Jdi na obsah Jdi na menu

Hlásná trouba č. 9

Chodovská hlásná trouba – 9. díl – 4. až 6. listopadu 2016

Mladší přípravka – Olympia Šeberov (4. 11.)

K dnešnímu zápasu jsme dorazili na umělou trávu hřiště Šeberova. Pod umělým osvětlením jsme doufali v pěkný fotbal od našich borců.

K samotnému zápasu: do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře a po našich obrovských chybách při hře bez balónu jsme dostávali jeden gól za druhým.
Hra bez míče byla alfa a omega dnešního zápasu. V první čtvrtině jsme tak dostali osm gólů. Stav 0:8. Po této čtvrtině, ač to děláme neradi, jsme museli zvýšit hlas, aby se naši hráči již probudili. Že jsme na fotbalovém zápase, že musíme začít dělat, co umíme. Také druhá čtvrtina byla z naší strany úplně o něčem jiném. Hra bez míče již byla daleko lepší a na to samozřejmě navázala i hra s míčem. Bohužel jsme byli první, kdo dostal gól – stav 0:9. Po tomto gólu jsme dočkali i my. Po střele Ondráška (Sebík,Mates), stav 1:9. Po tomto gólu jsme začali ovládat hru, ale naše střely mířily většinou mimo branku.
Po těchto šancích jsme z ojedinělé akce dostali gól. Stav 1:10. A tímto skončila další čtvrtina. Když už jsme mysleli, že jsme začali hrát jako vždy. Tak nás kluci opravdu nemile překvapili. Dostali jsme devět gólů v této čtvrtině. Jediné dva pozitivní momenty a to krásná střela Jakuba z trestného kopu. A gól Ondráška (Kryštof, Šebík). Stav po této čtvrtině 3:19. Už jsme klukům řekli, ať si alespoň zahrají fotbal na góly. A tato čtvrtina to potvrdila, prohráli jsme ji jen 3:4. Naše góly po rohovém kopu Kryštof (Jakub, Jiřík), po hře rukou soupeře jsme kopali penaltu, kterou proměnil s přehledem Šimon. A poslední náš gól opět krásně kopnutý přímý kop v podání Jakuba. Takže konečný výsledek 6:23.
Hodnocení tohoto zápasu. Po většinu zápasu jsme nehráli tak, jak umíme hlavně při hře bez balónu. Nelze než toto utkání hodit za hlavu a vymyslet něco na příští zápas.

Hodnocení:

Když začnu od zadu- Tomáš asi nejhorší výkon v dosavadní kariéře brankáře, pokud šla střela soupeře mezi tyče, pak padl gól. Obrana - Kuba, Mates, Sebík a třetinu Kryštof  - v podstatě pouze odkopy a naprosto jim nešlo získat balón a rozehrát. Kuba jen trefil standartky. Pak Kryštofa naštvalo, vztekal se a chtěl dokonce přestat hrát, Jarda ho pak vzal do útoku. Útok - Ondra, Šíša, Jiřík a Kryštof -  podivuhodná křeč v těle všech, pozdě přistupovali ke svým hráčům a když už se k něčemu dostali, netrefili bránu. Jednoduše a krátce, tento zápas absolutně nevyšel, těžko říct, nemyslím, že by se kluci nesnažili. Ještě bych dodal, Ondra a Kryštof lítali, ale skoro všechny balony jim utíkaly do autu.

Ondřej Tomášek           10/7     (17)

Jakub Krajči                 11/3     (14)

Jiří Markytán               3/9        (12)

Sebastián Beneš            1/11      (12)

Šimon Pőll                     5/6        (11)

Kristijan Bartula          2/6         (8)

Mikuláš Bugár              3/3          (6)

Mathias Andrle             1/6         (6)

Tomáš Vrtek  (B)           0/1         (1)

Starší přípravka – Klánovice (6. 11.)

Výsledek:  5:5

Čtvrtiny:  1:0    0:2   0:3   4:0

Sestava:

Brankář: Tadeáš Balon

Adam Voseček, David Kadera, Kuba Kasika, Jakub Daněk, Matyáš Maixner, David Krtouš, MAJKL Novák, David DIDI Šinkora, Fanda Látal, Vláďa Bilan, Látal Fanda, Honzik Svoboda, Honzik Motz

V předposledním domácím klání podzimní sezóny na nás čekal výběr klánovických. Ne příliš početný, ale už na pohled fotbalově zdatný, vzrůstem převyšující většinu našeho kádru – jak je dobré míti na hřišti Honzika Svobodu, který dorovnává výškový průměr…..

Výška však není ve fotbale rozhodující, jak všichni víme. To pochopili i naši borci a bez skrupulí se do klánovických čahounů pustili.

První část ukázala moc pěkný fotbal na obou stranách. Bylo vidět, že se potkaly dva týmy s velmi dobrou bilancí. Hráli jsme velmi disciplinovaně, nedávali jsme soupeři moc šancí hrát a spíše jsme si my vytvářeli šance. Pokud už něco uniklo obraně, jistil vše Tedy. Ten taky rozehrál moc pěknou akci s Honzikem Motzem, který po lajně potáhl míč, servíroval Adamovi a ten jen těsně minul bránu střelou na vzdálenější tyč.

Výborně jsme napadali ihned po rozehrávce soupeře, za což se zaslouženě odměnil Kuba Daněk, když si vybojoval míč a hned skóroval 1:0.

Velmi dobrý pocit museli mít všichni včetně diváků, nejen kvůli vyhrané čtvrtině, ale především díky pohlednému fotbalu.

Druhá půle už nám tolik nevyšla. Díky faulu těsně za vápnem klánovičtí srovnali z přímého kopu a následně jsme po chybce v obraně obdrželi i další gól. Stále jsme ale hráli víceméně naši hru, velmi dobře jsme obsazovali hráče a snažili se tlačit dopředu. Honzik Svoboda z otočky krásně vypálil, ale brankář hostí byl v pohotovosti.

Druhou část jsme tedy prohráli, ale určitě jsme všichni mohli být spokojeni s výkonem. Navíc jsme měli dost času na zvrat.

Jenže…. Třetí dějství se nám vůbec nepovedlo. Do hry se nám vloudil chaos a zbytečně jsme podlehli pocitu, že výsledek už je daný. V obraně jsme často chybovali, a přestože Tedy chvílemi opravdu čaroval, lovil míč z branky celkem 3x.

Co však odlišuje opravdu velké hráče a silné týmy od šedého průměru….???

Síla zvrátit nepříznivý vývoj zápasu a otočit výsledek.

Musíme přiznat, že na závěrečnou část jsme nasadili převážně zbraně nejsilnějšího kalibru a někteří hráči se nedostali na hřiště tak často, jak by se jim asi líbilo. Ale bylo to už proto, že jsme měli pocit, že si zkrátka nezasloužíme po velmi dobrém výkonu v první půli prohrát.

Věřili jsme, že můžeme vyrovnat nebo snad i vyhrát. Uvěřili tomu i kluci a v poslední čtvrtině nechali na hřišti duši. A kdo jiný by to celé měl táhnout, než samozřejmě kapitán – ADASJ

Hodně bych za tuhle část chtěl pochválit taky Kubu Kasiku. Ale vlastně všechny, ať byli na hřišti 2, 5 nebo 12 minut.

Zlom se zdařil a vítězství nám uniklo o jedno nastřelené břevno. Jak už to tak bývá. Ale dle mého jsme stejně vyhráli!

CHODOV FOREVER!!!

Hodnocení:

Dovolte, abych tentokrát nehodnotil jednotlivce. Rád bych zmínil jen tři borce, kteří vyčnívali – za mě to byl Adam, Kuba Kasika (bohužel jen v poslední čtvrtině) a Tedy.

Mladší žáci – Aritma (5. 11.)

Na zápas jsme se pilně připravovali a kluci se u moc těšili.

Sestava:

Brankář Jakub Žurovec

Obrana: Jan Červeňák, Samuel Pastierik, Marek Čížek, David Kubát, Tomáš Fišar

Záloha: Šimon Tříska, Martin Přibyl, Daniel Murk, Adam Voseček, Michael Novák

Útok: Michal Straka coby Kapitán, Filip Strejček.

1. poločas

Do zápasu jsme v kročili tou správnou nohou, chvílemi jsme byli více na jejich polovině. Dokonce přišla i krásná akce od Šimona, když se dostal s míčem na levou stranu od branky a posílá krásný centr po zemi na Martínka, který s první střílí a trefuje tyč. Dokonce i soupeř dokázal krásné chvíle, když z půlky ze středu poslal ulicí na pravou stranu míč na úplně volného hráče, který se snažil vystřelit, bohužel se trefil Kubovi pod ruku 0:1. Po další chvilce hry jsme udeřili i my, když Míša vybojoval balón a lobem přehodil soupeřovu obranu, kam přiběhl Adámek a krásně zakončil k tyči 1:1. Celý zápas jsme měli problém ze soupeřovými útoky po lajně. Dokonce i při dalším útoku, když Honzinovi utekl hrát po straně kolem lajny a poslal míč na úplně volného hráče, který neměl problém zakončit 1:2. Do konce zápasu chybělo pár minut.

1. Poločas

S kluky jsme si v kabině řekli “nebudeme dělat zbytečné chyby“. A hned u soupeřova dalšího gólu jsme udělali velikou chybu, když jsme propadli v obraně, kde byl vzadu ještě Dany, který bojoval o míč, ale upadl a myslel si, že to bude pískáno, ale nebylo a soupeř šel s míčem až skoro do brány 1:3. Dany se ještě chvilku rozčiloval, ale nebylo to nic platného. Soupeř se stále snažil, ale my jsme odolávali. Nakonec jsme udeřili i my, když Šimon rozehrával roh na Martina, přišlo i zakončení, které nebylo tak silné, aby se dostalo do sítě, v tu chvíli přiběhl Sam a dopravil míč za záda soupeře 2:3. Kluci začali opět bojovat jako za stavu 0:0, ale nestačilo to, před koncem zápasu padl ještě jeden gól. Soupeř vhazuje aut na střed hřiště, kde stojí volný hráč, který si míč strčí blíže středu a střílí k tyči, Kuba nedosáhl, 2:4.

Góly: Adam Voseček, Sam Pastierik.

Asistence: Michal Straka, Martin Přibyl

Hodnocení:

Jakub- V brance už se vyzná lépe, je to mnohem lepší, jen by to chtělo více mluvit na kluky. 0+0

Sam- V obraně je jako ryba ve vodě, ví jak se pohybovat, co si může a nemůže dovolit, a to je na jeho hře krásný. 1+0

Číža- Dnešní zápas moc nevyšel, ale víme, že v Čížovi ten fotbalista je, jen se musí naučit probouzet ho furt a ne jen, když on chce. 0+0

Míša- Pohyb dopředu výborný, nebojí se udělat kličku vystřelit, ale pohyb dozadu ještě lepší dokáže ubránit celou obranu sám a ještě se vytáhnout, jinak parádní nahrávka při prvním gólu. 0+1

Honzin- opět se nebojím říct ofenzivní krajní obránce, obránce kterých je málo, podporuje útok, nebojí se zakončit, prostě super výkon. 0+0

David- Tvrdost je jeho vášeň, mohl by více na hřišti mluvit, ale jinak parádní výkon. 0+0

Tomáš- obránce jak má být, nebojí se zabojovat a dovolit kličku, super výkon. 0+0

Adam- Nejmladší hráč na hřišti, ale zároveň patřil mezi ty lepší, odjezdil nahoru dolů, prostě výborný zápas. Dokonce vstřelil i krásný gól. 1+0

Majkl- Rvát se o každý balón a nebát se o dvě hlavy větších lidí, tak to je přesně Majkl, parádní výkon. 0+0

Šimon- zbrklík každým krokem, Šimon by potřeboval uklidnit hlavu a pak by to šlo o mnohem lépe. 0+0

Martin- Rychlík po lajně se vždy hodí, jen by mě zajímalo, kde nechal techniku s balónem, když má rychlost, tak to není vše, ale krásný zápas. 0+1

Filip-Fíla si mohl připsat také gól, veliká škoda, jen zaklepal na tyč, ale nevstoupil, parádní výkon. 0+0

Danny- Tento zápas pro Dannyho byl ponaučením, že se musí vždy rozhodnout, jak se zachovat v jednotlivých situacích. 0+0

Starší žáci – Běchovičtí sršni (6. 11.)

Městská část Běchovice se proslavila téměř po celém světě tradičním během na 10031 metrů, který se koná od roku 1879 každý rok. Startuje se od kilometrovníku 13 a možná právě tento historický fakt přiměl Ivana, aby se kolem této mety ochomýtal v době srazu místo toho, aby se nacházel na místě 2,8 kilometru vzdáleném, tedy na hřišti. Radimův rekord z Braníka do Kunratic je sice těžko k překonání, ale když sáhneme úplně do dřevních časů, moje navigace na zápas s Prahou 1999 (v říjnu 2012) byla rovněž horečkovitá – místo do Stodůlek jsem konvoj vyslal do Nuslí – asi, abych je ušetřil nadměrného cestování …

Předesílám, že náš výkon byl lehce poznamenán těžkým terénem. Pokud je naše hřiště již ve stavu zimního odpočinku, toto již chrupe jak medvídek z Bogoty. Je to pravda, v českých klimatických podmínkách a při tomto běhu podzimu (tj. normálním) není listopad právě ideálním měsícem pro hru kopanou. Hoši klouzali, kličkovali sami před sebou, ale bojovali a předvedli i hodnotný výkon, jímž ukázali, že podzimní forma stoupá.

Navrátilec Killy se blýskl už ve 2. minutě svým tradičním turboprůnikem, ale ani Maty, ani Sendi míč na malém vápně netrefili. Rosinho pak mířil vedle, v další šanci napálil Sendi odražený míč také vedle a ze skrumáže nedokázal Artie ani nadvakrát propašovat míč mezi obránce domácích. Z dálky to zkoušel Maty (vedle), Ivanův roh poslal hlavou Radim těsně nad a v největší naší šanci první půle se ocitl v 16. minutě Ivan. Dave ho parádní přihrávkou poslal do zcela samostatného nájezdu, Ivan dobře zamířil vedle brankáře, leč míč zastavila tyč – aby se nám to rýmovalo. K největší šlamastyce došlo v závěru první půle. Rosinho ztratil míč, poté ho obětavě dostihl i s útočníkem a ve vápně došlo k situaci, kdy prý domácí útočník upadl, aniž by se ho Rosinho dotkl a sudí pískl penaltu. Nevím, soudit nechci, na dálku jsem to neviděl, ale pětka prostě byla. Z naší lavičky se ozvalo správné gesto důvěry v našeho gólmana, který patří mezi nejméně vytížené hráče celé soutěže, a bylo to gesto oprávněné: Iker penaltu chytil, jako by se na tréninku jen tak rozchytával (ona tedy byla i špatně kopnutá a navíc i nespravedlivá, jak jsem se po zápase doslechl, takže to jinak vlastně dopadnou ani nemohlo). V úplném závěru první půle jsme ještě gól dát mohli i my, ale Maty s Killym vymýšleli zřejmě nějaký signál, protože ani jeden z nich nezakončil a umotali se ve vápně sami.

Druhá půle se dost často mění v našem provedení v uragán, a rád bych to přetavil i do půle první. Ne, že bychom hráli v první špatně, ale góly i větší přímočarost tomu chyběly, a tak to nejprve spustil Rosinho krásným centrem, jehož napodobil z druhé strany Killy, ale z tohoto mráčku ještě nezapršelo. Zamočilo však hned z dalšího, a to po akci zápasu, když z druhé půle neutekly ani dvě minuty! Pokud se díváte na zápis, nenechte se tím zmást, protože rozhodčí (jinak vcelku přesný) si nějak divně našteloval hodinky, takže nám druhou půli poněkud zkrátil, což na lavičce odneslo kvinteto čekajících, kteří měli zápas dohrát – MK, F, OP, SH a I. Krátce po prvním jásotu se Ivan mohl radovat podruhé, jenže jeho technické bodlo šlo vedle a krásnou akci na ose Maroun – Killy – Rosinho zakončil ten posledně jmenovaný utěšenou střelou, která ovšem domácího brankáře nepřekvapila. V 11. minutě pak nejprve Artie vybojoval roh po skvělém vyvezení míče až z vlastního vápna (!!!) a z něj se k odraženému míči dostal Radim, který prostřelil snad i protihlukovou stěnu na nedaleké Štěrboholské radiále. Náš strážce mravnosti se radoval i podruhé, když usměrnil Killyho nádherný centr a mohl přidat dokonce i hattrick, ale jeho hlavička šla k zadní tyči, kde nikdo nebyl, a jeho trestný kop skončil nad břevnem. Radim se tak zaměřil na Matyho, ale tomu dnes prostě nebylo dopřáno ani po vysunutí do šance, z níž dává běžně góly i poslepu. Maty se tak aspoň snažil procpat mezi střelce Killyho, ale i jeho vychytal domácí brankář (také potřetí v tomto zápase) – proč to pak Killy na tréninku v pondělí provedl naprosto dokonale???

Podzimní část sezóny jsme zakončili v herním progresu, ale nehajejme na bobkovém listu, poněvadž silní soupeři nás čekají už v Zimní lize i v plánovaných přípravných zápasech a teprve tam se ukáže mentální i fotbalová odolnost celého týmu a hlavně některých hráčů. Nevím, jak p.t. čtenář, ale já jim věřím …

Klady:

• Další zápas v naší režii
  • Velmi přátelská atmosféra po celou dobu běchovické návštěvy
  • I poločasová kávička přispěla ke gólovému vyjádření naší převahy
  • Konečně přišli všichni nominovaní, i když ne úplně včas …

Zápory:

• Hlavně v první půli špatně kopané rohy
  • Slabší využití standardních situací poblíž soupeřova pokutového území
  • Místy bychom mohli ještě více a hlasitěji komunikovat na hřišti (asi jako v kabině)

Akce a gól zápasu:

37. minuta: Maroun vysouvá Killyho, ten posílá míč před branku téměř z prvního doteku a Ivan se nebojí zakončit z voleje a ve sprintovém náběhu!

Konečný výsledek 3 : 0 (0:0)

Hodnocení našich borců:

Arthur Fedčuk – minule jsem psal něco o dirigentu zadních řad a tentokrát to byl jak onen Herbert von, tak zároveň častý exportér míčů na soupeřovu polovinu. Dvakrát se ocitl v nebezpečném zakončení, ale běchovická vozová hradba byla proti – bilance 0+0

Jan Hromádko – zažil náš typický podzimní zápas – vytížen byl minimálně, takže se musel věnovat spíše zahřívacím procedurám, ale ty zvládl tak výtečně, že ve stěžejním momentu první půle (penalta) si počínal zcela jistě a suverénně – jako bychom na tréninku zkoušeli malé domů. Přidával k tomu výborné výběhy a rozehrávky! – bilance 0+0

Radim Semerád – opět spolehlivý na postu šestky, a když jsem ho ve druhé půli posunul výš, ukázal režisérské schopnosti v plné palbě a okořenil svůj výkon dvěma góly, kdy prokázal jak výbornou orientaci, tak rovněž přesnou střelbu – otužování mu jde k duhu! – bilance 2+0

David Doležal – hlavně v prvním poločase mu dosti propadával jeho útočník a zlobil ho terén, ale po ukázkové přihrávce Ivanovi do gólové šance se chytil (nikoli za nos, ale herně) a už to byl opět ten spolehlivý Dave – jistý a předvídavý – bilance 0+0

Faysa – pořád mám pocit, že jeho potenciál je podstatně vyšší, než předvádí v zápasech. Má určitě na to, aby obcházel protihráče s úsměvem na tváři a klidem v duši a stejně tak má na to, aby rozděloval svým spoluhráčům jeden míč za druhým; místy to ukázal i dnes – bilance 0+0

Stanislav Horálek – opět mohl sám dvakrát gólově zakončit, ovšem to by musel ve správné chvíli použít správný herní prvek a nedívat se na balón. Přepínání dozadu také moc neukázal, ale věřím, že to byly jen chvilkové výpadky – na hřiště chce moc a patří tam! – bilance 0+0

Matyáš Hudec – samotný závěr podzimu jej nezastihl v optimální střelecké pohodě, a kdybych věřil na pověry, myslil bych si, že státní svátek na konci října má nějaký magický nádech. Dnes hromadil zbytečně moc doteků a právem žehral na smůlu v koncovce – bilance 0+1

František Kalaš – umí, což prokázal v několika herních pasážích a zejména při dravém průniku po pravé straně, po němž nabil do šance Matymu. Opět ale v některých pasážích nereagoval správně na ztrátu míče a toliko vyhlížel vlaštovky – bilance 0+0

Michal Kudrna – speciální pochvala mu patří za urychlené vyprání a vyžehlení dresů pro účely pondělní mediální prezentace a stejně tak i za obětavost, s níž do zápasu šel, i když z ní místy slevil a proti míči se otáčel nesprávným způsobem; spolehlivý výkon – bilance 0+0

Kilian Marques – když byl Vomáčka po žloutence, porazil ho i začínající judista František Koudelka z STS Chvojkovice Brod. Killy je také po nemoci a na jeho výkonu to bylo znát, byť hodně udělal nevhodný terén – ostatně viděli jste Pendolino jezdit po blátě? – bilance 0+0

Sendi Murk – opět hýřil aktivitou, jako by chtěl zapomenout na matné výkony svého Bayernu v posledních týdnech. V koncovce mu ale opět nebylo přáno, i když nasbíral pět střeleckých pokusů, což pro řadu prvoligových týmů je skvostný výkon na celý zápas (ale pro celý tým, nikoli jen pro jednoho hráče) – bilance 0+0

Ondřej Nejedlý – devítka mu sedí, ale musel by se na zápas plně koncentrovat, což se o tomto zcela určitě říci nedá. Ať koukám, jak koukám, v nebezpečných situacích ho nevidím, ale ty blbě kopnuté rohy omlouvám skutečně terénem – já se na tom místě byl podívat a je div, že tam nevznikla regulérní bažina – bilance 0+0

Ota Pavlas – místy mu nekontrolovatelně podklouzly nohy, místy neodhadl optimální prostor pro hlavičkování, ale jinak Oťas prokázal svoje podzimní zlepšení a ohledně jeho výběru místa jsem už toho napsal dost, ale musím znovu: perfektní! – bilance 0+0

Lukáš Rosín – v první půli měl díky své žirafí postavě lehké až středně těžké obtíže s terénem a stabilitou, ale jak to bylo s tou penaltou, to ví jen on a soupeřův útočník. Po přestávce se posunul na místo desítky, ovšem mimořádnou díru do světa neudělal, ačkoli snahu mu upřít nelze – bilance 0+1

Marek Salvet – ukázková akce s Killym, kdy si vyťukali čtyři hráče, měla skončit gólem, ale osud nebyl nakloněn. Jako jeden z mála v našem týmu účinně používal skluzy a právě při této herní činnosti vybojoval tři důležité míče pro své spoluhráče – bilance 0+1

Ivan – příznivé je, že hrajeme i po levé straně a nerveme vše přes Killyho a stejně tak příznivé je, že z levé strany tentokrát hrozilo větší nebezpečí než z té druhé – paradoxně i v situaci, kdy si Ivan s Killym prohodili strany. Je to skutečně slibný vývoj, a pokud Ivan zachová normu „co zápas, to gól“ pro jaro, budeme jedině rádi! – bilance 1+0

Podzimní hodnocení našich borců:

Železní muži (plný počet, 9 zápasů): Maty, Radim, Ondráš, Dave, Faysa, Sendi, Maroun, Ivan.

Lehce zrezivělí muži (6 až 8 zápasů): Killy, Artie, Iker, Horys, Míša K., Rosinho.