázal trefit branku. O tři minuty později jsme se však už radovali, když si Sendi s Vojtou Danem prohodili posty. Zvýšit jsme mohli dvakrát v závěru první půle, když Sendi orazítkoval další tyč a Oťas dorážel už do branky, ale z ofsajdu, čili branka nemohla platit. A slyšeli jste něco o přísloví "nedáš-dostaneš?" V poslední minutě první půle jsme po drobném Radimově zaváhání inkasovali podruhé a šlo se do kabin…

Do druhého poločasu jsme opět nastoupili velmi svižně, když Radimovu hlavičku zázračně vyrazil soupeřův brankář, ale potřetí přišlo "nedáš-dostaneš". V 7. minutě si totiž naši hráči neuvědomili, že hrát se musí pořád, hosté rozehráli rychle roh a nehlídaný střelec měl pozici usnadněnou. Poté se rozpoutal na hřišti boj o každý centimetr a 10 minut před koncem bylo potřetí v tomto zápase vyrovnáno – Maroun výstavně zacentroval a Maty se tentokrát hlavou nemýlil na rozdíl od podobné situace pár minut předtím. Bitva vrcholila, hoši se rvali o každý centimetr, ale zasáhla paní Smůla – v nepřehledné situaci si Iker poslal míč do vlastní sítě a hosté v nastalé šlamastyce přidali ještě další dva góly.

Je to určitě škoda, poněvadž v tomto utkání proti 4. týmu tabulky jsme mohli nejméně remizovat, ne-li vyhrát. Hoši ukázali, že fotbal hrát umí, že i z vlastních zdrojů lze postavit velmi silné mužstvo a nic na tom nevadí, že polovina týmu hraje o kategorii výš. Lze sice připustit, že jsem po utkání vyhlížel zklamaně a unaveně, ale s odstupem času hodnotím toto utkání jako vydařené, smolné a … slibné, mám-li to říci diplomaticky.

Akce zápasu:

60. min.: Marounův centu sedl Matymu nádherně na hlavu a náš bojovník se radoval z druhého gólu po sobě ve dvou zápasech!

Konečný výsledek – 3:6 (2:2)

Penalty: 6:8.

Hodnocení našich borců:

Artur – po dlouhodobé absenci se nepředstavil v tak oslnivém světle, jak jsme na něj byli zvyklí, protože mu nešly výkopy od branky, ale jinak na čáře působil jistým a nebojácným dojmem a za góly přímou vinu určitě nenese – známka 7 (bilance 0+0)

Vojta – slabší stránkou našich obránců v tomto zápase bylo nezapojování se do hry při útočení, resp. nechávání mnoha prostoru před sebou, což je dvojnásobná škoda u takového bombera, jako je náš věčně usměvavý Vojtíšek – známka 7 (bilance 0+0)

Iker – stal se smutným hrdinou zápasu, protože byl u dvou gólů soupeře, dokonce si jeden slavnostně dal, ačkoli jinak si se svou netradiční rolí hráče z pole poradil poměrně solidně – takže příště do té správné branky, ano? – známka 6 (bilance 0+0)

Lokajík – opět nejlepší z našich čtyřech zadáků, opět nejbojovnější a opět nejdravější směrem dopředu, což bude patrně tím, že byl naštvaný už před zápasem, což spontánně doznal a podle toho se na hřišti i choval… – známka 7,5 (bilance 0+0)

Dan S. – do hry se dostal po delší pauze a bohužel se připletl k prvnímu gólu v naší síti, ovšem potom asi ve třech případech zastavil nebezpečný nájezd soupeře a prokázal svoje poziční přednosti; určitě při větším vytížení bude ještě lepší – známka 6,5 (bilance 0+0)

Maty – houževnatý borec svoji první šanci hlavou prováhal, ale v té druhé si už počínal nekompromisně a odměnil se tak za svůj bojovný výkon, který se mj. vyznačuje častým střídáním, tj. stoprocentním plněním povinností ostrého kraje – známka 8 (bilance 1+0)

Oťas P. – škoda jeho ofsajdového postavení, protože by si připsal svůj první gól v této kategorii, ale sudí to viděl asi správně. Když se dostal do boje, nebál se vlka nic, podstupoval jeden osobní souboj za druhým a často je i vyhrával – známka 7 (bilance 0+0)

Radim – tento zápas se mu dvakrát nepovedl, což je ovšem dáno hlavně tím, že si laťku nasadil zpropadeně vysoko a že se nebojí s míčem cokoli fotbalového vymyslet, takže ho i někdy smolně ztratí… – známka 7 (bilance 0+0)

Vojta Dan – do dějin zápasu se zapsal gólem, asistencí, řadou odvážných průniků po pravé straně, takže exkurze do Mnichova nesla svoje ovoce, protože v některých momentech to už vypadalo jako Robben s vlasy – známka 8 (bilance 1+1)

Luky – byl často pověřován exekucí standardních situací s ohledem na svou dělovku v noze, ale ne vždy se mu to dařilo k plné spokojenosti jeho i spoluhráčů; potřeboval by přidat v rychlosti dozadu, ale to on určitě vylepší – známka 7 (bilance 0+0)

Sendi – opět se ukázalo, že jeho absence znamená pro tým větší ztrátu, než pouhého jednoho hráče; byl totiž všude, soupeřovy obránce přiváděl k zoufalství a bylo vidět, že mnichovské školení zabralo i na něj – známka 9 (bilance 1+1)

Maroun – konečně předvedl svoje umění naplno, a to jak v útoku, tak v pozici ostrého kraje – nebál se zaútočit, udělat kličku, dokonce se i úspěšně zapojoval do osobních soubojů, takže je škoda, že to neozdobil ještě gólem – známka 8 (bilance 0+1)

Míša – v některých momentech působí jako by nezúčastněně, v některých překvapí velmi příjemným a nebojácným řešením a můžeme konstatovat, že se i v této kategorii začíná prosazovat a být týmu užitečný – známka 7 (bilance 0+0)

Dave – poctivost a spolehlivost – to jsou jeho hlavní devizy, díky nimž se také dostává na hřiště, i když je drobně handicapován výškovou převahou soupeřů, ale odradit se nedá, a to je setsakra dobře! – známka 7 (bilance 0+0)

Diváci: páteční odpoledne a odvážný výkon našich borců je přece jen trochu probudily, ovšem největší kravál způsobili vlastní spoluhráči, kteří pod vlivem bojovného výkonu začali skandovat ono magické "Chodov" a hnali tak naše borce do dalších útoků – známka 7

Mladší přípravka – FK Horní Měcholupy

Před tímto zápasem jsme počítali ztráty ve velkém. Chyběli Šíma s Fílou (elite volá), mimo republiku byl i Danýsek a stejně tak Tobík, který se pro změnu vydal na východ. Na výpomoc přišel Domča, ale skutečnost, že jsme hráli bez elitní čtyřky, se na našem výkonu hodně podepsala.

V první čtvrtině jsme ještě drželi soupeře na distanc a druhý gól dostali z otočeného autu, ale pak se to pomalu začalo sypat a jen díky bojovnosti našeho zástupce kapitána a střelecké pohotovosti pomáhajícího Domči se dočkali aspoň čestného úspěchu. Jinak jsme mohli jen počítat góly v naší síti… Nejnadějněji vypadala třetí čtvrtina, kdy jsme důsledným napadáním domácí (zjevně sehrané a fyzicky disponované) borce dlouho k ničemu nepustili, ale pak přišel dobře rozehraný roh a nešťastné Matesovo ťuknutí do míče, avšak do vlastní branky. Možná nebylo od věci postavit do zápasu Davea (ročník 2003), který by se mezi domácími chasníčky neztratil, ale to by bylo nečestné a nesportovní a Mirek Dušín by to určitě neudělal. Na druhou stranu je ovšem zarážející, jak mohou být vyvinuti hráči ročníku 2005, zejména mimo hranice našeho klubu.

Nikomu nechceme ovšem nic podsouvat – domácí byli zkrátka jednoznačně lepší a fotbalovější, takže si s chutí zastříleli a potěšili své fanoušky. Ku cti našim borcům slouží, že to nezabalili, ani když jim padal do pytlíku jeden gól za druhým a snažili se všemožnými fintami ošálit domácí hráče, leč tentokrát marně.

17. min.: překrásná akce z prvního doteku: Domča vysunul Adámka, ten posunul Kubovi, ale domácí brankář vytáhl zákrok na pomezí šílenství a geniality!

Konečný výsledek – 1:26 (1:3, 0:6, 0:8, 0:9)

Penalty 3:5.

Matěj Pavlas – asi nejzaměstnanější hráč na hřišti střídal výborné momenty se slabšími, něco pustit nemusel, něco pro změnu zázračně chytil, ale musím ho povzbudit – už se stává oporou svého týmu, byť na tom bude muset ještě trochu zapracovat – známka 7 (bilance 0+0)

Jan Červeňák – ani tento zápas jej nezastihl v nejlepší pohodě, jako by mu chyběl jeho parťák Danýsek, s nímž přece jenom působí podstatně jistějším dojmem, soupeři mu utíkali, směrem dopředu se skoro vůbec nedostal…, takže příště, ano? – známka 6 (bilance 0+0)

Dominik Doležal – Domísek má jeden velký problém: při prvním střídání mu chybí lepší orientace na hřišti, jako by jej viděl poprvé, ale postupně se zlepšuje, na hřišti jakoby zdomácní a třeba to příště vyjde už od začátku – známka 6 (bilance 0+0)

Domča – naše hájecká posila se od první minuty snažila toho s míčem udělat hodně, každou situaci řešila fotbalově a někdy i za cenu ztráty míče; troufáme si ale tvrdit, že pokud nezatrpkne, bude z něj výborný fotbalista – známka 8 (bilance 1+0)

Jakub Daněk – snaží se na hřiště dostat za každou cenu, avšak zatím se spíše otrkává a sbírá první zkušenosti, i když mu nelze upřít bojovnost a to správné zanícení pro hru, na čemž se dá stavět – známka 6 (bilance 0+0)

Jakub Kokeš – podruhé za sebou navlékl kapitánskou pásku a podruhé za sebou dřel způsobem vpravdě nevídaným! Jeho červená tvář po zápase svítila jako semafor a pokud někdo v tomto zápase nezklamal, byl to právě Kubík – známka 8,5 (bilance 0+1)

Adam Voseček – Adámek se právem ocitl mezi třemi nejlepšími hráči zápasu v našem týmu a mohlo to být ještě lepší, kdyby se držel trenérových pokynů a pohyboval se na správných místech hřiště – známka 7 (bilance 0+0)

Lukáš Zelinka – i v jeho případě je nutno drobně vytknout, že ačkoli mu před zápasem něco říkáme, na hřišti to neplní a je to ku škodě celému týmu; na druhou stranu je však nutno vyzdvihnout, že bojovnost je jeho druhé, ne-li i třetí příjmení – známka 6 (bilance 0+0)

Diváci: asi byli šokováni přídělem, který nám napadal do branky, ale i tak se snažili nás povzbuzovat a krásné rovněž bylo, že starší bratři svým spoluhráčům týmově fandili, takže se nám to dopoledne vlastně vydařilo – známka 7