Jdi na obsah Jdi na menu

Další HT pro SPŘ a MPŘ

Dobrý den, máme tu další vydání HT.

Mladší přípravka: Chodov- Královice 10.10.2018 v 10:30 hodin

K dnešnímu zápasu k nám dorazilo mužstvo z Královic, které bylo velmi početné a ještě se rozrostlo po domluvě mezi trenéry o nováčcích v jejich týmu. Tudíž měli tři čtyřky na střídání a my pouze jedinou a jediného střídajícího (Filip Oldach bohužel skončil s fotbalem, Fíla Grečl nemocen, Tobiáš Quiroz nemohl, kolize turnaje mladších borců ročníku 2012 a mladších). Nějak tak jsme si říkali, že to patrně nezvládneme fyzicky. Bylo štěstí, že někteří rodiče se chodí dívat i na ostatní zápasy, tudíž jsme i my po domluvě posílili o Matese.

K samotnému utkání:

Utkání bych rozdělil na dvě části. V prvním poločase bylo na hřišti pouze naše mužstvo, které dominovalo ve všech činnostech. Čehož byl výsledek 8:0, o které se postaral Lukáš, Šimon a Jiřík 6x. To jsme ještě několik dalších povedených akcí nezakončili přesně. V druhém poločase nám začaly docházet síly, a tudíž se k šancím dostal i soupeř, ale Dominik se dnes kousnul, že tu nulu udrží. A to se také povedlo. Jiřík v této části střílel hlavně do tyčí a břeven, ale dvakrát se mu povedlo i skórovat. Konečný výsledek zápasu 10:0.

U penalt to bylo stejné jako v zápase. Dominik přiváděl kopající soupeře k šílenství. A naši střelci byli téměř stoprocentní. Dal Dominik, Jiřík, Lukáš, Alice, Šimon, Mates a nedala pouze Nikča.

Než začnu hodnocení hráčů MPŘ, chci napsat, že je obrovské zlepšení všech hráčů v bojovnosti. Nyní začínáme pracovat na technice. A ještě jedna věc, nikdy jsem nezažil u těchto nejmenších, abychom nedostali ani jednu branku za 60 minut hry. Super, klobouk dolu.

Hodnocení:

Jiří Markytán: toto utkání mu vyšlo náramně. Byl u všeho důležitého, bojoval, využil své přednosti a to dělovce v noze. Osm branek a dvě asistence hovoří za vše. Kdyby pak netrefoval hlavně břevna a tyče, mohl si dát branek více. Několikrát hledal své spoluhráče nádhernými nahrávkami. V tomto zápase tahoun číslo jedna a i on si jednou zaslouží být za hvězdu v utkání. Výkon výborný.

Šimon Kocourek: velmi bojovný výkon, všichni dnes bojovali směrem dozadu, ale i dopředu. Při ztrátě míče se vracel. Musíme vylepšit střelu, už jsme teď začali pilovat placírku. Výkon super. A v tomto zápase už bylo vidět, že Šimon nemá až takový zmatek koho přesně obsadit. Jupí super :-D.

Lukáš Urban: Velmi bojovný výkon. Taktéž jako u Šimona nás ještě trápí přihrávky a střela, ale vzhledem k tomu, že ani jeden nehrají dlouho, věřím, že vše zlepšíme. Taktéž výborný výkon.

Alice Kaderová: dnes opět předvedla vynikající výkon, brání, běhá. Jediné co byla škoda, že neproměnila hodně brankových příležitostí. Ale my víme čím to je. Alice do této doby neběhala, tudíž se nenaučila střílet z běhu. Na tréninku už pilujeme, zlepšíme. Jinak vynikající.

Mathias Andrle: Mates mohl nastoupit i přes to, že je ročník 2009. Soupeř měl 13 dětí a my jen jednoho na střídání, v týmu měli i jednu 2008 a 2009. Tudíž byl Mates na hřišti přítomen a pomohl nám v obraně. Velký dík za podporu a pomoc. I díky jemu byl výsledek takový, jaký byl. Mini přípravka hrála souběh, hodně dětí omarodilo a my už jsme neměli nikoho, koho bychom povolali.

Dominik Trachta:  Domísku super. Udržet čisté konto je paráda :-D. Když už byla nějaká příležitost soupeře, Dominik jí bravurně zlikvidoval. Super výkon.

Nikola Trachtová: už je vidět zlepšení. V dnešním zápase si hlídala, koho měla. Bojovala, vracela se. Do kombinace to ještě není a střela, kterou již taktéž pilujeme, ještě nepřichází. Nikča je ročník 2010, tudíž za MPŘ bude hrát i příští rok. Dobrý výkon v utkání.

Body celkem v odehraných zápasech branky/asistence:

Jiří Markytán                          34+25             (59)

Fíla Grečl                               12+17             (29)

Lukáš Urban                          7+20                (27)

Alice Kaderová                      10+15             (25)

Dominik Trachta                    0+21                (21)

Šimon Kocourek                    8+14                (22)

Tomík Markytán                    3+12                (15)

Filípek Morgenstern               1+12                (13)

Filip Oldach                           1+5                  (6)

Nikola Trachtová                   0+2                  (2)

Starší přípravka - Chodov- Štěrboholy dne 10.10.2018 ve 12:30 hodin

K dnešnímu zápasu k nám dorazilo mužstvo ze Štěrbohol. Nechtěli jsme prospat začátek utkání jako minule a tak jsme to i klukům vysvětlili.

K samotnému zápasu: Nevím, kde byli kluci myšlenkami v kabině, když jsme říkali taktiku a hlavní věci, co od nich chceme. Protože celou první čtvrtinu bylo na hřišti pouze jedno mužstvo a to soupeřovo. Nebýt Kikoše v brance, neskončila by tato čtvrtina prohrou "pouze" 0:4. Tudíž nastala větší a důraznější domluva o přestávce. Náš tým byl jak vyměněný a bojoval, přihrával a bránil soupeře. Výsledkem byla remíza 3:3 v této čtvrtině, kdy naše branky vstřelil Adam, Kuba a Šimon. Musím také zmínit rozdílového hráče soupeře s číslem 10, který i přes naši snahu ho bránit osobně, si dělal, co chtěl. Vstřelil nám cca 13 gólů. K dalšímu průběhu utkání již krátce. Naši se sice snažili, ale bohužel téměř bez gólového efektu. Jediný kdo se prosadil, byl Kristiján. A z dalších akcí již nic nevyšlo. Za to soupeř dokázal vstřelit ještě 9 branek. David, který nastoupil do branky se snažil, ale na některé akce soupeře nestačil. Konečný výsledek 4:16.

Co nám nevyšlo v utkání, si kluci vynahradili v penaltách, které jsme jasně ovládli.

Dal Kikoš, Mates, David, Kristy, Kuba Šmejkal, Šimon, Martin, Roman, Tomáš Peška a jediný kdo nedal Adam. David zlikvidoval šest pokusů soupeře.

Před samotným hodnocením chci napsat, že všem klukům děkuji za snahu ve třech čtvrtinách. První se opět rozkoukávali a nebránili si své hráče. Dále v týmu Měcholup byl hráč, který byl rychlostně vybaven jako Usain Bolt, technicky připomínal Lionela Messiho a výškou Jana Kolera. Tato smrtící kombinace se nám stala osudnou, jelikož dal skoro všechny branky. Byl pro kluky neubránitelný, ale i tak byla vidět snaha. Jen máme ještě nějaké nedostatky:

• Zatím máme pořád problém, koho si má kdo obsadit, ač už to jedeme nespočet tréninkových jednotek.

• Jít do těla při soubojích o míč, či když mám míč ve svém držení já. Ne používání faulů, ale jen hra tělem. To na čem nás v tomto zápase soupeř přejel na plné čáře.

• Další věc, někteří hráči hrozně tahají balón a není tam přihrávka, přechodová fáze, náběh a atd. Střelbu nehodnotím, jelikož za celý zápas díky těmto nešvarům máme bohužel málo šancí.

• Na tyto věci se nyní zaměřujeme, abychom začali dávat o hodně více branek. Věřím, že do konce sezóny vše zlepšíme. Ať jsou kluci připraveni pro sezóny další.

Hodnocení:

Šimon Pőll: V tomto zápase opět zlepšení a to hlavně v bojovnosti. Zbytečně si občas šlapal na míč, tím se zbrzdil a soupeř ho o něj připravil. Dobrý výkon.

Kryštof Nejedlý: Kryštof začal v brance, kdy za první třetinu obdržel pár branek, za které ale nemohl. Poté vypomáhal se snahou ubránit jejich nejlepšího hráče.  Co vystřídal, byla hra v obraně lepší. Taktéž dobrý výkon s bojovností.

Kristijan Bartula: Kristijánek je letec. Taktéž měl úkol hlídat jejich nejlepšího hráče, ale když už ani on nestíhal rychlostně, tak jsme věděli, že nikdo jiný tohoto hráče neuběhá. Dobrý výkon, ale co jsem psal shora, občas pořád moc dlouhé držení míče na svých kopačkách.

Martin Krejči: Jak byl minule pochválen, tak za tento zápas být bohužel nemůže. Dnes mu chybělo to co minule. Hodně soubojů vzít balón soupeři úplně vynechal, ač měl míč nadosah. Martin zase jako jeden z mála pokud měl balón, neodpadl a snažil se ho posunout, či přihrát.

David Racl: V úterý absolvoval brankářský trénink. Víme, že chce chytat. V plánu bylo, že se s Kikošem vystřídá po čtvrtinách. V první čtvrtině to jako u všech (hráčů) nešlo. Do druhé již nastoupil jako brankář a nechali jsme ho tam až do konce. Vychytal spoustu šancí, jen je vidět, že je v začátcích. Bylo vidět, že je zvyklý na rány ze střední vzdálenosti, tyto chytá. Jakmile přišla střela z blízka, hodně míčů vypadává z rukou. To samé výběhy na samostatné úniky soupeře, kdy musí vyrazit a nebýt přišpendlen na brankové čáře. Ale to jsou chyby, že se to učí a v brance, alespoň u nás, byl poprvé a hodnotím to jako velmi povedený výkon. V úterý byl již na dalším brankářském tréninku s cílem právě zlepšit odhad při výběhu a chytání balónu, aby nevypadnul. Dobrý výkon.

Adam Racl: Adam se snažil. Pořád je to lepší do řad útočných, než se navrátit. Má střelu. Jen by si chtělo prostě se spoluhráči nahrát, a nechtít mít míč jen sám pro sebe. Je to hra kolektivní, ne individuální, ale jak jsem psal shora, pracujeme na tom. Dobrý výkon.

Tomáš Peška: technicky dobře vybavený hráč. S míčem si rozumí. V rychlosti pokulhává. Na snaze nemám vůbec co vytknout. Jen byl jeden velký problém. Fotbal je hra kontaktní, a když se v každém souboji upadne, tak než se člověk zvedne, soupeř je u naší branky. V polovině utkání jsme se snažili Tomášovi vysvětlit, že nesmí padat a za každou cenu souboj ustát. Od soupeřů se nejednalo o žádné fauly, či odstrčení rukou. Šli prostě důrazně do hráče s míčem tělem. V druhé polovině už to šlo a Tomáš ani jednou neupadl a snažil se vše ustát. Druhá polovina zápasu dobrý výkon.

Jakub Šmejkal: Kuba začal nedávno. Hodnotím jako povedený výkon. Tady je patrný zmatek koho si pokrýt, ale bojovnost chtít získat míč a osobní souboje super. Technicky to ještě nejde. Cíle jsou pro všechny hodnocené dané, až je splní, půjdeme na další.

Roman Ngo: První zápas si okusil Roman. V obraně to byl zmatek. V útoku to bylo lepší. Taktéž připomínám, že fotbal je hra kolektivní, ne individuální. Více přihrávek by vůbec neuškodilo. Hrál první zápas, počkáme si na další. Dobrý výkon.

Mathias Andrle: ten měl utkání hned dvě dnešního dne. Za MPŘ super výkon. Při zápase starších dnes tolik nestíhal kvalitu soupeře, ale notně dodat, že byl unaven ze zápasu s MPŘ. Bránil dobře, ale nezapojuje se do útočných akcí. Boj o míč super, přihrávky horší. Taktéž musíme dopilovat pár věcí. Ale to už jsem psal je cíl u všech.