Jdi na obsah Jdi na menu
 


Referát ze Zimní ligy - Dolní Počernice

Starší žáci – Zimní liga – Dolní Počernice (19. 2.)

 

Skládat sestavu na tento zápas byl úkol rovnající se snaze pochopit jednání některých našich zastupitelů od komunální až po evropskou úroveň. Den před zápasem vypadli Sendi, Ivan a Rosinho, oživl Maroun a naštěstí dorazil Tomáš, který se stal nečekaným hitem tohoto duelu. Mezi své se také vrátil (a myslím, že nejen pro tento zápas) Vojtíšek, jehož věčný úsměv a herní přehled oslnil i vojáky z Jižního Města. Nutno dodat, že nám ho za onoho půlroku moc nezkazili a bylo také vidět, jak je mezi svými jistější oproti přátelskému zápasu z prosince.

Dolní Počernice tým poskládaly téměř od největšího po nejmenšího. V brance nastoupil golem s výtečnou brankářskou technikou, zatímco v útoku dostal asi na tři minuty šanci diblík, který vypadal jako Kikin vedle Ondráše, když spolu vloni nastoupili v jednom dresu starších žáků. V kabině byly před zápasem připomenuty některé prvky správného způsobu hry a mohlo se jít na demolici dalšího soupeře. A že to byla demolice vskutku povedená, o tom nejlépe vypovídají reakce diváků, kteří utkání označili za vydařenější, než podvečerní derby Sparty s Bohemians na Letné.

Poznámka: milí chlapci, pokud se publikum směje, nečiní tak hanlivě vůči Vám, ale vůči některým Vašim vtipným komentářům na hřišti – a že jsou hustě vtipné, o tom žádná a že zdravě trollíte, o tom také žádná!

První gól jsme vpálili už ve 4. minutě, kdy Radim donesl v zubech míč do sítě, čímž tak potrestal skvělého gólmana za to, že předtím vyrazil Matyho jasnou šanci. Poté se dostal do své první šance Tomáš po geniálním Vašíkově přiťuknutí, ale jeho momenty měly teprve přijít. Vašík se pak do listiny střelců mohl zapsat sám, jenomže počernický pavouk vytáhl geniální zákrok vystřižený z moderní učebnice gólmanských kouzel. O záznam do listiny legend se poté pokusil i Vojtíšek, který učinil krátkou suchou kličku a hbitě vystřelil, ale opět jenom prověřil pevnost rukavic. Radim naopak střílel střídavě – do koše, vedle a těsně vedle. A tak druhý gól přišel až v 25. minutě po akci zápasu. Hned vzápětí mohl přijít i třetí, jenomže Vašíkovi prostě dnes nebylo přáno překonat gólmana tváří v tvář.

Ve druhé půli troskotali postupně Killy a Vašík, ale zatímco Killy poslechl magický pokyn (přísně utajeno), Vašík nikoli, a proto se Killy dočkal krásného gólu, zatímco Vašík skóroval jenom do prázdné branky a další dvě šance zazdil a propadl nadbytečné frustraci. Náš třetí úspěch tak zaznamenal Tomáš po skvěle rozehraném rohu (akce zápasu č. 2), kdy Ondráš centroval, Radim posouval a Tomáš z první dorážel. Parádní gól mohl dát i Maroun, jenomže jeho parádní střela halfvolejem skončila metr nad břevnem. Radim pak nevyužil další nadějnou pozici, a tak raději přihrával – Matymu na pátý gól do prázdné (ála Lafata), Ondrášovi na další samostatné zakončení face to face a Tomášovi na další dobouchaný gól za čáru. Muž zápasu si pak zkoušel znovu zahrát na housle, ale počernický gólman se již zahanbit nenechal, a tak poslední slovo připadlo Vašíkovi, který kombinaci Ondráše s Killym donesl do prázdné branky.

Bylo to povedené odpoledne – nejen výsledkově, ale i herně. Některé akce na jeden dotek byly příznivým signálem k tomu, že blížíme modernímu fotbalu se vším všudy, takže nyní zbývá se z toho jednak nepo…t a jednak pokračovat ve vývoji, protože jak pravil klasik: „Kdo chvíli močil, již močí opodál!“

            Klady:

 • Parádní kombinace s cílenou přihrávkou na jeden dotek

 • Iker zaznamenal více zákroků nohou než rukou

 • Objev zápasu – Tomáš!

 • Perfektní práce dozadu téměř u všech hráčů

              Zápory:

 • Slabší posouvání obranné čtyřky a místy i malé zoubky

 • Možná mohlo svítit více sluníčka, že?

   

  Akce zápasu:

  25. minuta: Radim vysouvá parádní průnikovou přihrávkou Ondráše, který se neukvapuje, asi se i zamyslí a houslemi překonává bezmocného brankáře!

   

  Konečný výsledek 8 : 0 (2:0)

   

   Co ukázal zápas ohledně kvalit jednotlivců?

   

  Iker si opět počínal jistě, hlasitě a rozehrával výtečně – škoda, že nemohl být více vytížen, Maroun odehrál i po nemoci velmi solidní zápas, kdy nejen zpomaloval útočné akce hostí, ale i účinně podporoval ofenzívu, Vojtíšek bezpečně zastavoval ojedinělé útočné akce soupeře, ale nebál se přidat i odvážnou nadstavbu, Artie se vedle Vojtíška po cestovních peripetiích na zápas cítil tak bezpečně, že si možná i prozpěvoval, Filip se sice trochu bál zapojit do hry, ale když už mu to vyšlo, počínal si až na jeden moment velmi jistě, Killy si opět dělal ze soupeřových obránců příjemné společníky na cesty a i toho gólu se zaslouženě dočkal, Radim na postu šestky oběhal snad celé hřiště a mám takový dojem, že kdyby se hrál ještě jeden zápas, odehrál by ho se stejným zápalem, Ondráš se snažil hrát na housle, protože Stania hraje na harfu a chtěl zřejmě zapadnout i do tohoto orchestru, když už se mu povedlo zapadnout do našeho, Tomáš přinesl do našeho týmu nádherný nový vzduch a jeho rychlost a důraz před brankou jsou příslibem pro další roky, Maty měl na jedné straně fůru vyhraných soubojů a překvapivě také nadýchaných centrů, ale na druhé také moc doteků a na svůj vkus asi málo gólů, Šíma si zahrál na levém beku a potvrdil, že větší hřiště mu prostě sedí více a málem si zapsal i gól, Horys by určitě měl zrychlit při práci s míčem, neboť tento soupeř si vysloveně říkal o střelecký zápis a Mareček nastoupil na stoperu, na šestce i na beku a na žádném místě sestavy nepropadl a naopak přesvědčil o svých schopnostech.

   

  Góly: Tomáš a Ondráš po 2, Radim, Maty, Killy a Vašík po 1. Přihrávky: Radim 5, Maroun a Ondráš po 2, Maty, Tomáš a Killy po 1.

   

  Soutěž aktivity:

   

  Adam Voseček           39 + 12

  Matyáš Hudec             33 + 13

  Kilian Marques           15 + 25

  Ondřej Tomášek         12 + 11

  Radim Semerád          9 + 14

  Michal Straka             17 + 5

  Michael Novák           11 + 11

  Ondřej Nejedlý          8 + 13

  Kryštof Nejedlý         5 + 15

  Jakub Kasika              11 + 7

  Marek Salvet              4 + 14

  Jakub Krajči               13 + 4

  Jan Svoboda               12 + 5

  David Šinkora            10 + 7

  Jiří Markytán              4 + 13

  Jakub Daněk               8 + 8

  Vladislav Bilan           8 + 6

  Sendi Murk                7 + 7

  Šimon Pöll                  5 + 9

  Sebastian Beneš         1 + 13

  Mikuláš Bugár            6 + 6

  Ivan                            6 + 6

  Matthias Andrle         3 + 8

  Kristijan Bartula         2 + 8

  Šimon Tříska              4 + 4

  Martin Přibyl              3 + 5

  Jan Motz                     1 + 6

  Václav Diviš               4 + 2

  David Kadera             3 + 3

  Lukáš Rosín               2 + 4

  Tadeáš Balón              0 + 6

  J. Š. Borovička           2 + 3

  Daniel Murk               2 + 3

  Samuel Pastierik         2 + 3

  Marek Tůma               1 + 4

  David Kubát              3 + 1

  Marcel Pravda            2 + 2

  Jan Červeňák              2 + 1

  Marek Čížek               2 + 1

  Faysa                          2 + 1

  Tomáš                         2 + 1

  Lukáš Zelinka             2 + 1

  Arthur Fedčuk            1 + 2

  David Krtouš             1 + 2

  Vojtěch Tomášek       1 + 2

  Stanislav Horálek       2 + 0

  František Látal           1 + 1

  František Kalaš           0 + 2

  Filip Strejček              0 + 2

  David Doležal            1 + 0

  Vojtěch Král               1 + 0

  Tomáš Fišar                0 + 1

  Jan Hromádko             0 + 1

  Michal Kudrna           0 + 1

  Matyáš Maixner         0 + 1

  Tomáš Vrtek               0 + 1

   

  Vysvětlivka:

  rozhoduje počet bodů (gól i přihrávka hodnoceny jedním bodem), poté počet vstřelených gólů a i v případě této rovnosti abecední pořadí

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář