Chodovská Hlásná trouba č. 3

Chodovská hlásná trouba – 3. díl – 24. a 25. září 2016

Mladší přípravka – Čechie Smíchov (25. 9.)

1. třetina
Opět se nám stalo, že jsme obdrželi branku hned v první minutě stav 0:1. Ale soupeř se neradoval dlouho, v čase 2:11 už bylo vyrovnáno – krásná akce Ondráška a stav 1:1. Za pár minut jsme se dostali do vedení po rohovém kopu, kdy se trefil Mikuláš. V čase 4:35 jsme vedli tedy 2:1. Po tomto gólu jsme převzali iniciativu a odměnou nám byl další gól v čase 6:50, skóroval Sebík po vyjetí z autu a pěkné střele. Stav 3:1. Ale tímto naše aktivita neustala, leč šance jsme již neproměňovali. Až v čase 14:35 se po vybojování míče trefil opět Mikuláš – stav 4:1. Tímto skončila první třetina.

2. třetina
Tato třetina moc krásného fotbalu nenabídla. Byl to souboj o střed hřiště. Po několika našich šancí, které vychytal nejlepší hráč soupeře, brankář. Ve 12. minutě padl jediný gól této třetiny, bohužel do naší sítě – stav 4:2.
3. třetina
Vydařil se nám vstup do této třetiny. Po pěkné naší akci byl Šimon faulován asi devět metrů od branky. Dle pokynů trenérů se postavil k přímému Šimon a krásnou střelou pod břevno jsme se dostali do vedení 5:2, čas 1:02. Ale tímto okamžikem se naše hra začala rozpadat. Během dvou minut soupeř dvakrát skóroval, tudíž stav už jen 5:4. V čase 6:50 se nám podařila ojedinělá akce v této části a Jakub Borovička dal na 6:4. Potom se hra odehrávala pouze na naši branku, dařilo se nám odolávat až do 11. minuty, kdy soupeř snížil na 6:5 a ve 13. minutě už bylo bohužel vyrovnáno 6:6. Vypadalo to, že našim borcům již dochází dech a budeme rádi, jestli nedostane další gól. Ale konec zápasu patřil našim bojovníkům a Šimon mohl chvilku před koncem rozhodnout o našem vítězství. Konec zápasu 6:6.
V penaltách jsme tentokrát zvítězili 3:2. Gólmani v penaltách kralovali. Penaltu proměnili Sebík, Tomáš, Jakub Krajči.

Hodnocení hráčů (v závorce góly + přihrávky)

Tomáš Vrtek (0+0): Tomáš se v bráně zlepšuje, avšak tento zápas mu nevyšel. Vzhledem k tomu, že je to začátečník, nebudeme dělat žádné kladné, či záporné hodnocení. Dostane brankářské tréninkové jednotky a musíme na tomto zapracovat a brankáře se pokusit vychovat.

Kryštof Nejedlý (0+3): Bojovnost super. Perfektní obrana v tomto zápase. Na tomto zápase se nerozčiloval, nebrblal, no a vida, proti minulému zápasu obrovské zlepšení. Takhle se má chovat kapitán :-D. Tři gólové přihrávky, podpora útoku.

Šimon Pőll (1+2):  Na tomto zápase se velmi snažil. Bylo vidět, že když hraje z pravé strany útoku, či ze středu, vypracuje si hodně šancí. Tyto pokyny plnil a měl hodně střel a povedených průniků. Krásně kopnutý přímý kop pod břevno soupeře. Stabilní výkony. Měl na noze vítězný gól před koncem utkání za stavu 6:6, avšak této šance nevyužil a branku netrefil.

Sebastian Beneš (1+1):  U Sebíka je hodnocení opětovné a stálé. Maká do obrany, útok až tolik nepodporuje. Je klasický zadák, který si hlídá pronikající soupeře a balóny s přehledem odebírá. I tak si připsal krásný gól a jednu asistenci.

Ondra Tomášek (1+1): Opět oběhal, co se dalo. Výkon na hranici možností. Musí si občas uvědomit, že na hřišti není sám a chtělo by to i tu přihrávku. V obraně perfektní. Bodový nárůst do tabulky si připsal jak střelecký, tak i přihrávku.

Mathias Andrle (0+1):  Mates byl opět do obrany perfektní. Musíme zlepšit pokrytí soupeřových útočníků, ale to jsme si již v tomto týdnu při tréninku vysvětlili, kde má být. Ne před hráčem, ale za ním při bránění. Zatím bych u Matese počkal s podporou útoku, jelikož naučíme nejdříve jednu věc a pak se začneme zabývat další. Těší mě, že pokračuje výkonem, který předvedl minulý týden.

Mikuláš Bugár (2+2): To, co předvedl tento zápas, byla naprostá paráda. Dva góly, několik šancí, dvě gólové přihrávky. Ale stejně si myslím, že v jeho případě to byl výkon tak na 80 procent (myšleno dobře), jelikož až pochopí (to je na nás a jeho vnímavosti), kde má přesně hrát a co dělat, může těch gólů a přihrávek dávat mnohem více a nemusí se honit po celém hřišti, kdy mu pak zbytečně docházejí síly. Krásný zápas z jeho strany.

Jiří Markytán (0+1): Asi nejhorší výkon, co jsem od něj viděl. Z minulé hvězdy zápasu se nám stal pozorovatel. Už při cestě na zápas říkal, že se mu dneska nechce a je nějaký unavený. Myslel jsem si, že ho hra nabudí. Začal po hřišti pobíhat, avšak bylo vidět, že to není jeho den a soupeře tak nějak sledoval. V první třetině měl pár přihrávek a snahu nějaký ten balón vybojovat. Ve druhé už bylo vidět, že moc na hřiště nechce. Ve třetí mě říkal, že už to odkouká, tudíž se na hřiště nedostal (nechtěl, nebudu nutit). Možná únava, věkový rozdíl, nebo uvidíme. Při úterním tréninku už zase fungoval normálně. Tak mu asi nevyšel jeden den.

Jakub Šimon Borovička (1+1): Veliké překvapení, kdy Kuba se začlenil do týmu jako bojovník. Perfektní výkon, na to, že hrál první zápas, velice smekám. Krásné průniky, nebojácnost, přihrávky. Pro mě taktéž hvězda zápasu, kdy se jen o chloupek nedostal do první trojice nejlepších. U Kuby musíme doladit trocha té techniky a přesnost střelby. Dále už trénujeme, kde je přesně jeho místo. Taktéž jako Miky se vydává zbytečně ze všech sil směrem do obrany a pobíháním za balónem ze strany na stranu. Pak nezbudou síly na vstřelení gólu, či průniku do útoku. Obrovská pochvala pro Kubu. Jen tak dál.

Tři hvězdy zápasu jsou Kryštof Nejedlý, Mikuláš Bugár a Šimon Pőll.

Mathias Andrle                       0/3

Starší přípravka – Union Strašnice (24. 9.)

Referát je stále ještě zahalen rouškou velkého tajemství

Mladší žáci – Tempo (24. 9.)

Sestava:

Brankář: Jakub Žurovec

Obránci: Sam Pastierik, Marek Čížek, Domísek Doležal, Tomáš Fišar, Honzik Červeňák, David Kubát

Záloha a útok: Fíla strejček, Mates Pavlas, Martin Přibyl, Šimon Tříska, Míša Straka, Mára Tůma, Dany Murk

1. poločas

Ihned od začátku zápasu jsme měli vysoké a účinně napadáni, i pár šancí, ale nic z toho nebylo, podobně to měl i soupeř, když o hodně vedle minul bránu z přímáku.

První gól ale bohužel padl do naší sítě, soupeř protlačil balon přes Čížka a vystřelil Kubovi mezi nohy, Kuba nestihl zareagovat a soupeř po 15 minutách hry vedl 1:0. O 5 minut později vymyslel Šimon přesnou přihrávku na Martinka a ten se v zakončení nemýlil a poslal to brankáři do protipohybu 1:1. Šimon se potom dostal do úniku a šel sám na brankáře, vystřelil, ale střela se vytočila ven z brány. Pár minut na to se rozhodl Míša, že přejde půlku hřiště s míčem na noze, prošel a chladnokrevně zakončil 2:1. V tu chvíli jsme byli na koni a kluci si mysleli, že už to půjde samo, ale právě naopak – soupeř si před vápnem dvakrát zasekl balon a v klidu uklidil střelou k tyči 2:2.

2. poločas

Druhý poločas jsme zas začali aktivně jako ten první, vytvořili jsme si šanci, ale Šimon trefil jen tyč, už podruhé v zápase. Kluci na dlouhou dobu povolili a soupeř si začal vytvářet šance. Soupeř poslal průnikovou přihrávku na hráče v náběhu a střelou kolem Kuby dal gól 3:2. Podobná akce se ihned opakovala, když Čížek nevystihl náběh stejného hráče a ten se i po druhé nemýlil 4:2. Hra se na chvíli uklidnila, ale náš obranný styl ne a proto prošla další přihrávka a tentokrát nestihl Domísek náběh hráče, znovu kolem Kuby 5:2. Chvíli na to se povedla jedna přesná průniková přihrávka i Martinkovi, když vyslal Danyho ten stoperovi nasadil housle a před brankářem zakončil nejlépe, jak mohl 5:3. Šimona stále trápilo zakončení, nejdřív netrefil z pár metrů bránu a pak neproměnil penaltu, kterou skvělým sprintem vybojoval Dany (ošklivý zákrok). Soupeř kopal rohový kop a Domísek zpracoval balon ve vápně, ale neodkopl ho a využil toho soupeř ránou pod břevno 6:3.

Ke konci zápasu jsme měli přímý kop z poloviny hřiště, který kopal David a kopl to přesně před brankáře a ten vyrazil na roh. Z dalšího přímého kopu a z menší vzdálenosti, trefil David pouze zeď. Na posledních pár minut jsme zkusili poslat Čížečka do útoku a vyplatilo se. Mareček Tůma perfektním lobem překopl všechny obránce přesně na nohu Čížečka a ten z první lobuje i brankáře 6:4.

Hodnocení:

Jakub Žurovec: Zas nás v brance skvěle podržel a na těch výbězích musíme ještě zapracovat.

Sam Pastierik: Hrál výborně defenzivně ale i ofenzivně, jako vždy skvělý zápal do hry.

Marek Čížek: Připadá mi, že poslední dobou to nebere moc vážně. V obraně nic moc, umí mnohem lépe, ale vynahradil si to krásným gólem v útoku. 1+0

Domísek Doležal: Zápas mu vůbec nevyšel, byl to přesný opak od minulých zápasů. Vůbec se na zápas nesoustředil.

Tomáš Fišar: Má to hodně podobné jako Sam, akorát víc zrychlit a vnímat více hru, jinak skvělý.

Honzik Červeňák: Hrál tak jak měl a jako jeden z mála se nebal zapojit tělo a když ho zfaulovali, tak se nebál jim to vysvětlit.

Fíla Strejček: Hrál v obraně i na křídle a hrál skvěle, jen škoda toho gólu, který by si ohromně zasloužil.

David Kubát: Výborný hráč, který může hrát úplně všude a hlavně tvrdě, ale potichu :)

Martin Přibyl: U většiny bych napsal dobrý výkon, ale moc dobře vím, co umí a v tom zápase to fakt vidět nebylo, i když dal krásný gól a asistenci, pořád si myslím, že umí víc.1+1

Mates Pavlas: Je špatně, že do tebe tvrdě strčí loktem a rozhodčí nic nepískne, ale ještě horší je, že si to necháš líbit a sesypeš se a pak už nejsi schopen hrát. Musíš jim to vracet 3x víc, ať je to bolí!!!

Šimon Tříska: Já vím, že to vidělo asi málo lidí, ale já jo, hrál fakt skvělý zápas, ale měl špatný den a asi obráceně kopačky a smůlu, jinak hrál fakt výborně. Dostat se do tolika šancí a ještě je vytvářet není lehké. 0+1

Míša Straka: První poločas byl super, ale druhý poločas mi připadal, jak kdyby odešel domů. Je to škoda, protože je to právě on, kdo má tým nejvíc podpořit. 1+0

Mára Tůma: Skvěla bojovnost a neustálé napadání. Dobrý výkon. 0+1

Dany Murk: Super výkon - vybojovaná penalta, krásně uklizený gól a hrál i na krásu 2x housle :) 1+0

Starší žáci – AC Sparta Praha–dívky (25. 9.)

Náš první kontakt s ženským fotbalem se uskutečnil letos v lednu v Zimní lize, kdy se branické ženy představily sice pohledným, leč skutečně ženským fotbalem. Očekával jsem proto, že i Sparťanské dívky budou v předzápase nejslavnějšího derby ve střední Evropě hrát podobným stylem (navíc to jsou dívky a nikoli ženy), leč … každý se mýlí, a to i trenér. Pro mě není problém chybu přiznat, takže se na úvod kaji, protože jsem chlapcům nepodal ty správné instrukce ohledně soupeřova stylu hry a hlavně jsem byl bez své pravé ruky (Evičky), pročež došlo k následující souhře minel. Ráno jsem odvolal ze zápasu Fandu (jemuž se tímto ještě jednou moc omlouvám), protože to vypadalo, že bude nedostatek dresů. Marounovi mělo končit natáčení krátce po deváté hodině, Artie se ještě jevil v pohodě a s Marcelem jsme pevně počítali. Ale: Marounovi se točení protáhlo (čili dorazil až na druhý poločas), Marci nedorazil bez omluvy (!!!) a Artie napsal, že má zavázané koleno. Inu, vyňal jsem ho proto z elektronické soupisky (což Evička nečiní), a protože nehodláme podvádět, na poločasový dotaz rozhodčího, zda ho tam máme napsaného, jsem po pravdě odpověděl, že to není Pravda, ale že jsem ho před zápasem vyňal… Dopsat už ho tam nešlo, takže Artie (otřesený z průběhu první půle a hlavně ze zákroku na Ikera, po němž to s naším gólmanem nevypadalo růžově) nastoupit nemohl, ač jako správný kapitán (i když trochu zmrzačený) moc chtěl… V první půli jsme tak měli pouze dva hráče na střídání, což oproti plánovaným pěti je dost málo.

Další překvapení na nás čekalo na hřišti. Domácí děvčata se totiž presentovala velmi dospělým a pánským pojetím fotbalu – dlouhé tvrdé přihrávky, důraz v osobních soubojích a rychlost taková, že ani Ivan na rychlé brko nestačil! Sparťanky nás doslova rozkopaly, a to nejen důrazem, ale i předváděným fotbalem ve správném provedení, tj. např. sprintové náběhy, vysoký presink atd. A když už jsem se zastavil u derby, v něm mužské „áčko“ Sparty předvedlo tak hanebný výkon, až mě napadlo, co by se stalo, kdyby nastoupily tyto „dívky“. Ono také proběhlo před derby slavnostní vyhlašování mistrů ČR ve všech mládežnických kategoriích a hle, kdo na hřišti nedefiloval? Ano, tušíte správně – v kategorii U-14 jsme mohli spatřit známé tváře ze satalického dopoledne! Proč ale Sparťanská děvčata hrají v Satalicích, to mi zůstává stejnou záhadou, jako bermudská tanga … tedy trojúhelník.

Špatně jsme určitě nezačali, když v šesté minutě předvedli Ivan s Killym akci zápasu, ale potom se už na naši branku valila jedna pohroma za druhou. Hlavně patnáctiminutovka uprostřed první půle by se dala nazvat jedním velkým chaosem, důsledkem čehož bylo také Ikerovo prošlápnuté koleno, poněvadž nikdo nebyl schopen míč odehrát z pokutového území, což je dovednost, kterou by měl ovládat i nemíč o berlích… Naše útočné akce? Spíše náznaky: Ondráš poslal Sendiho do šance, ale domácí brankářka byla u míče včas, Sendi a Killy mířili vedle a Rosinhova slabá střela byla pochutinou. Ano, ano, nebezpečných útočných akcí bylo jako masa na hostině vegetariánů.

Ve druhé půli už jsme hráli podstatně lépe, ale paradoxně inkasovali celkem třikrát, ačkoli šancí tolik Sparťanky neměly. Byly ale velmi efektivní, zatímco u nás se chytali za hlavu (a místy ji i ztráceli v mentální krizi) Maty, Killy a Sendi. Tři minuty před koncem pak ještě mohl ze zápasu udělat drama Maty, který se řítil od půlící čáry sám na brankářku. Byl sice asi dvakrát faulován, ale to nic nemění na tom, že to asi mohl ustát a zakončit. Paradoxně jsme tak za zlepšený výkon ve druhém poločase ztratili první body v soutěži.

Poučení? Nikoho nepodcenit, hrát na sto procent od první do poslední minuty a nečekat na výměnu dresů po zápase!

Klady:

• Zlepšený výkon ve druhém poločase

• Kapitánovo (Artieho) odhodlání vkročit do zápasu i coby Meresjev

Zápory:

• Proč jsme nehráli skoro vůbec přes levou stranu?

• Proč obranná linie nevystupovala výš?

• Proč jsme neměli (až na výjimky) vysoký presink ve sprintu na polovině soupeře?

• Proč téměř nemluvíme na hřišti?

• Proč z postupné rozehrávky od naší branky téměř pravidelně ztrácíme míč?

Akce zápasu:

6. minuta: Ivan posílá výstavní průnikovou přihrávku a Killy z druhého doteku (!) zakončuje přesně, přičemž se ještě stihne kouknout, jak je brankářka učesaná!

Konečný výsledek 2 : 4 (1:1)

Hodnocení našich borců:

Sendi Murk – o jeho ofenzivních schopnostech vytroubila Hlásná trouba již mnoho pochval, ale tentokrát si zařazení mezi hvězdy zápasu zaslouží hlavně za svůj obranný přínos! Vzadu byl častěji než běžná šestka a ještě stihl být nebezpečný pro domácí obranu – bravo! – bilance 0+0

Kilian Marques – snad jediný, koho domácí děvčata nedoběhla. Je sice pravdou, že ne zcela všechny akce dotáhl do zdařilého konce, leč byl nejnebezpečnější v útočné fázi ze všech našich hráčů a asi měl i nejvíce styků s míčem – bilance 1+0

Jan Hromádko – možná mohl u třetího gólu (dloubáček téměř z 25 metrů) stát a posléze i zareagovat lépe, ale to, co zlikvidoval v první půli, patrně před svou brankou ještě neviděl. Mohl by více vybíhat, leč i tak mužstvo podržel – bilance 0+0

David Doležal – zápas dohrával s bolestivou grimasou ve tváři a hlavně v první půli na jeho levé straně propadávala jedna hráčka za druhou. Patrně ho svázala tréma z dresů ACS, jimž přeje z pozice diváka – bilance 0+0

Stanislav Horálek – ve druhé půli mohl dvakrát pelášit sám na branku, ale nějak se mu ten zlobivý kutulík zamotal pod nohy a ze slibné akce nebylo nic. Sám pak ví, že by měl zrychlit při zakládání akcí a ubrat doteky, ale on s tím určitě něco udělá – bilance 0+0

Faysa – snahu mu vyčíst nelze, ale jaksi byl na hřišti ne příliš viditelný. Do soubojů se moc nepouštěl, a když ano, špatně odhadl prostor, kam se má vetknout. Plusem je jeho technika a touha vymyslet rychlé a účinné řešení – bilance 0+0

Matyáš Hudec – mezi hvězdy zápasu by se asi dostal nebýt momentu ze závěru zápasu. Maty, sama skutečnost, že Tě dvakrát nakopnou v útočné akci, není důvodem, aby ses vyčítavě díval nejdříve na rozhodčího a potom sám od sebe vystřídal, že? – bilance 1+0

Michal Kudrna – výborné okamžiky vystřídal s mlhavými, kdy se nedokázal zorientovat ve vřavě těl; zmatky v našem pokutovém území hlavně v první půli jdou často na jeho vrub. Na druhou stranu se zlepšuje každým zápasem – bilance 0+0

Ondřej Nejedlý – jediná přihrávka do naší útočné akce není pro ofenzivního záložníka příliš dobrá vizitka. Ano, tentokrát se Ondráš zařadil mezi Neviditelné a snad jen jeho záskok na postu stopera můžeme hodnotit kladně – bilance 0+0

Ota Pavlas – patrně se lépe cítí na postu záložníka, kdy správně a ve sprintu presuje, ale jakmile se dostane na post obránce, rychlost soupeřových útočnic ho zaskakuje a s prostorem si jaksi nedokáže poradit; ve druhé půli viditelně ožil (možná pod pohrůžkou rodičovského anebo i prarodičovského násilí…) – bilance 0+0

Lukáš Rosín – na postu šestky i stopera si nedokáže vybudovat potřebnou autoritu, takže je radostí přes něj přejít anebo s ním vyhrát osobní souboj, jehož se zhusta vůbec nezúčastní. Z trestného kopu (tedy jeho parádní disciplíny) trefil prostředek brány. Jan Neruda kdysi napsal „Kam s ním?“ Kdyby žil, zeptal bych se ho na totéž i ohledně Rosinha – bilance 0+0

Marek Salvet – začal tím, že přes jeho stranu zdrhlo domácí křídlo a z následné přihrávky jsme inkasovali na 1:2. Potom namazal Matymu na vyrovnání a přidával Killymu nadstavbu na pravé straně, ale v závěru si nešťastně srazil míč do vlastní branky (beztak by ho tam dokopla Sparťanská dračice hrnoucí se těsně za ním) – bilance 0+1

Radim Semerád – platí tatáž výtka, co minule. Radim nedokáže ořvat obrannou linii, vysunout ji výš, a to jak při zakládání útoků, tak při bránění. Na druhou stranu jako jeden z mála vyhrál tunu soubojů a odehrál řadu míčů dopředu a zpravidla i přesně – bilance 0+0

Ivan – pendloval mezi zálohou a obranou a parádně přihrál Killymu na vedoucí gól. Nešly mu ale auty (kluzký míč) a domácí rychlice mu často ukazovala pozadí. Rohy kopal výborně a je jen škoda, že toho spoluhráči nevyužili – bilance 0+1