Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zápasy 3. listopadu 2013

 Chodovská hlásná trouba – 9. díl – 3. listopadu 2013

 Mladší žáci – Kunratice

            Trojzápas v jediném dni – tomu říkám záhul. Z těchto důvodů a hlavně z důvodu nedostatku reálné schizofrenie jsme vyslali do Kunratic speciální zvědy, aby zvěstovali, jak tam hráli naši mladší žáci. Zde máme přímý přenos (a předem dodávám, že Pavel Čapek je již v této době jménem do historie):

 I. poločas:

střely soupeř: 4´(gól), 10´ (gól), 14´, 15´, 18´, 19´, 20´ (gól), 23´, 24´, 25´, 28´, 30´(gól)

střely naše: 26´ (Lukáš), 27´ (Radim), 29´ (Petr Jun), 31´ (Michal), 32´ (Radim), 33´ (Michal), 34´ (Lukáš)

stav: 4:0

 II. poločas:

střely soupeř: 36´(gól), 37´, 38´, 39´, 41´, 45´, 52´, ´57´, 59´, 61´ (gól), 63´

střely naše: 40´ (Lukáš), 44´(Michal), 51´(Marek), 60´(Lukáš), 62´(Michal), 68´ (gól - skrumáž před bránou, ani sami kluci nevěděli kdo ho dal - byli u toho, Marek, Vojta Dan, Jan Lokaj), 69´(gól - Vojta Mančuška, a: Marek)

stav: 2:2

 

            Před začátkem přestalo pršet - hurá! Zázemí slušné, domácí příjemní a přátelští, pro Jirku k dispozici na hřišti plastová židle, rozhodčí mladý, aktivní a poctivý..., tedy podmínky pro fotbal velmi vhodné, kdyby ho ti naši chtěli hrát. První poločas slušně řečeno nepěkný, z časů střel na naši bránu je zřejmé, že nebyli schopni vyvést míč z naší půlky, rozehrávky od brány končily u nohou soupeře, přihrávky krátké a nepřesné - spíše odstrčení míče nohou, obránci a záložníci spíše jen sledovali, jak si soupeř vede míč, místo aby ho napadali a zkoušeli si míč vzít. Většinou se nedostali ani na polovinu soupeře a tedy nestříleli. Často chumel hráčů ve středju hřiště nebo u jedné lajny, neschopnost roztáhnout hru na šíři hřiště a přenášet míč od záložníků ze stran na střed a zase do stran k útočníkům. Ke konci p oločasu se to lepšilo, ve druhém již to vypadalo po Jirkově důrazné domluvě výrazně lepší, začali bojovat, tlačili hru na polovinu soupeře a rychleji se pohybovali, stříleli na bránu soupeře v průběhu celého poločasu, dařilo se přenášet míč přes střed, i diagonálně. Soupeř střílel spíše z poloviny naší půlky nebo přímo před naší bránou, byli fyzicky silnější (ne větší, 2 jejich hráči mohutnější - jeden asi jako Dan a druhá dívka Denisa zjevně starší, těžší váha, ale rychlá, kluci ji přezdívali "Buldozer"), v soubojích naše většinou přetlačili silou nebo jim utekli.

             Hodnocení našich borců:

 

Brankář - zákroky dobré, většina gólů padla z krátké vzdálenosti, když útočníci soupeře utekli našim obráncům (rychlost, kličky) a pak šli sami na brankáře v jednom či ve dvou. Ve druhé pli zlepšil výkon a měl i několik dobrých zákroků (známka 6)

Honzík Lokaj – OK, v první půli vlažný, ve druhé ostrý jako feferonka (známka 6)

Vojtíšek - nedůrazné, krátké přihrávky, občas nesmyslné zakopnutí míče do autu, přišel mi trochu nesvůj. Než si všiml, že se hraje, zavinil gól, což se s ním neslo celou první půli, v té druhé se trochu zlepšil, ale rozhodně to nebylo ono (známka 5)

Dan - pomalý, útočník mu uteče, pozičně dobře, poctivý a hodný kluk, bohužel až moc hodný, takže by měl začít používat ruce, nohy a hlavně tělo tak, aby mu soupeř neutekl (známka 4)

Ota - nepozorný, hlídá bránu a ne míč, vůbec nevnímá, co se mu říká, důkazem čehož je pátý gól v naší síti (známka 4)

Záložníci - v prvním poločase pomalí a nedůrazní, ve druhém výrazně lepší, velmi se snažil Petr a ve druhé půlce i Vojta a Maty, Vojta ke konci dost tlačil a povedl se mu pěkný gól po Markově přihrávce

Maty – první půle hrozná, měkký, nenahrál, jen se potuloval, ale ve druhé přidal a ukázal, že fotbal rozhodně umí (známka 5,5)

Radim - dnes jsme ho příliš nepoznávali, nešlo mu tvořit hru a nedařilo se mu přenášet míče na útočníky, ve druhé půlce lepší, výtka určená speciálně kapitánovi: po zápase se neutíká bez podpisu výsledku, k podpisu zápisu šel již převlečený, ačkoli byl upozorněn, že tak má činit v dresu (známka 6,5)

Vojta Dan – totéž, co Maty, lepší známka přísluší za góly (známka 6)

Útočníci - Lukáš - střílel méně než obvykle, měl trochu smůlu, Marek - občas vede míč příliš dlouho, dělá kličky místo toho, aby střílel nebo přihrál, ale snažil se a podílel se na 2 gólech, Michal - střílel dobře rohy, snaží se o centry před bránu, smůla na zakončení

Míša – stále je upozorňován na to, že musí být tvrdší, což splnil až po přestávce a dokonce se i několikrát dostal do zakončení (známka 5)

Lukáš – na to, co umí, nehrál dobře, má daleko na víc (známka 5,5)

Penalty dali: Ota, Lukáš, Radim, Maty, u soupeře zaznamenal reportér 3 povedené pokusy

 Konečný výsledek – 2:6 (0:4)

Penalty: 4:3.

Mladší přípravka – Čechie Smíchov

Kvalitu utkání narušil silný déšť, do něhož ovšem vtrhly oba minitýmy s neskonalou vervou a od první minuty se na hřišti rozpoutala skutečná fotbalová bitva statečných vodníků. Hosté vsadili na dlouhé nákopy (Kužel ovšem chyběl) a dlouhé auty za naše zadní útočníky, kteří však v řadě případů tuto jedinou jejich herní variantu neprokoukli a zadělali tak Matesovi na pořádný guláš – mimochodem, když už jsem u tohoto našeho hrdinného strážce branky, rozchytaný Marounem podal svůj nejlepší výkon v našich barvách, takže si pak doma zasloužil dvojitou porci této dietní a makrobiotické pochutiny.

V první čtvrtině jsme se soupeři ještě drželi krok, protože elitní čtyřce vycházely jejich kombinační akce a Simonovi to ještě střílelo. Od třetí minuty druhé čtvrtiny však došlo k momentu dosud nevídanému – Simon se nedokázal trefit ani do prázdné branky, čímž nám odpadlo jeho pravidelných deset gólů na zápas, a to je jako, kdyby autu odpadl výfuk, motor a volant zároveň, a do toho všeho ho řídil kloboučník s vajíčky na zadním skle. Za zmínku rozhodně stojí krásný Danýskův gól po Matesově přesném výhozu, kdy se podíval, kde stojí mohutný brankář smíchovských boys a uklidil míč na opačnou stranu branky.

Od třetí čtvrtiny jsme však tahali za kratší konec, i když bojovnost našim borcům určitě nescházela. Mates sice předváděl naprosto zázračné zákroky, ale když Simon dvakrát netrefí prázdnou branku, Kubík K. se sice ocitne sám před brankářem, ale zamíří pouze do jeho betonů a Danýsek se místo střely uchýlí pouze ke slabému nákopu balónu, těžko můžeme očekávat, že góly budou na naší straně narůstat. V poslední čtvrtině jsme se ještě pokusili s nepříznivým vývojem něco udělat, ale zůstalo pouze u pokusu, a tak se radovali hosté. Co ostatně můžeme čekat, když ve druhé polovině zápasu skóruje pouze Kubík K.

            Nevadí, borci bojovali jako praví chodováci; jen nám to prostě nelepilo, takže jsme se loučili smeknutým kloboukem za bojovnost a konstatováním, že ze smíchovských hráčů jednou vyrostou nakopávači balónů, zatímco z našich fotbalisté, což je to nejdůležitější!

Akce zápasu:

9. min.: dokonalé využití celé plochy hřiště – Fíla zatáhl balón po levé straně, Kubík K. odtáhl soupeřova hráče, F. si všiml krásně nabíhajícího Simona a jeho střelky se nemýlily!

 Konečný výsledek – 7:11 (4:3, 2:3, 0:3, 1:2)

Penalty 3:5.

Hodnocení našich borců:

 Matěj Pavlas – jeho robinzonády vidím před sebou ještě teď, a to hledím do monitoru! Dnes byl prostě výstavní, nebojácný, přesně rozehrávající a hlavně obětavý, protože poslední čtvrtinu dochytal s naraženým palcem – takže zdravý palec nahoru! – známka 9 (bilance 0+1)

 Jan Červeňák – díky dálniční známce sice nestihl včas rozcvičku, ale do bojů se zapojil obětavě a dal tak zapomenout na své dva poslední nevýrazné výkony – a to ještě nebyl v předvečer zápasu na Spartě pro inspiraci – známka 7 (bilance 0+0)

 Jakub Daněk – ve třetí čtvrtině vyslal na soupeřovu branku nádhernou střelu, kterou bohužel brankář zaregistroval, ale blýskl se výstavně trefenou penaltou, při níž obloučkem zamířil naprosto přesně do šibenice, sic! – známka 7 (bilance 0+0)

 Dominik Doležal – když už se mohl rozběhnout na branku, zůstal stát a balón – mrška se mu zamotal pod nohy a při penaltě mu málem střela ani nedoletěla k brankové čáře, takže by to chtělo zapracovat na síle střely, ano? Domísku, já Ti věřím! – známka 6 (bilance 0+0)

 Jakub Kokeš – tenhle borec by se nebál, ani kdyby nastoupil za Bohemku v první lize; zápas zvládl téměř na výbornou (možná mohl proměnit ještě své dvě další šance) a že bojoval, o tom nejlépe vypovídala po zápase zablácená postava cyklokrosaře – známka 8 (bilance 2+1)

 Daniel Murk – ano, přispěl svými gólovými příspěvky do našeho aktivního konta, ale místy se jako by bál více kopnout do balónu a právě on byl i na hřišti kárán za opakované podbíhání soupeřových centrů a dlouhých nákopů – známka 7 (bilance 2+0)

 Filip Prachař – všechny situace řeší krásně fotbalově, jeho průniky podle brankové čáry jsou skutečně lahůdkové, a když se podaří přesná přihrávka, je to ještě lepší; chtělo by to ještě dávat balón dříve od nohy a střílet a bylo by to úplně dokonalé! – známka 8 (bilance 0+1)

 Šimon Větrovec – náš dvorní bomber se tentokrát zasekl už v 15. minutě, a jelikož zápas trvá celkem 48 minut, jeho góly hodně chyběly; i tak ovšem patřil k nejlepším na hřišti, a když tam byl, byl tam velký usměvavý fotbalista – známka 8 (bilance 3+3)

 Adam Voseček – v první polovině zápasu se vyznamenal hlavně přihrávkami do strany, ačkoli mohl postupovat dopředu na branku, ale když slíbil, že se zlepší, tak to splnil a málem se do listiny střelců zapsal i on – známka 7 (bilance 0+0)

 Lukáš Zelinka – Luky tentokrát velmi příjemně překvapil, protože mi hodně připomněl Costu – neprohrál ani jeden osobní souboj, žádný balón pro něj nebyl ztracený a když postupoval na branku soupeře, jel po trávníku tank – známka 8 (bilance 0+0)

 Diváci: v hustém dešti byli schováni pod naší krásnou stříškou a starostlivě opečovávali své miláčky, oblékali, zahřívali čajem a po zásluze odměnili nejednu povedenu akci potleskem a hlavně tou veledůležitou závěrečnou děkovačkou – známka 8

 Starší přípravka – Union Vršovice

Nedělní trojzápas jsme na chodovském hřišti zakončili nádhernou demolicí soupeře z Vršovic, který v podstatě neměl od první minuty sebemenší šanci a Iker to měl v brance na noviny. Vypadá to, že návštěvy na Letné jsou pro chlapce důležitým podnětem ke zlepšení, poněvadž jejich hra místy hodně připomínala Spartu v onom krásném sobotním večeru (koho štvou tyto moje klubové a zaujaté poznámky, nechť mi odpustí – každý má něco, že).

            Inu, byla to paráda, takže se pustím do výčtu gólů a dodám, že je jen škoda, že Sendi, Maroun, Šíma, Mareček, Dave, Adam, Sam a Oťas své další šance neproměnili. Nebojte se, autor těchto řádků nekoukal na Kameňák 4 – prostě tentokrát mohli gól dát všichni!

- Maroun hází aut a Sendi míří přesně,

- Maroun vybojuje míč a jeho parťák opět trhá sítě,

- Sendi z levého křídla předkládá Samovi nabídku, která se nedá odmítnout,

- po břevnu a trmavrmě na brankové čáře vrací Maroun před branku a tam střelecky zazáří Dave,

- Dave vybízí Marouna a zdvořile gólovou nabídku oplácí,

- Sam (zajímavě hozeným autem) s Marounem připravuji palebnou pozici pro Sendiho a konec si může domyslet i posluchač Evy a Vaška,

- Dave přihrává Sendimu a jeho lob téměř z půlky hřiště získává punc "gólu měsíce",

- Adam patičkou nebo čímsi připravuje další palebnou pozici pro Davea, Sendi na čáře jen kontroluje, zda balón letí správným směrem,

- Sendi připravuje Marounovi nabídku téměř před prázdnou branku,

- Oťas se zakousne do soupeře a Sendi levačkou pod padajícím brankářem střílí náš už desátý gól,

- Maroun centruje z rohu a kde se vzal, tam se vzal Sendi,

- spolupráce se opakuje, tentokrát ze hry,

- o dvě minuty později totéž v modrém,

- poslední gól střílí kapitán opět po kombinaci se Sendim.

Byla to prostě nádhera, která střídala parádu, to celé na druhou. Slova jsou zbytečná, klukům to tentokrát sedlo náramně! A jen tak dodatkem: Vršovice byly údajně v tabulce třetí, takže určitě bude něco pravdy na tom, že soupeř hraje, co mu dovolíme, že?!

 

Akce zápasu:

25. min.: byl to přetěžký výběr, ale nakonec jsem vybral Sendiho lob, jemuž předcházelo Daveovo nádherné vybojování míče a vědomé posunutí správným směrem.

 Konečný výsledek – 14:1 (4:0, 5:1, 4:1, 1:0)

Penalty: 5:5

Hodnocení našich borců:

 Jan Hromádko – pokud na něj šly dvě střely, bylo to hodně. Jinak si totiž skutečně mohl vzít do branky noviny. Byl jistý při rozehrávkách, výtečně a hlasitě organizoval hráče před sebou a je jen škoda, že svůj střelecký pokus nenasměroval do branky – známka 9 (bilance 0+0)

 Adam Adámek – při svém debutu proměnil svůj první kontakt s míčem v nádherné housle a mohl se dočkat i prvního gólu, ale to by musel být důslednější při zakončení a silnější při střele, ale jinak dobré – známka 7 (bilance 0+1)

 Marek Čížek – pokusil se o zakončení dvakrát, ale jednou jeho pumelici zachytila soupeřova obrana a podruhé mířil těsně vedle. Směrem dozadu působil až na jedno podběhnutí dobře a směrem dopředu poklidně a jistě – známka 7,5 (bilance 0+0)

 David Doležal – podal fantastický výkon, a to byl na hřišti celých 52 minut – nebyl totiž důvod ho střídat. Všechny osobní souboje vyhrál, všechny přihrávky poslal tam, kam chtěl a k úplné dokonalosti chyběl ještě aspoň jeden gól; šance na to byly – známka 9,5 (bilance 2+2)

 Sendi Murk – místy sice působil až moc bohorovným dojmem, ale to všechno přebily jak jeho statistiky, tak rovněž suverenita, s níž si počínal při obcházení soupeřových borců a hlavně při zakončování – známka 9,5 (bilance 8+3)

 Samuel Pastierik – svůj gólový apetit uspokojil už v 8. minutě, ale i jinak se snažil zapojovat do všech útočných akcí, vtipně kličkoval mezi protihráči, takže tentokrát musím s radostí konstatovat, že Samíkovi se zápas povedl – známka 8 (bilance 1+1)

 Ota Pavlas – svoji jednou střeleckou pozici vyřešil nedůrazně, ale jinak byl v osobních soubojích tradičně nepřekonatelný a až na jedno podběhnutí centrovaného míče i vzadu velmi spolehlivý – známka 7 (bilance 0+1)

 Marek Salvet – původně útočník se posléze posunul na místo motorové pily, odkud řídil naši hru vskutku fešným způsobem. Jeho účes ála Lukáš Vácha byl vidět prakticky všude a i za něj hovoří statistiky velmi výmluvně – známka 9,5 (bilance 3+7)

 Šimon Tříska – neúnavný bijec se dostal hned do svou vyložených šancí, ale z obou se netrefil, což ohodnotil přímo po akci jeho neopakovatelným chycením za hlavu a lítostivým pohledem kamsi k nebesům, škoda – známka 7 (bilance 0+0)

 Diváci: pršet už přestalo, ale bojové pokřiky se ozývaly spíše z řad mladších spoluhráčů, takže lze vtipně napsat, že nedělní odpoledne pojali jako vzájemně konverzační soirée, ale při děrovačce už byli tam, kde jich bylo třeba – známka 6,5

 

Soutěž aktivity:

Šimon Větrovec         - 54 + 18

Marek Salvet             - 23 + 35

Sendi Murk                - 30 + 14

Daniel Murk               - 12 + 17

Jakub Kokeš               - 10 + 13

Jan Červeňák             -   5 + 12

David Doležal            -   8 +   5

Michal Straka             -   6 +   7

Vojtěch Mančuška     -   5 +   4

Šimon Tříska              -   3 +   6

Vojtěch Doležal         -   1 +   8

Matěj Pavlas               -   1 +   8

Radim Semerád          -   3 +   5

Ota Pavlas                  -   4 +   2

Matyáš Hudec             -   3 +   2

Filip Prachař               -   3 +   1

Tobiáš Gábrik             -   2 +   2

Samuel Pastierik         -   2 +   1

Dominik Doležal        -   1 +   2

Marek Čížek               -   0 +   3

Adam Voseček           -   1 +   1

Artur Fedčuk              -   0 +   2

Ota Kořínek               -   0 +   2

Lukáš Zelinka             -   0 +   2

Jan Hromádko             -   1 +   0

Lukáš Rosín               -   1 +   0

Adam Adámek           -   0 +   1

Martin Bártek             -   0 +   1

 

Borci týdne:

1.                  Sendi, Maroun a Dave v jednom šiku

2.                  Matěj Pavlas

3.                  Jakub Kokeš

 

Děkuji tudíž velmi srdečně Radce s Evičkou za jejich další lahodné administrativní představení, tradičním dodavatelům rajčat, Strakům, Plechovi a Vosečkům a tentokrát i Oťasovi, který když už nestihl koučovat, tak aspoň fotil, samozřejmě pak silným chlapcům za stěhování našich moderních branek a Jirkovi za jeho koučink vsedě na jeho téměř rodné hroudě jako náčelník Apačů.

 

A na závěr připojují tradiční přání dobré chuti:

 

http://lada6767.rajce.idnes.cz/Chodov_podzim_2013_-_IX

 

http://sovec71.rajce.idnes.cz/Cechie_Smichov_doma_3.11.2013/

 

Za všechny nepromočené

Láďa Salvet, v Praze dne 3. listopadu 2013.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář