Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chodovská Hlásná trouba č. 7

 

Chodovská hlásná trouba – 7. díl – 15. a 16. října 2016

           

Mladší přípravka – Sokol Lochkov (22. 10.)


1. čtvrtina

K dnešnímu zápasu jsme přijeli na hřiště Lochkova, oslabeni o dva nemocné hráče (Kristián a Mikuláš). Přesto jsme věřili, že dokážeme zahrát pěkný fotbal a dát dost gólů. Již k utkání- začátek se nám vůbec nepovedl  a po několika chybách a špatném výhozu gólmana jsme v šesté minutě prohrávali již 0:2. Po tomto gólu jsme začali hrát fotbal dle našich představ, plný bojovnosti a útočných akcí. Bohužel bez vstřelené branky. A otřepané motto "nedáš - dostaneš" se potvrdilo, soupeř po ojedinělé akci dal další branku. 10. minuta stav 0:3. Za tohoto stavu jsme hráli pořád stejně a věřili, že góly dáme. Ve 13. minutě jsme se dočkali prvního vstřeleného gólu. Po vybojovaném míči a potažení po lajně a centru přesně zamířil Jiřík (Kryštof, Sebík) stav 1:3. To ještě nebylo vše z naší strany, po krásné akci, kterou soupeř ještě dokázal odvrátit na roh, následně skóroval Kubík (Ondrášek, Jiřík). Stav 2:3.


2. čtvrtina

Tato část byla méně pohledná, za to více o bojovnosti našich hráčů, a to především od toho nejmladšího Jiříka, kterého jsme takto, jak jsme se shodli, neviděli hrát. Tím se zapojili i další hráči. Ve čtvrté minutě po jediné soupeřově pěkné akci zápasu soupeř skóroval - stav 2:4. A pak začal náš festival neproměněných šancí (Šimon, Jakub, Jiřík, Sebík, Kryštof). Už vypadalo, že takto skončí tato čtvrtina, leč chyba. V poslední minutě opět skóroval Jakub (Sebík, Ondrášek) stav 3:4.


3. čtvrtina

V této části jsme pokračovali v naší hře. Opět Jiřík získával jeden míč za druhým, ale bohužel opět bez gólového přídavku. Ve 12. minutě se podařilo soupeři skórovat. Stav 3:5


4. čtvrtina

Před touto čtvrtinou jsme si řekli, že to zkusíme změnit. A dát už konečně nějaký góly. A od začátku jsme soupeře zatlačili a několik střel chytil jejich brankář. Až v šesté minutě jsme se dočkali zaslouženého gólu. Střelec Ondrášek (Kryštof, Jiřík) stav 4:5. A za dvě minuty bylo ještě lépe po faulu na Jiříka, kdy se k míči postavil Jakub a dovršil hattrick. Stav 5:5. Naši se snažili i dále, abychom vstřelili další branky. A soupeř měl také několik šanci, které ale chytil Tomáš. V posledních minutách mohl skórovat nejlepší hráč utkání Jiřík, ale bohužel jeho střelu vytěsnil brankář na roh.


Nejhezčí zápas, co jsme zatím odehráli.


Penalty dali pouze Jiřík a Šimon, tudíž jsme prohráli. Tomáš chytil pět penalt soupeře.

 

Tři hvězdy zápasu jsou Jiří Markytán, Ondřej Tomášek a Jakub Krajči :-D 

 

Penalty/zápasy

 

Tomáš Vrtek                    5/7

Jakub Krajči                     4/6

Jiří Markytán                    4/6

Kristijan Bartula               3/5

Šimon Pőll                        4/7

Sebastián Beneš                3/7

Kryštof Nejedlý                2/7

Mikuláš Bugár                  1/4

Ondřej Tomášek               1/6

Mathias Andrle                 1/7

 

Celkový počet bodů: góly/asistence v odehraných zápasech/celkem bodů:

 

 

Kryštof Nejedlý  (K)             3/12     (15)

Ondřej Tomášek                     7/7      (14)

Jakub Krajči                           8/2       (10)

Šimon Pőll                              4/6       (10)

Jiří Markytán                          3/7      (10)

Sebastián Beneš                     1/8       (9)

Kristijan Bartula                     2/5      (7)

Mikuláš Bugár                        3/3       (6)

Mathias Andrle                                  1/5       (6)

Tomáš Vrtek  (B)                   0/1       (1)

 

Hodnocení hráčů v utkání:

 

Jiří Markytán (1+2): Tohle představení, které Jiřík předvedl na hřišti Lochkova, musím jen chválit. Nejdříve jsme na lavičce na sebe nevěřícně koukali, jestli to hraje opravdu on. Absolutně se srovnal s hráči soupeře, kdy jeho věk nebyl žádnou překážkou pro jeho fantastický výkon. Bojoval a odebíral balóny soupeři. Rozehrával, vracel se do obrany. Vytvořil si šance, kdy byl odměněn brankou a dvěma přihrávkami. Proto byl zvolen hvězdou utkání. 

 

Jakub Krajči (3+0): Bojovnost a super výkon. Dříč a taktéž hvězda utkání. Odměnou za předvedený výkon jsou mu tři krásné góly v síti soupeře. Není co vytknout.

 

Ondřej Tomášek (1+2): U této hvězdy utkání můžu okopírovat text od Kubíka, jelikož dřel směrem do obrany. V útoku měl krásné průniky a spoustu vybojovaných balónů o čemž svědčí i dvě brankové přihrávky a vstřelený gól. Někdy se Ondrášek tak snaží, že odebírá balóny i našim hráčům :-D. Perfektní výkon.

 

Kryštof Nejedlý (0+2): Jeho výkony směrem do obrany jsou stále vynikající. Je to stěna, která za svá záda nepropustí útočníky soupeře. V tomto zápase toho spoustu odmakal a hlavně si z tréninku vzal poznatek, že musí i útočit. Krásně tahal balóny po lajně, kdy musíme dopilovat to, aby nespěchal při koncovce. Je to škoda, protože se strašně naběhá. Kdyby vše naběhané po lajně odcentroval, či zakončil střelou, tak si myslím, že gólových přihrávek by měl nejméně 10 a branku by také vstřelil. Výkon super.

Sebastian Beneš (0+2): U Sebíka mohu také kopírovat hodnocení, avšak v tomto zápase ho musím speciálně pochválit. Již se trhnul z obrany a začal i podporovat útok. Do obrany opět perfektní. V útoku raději přihraje, než by svojí dělovku vystřelil, což je někdy škoda. Také chválím předvedený výkon, který pečetil dvěma gólovými přihrávkami.

 

Šimon Pőll (0+0): Zápas se mu nevydařil, ač na posledních tréninkách pilujeme jak zakončení, tak potažení balónu. Šance si vytvoří, ale nepromění. Vždy byl chválen za příjem balónu a jeho podržení. Nyní trénujeme, aby s balónem také utíkal, či přišla přihrávka. Zatím mu tato disciplína nejde. Myslím, že v zimním období zapracujeme na jistých věcech a v druhé polovině sezóny na zápas vyběhne jiný Šíša (pevně v to doufám, jelikož to tam má).

 

Mathias Andrle (0+0): Jak byl v některých zápasech vychvalován, tak nyní se mu zápas nevydařil. Výkon Matese se odvíjí od nálady, s níž přijde a hlavně od prvního doteku s míčem. Když je to super, tak se tím nastartuje. Jak se mu něco nepovede, tak to velmi často vzdává, ač ho za lajnou pochválíme a řekneme mu, co má dělat. V tomto zápase byl zamračený a bylo vidět, že na hřiště se mu moc nechce. V zimě musíme taktéž zapracovat na jeho náladě a úsměvu, který mají i ostatní kluci. Nicméně byl to jeden zápas, hodíme ho za hlavu a uvidíme, jaký bude přístup v zápase dalším.

 

Tomáš Vrtek (0+0): Tomášovi nevyšel začátek utkání (opět díky nepozornosti), ale pak předvedl pár zákroků, kdy podržel náš bojovný tým. Je to brankář začátečník a musíme si Tomáše vychovat. Také toto hodně zlomí zimní příprava, kde budou zahrnuty brankářské tréninky. Hlavním úkolem je zapracovat do hry Tomášovu pozornost. Od minulých výkonů bylo například vidět zlepšení ve vybíhání, kdy bojácnost vyběhnout je již minimální. Dobrý výkon. 

 

Starší přípravka – Sokol Královice (23. 10.)

 

V neděli dne 23. 10. 2016 se od 15:15 hodin představili borci Chodova na hřišti Sokola Královic. U starší přípravky jsem byl trenér nováček. Nevěděl jsem, co od kluků očekávat, jenom jsem dostal nějaké info od Máry a Petr měl taky absenci, kdy odcestoval a snad se nám někdy vrátí (rýže chybí).  Marek chyběl z důvodu, že hrál za „A“ tým Chodova, kdy vybojovali výhru 5:1.

 

Zkušenost to byla veliká, jak z kladné stránky, tak z té záporné. Můžu říct, že to vezmu od začátku, a psát budu o tom, co se mě na všem líbí i nelíbí (můžete a nemusíte souhlasit, je to jen můj názor). Dále uvádím, že nikoho nebudu jmenovat, co kdo dělal kde špatně, či kdo co říkal. Kluky jsem měl jen na jeden zápas.

 

Několik věcí jsem třeba u mladší přípravky, kterou mám, nezažil, a myslím si, že doufám nezažiju. Na druhou stranu jsem rád, že jsem se přesvědčil, že mladší přípravka poslouchá tak, jak poslouchá a za to jim moc děkuji (opravdu díky).

Začneme příjezdem na zápas a představením se trenéra, který bude řídit tento zápas, asistentů a atd. Prosil jsem o ticho cca 3 min, kdy jsem hráče uklidnit nemohl. Sdělil jsem jim, že pokud nebudou všichni potichu, tak nevím, jaké chtějí pokyny a nebudou vědět, co hrát. Po otázce co, a s jakým systémem se dneska bude hrát, kabina utichla. Nikdo najednou nic nevěděl. Když jsem si dovolil říct, že i v mladší přípravce si kluci sednou a do toho jim dávám pokyny a poslouchají a nemeldují, tak od jednoho z rohu sedícího slyším "protože se Vás bojí". Moje odpověď byla, že se nebojí, ale jsou slušně vychovaní a potom vědí, co na hřišti dělat (následně se to také v zápase potvrdilo, jelikož tento kluk neplnil vůbec nic). Nicméně jsem si nakonec v kabině klid zařídil, a bylo vysvětleno, co od nich chci, a (snad) začali chápat, jak se má dle pokynů hra odvíjet.

 

Poté nastala úsměvná situace, kdy se kluci převlékli do dresů, to bylo cca 20 minut před zápasem, což je v pořádku,  vyběhli na hřiště, prošli uličkou a najednou slyšíme od paní vedoucí "Didi vrať se, nemáš trenky!!!" Didi se vrátil, trenky nasadil, a také poté v zápase potvrdil pěknou formu.

 

Dále naučený kapitán Adámek chystá skvělou rozcvičku a rozběh pro přítomné fotbalisty. 

 

Po rozcvičení všech přítomných a zahřátí těla, se na zápas dostavil další náš borec, který byl se všemi již v kabině od začátku, ale patrně má problémy s tím se převléknout, říkám, kde jsi byl? On „převlékal jsem se“ a koukal na mě, jako bych za to mohl asi já :-D. Do začátku utkání zbývalo cca 10 minut a ostatní již po celkové rozcvičce. Tady bych podotknul, že je zima, děti si toho oblečení berou hodně, tudíž to chce, aby rodiče dítěti pomohli. U nás je to tak, že rodiče s dětmi vlítnou do kabiny, převléknou je, tam se vyřádí, vypovídají si zážitky a cca 15-20 min před zápasem vejdeme do kabiny my trenéři a dáme 3 minutovou poradu, co a jak se bude hrát a všichni najednou mažeme na hřiště na rozcvičku.

 

Nyní již k zápasu samotnému. Na klucích je vidět, že mnoho z nich jsou hotoví fotbalisti a v noze to mají. Na začátku utkání jsme si zopakovali, kde a kdo co má hrát, což první půlku zápasu vůbec neplnili. Vracení se do obranných řad bylo u některých nereálné. Hlavně útočit a být v útoku, to ano. Ale střela skoro žádná nepřišla. Za dvě čtvrtiny jsme měli 4 střely, a to jsme nehráli špatně, kdy bych podotkl, že technicky a v ostatních věcech jsme byli lepší. Soupeř skóroval hlavně po brejcích, kdy na dva naše obránce chodili tři jejich hráči. Obrana v tuto chvíli nedostupovala útok a útočníci nedobíhali balóny, které směřovaly na branku. Zdůrazňoval jsem, že hrajeme na půdě soupeře, který střílí hodně gólů a musíme si pokrývat jeden hráč jednoho hráče soupeře. Toto plnili pouze obránci, kdy záložníci většinou ve snaze získat balón šli dva na jednoho hráče soupeře, ten přihrál a už se to opět na obranu a Vojtu v brance valilo. V první třetině toto soupeř potrestal ihned třikrát a to ve 3., 6. a 9. minutě. Nám se povedly dvě akce, a to v 7. a 8. minutě. Střelci těchto gólů jsou David K. a Míša a asistence si v těchto akcích připsali (David K., Didi, Vláďa a Kuba). Tímto nám skončila první čtvrtina, kdy jsme prohrávali 3:2. Klukům jsem na střídačce říkal, že jsou fotbalově opravdu lepší, a když začnou běhat (všichni), tak že nasází hodně gólů. Hlavně byla požadována střelba. Říkal jsem, že to spočítám, zdali se zlepší a ať opravdu střílí, že bez toho gól opravdu nedáme.

 

Druhá čtvrtina začala tím, že opět nikdo nikoho nehlídal. Vojta se z toho v bráně mohl zvencnout a nebýt jeho, tak v naší síti skončilo o mnoho více gólů. My jsme útočili a nezakončovali. Všechny kličky šly do hráčů. Je hezké být na soupeřově polovině, ale nikdo nevystřelil. Z toho vyplynulo i to, že soupeř z brejků a po jednom rohovém kopu v této čtvrtině nadělil klukům třígólovou lekci z produktivity. Naše dvě střely za tuto čtvrtinu se nedají asi ani počítat jako střely. Na konci této třetiny se vyznamenal Vojta, kdy opět zastavil soupeře, krásně chytil balón, avšak soupeř ho trochu pokopal, kdy loktem dostal do obličeje, šlápnul mu na nohu a ještě Vojtu bolelo koleno. Postřik pomohl a Vojta po pauze nakonec celý zápas dochytal. Opět to byla situace, kdy po ztrátě balónu, se nikdo do obrany nevrátil a Vojta zde byl na tři jejich hráče pouze s jedním obráncem. Stav 6:2.

 

Před třetí čtvrtinou jsem trochu zvýšil hlas a klukům velmi slušně vynadal. Řekl jsem jim, kolikrát vystřelili a co a jak opravdu po nich chci. Zde byl vidět zlom v jejich chování a přístupu ke hře. Jelikož nyní všichni mlčeli a opravdu poslouchali. Řekl jsem, že kdo nebude běhat a vracet se do obrany pomáhat, bude hrát méně, že to tak prostě bude. Opět jsem zdůrazňoval střelbu.  Myslím, že zde je to trochu nakoplo a fotbalisti to jsou, tak nevím, proč to flákat! Na hřiště vlétli s elánem a hlavně se vraceli do obrany. Z tohoto důvodu, se soupeř přestal prosazovat z brejků a najednou byl vymazán na hřišti. Kluci v této druhé polovině zápasu na hřišti nechali to, co v nich opravdu je a začali makat na doraz. Střelba byla, avšak výborný brankář nebyl k prolomení, až Adam ve 42. minutě vystřelil krásnou střelu na zadní tyč, kdy brankář pouze vyrazil a dobíhající Didi dokonal gólové štěstí (asistence Adam a Vláďa).

Tímto výborným výkonem nám skončila třetí třetina a gól jsme neobdrželi.

 

Čtvrtá třetina začala stejným výkonem, kdy kluci běhali, snažili se, zakončovali. Hra je bavila a za to přišla odměna v podobě 49. minuty a vstřelení gólu Adamem (asistence David K. a Míša), stav 6:4. Bohužel v našem snažení a vrhnutí všech sil na můj pokyn jsme s ojedinělého brejku soupeře dostali branku na 7:4. Dále se makalo, nic nevzdali a v 60. minutě přišlo koordinování stavu na konečný výsledek 7:5, kdy Kuba Kasika rozvlnil síť po asistenci (Míši a Adama).

 

Hoši hrajte jako druhou půlku zápasu a nemáte soupeře. Jen to chce běhat jak do útoku, tak do obrany a střílet! Výsledky na výkonu mluví za vše. První polovina 6:2 prohra! Druhá polovina zápasu 3:1 výhra! Za druhou polovinu mě bylo potěšení být jejich trenérem.

 

Rád bych dodal poslední věc, která je záporná a ví o ní i trenéři, což jsem zjistil po vzájemné konzultaci. Je to ta věc, že některé hráče, kteří střídají, absolutně nezajímá, co se děje na hřišti! Na střídačce si hrají s balónem, okopávají se, koukají někam do vzdáleného kopce zády ke hřišti. Vůbec je nezajímá, co se děje na hřišti. Proto jsem tyto hráče střídal méně než v první polovině. Bylo to z důvodu, že říkám jméno a pojď střídat. Hráč byl ode mě 10 metrů a absolutně nesledoval probíhající hru, tudíž nemohl být vystřídán a šel za něj někdo jiný, kdo u trenérů stál. Musí se naučit, že jsou parta, a i když zrovna nehrají, musí podporovat ty hráče, kteří jsou na hřišti.

 

Na jistých věcech se musí máknout a můžu říct, že to nejsou ani tak věci fotbalové.

 

Hvězdy týmu: Za první polovinu zápasu hodnotím jako hvězdu zápasu všechny obránce a výkon Vojty v bráně.  Za druhou polovinu zápasu hodnotím jako hvězdy zápasu Míšu Nováka, Adama Vosečka a Vláďu Bilana. 

 

Rozhodl jsem se, že nebudu hodnotit hráče jednotlivě, jelikož někomu se zápas povedl a někomu ne. Nevím, jak kluci odehráli jiné zápasy, a tudíž by byla škoda někoho jen v jednom zápase vychvalovat a někomu napsat hodně záporů.

 

Body: Góly/Asistence

 

Michael Novák: 1/2

Adam Voseček: 1/2

David Krtouš: 1/2

David Šinkora: 1/1

Vladimír Bilan: 0/2

Jakub Kasika: 1/0

Jakub Daněk: 0/1

 

Mladší žáci – Háje „B“ (22. 10.)

 

Sestava:

Brankář: Jakub Žurovec

Obránci: Sam Pastierik, Marek Čížek, Tomáš Fišar, Honzik Červeňák, David Kubát

Záloha a útok: Fíla Strejček, Martin Přibyl, Šimon Tříska, Míša Straka, Dany Murk, Marek Tůma

 

1. poločas

Zápas nám začal velmi svižně, asi jsme byli víc aktivnější, mohli jsme vstřelit první gól, ale nestalo se, a to nás asi shodilo. Tak začal hrát více soupeř, když vhozeným autem prokličkoval naše kuželky a zakončil na zadní tyč 1:0.

A soupeřův tlak pokračoval, když pronikl středem a prudkou střelou k tyči neměl Kuba šanci 2:0.

Naši chlapci se z toho nedokázali vzpamatovat a soupeř naší obranou procházel, jak chtěl. Obránci nám chybovali a z toho vyplynula i velká šance soupeře a osamocený útočník před Kubou měl dostatek času na to, aby balon uklidil 3:0.

 

2. poločas

O poločase jsme si s kluky promluvili, jak více využívat jejich chyb a co zlepšit a začít hrát víc aktivně.

Ale naše obrana začala stejně tak, jak skončila, znovu chyba obrany, Tomáš promáchnul důležitý balon a soupeř šanci maximálně využil dalším gólem 4:0.

Ale pozor!!! Chlapcům asi chvíli trvalo, než se probrali a konečně začali jezdit. Samík poslal přesnou a krásnou přihrávku mezi nohama soupeře přesně na Míšu, ten si obhodil soupeře a gólmanovi taky nasadil housle 4:1.

Honzin utekl přes půlku hřiště a nacentroval balon před branku, o který se Míša popral a po druhé v zápase skóruje 4:2.

Kluky ten zápas opravdu bavil, takhle jsem je neviděl už dlouho hrát. Měli jsme možnost zahrát přímý kop těsně před vápnem, ke kterému si znovu stoupl Míša.

Já vůbec nevěděl, co plánují, ale Míša to rozehrál na výbornou, průnikovou přihrávkou mezi obránce na naběhlého Davida a ten z první zakončil prudkou ránou a gólman byl bez šance 4:3.

A v aktivní hře jsme pokračovali stále, když Míša u lajny obehrál soupeře a zakončil na vzdálenější tyč 4:4.

Na klucích bylo vidět, že chtějí zápas vyhrát a snažili se dál, Míša měl další možnost, ale chyběl mu krůček, ale remízu po začátku zápasu bereme a hlavně bod po dlouhé době.

 

Hodnocení:

 

Jakub Žurovec: Sice měl na začátku špatný zákrok, ale jinak se mu zápas povedl. 0+0

Sam Pastierik: Na hřišti byl hodně vidět, snažil se být úplně všude a taky mi to tak připadalo, všechny útočné akce byly z jeho strany.0+1

Marek Čížek: Zápas hrál na středu pole nebo v útoku a odvedl skvělý výkon až na první poločas.0+0

Tomáš Fišar: Až na jednu chybu, to byl skvěle odbojovaný zápas. 0+0

Honzik Červeňák: Zápas odmakal na 100%, jak v obraně, tak i v útoku. 0+1

Filip Strejček: S jeho výkonem jsem byl spokojeny, pořád na něm bylo vidět, že měl chuť hrát.0+0

David Kubát: Super výkon, a prosím, tu formu si udrž. 1+0

Martin Přibyl: Pořád jsem v něm neviděl tu formu z těch prvních dvou zápasů, až zahraje podobně, pak budu spokojený, jinak bojoval perfektně. 0+0

Šimon Tříska: I když nedal gól, tak na hřišti byl dost vidět jak bráněním, tak tvorbou akcí.0+0

Míša Straka: První poločas mi připadalo, že na hřišti nebyl, ale to asi u většiny. Pak ale udeřil jako blesk z čistého nebe a hrál výborně. 3+1

Mára Tůma: Poslední dobou mě strašně překvapuje, to co na hřišti dokáže, skvělý výkon.0+0

Dany Murk: Zápas se mu velice povedl, ale očekávám tvrdší hru, nejde naplno do soubojů.0+0

  

Starší žáci – FK Klánovice (23. 10.)

 

Osada Klánovice byla založena v roce 1878, mezi oběma světovými válkami sloužila jako víkendový ráj pražské smetánky a v roce 1974 byla připojena k tzv. velké Praze. Od roku 2014 se pak tato bývalá osada proměnila rovněž v krásné poutní místo chodovských fotbalistů. Již před zápasem jsem připomínal dva roky starý zápas, v němž mi chlapci poprvé ukázali, že herní systém pochopili a na konci této cesty pak stál zasloužený mistrovský titul. Nezklamali ani tentokrát, byť bez Killyho, ovšem náš strážce mravnosti Radim uzemnil ještě před začátkem zápasu všechny nářky způsobem hodným Chucka Norise kříženého s Bruce Willisem.

I z těchto důvodů (a nepochybně kvůli historickým tradicím) jsme se usadili na polovině domácího týmu a začali palbu ostrými: Ivanův aut ve 30. vteřině napálil z první Ondráš (těsně vedle), krátce nato Faysa poprvé provětral rukavice hocha, který si nejčastěji v tomto zápase pohrál s míčem, domácího gólmana. Ondráš poté zaměstnal tohoto borce další parádní střelou a z jeho následného centru mířil Ivan na nedaleké golfové hřiště. Killy sice chyběl, ale druhý masový vrah soupeřů byl na hřišti, takže Maty v 9. minutě skóre otevřel, aby si tím zadělal na svou pětigólovou porci. Z jeho návazné samostatné akce (po špatném výkopu domácích z půli hřiště) se míč zastavil na brankové čáře (asi magnet), a tak si zahráli i domácí, kteří se dostali do své první gólové šance po Rosinhově baroku. Iker ale zásah nepotřeboval, neboť míč zamířil vedle jeho tyče, takže se ten krásný kulatý smysl života doploužil opět na domácí polovinu, kde se nejprve o oblouček pokoušel Sendi, poté Maty a když to nešlo tudy, prostřelil domácího hocha Maty ránou, do níž bych se bál postavit i kladivo. Symfonie to ještě nebyla, ale pěkný dvojhlas předvedli Ondráš s Marounem, kdy O. hodil rychle aut a M. efektně „KG“ (nikoli toho bolševického syfilitika, ale klánovického gólmana) přeloboval, jako by chtěl spoluhráčům ukázat, jak vypadá správně provedený oblouček. Sendi pak ještě předvedl skoro technické bodlo, Maty ustál dva fauly při samostatném nájezdu na domácí branku (KG ho zastavil v poslední chvíli) a pak se do šance opět dostal Sendi, ale KG stál na správném místě. Když už jsme se chystali do šaten, zahrozili domácí, ale Rosinho nádhernou hlavičkou na brankové čáře udržel Ikerovi čisté konto.

Ve druhé půli se to už valilo na jednu branku vše tuplem, a navíc to bylo okořeněno tím nejkrásnějším, a pro milovníky ostrých jídel tím správným chilli kořením. Nejprve se blýskl hutným základem vývaru Iker, poté přidal špetku soli Maty hlavou po Sendiho rohu, Maggi hodil to této krmě Sendi obloučkem těsně vedle, majoránku nasypal Rosinho po dalším rohu (opět vedle), trochu pepře přidal opět Iker (dobře si postavil tyče) a kari měl už v ruce Maroun, ale KG mu tuto příchuť skvělým zákrokem zkazil. Ale pak našel kuchařské tajemství Matyáš Gordon Ramsey Hudec a obloučkem (sic!!!) už nedal KG šanci. Vývar byl hotov a mohl se servírovat hlavní chod. První cibuli do vydatného guláše přidal Sendi, když proměnil penaltu za ruku na brankové čáře (bylo vidno, že i sudí byl gurmán, poněvadž domácího hráče citlivě nevyloučil, a to nemyslím ironicky – bylo by to totiž skutečně necitlivé, protože ten zápas se nesl celou dobu ve velmi přátelském duchu téměř svatební hostiny). Tu správnou jíšku potom připravili akcí zápasu Radim s Matym, zatímco Rosinho mezitím v obraně zadělával na chutné knedlíky výtečnými obrannými zákroky. Masíčko do guláše připravil Ivan parádním autem pro Matyho, jenž neváhal a do hrnce vetkl. Ještě lepší hutnost dal svým knedlíkům Rosinho břevnem, které cinká ještě teď, aby se následně Maroun inspiroval originálními chutěmi slavných japonských i českých kuchařů a zády k brance vhodil do kotle mletý pepř. Ivan a Míša kolem hrnce jen tak kroužili, ochutnávali a ochutnávali, ale Radim už nevydržel, ponořil lžíci do gulášku, usoudil, že je tam málo kmínu a česneku a přidal. A jelikož správný guláš má mít 10 přísad, Maty se podíval na hodiny, seznal, kolik minut chybí do konce a zavčasu přidal sladkou papriku a rajčatový protlak naráz, aby nám nedělní oběd lépe chutnal. Nene, tohle nebyl dortíček, který pekli pejsek s kočičkou, to byla hostina, u které by i Pohlreich zapomněl na svůj běžný slovník.

Na tento duel jsem přijel pár hodin po skvělém koncertu Delain ze Zlína, jemuž jsem udělil vysokou známku „9“. Druhá půle už byla rovnocenná s výkony Charlotte Wessels, MerelBechtold a spol.

            Klady:

 • Krásná atmosféra

 • Zápas pod kontrolou

 • Výborné a rychlé akce, hlavně ve druhé půli

 • Čtverjediný výkon božské Evičky, která krásně vyplnila i potvrdila zápis, bezchybně odmávala všechny sporné ofsajdové situace, fotila a ještě upozorňovala, že nám v defenzivní lajně vyčuhují jakési zuby

              Zápory:

 • Výkopy od branky v první půli

 • Víte o něčem dalším?

   

  Akce zápasu:

  55. minuta: Radim vysílá průnikovou a krásně časovanou přihrávku na Matyho (ta neměla jenom oči, ta měla celou oční optiku), který výstavním blafákem slavnostně zahajuje nový ročník NHL!

   

  Konečný výsledek 10 : 0 (3:0)

   

   Hodnocení našich borců:

   

  Matyáš Hudec – vyrazí a když soupeře nepřehraje silou, zkusí to ještě větší silou, chytrostí a zrychlením (byť až na čtvrtém kroku). Zcela upřímně: sice se nemá přechvalovat, ale co vytýkat borci, který si všechny chyby uvědomí hned sám a ještě dá bůra? – bilance 5+0

   

  Arthur Fedčuk – kapitán opět namíchal ten správný nápoj k chutnému nedělnímu obědu svou jistotou vzadu, organizací hry a i svými pokusy vyrazit dopředu. Jen dodávám, že ne každý guláš musí pálit dvakrát, čili Artie nemusí litovat nulového zápisu do gólové či asistenční historie tohoto zápasu – bilance 0+0

   

  David Doležal – pro někoho možná překvapení, ale kdo ho podrobně sledoval, tak by zjistil, že neprohrál jediný osobní souboj, nepropadl mu tam jediný hráč a chyboval pouze při jedné přihrávce – kromě toho vydržel celý zápas – co víc? – bilance 0+0

   

  Faysa a Michal Kudrna – tentokrát jsem si jako dvojčata vybral toto duo 9. V prvním poločase nám totiž lehce propadávala pravá strana, protože tam jednak chyběl Killy (než se s tím tým zdatně vyrovnal) a jednak tam pobíhali dva šikulové, kteří nám nehezky zatápěli. Proto jsme na druhou půli přidělili těmto dvěma borcům příslušný post s důrazem na eliminaci právě tohoto nebezpečí a zvládli to skvěle, a když si asi moc nezahráli podle svých představ, týmu prospěli a i oni si zaslouží být hvězdami zápasu – bilance oba 0+0

   

  Jan Hromádko – celkem v klidu si došel pro další nulu, i když mu jednou pomohl Rosinho na brankové čáře a jednou dobře postavená tyč. I to je však umění dobrého gólmana, a kromě toho přidal skvělé výkopy, hru nohou a dva výborné a jisté zákroky – bilance 0+0

   

  Sendi Murk – safra, vždy toto je další hvězda zápasu! Ačkoli číslo 10, zapojoval se do bránění, neustále vymýšlel všelijaké kulišárny směrem dopředu, do řady šancí se dostal a i penaltu bezpečně proměnil. Tak jinak – hvězdy zápasu jste všichni bilance 1+2

   

  Michal Musil – chybí mu první tři rychlé kroky, to ano, ale obětavost a důraz v osobních soubojích nikoli. Nebál se skočit do čehokoli, dostal se i do slibné příležitosti a i dobře přihrál do šance, ale na zápis si počká do příště. Každopádně hodnotím velmi slibně – bilance 0+0

   

  Ondřej Nejedlý – další hvězda, ale tak, že týmová. Nejprve načal náš gólostroj, přihrával do dalších šancí i gólů a když zjistil, že na pravé straně hřiště nás tlačí botičky, bez reptání tam přeběhl a odehrál to výstavně, i když si jednou místo bránění upravoval burku! – bilance 1+2

   

  Ota Pavlas – další hvězda, a to jednak proto, že obětavě zaskočil místo nemocného Horyse v den zápasu a jednak proto, že i přes evidentní zdravotní deficit odehrál to svoje poctivě, nebojácně, jako by snad ani neměl podobně týraného bratra – bilance 0+0

   

  Lukáš Rosín – v některých fázích si počínal nedůrazně, zato v řadě dalších se zjevně snažil zasloužit si posunutí dopředu, ale s ohledem na situaci v týmu se smířil s rolí stopera i v půli druhé a nutno dodat, že ji zvládl s přehledem, i když občas vyčuhoval z defenzivní lajny jako zoubek nemluvněte v holé pusince – bilance 0+0

   

  Marek Salvet – pravý bek, pravá záloha – vlastně jedno. Křídelní hru i správné náběhy chápe velmi dobře a tento zápas mu vyloženě sedl. Oba góly pak byly zúročením jeho herní chytrosti, neboť kdo by si dovolil oblouček, když to spoluhráčům zoufale nejde a kdo by si dovolil zakončení zády k brance, když to občas nejde ani čelem? – bilance 2+2

   

  Radim Semerád – v podstatě se po zápase zhodnotil sám: první půle na exkrement, druhá dobrá. Já k tomu dodám, že v první půli byl evidentně čímsi ochromen (asi nepřiměřené horko, takže měl úspěšnost soubojů a přihrávek pouze 80% místo obvyklých 100%), zatímco ve druhé (v kabině si řádně odpočal) exceloval a nebylo na hřišti lepšího hráče – bilance 1+3

   

  Ivan – potřebuje se zjevně rozehrát i rozehřát více, poněvadž jeho motor nabíhá později a připomíná diesel vedle turba. Když to ale nakopne, je radost pohledět. Takže Ivane, příště ta levá strana už bude hořet od první minuty, ano? – bilance 0+1

   

  Soutěž aktivity:

   

  Matyáš Hudec            21 + 8

  Adam Voseček           19 + 8

  Kilian Marques           11 + 13

  Michael Novák           7 + 9

  Kryštof Nejedlý         3 + 12

  Michal Straka             12 + 2

  Ondřej Tomášek         7 + 7

  Sendi Murk                6 + 7

  Ondřej Nejedlý          4 + 8

  Marek Salvet              3 + 9

  Jakub Krajči               8 + 2

  Šimon Pöll                  4 + 6

  Jiří Markytán              3 + 7

  David Šinkora            7 + 2

  Jakub Daněk               5 + 4

  Radim Semerád          3 + 6

  Sebastian Beneš         1 + 8

  Jan Svoboda               7 + 1

  Jakub Kasika              4 + 3

  Kristijan Bartula         2 + 5

  Mikuláš Bugár            3 + 3

  Šimon Tříska              2 + 4

  Matthias Andrle         1 + 5

  J. Š. Borovička           2 + 3

  Martin Přibyl              2 + 3

  Marek Tůma               1 + 4

  Ivan                            1 + 4

  Tadeáš Balón              0 + 5

  Marcel Pravda            2 + 2

  Vladislav Bilan           1 + 3

  Faysa                          2 + 1

  Daniel Murk               2 + 1

  Arthur Fedčuk           1 + 2

  David Krtouš             1 + 2

  Samuel Pastierik         1 + 2

  Lukáš Rosín               1 + 2

  Vojtěch Tomášek       1 + 2

  Stanislav Horálek       2 + 0

  Marek Čížek               1 + 1

  David Kubát              1 + 1

  David Doležal            1 + 0

  Lukáš Zelinka             1 + 0

  Jan Červeňák              0 + 1

  Tomáš Fišar                0 + 1

  Jan Hromádko            0 + 1

  František Látal           0 + 1

  Matyáš Maixner         0 + 1

  Jan Motz                     0 + 1

  Ondřej Tomášek         0 + 1

  Tomáš Vrtek               0 + 1

   

  Vysvětlivka:

  rozhoduje počet bodů (gól i přihrávka hodnoceny jedním bodem), poté počet vstřelených gólů a i v případě této rovnosti abecední pořadí

   

  Borci tohoto víkendu:

   

 • Michal Straka

 • Mladší přípravka za nejlepší výkon podzimu

 • Maty, Artie, Dave a spol. za klánovický oběd

   

  Děkuji tudíž opětovně našim trenérům a vedoucím za další chutný víkend a tentokrát také hojným fotografům a videorežisérovi, jenž nám připravil rovnou dva kousky, při nichž tuhne v žilách krev od Radotína až do Háje:

   

  Fotky:

http://sovec71.rajce.idnes.cz/Kralovice_23.10.2016/

http://lada6767.rajce.idnes.cz/Chodov_-_podzim_2016_-_7/

 

Videa:

https://youtu.be/N8lb90WSoNA

https://youtu.be/aZ3w-uJoxEM

 

Za všechny

Láďa Salvet, v Praze dne 23. října 2016

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář