Jdi na obsah Jdi na menu
 


Referát ze Zimní ligy

Starší žáci – Zimní liga – Újezd nad Lesy (12. 2.)

 

Na Újezd nad Lesy má tato generace našich borců relativně příjemnou vzpomínku. Relativně proto, že hned v prvním zápase jejich mistrovské sezóny je nejprve povalili 1:5, abychom jarní odvetu zvládli 7:1 a odstartovali spanilou jízdu až na parník. Kádr soupeře však doznal určitých kvalitativních změn, čili nyní hraje o postup do přeboru a i v Zimní lize se drží statečně nahoře. My jsme se sice museli vypořádat se ztrátou tří krajních obránců, ale co je pro Chucka Norrise dělit nulou, to je pro nás vypořádat se s touto drobností.

A už také ve 2. minutě prosvištěl pravou stranou Killy, naservíroval míč Frantovi, leč jeho patička skončila u újezdského brankáře. Krátce nato Ivan vysunul Matyho, ovšem ten se teprve zastřeloval co do výšky. Když mu totiž v 6. minutě přihrál Radim, zaznamenal po zemi svůj první zářez. Pak si i zachytal Iker a ukázal železobetonové nervy, poněvadž deset minut lelkoval, aby z prvního zákroku čapl jistý gól. Inu, tempo bylo velmi vysoké a létalo to na obě strany, byť na tu újezdskou více. Killyho střela šla vedle, jeho další centr zazdil Maty kličkou navíc a Šíma na odražený míč nedosáhl. Iker pak vytáhl z klobouku další kouzelný zákrok, Ivan pravačkou míč spíše polechtal, takže přesné zakončení musel v závěru první půle předvést všem až Maty po akci zápasu.

Druhá půle byla trochu paradoxní. Měli jsme tunu gólových šancí, počínali si lépe skoro ve všech činnostech, jenomže šance jsme zahazovali jako svého času legendární Pavel Kuka, o němž se tradovalo, že dokáže překopnout prázdnou branku i z brankové čáry. Střídali se tito borci: Danda, Šíma, Maty i Killy. Ondráš zazvonil na zvonec (břevno), avšak pohádky konec nebyl, neboť újezdští z první vážné akce využili díry mezi Rosihnem a Ivanem a nedali Ikerovi šanci. Takže znovu: náš nápor, Maty ještě pálil těsně nad, Míša a Maty se poté z odraženého míče báli vystřelit, až to na sebe vzal Radim a z velkého vápna názorně předvedl přísloví „když nevíš, s míčem – vystřel a dej gól!“ Újezdský štírek se pak sice protáhl mezi třemi našimi borci a pod Ikerovým tělesem snížil, ale hru jsme i dál pevně svírali jako Zdeněk svůj svěrák.Killy ještě přepálil to břevno, které předtím trefil Ondráš, a tak si tato dvojka vyměnila pozice pro poslední akci zápasu: Killy zdrhl po pravé straně (kudy jinudy asi, že?) a Ondráš z malého vápna konečně vyhodil naše ruce nahoru.

            Klady:

 • Naše herní převaha i ve vysoce kvalitním utkání s velmi dobrým soupeřem

 • Vnitřní duch týmu – to odhodlání bylo slyšet i cítit až daleko za Kolín, což je předměstí Újezda nad Lesy

 • Zápas jsme odehráli téměř bez jediného faulu

              Zápory:

 • Vykousané zuby v naší obranné čtveřici hlavně v první půli

 • Chaos při rozích soupeře

 • Branka má 7,32 metru na šířku a 2,44 na výšku – je tak těžké to zařízení trefit?

   

  Akce zápasu:

  32. minuta: Killyho tradiční expres proletí pravou stranou, centr míří na malé vápno, kde se Franta nebojí kladiva nic, jemně tečuje, rozráží vzduch pro Matyho a ten chladnokrevně zakončuje pod břevno!

   

  Konečný výsledek 4 : 2 (2:0)

   

   Co ukázal zápas ohledně kvalit jednotlivců?

   

  Iker řídil obranu, hlasitě poukazoval na špatný pohyb při výkopech a motivoval střelce dosti důrazným způsobem, aby uklidnili zápas; za oba góly nemohl, Danda sice začal na šestce, ale po přesunu na pravého beka dal vzpomenout, jak si s Killym krásně měnili posty ještě v mladších žácích, Rosinho měl možná u prvního gólu lépe předvídat Ivanův i protihráčův pohyb, ale jinak se popasoval se všemi ošemetnostmi nebarokně a účinně, Artie se sice zranil, ale jednak obětavě zápas dohrál a jednak jeho útočné výpady mohly dvakrát skončit gólem, Ivan zase sice nepochopil, že hraje beka, ale po přesunu do zálohy už byl ve svém živlu prázdninového rebela, Killy zdrhal, jak se mu zamanulo, i když ho zdvojovali až ztrojovali a je jen škoda, že svůj megavýkon neopepřil gólem, přičemž nelze nevyzdvihnout jeho předčasný návrat z hor, Sendiho limitovalo onemocnění, ale ku cti mu slouží, že přišel bojovat a být ve vítězném týmu (což bacily nepochybně brutálně srazí k zemi), Radim se chvíli rozehrával, ale když mu pomalu odpadával parťák Sendi, nebál se tíhu zápasu vzít na sebe jako správný strážce mravnosti, Ondráš putoval sestavou, až doputoval na levou zálohu a po břevnu zaslouženě orazítkoval i téměř nedobytnou síť, Matymu to pálilo (míněno góly, nikoli mozek – ten mu pálí pořád) jen v první půli, ale těch soubojů, co svedl, to nezvládne ani Krpálek, Faysa se opět trochu schovával, ovšem když se dostal ke kličkované a přihrávkované, bylo poznat, že si s míčem rozumí, Horys se mohl dvakrát dostat do nadějné šance, kdyby byl o něco rychlejší a důraznější, Šíma s Míšou si v rámci akce „mladší žáci si zvykají na herní styl i větší hřiště“ mohli připsat po gólu a určitě se v týmu neztratili a Filip se předvedl hlavně ve druhé půli jako nezdolná hráz, přes níž je ve středu hřiště vskutku těžko prostoupit.

   

  Góly: Maty 2, Radim a Ondráš po 1. Přihrávky: Killy 2, Radim a Franta.

   

  Soutěž aktivity:

   

  Adam Voseček           39 + 12

  Matyáš Hudec                        32 + 12

  Kilian Marques           14 + 24

  Ondřej Tomášek         12 + 11

  Michael Novák           11 + 11

  Michal Straka             17 + 5

  Kryštof Nejedlý         5 + 15

  Jakub Kasika              11 + 7

  Jakub Krajči               13 + 4

  Jan Svoboda               12 + 5

  David Šinkora                        10 + 7

  Radim Semerád          8 + 9

  Ondřej Nejedlý          6 + 11

  Jiří Markytán              4 + 13

  Jakub Daněk               8 + 8

  Marek Salvet              4 + 12

  Vladislav Bilan           8 + 6

  Sendi Murk                7 + 7

  Šimon Pöll                  5 + 9

  Sebastian Beneš         1 + 13

  Mikuláš Bugár            6 + 6

  Ivan                            6 + 6

  Matthias Andrle         3 + 8

  Kristijan Bartula         2 + 8

  Šimon Tříska              4 + 4

  Martin Přibyl              3 + 5

  Jan Motz                     1 + 6

  David Kadera             3 + 3

  Lukáš Rosín               2 + 4

  Tadeáš Balón              0 + 6

  Václav Diviš               3 + 2

  J. Š. Borovička           2 + 3

  Daniel Murk               2 + 3

  Samuel Pastierik         2 + 3

  Marek Tůma               1 + 4

  David Kubát              3 + 1

  Marcel Pravda                        2 + 2

  Jan Červeňák              2 + 1

  Marek Čížek               2 + 1

  Faysa                          2 + 1

  Lukáš Zelinka             2 + 1

  Arthur Fedčuk                       1 + 2

  David Krtouš             1 + 2

  Vojtěch Tomášek       1 + 2

  Stanislav Horálek       2 + 0

  František Látal           1 + 1

  František Kalaš           0 + 2

  Filip Strejček              0 + 2

  David Doležal                        1 + 0

  Vojtěch Král               1 + 0

  Tomáš Fišar                0 + 1

  Jan Hromádko                        0 + 1

  Michal Kudrna           0 + 1

  Matyáš Maixner         0 + 1

  Tomáš Vrtek               0 + 1

   

  Vysvětlivka:

  rozhoduje počet bodů (gól i přihrávka hodnoceny jedním bodem), poté počet vstřelených gólů a i v případě této rovnosti abecední pořadí

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář