Hlásná trouba č. 5

Chodovská hlásná trouba – 5. díl – 8. a 9. října 2016

Mladší přípravka – Modřany (8. 10.)

1. čtvrtina

K dnešnímu brzkému utkání jsme odjeli na hřiště Modřan, kde na začátku sezóny hráli starší žáci ( 16:0 výhra).
Ze začátku zápasu jsme byli aktivnější, ale bohužel bez gólového efektu. Z hráčů soupeře byl nejlepší jejich urostlý kapitán, který neustoupil z jediného souboje a téměř nestřídal. V sedmé minutě se nám podařilo poprvé skórovat. Gól vstřelil Kristián (Jakub B., Sebík). Stav 1:0. Ale bohužel po této brance jsme brzy inkasovali po ráně jejich kapitána. 8. minuta 1:1. Naši hráči stále bojovali a odměnou jim byl gól ve 12. minutě po napadání jejich gólmana při rozehrávce. Skóroval Ondrášek (Kryštof, Mates). Stav 2:1. Neuběhla ani další minuta a znovu jsme se radovali. Gól Kryštof (Ondrášek, Šimon) stav 3:1.
Do konce se již nic nestalo.

2. čtvrtina

Tato čtvrtina byl spíše boj o balon než nějaké pěkné fotbalové akce. V 5. minutě jsme dostali gól. Stav 2:3. Poté přišly i náznaky šancí od nás, ale bohužel bez vstřelené branky. Soupeř nás tak znovu potrestal ve 13.minutě. Stav 3:3. A tímto výsledkem skončila tato čtvrtina.

3. čtvrtina

Ze začátku této čtvrtiny jsme začali tlakem na soupeře, který vyústil až ke krásnému gólu. 4. minuta Kryštof (Jakub K., Kristián). Stav 4:3.  A tímto momentem začal náš souboj s jejich kapitánem. Dařilo se nám ho celkem dlouho ubránit. Až ve 12. a 13. minutě tvrdými střelami otočil tento zápas na 4:5.

4. čtvrtina

Ze začátku jsme obdrželi další gól. Stav 4:6. Ale vzápětí se po pěkné akci podařilo skórovat Kristiánovi( Ondrášek, Jakub K.). Stav 5:6. Tímto gólem se naši opět zvedli a vyrovnání viselo ve vzduchu. Leč v 8. minutě tomu dal zase správný směr pro svůj tým jejich kapitán. Stav 5:7. I přes naši další snahu již branka nepadla.

Konečný výsledek 5:7

Hodnocení hráčů:

Tomáš Vrtek (0+0) - od začátku zápasu byla vidět jeho snaha o soustředěnost na hru a balón,kterou zúročil několika výbornými zákroky. Sice mu několik balonů skončilo v síti,ale vždy se naplno snažil gólu zabránit.

Kryštof Nejedlý (2+1)- opět prokázal svoji neuvěřitelnou bojovnost.Jeho obrana  byla prakticky bezchybná a zastavil soupeřovo útočníkům mnoho šancí. Dokáže však i zaútočit a potvrdil to dvěma góly.

Ondrášek (1+2) -  jeho tah na soupeřovo bránu a hlad po gólech neuvěřitelný a konečně se mu podařilo pochopit,že fotbal je společenská hra, což potvrdil dvěmi výbornými přihrávkami.

Kristián  (2+1)-   asi se budu opakovat,ale hrajou s Ondrášem podobnou hru,jen se víc pohybuje po celem hřišti a přebíhá ze strany na stranu. To se mu, ale tentokrát vyplatilo a dal dva krásné góly.

Šimon  (0+1)-  dokázal ,že je velmi užitečný útočník, ale jak již bylo několikrát psáno i řečeno je to náš mistr promarněných šancí.

Jakub K. (0+2)-  nastoupil do zápasu s obrovskou chutí a elánem,který mu vydržel až do konce. Což dokázal svojí pravačkou,jeho kopy mají správnou razanci a často dostanou se až za obranu k našim útočníkům.

Jakub B. (0+1)- výborně se zapracoval do týmu a svojí bojovností ukázal že chce hrát . Potřebuje jen doladit správný pohyb.Proti Modřanům hrál výtečně.

Sebík (0+1)- Opět se budeme opakovat,je to skvělý obránce s tak trochu ospalým pohybem. V zápase však podal skvělý výkon.

Mates (0+1): trenéry nehodnocen, dle informací odstoupil pro nevolnost ze zápasu.

Starší přípravka čerpala zasloužené volno

Tady máme aspoň fotografie z předchozích zápasů, které do uzávěrky nebylo možno v příslušné rajské omáčce nalézti:

Mladší žáci – Radotín (8. 10.)

Sestava:

Brankář: Jakub Žurovec

Obránci: Sam Pastierik, Marek Čížek, Tomáš Fišar, Honzik Červeňák, David Kubát

Záloha a útok: Fíla Strejček, Martin Přibyl, Šimon Tříska, Míša Straka, Michael Novák, Dany Murk.

Kluci byli na zápas velice dobře naladěni, už jen cesta s nimi v autě byla super a fakt se těšili. Z důvodu rekonstrukce umělé trávy se zápas hrál na trávě a tráva byla dost mokrá, a do toho nám v průběhu zápasu začalo zlehka pršet. Klukům jsme sdělili, že je to hřiště mokré, tak aby toho zkusili využít, a naopak Kubu jsme upozornili na nebezpečné střely.

1. poločas

Kluci už hned od začátku chtěli začít aktivně a mohli dát i gól, bohužel střela šla vedle a nebezpečný byl i soupeř, když Kubovi po nebezpečné střele vypadl balón z ruky, ale se štěstím jsme to ukopli na roh. Začátek zápasu byl spíš vyrovnaný. Sam chtěl soupeři sebrat balón skluzem, ale po mokré trávě mu to ujelo a byl z toho ošklivý faul, Sam se ihned omluvil a vystřídali jsme ho, vysvětlili mu, ať si dává pozor. Soupeř měl po faulu přímý kop, který i využil přesným centrem a hlavou uklidil do sítě 1:0.

Naši kluci opravdu faulovali trošku víc, ale možná to bylo tím, že ta tráva byla opravdu mokrá, a když David udělal faul, a neřekl bych, že byl nejhorší, tak si rozhodčí řekl, že už je to moc a na Davida začal řvát, že jestli to udělá ještě jednou, půjde ze hřiště, David byl sice asi 2 minuty mimo, ale jinak hrál pořád stejně. Soupeři se povedla fakt pěkná akce, když hráč přenesl balón přes celé hřiště přímo na nohu útočníka, který si ho perfektně zpracoval a zakončil k tyči 2:0.

2. poločas

Do druhého poločasu jsme klukům řekli, ať nemyslí na to, jak píská rozhodčí a snaží se hrát fotbal tak, aby je to bavilo, ale to bylo těžké, když rozhodčí pokračoval ve své hře, tak samozřejmě, že to kluky moc nebavilo a podle toho taky hra vypadala. Soupeř si na středu hřiště vybojoval míč a z dálky vystřelil, míč se sklouznul po trávě a Kubovi přeskočil ruce 3:0.

Dokonce proti nám zapískal i penaltu, kluci vůbec nevěděli, za co a pan rozhodčí asi také ne, když penaltový kop umístil místo 8 metrů asi tak na 15. Kuba penaltu chytil, ale vyrazil balón soupeřovy zpět na nohu, soupeř ale míč zkrotit nedokázal a minul. Jeden z mála kluku byl Míša stále při chuti hrát, a to je u něj málokdy, je totiž hodně náladový, ale bez něj by zápas dopadl mnohem hůř, perfektně bránil i tvořil, měl skvělou střelu z dálky do břevna a míč se odrazil k zemi, bohužel bez gólu.

Pořád si stěžuji na rozhodčího, ale pískal na nás opravdu hodně faulů. Soupeř kopal přímý kop, který Kuba sice vyrazil, ale na dorážku už nestačil 4:0.

Soupeř udělal kličku na středu a znovu využil toho, že je mokrá tráva a prudkou střelou po zemi uklidil balón k tyči 5:0.

Hodnocení:

Nevím, jestli má vůbec cenu u tohoto zápasu dělat hodnocení hráčů, když vím, že to většinu kluků vůbec nebavilo a je těžké se přes to přenést, když ti zápas zkazí rozhodčí, ale to je pořád jenom rozhodčí a rozhodčí. Musím uznat, že soupeř hrál lépe, ale nevím, jak by kluci hráli, kdyby je to bavilo, protože to trvalo pouhých asi 10-15 minut.

Pozn. red.: rozhodčí se jmenoval Josef Konečný, nikoli konečník, jak se po zápase šířilo …

Starší žáci – SK Slovan Kunratice (9. 10.)

Druhá říjnová neděle nás zavála do Kunratic, o nichž dnes již legendární píseň složily Tři sestry a přiznaly jí status malé vsi, kde se dějí podivné věci … Den předtím jsem se také stal přímým účastníkem podivné věci. To bylo totiž tak, milé děti: nedaleko od Podkarpatské Rusi se v roce 1960 narodila jedna dívka a ta se neuvěřitelnou shodou nešťastných náhod stala primátorkou jednoho z nejkrásnějších měst na světě. A aby o sobě dala všem generacím vědět, vymyslela s týmem podobných odborníků pro průkaz sloužící k přepravě v MHD označení „lítačka“. Když jsem ji přebíral dne 8. 10. 2016 osobně, měl jsem pocit, že jsem účasten velmi absurdní hry bývalého presidenta, jehož nedožité osmdesáté narozeniny bylo možno si rovněž v týdnu připomenout. Prý se tomu tak (lítačka) mezi Pražany říkalo… Po Praze se pohybuji již téměř půlstoletí, avšak tento název jsem zaslechl snad někdy v 80. letech minulého století, kdy vše bylo anti. Navrhuji proto, aby se na občanský průkaz napsalo „občanka“, na řidičský průkaz „řidičák“, na těhotenský průkaz … no nic ... a máme to, že? Lepší by asi byl název, jehož propagátorem by mohl být Áda Větvička – jegistjačka na dopjavu!

Úřední čeština se tudíž vyvíjí samostatným směrem a elektronická evidence výsledků také. Jak jinak si lze vysvětlit, že v době uzávěrky této reportáže svítily na oficiálních stránkách FAČR tyto údaje o střelcích?

Střelci: 6. Novák Jiří, 9. Novák Filip, 11. Gabriel Sebastian, 13. Novák Jiří, 15. Gabriel Sebastian, 28. Novák Jiří, 29. Novák Jiří, 31. Novák Jiří, 31. Suchan Tomáš, 43. Hnízdil Viet Anh, 45. Gabriel Sebastian, 58. Roztočil Jan, 61. Gabriel Sebastian, 70. Sobota Jakub

Maty nám tedy zatajil, že Radim je jeho bratr a Killy je synem našeho správce a trenéra „A“ týmu mužů? Pokud takto dopadne i elektronická evidence tržeb, to nás tedy potěš Babiš s Peltou dohromady.

Faktem ovšem zůstává, že blíže gólu byli v prvních pěti minutách domácí, leč výborně rozcvičený Artie vše pokryl, aby si pak po zbytek zápasu připsal už jenom jediný zákrok, jenž lze označit za brankářský. Zápas se tedy už hrál jen na jednu branku a na naší straně přibývaly jak góly, tak neuvěřitelně zmařené gólové šance. Přikládám stručný výtah z mého zápisníku, který mapuje (zatím jako jediný pramen) průběh utkání pravdivě:

• 22. Ivana napodobuje Maroun po Killyho krásné zpětné přihrávce,

• 25. Oťasova rána po kličce míří tamtéž – nechtělo by to, chlapci, klopit nárt při střelbě?

• 37. Maroun má opět nesklopenou nohu při střelbě,

• 43. Rosinho čepuje naši druhou desítku v soutěži, ovšem patičkou – gól zápasu!

• 67. Ondráš pálí parádně, ale těsně nad břevno,

• 70. Sendi vystihl domácí malou domů a prakticky předvádí, co je aktivní a vysoký presink.

Možná už není co dodávat, takže si zatleskejme, a doufejme, že i ten elektronický zápis o utkání bude vbrzku respektovat realitu! Patřičné kroky na diplomatickém poli jsme již učinili.

Klady:

• 67 minut hry pod absolutní kontrolou

• Vysoký a hodně účinný presink

• Krásné góly, vcelku obecně krásné pokoukání, ale soupeř byl opravdu téměř nejmenší na celém světě; snad i menší, než modřanští mladší žáci

Zápory:

• Hodně ofsajdů (domácí měli obrannou linii postavenou téměř na půlící čáře, čímž asi chtěli zabránit ještě většímu přídělu a pomezní to občas zvedal jako na nádraží)

• Minimum přenesení hry

• Kde je jednotné oblečení při příchodu na zápas? Takhle to vypadá, že se sešla parta chlapců a jdou si zakopat na louku (teplákové soupravy mám u sebe, takže stačí říct!)

Akce zápasu:

29. minuta: Radim – Killy – Maty předvedli moderní fotbalovou akci na celkem čtyři doteky, a to s přesným a cíleným zakončením!

Konečný výsledek 14 : 0 (9:0)

Hodnocení našich borců:

Ondřej Nejedlý – ne, že by byl vepředu neaktivní, ale ve druhé půli přešel na post stopera a hle, koho jsme neobjevili? Kreativního a konstruktivního hráče ze zadních řad, který míč nejen vybojuje, ale i založí cílenou akci a ještě se dostává do zakončení! – bilance 0+1

Killy a Maty – tihle dva si mohli v tomto zápase otevřít střelnici, neboť se svým individuálním způsobem hry dostávají velmi často do zakončení, leč Killymu neseděl terén ve druhé půli na jeho straně (oraniště, popř. brambořiště) a řadu jeho průniků jeho spoluhráči opět nevyužili a Maty se rozhodl, že malé soupeře nebude dorážet více, než je zdrávo, takže se utápěl v dotecích navíc. Hoši, mezi hvězdami zápasu samozřejmě jste, ale proti silnějším soupeřům bych byl raději za větší efektivitu, ano? – bilance Killy 4+5 a Maty 5+3

Radim Semerád – po zápase jsem ho asi výslovně nejmenoval, ale mezi hvězdy zápasu ho řadím po zhodnocení duelu ve vlastní hlavě (Killyho s Matym počítám tentokrát za dvojčata). Na zodpovědném postu šestky snad nechyboval ani jednou a ten věšák do vinglu, to byla pastva pro oči i příznivců horského lezení – bilance 1+2

Arthur Fedčuk – kromě tří brankářských zákroků se mohl postavit ke mně na lavičku a udílet pokyny stejně hlasitě a přesně tak, jak by se na trenéra slušelo. Rozehrávky mu vycházely a ve druhé půli se i více zapojoval do hry nohou za obránci, prostě koncertní pohoda! – bilance 0+0

Stanislav Horálek – prorokoval jsem mu před zápasem, že mu to při jeho svědomitosti a píli na tréninku spadne i v zápase a jsem rád, že proroctví vyšlo. Do dalšího zakončení se však už nedostal hlavně díky hlavě dole, takže neusnout na vavřínech! – bilance 1+0

Faysa – omluvou mu může být, že na něj lezla záhadná choroba, takže jedině tak lze vysvětlit, že v tomto zápase, který mu měl sedět, nebyl tak výrazný, jak se asi čekalo. Ku cti mu ale slouží, že hraje s hlavou nahoře a nebojí se vymýšlet – bilance 0+1

František Kalaš – velký dík mu patří hlavně za to, že dorazil, jelikož nečekaná absence dua Iker – Dave nám způsobila nemilou situaci. Je na něm vidět, že moc chce, ale stejně tak je vidět, jak mu schází herní praxe – Franto, neboj, do toho se dostaneš! – bilance 0+0

Michal Kudrna – tento zápas mu vyšel a je jen škoda, že mu nevyšly jeho pokusy o individuální průnik dopředu, kdy se zasekl na množství kliček. Až zlepší první dotek s míčem, budeme tady mít stopera, o němž sní od Gibraltaru po Německo – bilance 0+0

Ota Pavlas – v závěru sice schytal nepříjemný úder, ale jinak si vedl velmi statečně a dost často i překvapivě efektivně. Soupeře stíhal, odhadoval, kam půjdou přihrávky a po lajně také přesně rozehrával dopředu a i do zakončení se dostal – výborně! – bilance 0+0

Sendi Murk – opět zdařilý zápas a snad jen větší počet zblokovaných střel a přihrávek mu zabránil v cestě mezi hvězdy zápasu. Ve středu zálohy se cítí jako Kroos proti českému týmu v sobotu a je mu jedno, zda na postu 6, 9 nebo 10 – bilance 1+2

Dan Pletánek – hlavně v první půli se potýkal spíše se svým sebevědomím, protože techniku má dobrou a i rychlost patří mezi jeho silné stránky. Škoda tedy jen těch nepřesných přihrávek a špatného vyhodnocení situací, protože jinak roste zápas od zápasu – bilance 0+0

Lukáš Rosín – první půli odehrál na stoperu spolehlivě, ale ve druhé jsem ho na jeho žádost (a také za odměnu) poslal dopředu, kde hned uchvátil diváky parádním gólem patičkou. S dalšími minutami se ovšem vytrácel, což při jeho kreativitě je dost škoda – bilance 1+1

Marek Salvet – první půle mu moc nevyšla, protože toho poměrně dost zkazil, ale ve druhé se už proměnil v moderního krajního obránce s častým zabíháním, zakončením a přesným a velmi důrazným bráněním – pro Killyho nezbytný doplněk pravé stran(v)y – bilance 1+1

Ivan – o smrtící efektivitě pravé strany hřiště již tady řeč byla, pročež je s podivem, proč zrovna v takovém zápase se Ivan neprosadí víc, když všechny předpoklady pro to má. Že by slabší koncentrace anebo mnoho úsměvu na tváři? – bilance 0+0