Jdi na obsah Jdi na menu

Chodovská HT č. 8

Chodovská hlásná trouba – 8. díl – 26. až 30. října 2016

Mladší přípravka – Uhelné Sklady (30. 10.)
Dne 29. 10. 2016 ve 14:30 hodin nastal tvrdý test, a to v podobě zápasu na našem hřišti proti týmu, který neprohrál a střílí hodně branek. Jedná se o tým SK Uhelné sklady Praha.

Klub vznikl v roce 1965 a za jeho vznikem stáli zaměstnanci Pražských uhelných skladů (PUS). Počátky klubu byly velmi složité, protože mužstvo nevlastnilo prakticky žádné vybavení ani vlastní hřiště. Přesto už 10 let po vzniku se fotbalisté dokázali probojovat až do divize (tehdy čtvrté nejvyšší soutěže). V divizi klub působil v letech 1975-1979, 1981-1986, 1987-1992, 1997-2005. V sezoně 1988/89 pak klub zažil největší úspěch v historii, když hrál ve 2. ČNFL (3. nejvyšší soutěž). Od roku 2005 klub působí pouze v pražských soutěžích.

Musím říct, že děti tohoto týmu jsou velmi dobří fotbalisti a nevím, čím je trenér krmí (doufám, že to není uhlí), jelikož měl dvě naprosto vyrovnané čtyřky a výborného brankáře.

Zápas nám při přípravě začínal trochu rozpačitě. Minulé utkání jsme měli dresy pro dorostence, ale alespoň nějaké. Na tomto utkání jsme zase dresy neměli vůbec. Zjištěno  asi 20 min před utkáním. Takže rychle šup za vedoucí starší přípravky, která naštěstí měla klíče od druhé kabiny, šup převlíkání a rozcvička na hřišti. Vše klaplo a utkání mohlo začít.

Zápas nám začal první čtvrtinou, která se opět odvíjela rychle obdrženým gólem. Ten přišel již ve 4. a 5. minutě. Toto hodnocení jednotlivých čtvrtin je hodně totožné, avšak přijde jedna, kde bylo viditelné zlepšení. Kluci hráli výborně. Pohyb, rychlost, snaha, ale prostě do naší branky nám to tam někdy padá více, než by bylo zdrávo. Pár akcí zde v této čtvrtině bylo, kdy snaha byla viditelná, avšak toto neskončilo gólovou situací. Naopak jsme obdrželi branku a to v 9. minutě. Tato čtvrtina skončila 0:3 ve prospěch topičů.

Ve druhé čtvrtině jsme opět v začátku obdrželi branku. Probíhala 2. minuta zápasu a skóre bylo již 4:0. Dále jsme obdrželi branku v 6.,10. a 11. minutě zápasu. A to musím pochválit Tomáše, že se hře věnoval a mnoho brankových příležitostí soupeře chytil. Avšak rozehrávka a přehled ve hře zde není. Toto bylo viditelné a chtěl jsem v tuto chvíli něco vyzkoušet a to bylo to, že z branky Tomáše vystřídám, kdy jsem mu sdělil, že to není za to, že by špatně chytal, ale prostě potřebuji něco vyzkoušet. Druhá třetina skončila 0:4. Skóre v náš neprospěch 0:7!

Třetí čtvrtina začala tím, že jsem Tomáše vystřídal za Kikoše. Myslím, že pro diváky a hráče byla změna povzbudivá. Přehled ve hře, rozehrávka a nebojácnost byla od Kikoše neuvěřitelná.  Hned po změně brankáře jsme v první minutě dali gól. Kikoš po založení akce přihrával na Jiříka, ten sklepl na Ondráška, který krásně po levé straně utekl a vstřelil náš první gól. Dále se tato čtvrtina odvíjela od bojovnosti obou týmů. Kikoš chytal jednu šanci za druhou a to samé předváděl brankář na druhé straně. I proto tato čtvrtina byla vyrovnaná. Vzhledem k přehledu Kikoše, jsme konečně zakládali útočné akce a hlavně to, co si kluci vybojovali, nezůstalo na naší půlce, ale bylo vidět, že i s podporou v zadních řadách se útočilo. Tato čtvrtina byla parádní. V poslední minutě soupeř srovnal na 1:1 z ojedinělého brejku. Skóre této třetí čtvrtiny skončilo 1:1, stav 1:8.

Poslední čtvrtina znamenala to, že jsem do brány navrátil Tomáše. Tato čtvrtina se nevydařila nejvíce, kdy jsme obdrželi pět branek a to v 5., 9., 10., 11. a 13. minutě. Byla to škoda. Kluci se strašně snažili. V tuto dobu se rozhodl Kubík vyslat svojí pumelenici a vstřelit korigující branku na konečné skóre 2:13. Před tímto gólem si asistenci připsal Sebík a Kristijan.

Tento zápas jsem se rozhodl, že nebudu hodnotit hráče jednotlivě. Jelikož všichni v poli bojovali a odevzdali vše, co k zápasu patří. Byla tam od všech perfektní hra, plnění úkolů, které jsme si předem stanovili a chuť hrát. Hvězdy utkání jsou všichni hráči. Nutno dodat, že soupeř byl lepší.

Celkový počet bodů: góly/asistence v odehraných zápasech/celkem bodů:

Kryštof Nejedlý  (K)                        3/13   (16)

Ondřej Tomášek                              8/7      (15)

Jakub Krajči                                    9/2     (11)

Jiří Markytán                                   3/8      (11)

Šimon Pőll                                         4/6     (10)

Sebastián Beneš                                1/9       (9)

Kristijan Bartula                              2/6      (8)

Mikuláš Bugár                                 3/3       (6)

Mathias Andrle                                1/5       (6)

Tomáš Vrtek  (B)                             0/1       (1)

Starší přípravka – Štěrboholy (26. 10.)

Referát se stále připravuje …

Mladší žáci – Xaverov Horní Počernice (30. 10.)

Sestava:

Brankář: Fíla Strejček

Obránci: Sam Pastierik, Marek Čížek, Tomáš Fišar, Honzik Červeňák

Záloha a útok: Mates Pavlas, Martin Přibyl, Šimon Tříska, Míša Straka, Dany Murk, Dominik Doležal, Josef Boček

V neděli ráno jsme sehráli zápas s Horními Počernicemi, které drželi druhou příčku v tabulce, ale přesto jsme věřili, že kluci dokážou hrát pěkný fotbal a se zápasem se poperou.

1. poločas

Jen co zápas začal, už si soupeř vytvářel šance a začalo to prvním rohovým kopem, který rozehráli na krátko, hráč udělal našim obráncům 3 kličky a nahrál před bránu na volného hráče a ten neměl problém zakončit 1:0.

Utekl nám hráč po lajně a s přehledem nahrál na znovu volného hráče před brankou a střelou z první dává na 2:0.

Ztratili jsme důležitý balón na středu a soupeř neváhal a vystřelil z dálky 3:0.

Průniková přihrávka za obranu a střela kolem Fíly 4:0.

Ke konci prvního poločasu jsme si dokázali vytvořit první gólovou šanci, když Honzik vybojoval balón, ihned nahrál Samovi a ten přes půlku hřiště nacentroval balón do vápna na nabíhajícího Šimona, který skvěle zakončil 4:1.

2. poločasu

Ze začátku druhého poločasu jsme chvíli odolávali, ale zjevil se nám tam slabý důraz v obraně a neodkopnutý balon, kterého soupeř využil a uklidil ho do sítě 5:1.

Měli jsme možnost útoku a kluci toho chtěli využít na maximum, ale bohužel jsme důležitý balon ztratili a soupeř využil přečíslení dalším gólem 6:1.

Většina soupeřových akcí plynula z krajů. Soupeř utekl po lajně, nacentroval před branku, kde se nám zapomněl obránce a nevyběhl z ofsajdu, centr byl přesně na hráče a střela k tyči 7:1.

Samík špatným výkopem od brány přihrál přímo na soupeře a ten z dálky uklidil balon do branky 8:1.

Sporný faul ve vápně, který se za daného stavu mohl rozhodčí klidně pustit, ale soupeř kopal penaltu a také proměnil na konečných 9:1.

Hodnocení:

Fíla Strejček: V tomto zápase s tím Fíla nemohl moc dělat, byl to pro něj těžký zápas a je blbost mu něco vyčítat. 0+0

Sam Pastierik: Neustále se snažil oživit hru a velké plus za luxusní asistenci. 0+1

Marek Čížek: Vím, že hraješ mnohem lépe, ale taky vím, že to je těžký s takovým soupeřem, ale rad bych viděl větší zápal do zápasu. 0+0

Tomáš Fišar: Nebyl to jeho nejlepší zápas, chce to hrát víc s chutí. 0+0

Martin Přibyl: Herně už si dovolil trošku víc a byl na i dost vidět.  0+0

Šimon Tříska: Z našich kluků asi hráč, který byl nejvíc vidět a krásný gól. 1+0

Míša Straka: Snažil se být všude, ale to samozřejmě nejde a tak se soustředil víc na bránění, kde dost pomohl. 0+0

Honzik Červeňák: Jeden z mála co se snažil jezdit celý zápas, bojoval opravdu o vše. 0+0

Dany Murk: Odehrál zápas tak, jak měl. 0+0

Dominik Doležal: Myslím si, že zápas ho docela bavil a snažil se hrát. 0+0

Josef Boček: Byl na prvním zápase a bylo na něm vidět že chce hrát, hodně se snažil, ale v tomhle zápase to bylo opravdu těžký. 0+0

Mates Pavlas: Snažil se hrát zápas na maximum, ale je těžké hrát za tak špatného skóre. 0+0

Starší žáci – ABC Braník „B“ (30. 10.)

Historií Braníka jsem se zabýval již v předchozích Hlásných Troubách, takže nyní jen zmíním nepříjemnou skutečnost, že před zápasem podzimu se mi v době srazu neomluvili dva hráči, přičemž u jednoho se jedná již o recidivu. V kabině vše vyřešíme a věříme, že k úplné spokojenosti tak, aby se to neopakovalo. A abych trochu dokreslil atmosféru, podíval jsem se výjimečně na tabulku, abych zjistil, že při opraveném výsledku z Kunratic to byl přímý boj o druhé místo, přičemž na to první ztrácíme také minimum – hezký úspěch mladých sportovců, ale stále platí ono Hlinkovské: „Hlavně se z toho nepo…t!“

Lehce tíživá atmosféra byla okamžitě uvolněna po výkopu hostí, který byl proveden špatně, tj. dozadu a jak jsem Ivanovi předvídal, že se stane hvězdou zápasu, tak to potvrdil nejrychlejším gólem v této sezóně, kdy už po 13 vteřinách získal míč od soupeřů, namířil si to přímo k brance, jako jeho vrstevníci do SAPY a propálil hostujícího brankáře!

Minutu nato vyslal Maty do šance Marouna, ale branický brankář si připsal první úspěšný zákrok, a to rovnou na pomezí snů a geniality. Ve třetí minutě pak Maty kopal přímý kop, jenže mířil přesně doprostřed branky. Když už jsme u přímých kopů, řízením zápasu byl pověřen sudí Chodil (jehož si pamatuji i z prvoligových trávníků) a jakkoli se hosté často čílili, pískal správně, rychle, hře ponechával cit a časté fauly branických fotbalistů pramenily pouze a jedině z toho, že byli zbytečně tvrdí a dost často v soubojích pomalí.

Úsek mezi 11. a 12. minutou můžeme nazvat Radimovou pasáží, protože nejprve se z trestného kopu přesvědčil o tom, že se má klopit nárt a potom zbytečně ztratil míč, kteroužto ztrátu už hosté potrestali. Pak zase začala Matyho pasáž na téma proměňování šancí, když si nejdříve naskočil na Ivanův parádní centr, ale trefil jen hostujícího gólmana a poté hlavou po skvostném Ondrášově rohu zamířil těsně vedle. Náš tlak zkrátka pokračoval nehledě na skóre, náš presink byl vysunutý na půlce soupeře, takže páteční oslavenec Jarda s praporkem téměř neměl co dělat a mohl se nerušeně po náročných dnech zaslouženě občerstvovat. V 21. minutě jsme se už málem radovali podruhé, když Radim vysunul parádní průnikovkou Matyho, ten udělal svůj typický blafák na brankáře, jenže jeho následnou střelu zastavil na brankové čáře branický vykuk. Následně nám tam nějak zazvonila tyč, čili se naštěstí nenaplnilo to přísloví o tom, že kdo nedá, dostane. Předzvěstí druhého gólu byla parádní Oťasova rána z voleje a pak přišla snad nejkurióznější akce zápasu: Maty dostal skvělý pas za obranu, obhodil brankáře po straně, ale míč se nějak podivně odrážel, kutálel, valil a v bahně před bránou zamířil do tyče – tam ale dobíhal Maroun a patičkou (nikoli z frajeřiny, ale z nutnosti!!!) jej poslal za brankovou čáru! Hosté sice namítali ofsajd, ale v době Matyho střely byl Maroun asi dva metry za ním… Ono také doběhnout Matyho je těžký úděl i pro geparda, a to rozhodně není žádný hlemýžď. Závěr první půle jsme dohrávali se dvěma zraněnými, Oťasem a Ivanem, což asi opravdu svědčí o tom, že hosté si nepočínali jako v tanečních.

O poločase jsem vytkl hráčům drobné chyby (viz zápory), povzbudil Matyho, že ten gól dá a hle – on ho dal, ale jak (blíže v rubrice „Akce a gól zápasu“)?!!! Dorazit branické mohli Maty i Maroun, ale jednak byl proti hostující brankář a jednak jsme měli asi špatně postavenou branku směrem k hnoji. Maty s Marounem pak vyšachovali soupeřovy obránce jako preclíky na pultě, ovšem branický brankář předvedl další čarovný zákrok, přičemž asi ani nevěděl, čím to vyráží… A to předtím tatáž dvojice pohrdla Rosinhovou nabídkou. Náš tlak ale pokračoval a málem jsme vstřelili další kuriózní gól. Ondráš zacentroval z pravé strany, gólman soupeře míč nějak vyrazil, ten se odrazil k Sendimu a sérií odrazů se dostal až na brankovou čáru, kde se ale ukrýval tentýž vykuk, co nám překazil radost už v půli první. A jedeme dál: Sendi s Radimem si pěkně zahlavičkovali, ale branický brankář si pěkně zachytal, Radimův sólový nájezd opět skončil v rukách téhož pavouka, Frantův famózní průnik po pravé straně skončil jen rohem, Ondrášův průnik ála Killy2 byl završen nádherným centrem, z něhož ale Maty z malého vápna málem vysklil okno protějšího domu, Radim vypustil ze svých kopaček krakena, ale máme asi břevno moc nízko, Dave vyslal Ivana do sóla, ovšem branický strážce plamene vytěsnil jeho střelu na roh a Sendiho opět zaskočil branický obránce na brankové čáře. A tak se prosadil až dvě minuty před koncem Maty, když Ondrášův výstavní roh kopl z velmi těžké pozice krásně po zemi do branky (placírkou z voleje).

Pizza v kabině sice nebyla, ale sláva určitě. I Gába, který zápas sledoval, s obdivem zvedl palec nahoru a vypadá to, že opět přemýšlel o nasazení některých borců (ne-li rovnou celého týmu) do některého zápasu áčka. Faktem je, že některé momenty už připomínaly téměř dospělý a vyspělý fotbal. Ale pozor: z hrušky dolů, abyste nedopadli jako v sobotu Hruška na Spartě, který Karavajevovu střelu z 30 metrů pustil do sítě tak, že by se za to styděl i bezruký.

• Hlavičkou zvednutý míč od hrota směrem k soupeřově brance má dobíhat desítka anebo křídla

• Jak tak koukám na referát, dost nevyužitých šancí…

Akce a gól zápasu:

37. minuta: Rosinho z trestného kopu posílá téměř od půle výstavní centr, zhruba na úrovni penalty se k němu točí Maty a protože neví jak, použije k nasměrování míče do sítě patičku – míč pluje vzduchem jak Tlakové Galoše vesmírem a zapadává do sítě!

Konečný výsledek 4 : 1 (2:1)

Hodnocení našich borců (jak jsem slíbil v kabině, dnes jste hvězdy všichni):

David Doležal – také patřil mezi nakopnuté, ale na zodpovědném postu levého beka si jednak uhrál to svoje, jednak vyrážel rychle do útoku coby tandem a je jen škoda, že jeho parádní přihrávku po vyhraném souboji proti třem Ivan nevyužil – bilance 0+0

Faysa – předně díky za to, že se na hřišti objevil, ačkoli nebyl v původní nominaci a pak také díky za to, jak zápas odehrál, protože až na drobnosti se nedaly najít chyby. V soubojích se nebál, přihrávky směroval přesně, čili už se jen zapojit do střelby! – bilance 0+0

Arthur Fedčuk – dirigent zadních řad a je vidno, že pro hudbu (resp. její dirigování) má doslova vrozené předpoklady. Pod jeho taktovkou hosté útočili minimálně (ve druhé půli téměř vůbec) a zakládání útočných akcí patří mezi velké plusy – bilance 0+0

Stanislav Horálek – chybí mu sice místy větší rychlost při rozhodování v některých herních situacích a občas mu míč nekontrolovaně klouže pod nohama, ale už se tam jeví pevné základy moderního krajního hráče, takže teď už jen přidat a nebát se i střílet! – bilance 0+0

Jan Hromádko – s gólem těžko něco dělat mohl (možná tak být o tři metry širší a dva delší), rozehrávky už provádí ála Manuel Neuer, vybíhá pro balóny za obranu a huláká na spoluhráče tak, že je celkem zbytečné, abych na té lavičce stál – bilance 0+0

Matyáš Hudec – na jednu stranu chápu, že byl na sebe po zápase naštvaný, když nedal tolik šancí, ale na druhou stranu vstřelil dva parádní góly, neprohrál snad ani jeden souboj, presoval s neuvěřitelnou agresivitou a účinností, čili Maty: velmi dobré to bylo! – bilance 2+1

František Kalaš – ano, občas má problémy s orientací v prostoru a občas nestihne přepnout ihned dozadu, ale jinak je Franta téměř atomovou zbraní – viz jeho průnik ve druhé půli, kdy si to namířil neohroženě mezi tři borce a málem zavěsil – bilance 0+0

Michal Kudrna – v první půli byl trochu opařený kombinační rychlostí soupeře, ale v té druhé už jezdil na postu devítky fantasticky a pasáž mezi 11. a 22. minutou v jeho podání by se měla promítat po celém světě, jak se má na tomto postu hrát – bilance 0+0

Sendi Murk – vydržel celý zápas, ale nejen na desítce, ale také se stíhla obětavě vracet a ve dvou situacích jsem ho dokonce zaregistroval na místě levého obránce, kde zaskakoval za své kamarády. Jen škoda, že mu dvakrát zkazil radost tentýž branický lumpík – bilance 0+0

Ondřej Nejedlý – další smeknutý klobouk, protože jednak udržel na uzdě nejnebezpečnějšího hráče hostí (Bergy) a jednak podporoval útok, jako by byl pravé křídlo – tak má ostatně moderní pravý obránce hrát. A ty centry? Lahůdka obrovská! – bilance 0+1

Ota Pavlas – je mu celkem jedno, zda hraje obranu nebo zálohu, protože vždy správně přečte prostor, a i když mu míč občas z hlavy skočí darebně dozadu, okamžitě tuto drobnost napravuje rychlým pohybem. Škoda toho voleje – to by byl další gól století! – bilance 0+0

Marek Salvet – musel zaskočit na Killyho místě a záskok se mu povedl relativně dobře. Hlavně v první půli totiž předváděl své „slaboučké“ přihrávky a vniknutí do soubojů, leč po upozornění na tento nešvar vyletěl nahoru a Matyho nahoře doplňoval parádně – bilance 1+0

Radim Semerád – i mistr Zimmermann se někdy utne, což Radim bohatě vynahradí svou mravenčí prací ve středu hřiště – sbírá balóny jak borůvky u babičky, rozdává je spoluhráčům jak Jánošík chudým a neuhne ze souboje jako Rambo, tedy Radimbo – bilance 0+0

Lukáš Rosín – další hvězda, kde ještě teď vidím, jak usilovně a s rukama ve tvaru větrníku stíhá utíkající soupeře, kteří se pokouší velkého Ikera ohrozit. Z jeho centrů mohly padnout nejméně tři góly; co kdyby zkoušel ještě více střílet a hlavičkovat? – bilance 0+1

Ivan – naše usměvavá střelka se zablýskla hned v první minutě, čímž zaťala soupeřům do hlav velkou ťafku. I poté jezdila po čáře jak motorová myš a může si drbat hlavu jen z toho nájezdu, který mu branický brankář vychytal – prostě hvězda zápasu! – bilance 1+0