Chodovská Hlásná trouba č. 6

Chodovská hlásná trouba – 6. díl – 15. a 16. října 2016

Mladší přípravka – Cholupice (16. 10.)

1.čtvrtina
K dnešnímu utkání jsme přivítali mužstvo Cholupic. Začátek byl velmi rychlý ze strany soupeře, který si hned v úvodu vybojoval rohový kop a ten dokázal hned využít. Stav 0:1. Tato situace naše kluky nepoložila a bojovali dále, z čehož se nám také nakonec v páté minuté podařilo skórovat.
Gól Ondrášek (Kryštof, Mates) stav 1:1. V sedmé minutě jsme po dorážce opět inkasovali. Stav 1:2. Naše snaha dát gól nepolevovala a již v 11. minutě po nacvičeném rohu jsme skórovali. Gól Šimon (Sebík, Kristián). Tímto také první čtvrtina skončila.

2. čtvrtina
Začátek této čtvrtiny se nám vydařil a po krásné akci jsme dali gól. Gól Ondrášek (Sebík, Jiřík) stav 3:2. Po tomto gólu se dlouho nic nedělo před oběma brankami. Až v sedmé a desáté minutě skóroval soupeř po přesných střelách jejich dostupujících zadních hráčů. Stav 3:4. Do konce této čtvrtiny jsme měli několik šancí na vyrovnání, ale ty jsme nevyužili.

3. čtvrtina
Ve druhé minutě se nám podařilo srovnat na 4:4. Gól Jakub K. (Ondrášek, Jiřík). Poté se střídaly šance na obou stranách, ale bez gólového úspěchu.
Až v sedmé minutě po krásné střele k tyči se ujal soupeř vedení. Stav 4:5. Pak nastalo pět minut, které nám vůbec nevyšly. Během tohoto času nám dal soupeř další tři góly. Stav tedy 4:8. Po této situaci jsme našli sílu s tím ještě něco udělat. Šimon ale pálil opět nepřesně. Až v poslední minutě se trefil Jakub K. z přímého kopu. Stav 5:8.

4. čtvrtina
Ze začatku jsme se dostali do tlaku, ale bohužel zůstal nevyužit. A soupeř nemilosrdně trestal ve třetí minutě. Stav 5:9. Ale na tento gól jsme záhy odpověděli. Gól Jakub K. (Kryštof, Šimon) stav 6:9. Kluci nadále bojovali, ale vyšla nám až akce ve 13. minutě, kdy skóroval Ondrášek (Tomáš, Kristián). Stav 7:9. Tímto výsledkem utkání skončilo.

Penalty jsme tentokrát vyhráli, hlavně díky pěti chyceným penaltám Tomáše.
Penaltu dali Šimon, Jiřík, Kristián, Tomáš, a poprvé  v sezóně Mates.

Tři hvězdy zápasu jsou Kryštof Nejedlý, Ondřej Tomášek a Jakub Krajči :-D   (Pochvala za zlepšený výkon letí i Tomášovi v brance).

Starší přípravka – Kyje (15. 10.)

Zápas proti Kyjím jsme začali s velkým nasazením a vyplatilo se, první gól hned z kraje dal Adam, vedeme 1:0. Na další gól se dlouho nečeká, Kuba Daněk protlačí míč skrz soupeře až k brance, kde zakončuje na 2:0. O chvíli později Majkl hrozí hlavičkou, ale nic z toho není J - nevadí. Vbrzku to napraví souhrou s Adamem a zvyšují náš náskok na 3:0. A to bohužel byl pro nás až do třetí čtvrtiny poslední gól, i když šancí jsme měli dost. Smůla se na nás začala lepit ve chvíli, kdy jsme si nasázeli 3 vlastňáčky :-( a pan rozhodčí pískal podle nových nebo spíše svých pravidel). Další 4 góly nám nasázeli soupeři ve druhé čtvrtině, která skončila 3:7. Ve třetí čtvrtině se kluci rozhodli, že se jen tak nevzdají, což se nedařilo, obdrželi jsme totiž další 3 góly, tudíž soupeř už vedl 3:10. Což se přestalo líbit Kubovi Daňkovi, který nahrál Adamovi a ten snížil na 4:10. Soupeři ale hned zareagovali a opět zvýšili náskok na 4:11. Před koncem třetí čtvrtiny ještě Adam snížil na 5:11. Ve čtvrté čtvrtině jsme se sice snažili, ale nestačilo to, protože poslední gól který ve spolupráci s Majklem dal Adam, popostrčil soupeře k další akci u naší branky, která zakončí celý zápas brankovým skóre 6:12.

Obránci: Sam Pastierik, Marek Čížek, Tomáš Fišar, Honzik Červeňák, David Kubát

Záloha a útok: Fíla Strejček, Martin Přibyl, Šimon Tříska, Míša Straka, Adam Voseček, Dominik Doležal

1. poločas

Hned v první minutě jsme měli možnost kopat přímý kop, kterého se ujal David, bránu sice trefil, ale gólman v pohodě chytil. A tak šanci dostal soupeř, když Kuba neodhadl výběh a soupeř nahrává na hráče před odkrytou brankou 0:1.

Soupeř prošel po lajně a vystřelil, Kuba střelu vyrazil, ale my jsme míč nedokázali odkopnout a dorážející hráč už neměl problém zakončit 0:2.

David nechal projít soupeře kolem sebe a útočník běžel sám na Kubu, ale zas zapomněl vyběhnout a střela mu prošla mezi nohama 0:3.

Soupeř posílá dlouhý centr, který Míša dobře neodhadl a propadl na volného hráče a ten v klidu zakončil 0:4.

Martínek vymyslel přihrávku na Šimona, ten si odstavil hráče a do protipohybu gólmana dává náš první 4:1.

Možná, že ten první gól kluky trochu probral, a tak to vypadalo dobře, možná se začali snažit. Sam před naší bránou vybojoval balon a poslal Šimona do úniku a ten pelášil přes celé hřiště a vystřelil, gólman střelu vyrazil, ale jejich obránce si vrazil míč do brány 4:2.

Bohužel klukům to úsilí moc dlouho nevydrželo, soupeř si navedl balón a z dálky vystřelil a trefil krásnou šibenici 5:2.

2. poločas

Ze začátku druhého poločasu to vypadalo, že jsme se soupeři vyrovnali, ale pořád jsme si nevytvářeli potřebné šance, a tak toho využil soupeř, když si všiml, že Kuba nestojí uprostřed brány a střelu poslal k tyči 6:2.

Soupeř pěknou kombinací na středu rozehrál balón do kraje a Mareček nešťastně tečoval míč k soupeři a ten už jen uklízel 7:2.

Znovu centr ze strany a Čížek si vrazil balón do vlastní sítě 8:2.

A soupeř už jen využíval naší prostupnou obranu a vstřelil další gól 9:2

Hodnocení:

Jakub Žurovec: Brankář je to skvělý, ale musíme dopilovat ty výběhy.

Sam Pastierik: Jeden z mála aktivních a bojovných. 0+1

Marek Čížek: Je to hráč, který má být na hřišti nejvíc vidět i slyšet, ale nebylo ani jedno.

Domísek Doležal: Pár zápasů volna mu určitě prospělo, bylo na něm vidět, že měl chuť hrát.

Tomáš Fišar: Nevím proč, ale tento zápas mu vůbec nesedl, nehrál tak, jak umí a vím, že umí.

Honzik Červeňák: Je to naučený obránce, ale můžeme ho postavit, kam chceme a odehraje to výborně.

Filip Strejček: Podle mě odehrál dobrý zápas.

David Kubát: Jindy nejtvrdší hráč na hřišti, ale dnes to tam pouštěl jak vodu z kohoutku.

Martin Přibyl: Odehrál to dobře, ale umí hrát mnohem lépe, pořád čekám na něco TOP. 0+1

Šimon Tříska: No konečně se gólově prosadil, i když ta hra od  něj. No určitě bych čekal víc. 2+0

Míša Straka: Přišlo mi, že ho to vůbec nebavilo, že hrál jen proto, že musel.

Mára Tůma: Skvěla bojovnost a neustálé napadání. Dobrý výkon. 0+1

Adam Voseček: Byl mezi těmi, co se snažili a navíc byl na hřišti opravdu vidět.

Starší žáci – Háje „C“ (15. 10.)

Nabízelo se skutečně mnoho možností, jak strávit sobotní odpoledne. Praví znalci všech 30 případů majora Zemana mohli vyplout lodí až do Hamburku, milovníci dobré hudby si mohli zavzpomínat na pana Havla v Lucerně, ale kdo vyrazil na Chodov, ten nelitoval a nepochybně o tom ještě dnes nadšeně vykládá – takový to byl zážitek! Derby s Hájemi skýtá vždy řadu emocí (i vyjevených psychických nemocí), a ani tentokrát tomu nebylo jinak.

Na tradičního soka jsme se vrhli velmi zhurta. Ivanův roh minul Ondráš, odražený míč netrefil ideálně Radim, Rosinho poslal dva parádní centry, z nichž ten druhý netrefil sám před brankářkou pod břevno Maty – to vše do šesté minuty. Hosté se na naši polovinu dostali poprvé až v osmé minutě, a to jenom spíše epizodně, abychom šetřili zbídačené hřiště na jedné půlce. Na tuto návštěvu reagovali hoši správně a rychle rozehraným autem, po němž Maty proklouzl po brakové čáře, přihrál před branku, kde však míč nikdo neusměrnil ten potřebný metr do sítě, a to ani Sendi na zadní tyči. Maty pak ukázal i smysl pro fair-play ve 12. minutě, když prošel téměř celým pokutovým územím a ač dvakrát faulován, vždy to ustál a snažil se rozehrát na nabíhající spoluhráče. Úvodní čtvrthodinu však zakončil moment, o který jsme si asi koledovali – Dan ztratil u čáry balón, nechal se pak lacino obehrát krátkou kličkou hostujícího šikuly a jeho sólo skončilo až za Artieho zády. Že by ono originální „nedáš – dostaneš?“

Naše mentální i herní převaha se však ukázala v plné parádě v závěrečné čtvrthodině prvního poločasu. Na jejím začátku propálil vše, co mu stálo v cestě, Horys a efektně od břevna vyrovnal. Nedlouho poté vykouzlil parádní přihrávku Maty a Sendi zakončil zkušeně – 2:1. Téměř kriminální faul na Radima mohl potrestat Rosinho, ale jeho střela minula o necelý metr levou tyč hájecké branky. Krátce nato utekl všem Killy (jak překvapivé!), ale Sendiho dělovka zazvonila pouze na břevno. Z protiútoku sice visel vyrovnávací gól ve vzduchu, ale Marounova obří zadnice byla proti, a tak si aktivním presinkem vybojoval míč Maty a juchali jsme potřetí! V závěru půle už jenom Horys poslal oblouček těsně vedle a Michal předvedl dva vynikající obranné zákroky.

Ve druhé půli už bylo na hřišti jenom jedno mužstvo, poněvadž jsem byl seznámen se systémem odměn po utkání (a mužstvo také). Faysa našel Matyho hned v první minutě, ale šlo to těsně vedle, Maroun poslal Killyho do samostatného úniku, leč Horys nabízené příležitosti nevyužil a byl z toho jenom další roh, z něhož lahůdkový Ondrášův centr poslal Radim nad branku. Úvodní nápor jsme tak proměnili až po akci zápasu. A dále jsme hře vévodili, jen mi tam chyběla větší úspěšnost z rohů… Vynikající a zdravě přísný asistent rozhodčího (Jajda) byl u toho, když jsem předpovídal, že tentokrát (tj. z dalšího rohu) to tam už padne a skutečně – Ondráš zopakoval výstavní centr a Radimova hlavička se zavlnila až v síti. Gól zápasu? Nikoli, ten měl ještě přijít. Návnadu hodil Maty parádním únikem pro Michala, ale ten ze značky penalty vypálil vysoko nad břevno. Jak vypadá utažená střela z první z hranice pokutového území, předvedl pak všem fotbalovým labužníkům Faysa, když se jen tak podíval, jak se na něj blíží Killyho přihrávka pod sebe a poslal balón nechytatelně k pravé tyči! To byla lahůdka jak od slavných belgických cukrářů! A to ještě mohl skóre navýšit Sendi (hlavou po Ivanově centru mířil opět těsně nad), a Killy a znovu Sendi, jenomže oba v samostatném úniku trefili jenom robustní brankářku hostí.

Může se chodit se džbánem dlouho pro vodu (než se ucho utrhne anebo než se dojde pro pivo), může se dlouho jáma kopat jinému (když jsem u něj na brigádě, abych do ní spadl sám) a stejně tak se může tak dlouho huhlat na sudího a ten si to všechno sečte. Hájecká lavička byla v průběhu zápasu dvakrát napomínána za nepřístojné chování, a možná proto jinak přesně pískající sudí Ziegler (jak s ním mohli mít předtím konflikt borci ze starší přípravky, nechápu), poslal Michalův zákrok ven z vápna, ačkoli náš strážce mravnosti a spravedlnosti Radim tvrdil, že ten faul byl ve vápně. Z trestného kopu trefil nejuřvanější hráč hostí č. 14 jenom tyč a mohli jsme začít slavit. Hájecký trenér mi pak blahopřál, že jsme „sice byli lepší, ale že dva naše góly padly po hře rukou a že tohle byla jasná penalta“ a hostující hráči při podávání rukou brečeli, že na nás pošlou jejich 02 (to mi připomíná uřvaného kloučka na pískovišti, který se ohání starším bráchou). O to větší sláva a kravál se po zápase rozlehly naší kabinou, kterou posvětil svou návštěvou i trenér našeho mužského „áčka“, jež se dopoledne výhrou v Benicích katapultovalo na čelo tabulky. Gratulujeme a děkujeme!

Nemohu pak vynechat famózní oslavy magického triumfu v derby. Gába s předsedou objednali do vítězné kabiny několik obrovských vydání pizzy, takže si vítězové svou slávu nepochybně užili a musím dodat, že i já s nimi. Přesto připomínám, že není nic staršího, než včerejší úspěch, čili musíme opět dělat vše pro to, abychom co nejdříve mohli slavit zase (a klidně i proti těm „starších bráchům“)!

• Dost nevyužitých rohů, kdy si hráči zapomínali nabíhat na přední i zadní tyč

• Jednotné oblečení při příchodu na zápas?

Akce zápasu:

44. minuta: Maroun vysílá Killyho na jeho tradiční letiště na pravém křídle, jeho přihrávka nachází naprosto přesně Matyho a ten (věren předchozímu přesnému provedení akce) míří také zcela přesně do sítě – vše maximálně z druhého doteku!

Konečný výsledek 6 : 1 (3:1)

Hodnocení našich borců:

Lukáš Rosín – na postu stopera odehrál naprosto skvělý zápas, v němž neudělal snad jedinou chybu a škoda jen, že z trestných kopů neproměnil aspoň jeden, aby svůj výkon korunoval. Já vím, že se mu tam hrát nechce, ale tým ho tam setsakra potřebuje – bilance 0+0

Killy a Maty – opět je míchám do jednoho balíčku, protože od nich pramení permanentní nebezpečí v každé vteřině zápasu. Killy by se určitě měl častěji zapojovat do presinku na útočné polovině a Matymu by v zakončení slušelo více klidu a méně doteků, ale i tak není zápas, kdy by soupeřovi obránci nebyli z tohoto tandemu zoufalí. Killy navíc zmenšil počet doteků a začal krásně přihrávat do nebezpečného prostoru před brankou a Maty přidal perfektní první dotek, čili pochvala míří za součtem 17 (čísel na dresech) – bilance Killy 0+2 a Maty 2+1

Radim Semerád – a opět čtvrtá hvězda, i když z hlediska výkonů by si to zasloužili snad všichni naši aktéři tohoto vyhroceného derby. Na postu šestky schytal dost ran (v jednom případě se prý víc lekl, než že ho to bolelo), ale neuhnul, vždy se snažil rozehrávat s hlavou nahoře a i do křídel a ten gól hlavou po rohu – bravo! – bilance 1+0

David Doležal – po nemoci přiskákal na hřiště velmi obětavě a v tomto duchu odehrál i celý zápas. Nevynechal jediný souboj, nebál se s míčem konstruktivně cokoli provést a hlídal si i případné propadávání hráčů – velmi dobrý výkon – bilance 0+0

Arthur Fedčuk – s gólem mohl těžko něco udělat, rozehrávky od branky se mu dařily, účinně vykrýval i balóny za obranu a ve druhé půli se proměnil téměř v nezaměstnaného. Kapitán na svém místě si pak ještě krásně popovídal se soupeři po zápase … – bilance 0+0

Stanislav Horálek – naši kanonádu zahájil právě on, takže je možno napsat, že odšpuntoval ony zátky, které pomyslně létaly celým Chodovem, který křepčil „hejahej“! Ano, má občas hlavu dole a občas není zcela přesný, ale už se v týmu adaptoval, což je stěžejní! – bilance 1+0

Faysa – dvakrát se snažil velmi jednoduše vysunout Matyho za obránce pasem ála Bořek Dočkal a svůj velmi dobrý výkon (hlavně ve druhé půli) přetavil v parádní gól, který ještě teď vidím před očima. Jen za něj je nutno před ním smeknout – bilance 1+0

Michal Kudrna – zápas začal dvěma chybami v zadních řadách, pročež byl přesunut na post devítky a hle: Michal cíleně sbíral balóny, vyhrával osobní souboje a přihrával i dopředu svým spoluhráčům. Že bychom pro něj našli správný post? – bilance 0+0

Sendi Murk – brankovou terminologií řečeno – vsítil vítězný gól. Ale i jinak byl na hřišti vidět, protože jeho technika je prostě nepřehlédnutelná. V sebesložitější situaci se snaží vymyslet to nejlepší řešení a dost často se mu to i podaří – bilance 1+1

Ondřej Nejedlý – po Michalově nevalném úvodu se přesunul na post stopera a tam přispěl svou jistotou a důrazem (nejen v hlavičkových soubojích) ke klidu v našich zadních řadách. Ani on není z tohoto místa v sestavě nadšený, ale spoluhráči, rowdies i trenér ano! – bilance 0+1

Dan Pletánek – jediný gól v naší síti jde na jeho vrub, ale z tohoto momentu se rychle otřepal, ve druhé půli se posunul dopředu a tam ukázal své silné stránky – důraz, technika, přehled a i nebojácnost v soubojích, a to i přes bolavé koleno – bilance 0+0

Marek Salvet – ve dvojici s Killym si začíná čím dál, tím vice rozumět a výborný byl i na postu stopera. Odehrál výborný zápas a o zařazení mezi hvězdy zápasu jej připravili jednak skvělými výkony jeho spoluhráči a jednak asi také chybějící gól na jeho kontě – bilance 0+1

Ivan – ve druhé půli předvedl dvakrát výskok jak krasobruslař před čtverným toeloopem a krásné odehrání míče hlavou do našeho útoku. Poslal rovněž z první dva parádní centry před branku, a tak se ptám – nešlo by to celý zápas? – bilance 0+0