Předtrouba č. 15

Chodovská hlásná trouba – 15. díl – 28. dubna až 1. května 2017

Mladší přípravka – Ruzyně (30. 4.)
Ruzyně- Chodov 30.4.2017 15:30

K dnešnímu zápasu jsme zavítali na hřiště jednoho z nejlepších týmů naší soutěže dle předvedené hry. Tudíž byly obavy, abychom zde nedostali debakl.
1. čtvrtina
V začátku zápasu se oba týmy velice snažily o útočný fotbal se snahou o vstřelení gólu, ale až v páté minutě se to podařilo soupeři. Stav 0:1. Po několika našich neproměněných šancích a naši skvělé práci v obraně již další gól nepadl.

2.čtvrtina
Klukům jsme řekli, že vidí, že se s nimi dá hrát. A tak náš tlak narůstal, ale bohužel bez vstřelené branky. A soupeř nás opět potrestal po jedné z mála chyb v zápase z naší strany a v šesté minutě dal další branku. Stav 0:2. Další šance pokryli oba brankáři.
3. čtvrtina
V této čtvrtině jsme začali i my dávat góly. Ale postupně: ve třetí minutě Kuba kope přímý kop a hráč soupeře ho odpálí rukou a rozhodčí ukazuje na značku pokutového kopu. K tomu jsme určili Kubu a ten si jako mazák poradil tvrdou střelou k tyči. Stav 1:2. Tímto gólem naši kluci ještě zlepšili svůj výkon. A odměna se dostavila zanedlouho a to v páté minutě po rohovém kopu střelec Jiřík (Kristiánek, Ondrášek). Stav 2:2. A kluci bojovali dále a i s přispěním našeho Petra Čecha v brance jsme mohli poprvé v utkání jít do vedení, a to se stalo i skutečností v deváté minutě. Střelec Šimon (Tadeáš, Mates). Stav 3:2. Ale po tomto gólu se vzápětí po mele v našem vápně prosadil soupeř. Stav 3:3. Ve 13. minutě jsme opět vstřelili branku – Miky (Kikoš, Jiřík). Stav 4:3. Tímto stavem skončila podle mého názoru nejlepší čtvrtina, kterou naši borci odehráli a hlavně, jak se povzbuzovali navzájem.
4. čtvrtina
Už i na nás trenérech byla znát nervozita z nečekaného úspěchu. Ale před kluky jsme to nedali znát. Ve třetí minutě soupeř předvedl pěknou akci po křídle a následný centr před prázdnou branku, a to jejich útočník proměnil. Stav 4:4. Po této brance nás podržel Čechíno v brance, ale nějak jsme se nemohli prosadit v útoku. Až desátá minuta rozhodla utkání – střelec branky Miky (Kristiánek, Kuba). Stav 5:4. A vzápětí ve dvanácté minutě pečetil naši senzační výhru skvělou akcí Ondrášek (Kikoš, Šimon). Stav 6:4. Toto utkání bylo pro všechny zúčastněné Chodováky (rodiče, hráči, trenéři) úžasným zážitkem v předvečer upalování čarodějnic.
Penalty jsme nezvládli. Dali pouze Mates, Miky, Jířík.
Ale to nám vůbec nevadilo.

Před hodnocením samotným, bych chtěl pochválit naše rodiče, kteří kluky povzbuzovali, a bylo je hodně slyšet. Jen bych příště poprosil moc nekřičet na rozhodčího, či nekomentovat jeho výroky, jelikož kluci to slyší a rozhodčímu se to snaží naznačit křikem také. Ale z naší strany to bylo v pořádku. Samozřejmě vím, že jsou tam emoce a že jich při zápase nebylo málo.

Naopak ze strany ruzyňských rodičů jsem ten jekot moc nepochopil, vůbec nevím, kdo to tam křičel, hodně byla slyšet jejich paní vedoucí a někteří ruzyňští rodiče, a to za stavu 2:0 pro Ruzyň, jak křičí na svoje děti: hrajte, vždyť (Chodov) oni umí prd, nehrajou a atd. To jsem dělal, že jsem přeslechl, jelikož bych ty dané rodiče musel … asi víte co. Ale kluci jim to prd poté nastříleli a zaslouženě zvítězili. Takhle se ale chovali rodiče dětí i u nás na Chodově, kdy nás Ruzyň porazila 13:3, myslím. Nebudu tady dál řešit jejich rodiče, nezaslouží si to.

Než začnu hodnotit, tak bych chtěl klukům strašně moc pogratulovat, byl to asi nejhezčí zápas, který jsem s mladší přípravkou absolvoval. Kluci poslouchali, co jsme jim řekli, a když to na hřišti zapomněli, stačilo ukázat, či připomenout a vrátilo se to tak jak to mělo být.

Hráče nebudu hodnotit jednotlivě, jelikož bych se opakoval, jen popíšu trochu naší hru a plnění úkolů. Petra Čecha v naší brance asi nemusím moc komentovat. Tento zápas se mu vydařil, pomohl s odkopy a v důležitých momentech kluky podržel. V kabině jsme si řekli to samé, co minule, ale oproti minulému zápasu to plnil celý tým a táhli za jeden provaz. Jeden zajišťoval druhého, podpora útoku ze strany obránců. Správně nabíhané rohy. Využití možnosti vyjetí z autu s následnou střelou, či přihrávkou, nebo lobem na zadní tyč. Když jsme neměli balón, tak pokrytí hráčů na jedničku. Když někdo zapomněl na hráče, bylo slyšet, jak na sebe kluci mluví, „ty ho nemáš, vezmi si trojku“ a atd. Přihrávky, samostatné úniky, chuť hrát a hlavně bojovat! Vím, že je stále co zlepšovat a není toho málo na vylepšení. Ale tady v tomto zápase se konečně projevila zima a u každého bylo vidět to jeho jasné zlepšení, na čem se snažíme pracovat. V zápasech minulých hrálo buď půl mužstva, nebo kluci začali hrát až po cca 20 minutách. V tomto zápase se hrálo od začátku a holt, že jsme neměli štěstí vstřelit gól v první půlce, tak to se stane, ale pořád jsme věřili, že to tam spadne. Také půlka byla ve prospěch Ruzyňských jen 2:0. A za to vděčíme jak Petru Čechovi, tak samozřejmě úplně všem hráčům, jelikož perfektně pokrývali soupeře, když jsme balón neměli. Dále chci dodat i to, že asi jako jediný tým nevyužíváme malé domů, jen v případech, že je hráč maximálně v presu. Myslím si, že jestli byla malá domů 1x za celý zápas, tak to bylo hodně. Nechci toho využívat z důvodu, ať hráč vymyslí sám řešení, únik po křídle, přihrávka na našeho hráče a atd. Ostatní týmy to tam valí jednu za druhou. Jsem pak zvědavý, až půjdou tito hráči do vyšších kategorií, jak budou na situaci, kdy na ně bude vytvářen tlak útočníka, reagovat, když už malou domů nebudou moc používat. Ano v tu chvíli hrajeme 4 proti 5, a proto si poté můžeme více vážit vítězství a vstřelené góly, které tam padat začnou.

Také něco k hráčům samotným: Kubík odehrál famózní zápas v zadních řadách, opravdu nemám co dodat a pro tuhle kategorii tady bude i příští rok. To samé hodnocení má v obranných řadách Ondrášek, jen jsem mu při zápase samotném vytknul, že nesmí jako poslední hráč obcházet sám dva jejich útočníky, ti mu to seberou a valí se to na Čecha, který musí vytahovat z klobouku robinzonády. Ondráškovi jsem to řekl jen jednou, ať si s někým pomůže a od té doby plnil přesně to, co měl. Mates byl opět vynikající, jen prostě musíme trochu vylepšit ty přihrávky a střely. Mates se opravdu lepší, v obraně nedá nikomu chvíli oddechu, a když přijde s tou usměvavou náladou a bojovností, tak přes něj prostě nikdo nepřejde. Kikoš také odehrál svůj post brilantně, byla tam z mé strany výtka, ať nevybíhá na hráče na půlce, kdy si ho obhodí a jdou dva na jednoho obránce, jak jsem řekl, tak udělal a již přes něj nikdo neprošel. Kikoš krásně tahal balóny po lajně, jen mu to prostě do toho autu trocha utíká. Až poslechne a zasekne, hlavu zvedne a útočníka najde, či vystřelí, gól z toho bude určitě. Trénujeme to, jen budeme muset trochu častěji. Ale taktéž naprosto perfektní výkon. V útočných řadách řádil Šimon, který měl několik brankových příležitostí, jakožto všichni útočníci, někdy jim to tam padlo někdy ne. O tom je fotbal. Šimon hrál na hranici svých možností, kdy tam duši a srdce nechal. V závěru byla vidět již únava, kdy se nestíhal tolik vracet, ale jinak také paráda. Miky zabral a oproti minulým zápasům to bylo znát. Když měl balón, nesnažil se jen pokrýt a zůstat na místě, ale poté, co jsme si něco řekli, začal s balónem utíkat, také byl odměněn za svůj výkon dvěma brankami. Dále se perfektně vracel, držel si svůj prostor a místo. Miky super. Kristiánek to je letec, perfektní dopředu i dozadu. Je vidět obrovská touha po vstřelení gólu a také bránit za tým. Ještě dopilujeme koncovku, aby tam toho padalo více a bude to perfektní. Jiříka musím také pochválit, zlepšuje se. Konečně byl odstraněn strach ze starších hráčů. Snaží se vracet a ví, koho má bránit. Bylo vidět, že již jen nepřihrává, nezbavuje se balónů, ale snaží se hráče obejít kličkou, či nahrát. Musíme zlepšit trochu rychlost, ale na to má čas, pak si myslím, že to bude dobré. Ke konci zápasu už bylo vidět, že mlel z posledních sil. Posledním hodnoceným hráčem je Tadeáš. Tadeáš s námi odehrál Běchovickou ligu, kdy si to mohl vyzkoušet o mantinely a nyní již přišlo v pár ostrých zápasech otevřené hřiště. Tadeáš v tomto zápase začal taktéž pokrývat hráče soupeřů a začíná se sžívat s taktikou, kterou chceme, aby hrál. Tento zápas byl z jeho strany pro tým a pro něj velice vydařeným. Byla vidět bojovnost, vracel se, a takto bych si to představoval do zápasů příštích. U Tadeáše musíme zlepšit přihrávku a střelu a bude vše vyladěno. Ostatní přijde samo. Taktéž výborný výkon jako ostatní a to byl limitován, kdy v první čtvrtině mu z nosu krev vytryskla, za rodiči poslán byl a všímavý MUDr. Boban :-D mu poskytl první pomoc, nosní dírku ošetřil a Tadeáš zápas dohrát mohl.

Hvězdy zápasu: Výkon mladší přípravky a to všech zúčastněných na zápase.

Celkový počet bodů: góly/asistence v odehraných zápasech/celkem bodů:

Ondřej Tomášek                              15/18               (33)

Jakub Krajči                                    17/8                 (25)

Kryštof Nejedlý  (K)                        5/18                 (23)

Jiří Markytán                                   5/18                 (23)

Šimon Pőll                                         7/11                 (18)

Kristijan Bartula                              4/14                 (18)

Mikuláš Bugár                                 11/6                 (17)

Sebastián Beneš                                2/15                 (17)

Mathias Andrle                                3/11                 (14)

Tadeáš Zavadil                                 0/2                   (2)

Starší přípravka – Hrdlořezy (2. 4.)

Starší přípravka – Čechie Uhříněves (8. 4.)

Starší přípravka – Union Strašnice (21. 4.)

Starší přípravka – Újezd Praha 4 (28. 4.)

Referáty (anebo aspoň seznam střelců a asistentů) se stále tvoří a redakce věří, že jich do rozlučky dne 25. 6. 2017 od 15:00 dočkáme!

Mladší žáci – Kolovraty (17. 4.)

Prozatím aspoň takto a velmi procítěně:

Mladší žáci – Radotín (23. 4.)

V tomto utkání naši chlapci sice žádný gól nevstřelili, ale podle zpráv redakce k tomu šance byly, jen chybělo trochu více odvahy v zakončení, dost možná Míša a v neposlední řadě také základní um, tj. trefit zařízení. Bližší podrobnosti chystáme…

Mladší žáci – Braník (30. 4.)

I v tomto zápase jsme podle rychlých zpráv nezlomili gólové prokletí, pročež lze předpovědět, že příště se roztrhne nejen pytel, ale olbřímí vak s nadílkou jak od Jeříška s dědou Mrázem dohromady.

Starší žáci – Spartak Hrdlořezy (1. 5.)

Byl první máj, byl postupu čas…. Nevím, nakolik znal Karel Hynek Mácha termínový kalendář na téměř dvě století dopředu, ale přihrál nám na krásné odpoledne (v dnešní době plné fotek na FCB a jiných sociálních sítích zachycujících milostné dvojice leckdy i rozlišného pohlaví pod rozkvetlou sosnou) solidní poetický základ. Leč, zatímco KHM sklátilo TBC, JMCh sklátila absence MH a týmového projevu. Aniž bych Vám chtěl prozrazovat konec celé detektivky, hned na úvod předestřu, že to nebude veselé čtení plné rozjuchaných příměrů.

Což o to, přivítání bylo velmi příjemné, zejména při sdělení, že konečně přijel někdo, s kým si někdejší leader soutěže zahraje fotbal. Při improvizované předzápasové konferenci padla i zmínka o neSportovních klubech ze Satalic, které vyrukovaly v Hrdlořezích s takovou sprškou nadávek a brutalit, že by se i borci ultimátních zápasů raději schovali do maminčina klína a chtěli udělat malá.

Přivítání bylo tedy velmi positivní, a tak jsme se jako hosté také velmi zdvořile chovali. Domácí na nás totiž byli připraveni velmi dobře a v týmu se nenašla při Matyho absenci žádná síla, která by odvrátila hrozící pohromu, a to nejen výsledkovou, ale hlavně fotbalovou. Všude jsme byli druzí, v osobních soubojích šetrně uhýbali, důraz byl v našem podání téměř sprostým slovem, a pokud se může kdokoli nadít, že další vyhlášené individuality s děním utkání cokoli provedly, je na šeredném omylu. Ba naopak – jejich projevy přinesly ještě větší nervozitu do našich řad, což jsme vyřešili na následném tréninku, a co je v kabině a ve Vegas, to tam také zůstává.

Domácí si tedy fotbal zahráli a hlavně v první půli nás válcovali jak Andrej Babiš daňové poplatníky. Naše šance? Rosinhův trestný kop v 10. minutě napálený hrůzostrašně, ve 20. minutě konečně fotbalová akce na ose KM – RS zakončená ale střelou nad branku a ... to bylo vše. Nekecám… V první půli vše, jako bychom to zapomněli v šatně anebo se domnívali, že jenom přijdeme, soupeř si nakálí do trenýrek a poslušně nám uvolní cestu do branky.

Ve druhé půli jsme tedy lehce přeskupili řady a najednou to šlo – dostali jsme se nejen na soupeřovu polovinu, ale i měli některé šance, které volaly po gólu: Radim už ve 2. minutě naznačil, že nebudeme zas tak slušní hosté, poté vnikla na hřiště lítá šelma čeledi psovité, která pobídla k akci zápasu: Radim vyslal průnikovou přihrávku na Killyho, ten obešel kličkou i brankáře, ale když vystřelil, stačil se domácí čaroděj přemístit a byl z toho jen roh. Další slibná akce se zrodila v 15. minutě, kdy Dave vysunul Killyho, ten předal Ivanovi, ale opět domácí gólman čaroval a byl z toho roh. Co je to ale platné, když v kabině nabádám, ať z něj zahrajeme signál, když tam pak stojíme jak opilci u výčepu a nikoli v předem daných pozicích, odkud si máme nabíhat, že? Pár minut před koncem mohl ještě zkorigovat Dave, ale jeho střelu opět zkasíroval domácí brankář (ve druhé půli více na výletech než na čáře) a když se 4 minuty před koncem konečně povedl centr z rohu, Ondráš na zadní tyči hlavičkoval vedle.

Padla – postup už nemáme ve vlastních rukách a upřímně? Po dvojzápase s Hrdlořezy bychom si ho ani nezasloužili. Opět zdůrazňuji: nejde o výsledek, ale o hru a tam je nutno přiznat, že ve třech poločasech ze čtyř jsme byli horším týmem. Na dálku je možno blahopřát do Hrdlořez a doufat, že nás to nakopne k většímu uvědomění si síly týmu i bez Matyho!

A když píšu „týmu“, tak myslím skutečného „týmu“, a proto upouštím pro dnešek z tradičních rubrik (akce zápasu byla stejně popsána výše), protože v kladech bych snad našel jen zkrocení divoké šelmy a náznaky toho, že ve druhé půli bychom mohli fotbal hrát i my a v záporech bych začal například tím, že nám dal nejmenší hráč na hřišti gól hlavou, pak že prošel jejich borec přes čtyři naše a ještě stačil pohodlně a nechytatelně zakončit, že naše druhdy zformované šiky připomínaly odboráře na VIP party (také neví, kde co je, kde má stát a jak se má chovat), že jsem měl o prvomájovém odpoledni lepší představy atd.

Omezím se toliko na konstatování, že Iker za žádný gól vyloženě nemohl, ale dřívější a důraznější vybíhání by mu rozhodně neuškodilo, Maroun odvedl lepší výkon na postu druhého útočníka, ale zdravotní limity jsou poznat, Artie byl po delší zdravotní pauze, což bylo hodně vidět hlavně u druhého gólu, Rosinhovi se zápas také příliš nepovedl, což korunoval barokem při čtvrtém gólu v naší síti, Ivan střídal výborné a nadějné okamžiky s hrůzostrašnými, ale i tak patřil k lepším borcům našeho týmu, Killy se sice snažil utéct osobní obraně soupeře, ale utápěl sám sebe v přívalu kliček a doteků navíc, Sendi patřil k nejlepším našim hráčům, i když mu toho domácí moc nedovolili, ale i tak se positivně rval leckdy s trojnásobnou přesilou, Radim se orientoval spíše na Killyho a leckdy zapomínal na lépe postavené spoluhráče, ale ta odvaha v osobních soubojích je oceněníhodná, Horys musí rozhodně pocvičit první dotek s míčem, neboť mám místy dojem, že mu balón nafackuje, Ondrášovi hrot rozhodně nesedl, ale vzadu si tak špatně nevedl a je jen škoda, že mu jeho aktivita nepřinesla aspoň náš čestný úspěch, Filip byl hozen do hodně velkého rybníka, leč neplaval v něm špatně a ukázal záblesky svého umění z tréninku, Míša bojoval do ruda, ale chyběly mu centimetry, aby míč dotlačil tam, kam by si přál, Dave ukázal konečně lepší tvář a hlavně ve druhé půli létal po levé straně jak utržený vagón a Oťas sice dlouho nehrál a míč ho všelijak zlobil, ovšem nedostatek snahy a trpělivosti mu vytknout nelze. Faysovi pak lze doporučit, aby při absencích u venkovních zápasů našel doma telefon a aspoň zabučel.

Jo a dodatek pro huhlající: střídal jsem při našem autu dvakrát, ale jen proto, že jsme v té době měli dva zraněné hráče na hřišti, což by při ztrátě balónu (bohužel častém herním prvku tohoto zápasu) znamenalo výrazné nebezpečí pro naši bránu a Artieho jsem nestřídal jen proto, že mi na můj výslovný dotaz odpověděl, že to dohraje… Stačí?

Máme ještě před sebou pět zápasů, v nichž si můžeme spravit chuť. Věřte ovšem, že tento vývar mi hodně zhořkl na jazyku.

Vysvětlivka:

rozhoduje počet bodů (gól i přihrávka hodnoceny jedním bodem), poté počet vstřelených gólů a i v případě této rovnosti abecední pořadí

Prozatímní borci této Trouby:

1. Mladší přípravka

2. Mladší přípravka

3. Mladší přípravka

Děkuji tudíž opět našim trenérům a vedoucím za skvělou přípravu na zápasy, i když o jejich průběhu nic nevíme a samozřejmě pak fotografům za jejich věčné a věcné momentky!