Jdi na obsah Jdi na menu
 


HT č. 9 SPŘ a MPŘ

 

Dobrý den, přinášíme Vám další díl hlásné trouby č. 9. 

SPŘ – Újezd Praha 4 – Chodov, dne 2.11.2018 od 17:30 hodin.

Výsledek: 2:3 poločas (1:2)

Jak jsem již minulou troubu psal, tak čtvrteční trénink jsem si s klukama na cca 25 minut sednul do kabiny a sdělil jsem jim, co je všechno špatně a co budeme muset změnit. Tato rozmluva musela přijít. Co všechno jsme probrali si nechám pro sebe, jelikož oni to ví, já také a budeme na tom všichni pracovat. Na konci jsme si řekli, že budeme hrát úplně jiným systémem, než jsme doposud hráli. Změnili jsme s klukama vše co šlo, a jelikož jsme dostávali hodně branek, tak jsme si prostě řekli, že nejprve se naučíme pokrývat hráče a bránit a to z vlastní půle hřiště, ne být rozlítaní po celém hřišti a poté uvidíme jak nám to půjde v řadách útočných. Škoda, že při rozmluvě nebyl Adam a David Raclovi (bez omluvy, již jsem jim to říkal), jelikož jsem to musel opakovat vše před samotným utkáním. Nicméně si myslím, že kluci si to vzali hodně za své, popřemýšleli a konečně opravdu poslechli, co od nich požadujeme, co změníme, co musí změnit oni a ono to půjde.

Zápas byl o den později, tak jsem doufal, že se to vše zlepší už na Újezdě.

A konečně musím kluky pochválit za to, jak bojovali a plnili jasně dané jednoduché úkoly. Bránit od půlky, každý se zajišťovat, zdvojovat hráče, po zisku míče rychlý přechod do útoku a při ztrátě rychlá schopnost být na naší polovině hřiště, pokrýt si svého hráče a vydržet, než míč opět získáme. Opravdu parádní zápas. Samozřejmě soupeř šance měl (bylo i trocha štěstí), zvonili tyče a i nějaké to břevno, ale to na naší straně taktéž. Zápas to byl vyrovnaný a byl o chybách. My jsme jich udělali méně a vyhráli. Nechci kluky přechválit, jelikož oni přijdou těžká utkání. Ale takhle bych si to pro začátek představoval, nemáme individuální výkony, že bychom zatím někoho přejížděli, ale musíme to ubojovat a věřím, že i střelecká potence se zvedne a branky začneme dávat o to víc. Zima se blíží, tuhle polovinu soutěže dohrajeme (doufám, že stejným stylem) a na jaře se opět uvidí.

Opravdu jsme hodně s tímto výkonem spokojeni. A co se stalo poprvé za období soutěže je to, že jsme konečně neprospali a nevynechali ani jednu čtvrtinu zápasu. Super.  

Hodnocení:

Jakub Šmejkal: Bojoval, lítal, snažil se. Je ještě vidět, že prostě fotbal nehraje dlouho a proto jsou zde drobné chybičky, ale v tomto zápase opravdu drobné. Jen jedna důležitá věc, nechtěj za každou cenu z každé pozice vystřelit. Je nutno si střelu připravit. Jinak opravdu dobrý výkon.

Kryštof Nejedlý: Paráda. Kikoš pochopil co jsme si řekli v kabině již ve čtvrtek a v den zápasu se ocitl na středu obrany. Jeho práce byla lítat tam a zpět jako krajní obránci. Odehrál výborný zápas, plný bojovnosti a velikého nasazení. Super výkon.

Tomáš Peška: U Tomáše jsem už minule psal, že se velmi zlepšuje. Na Újezdě to potvrdil, bojoval, přihrával, bránil, střílel a snažil se. Nemám co vytknout. Super výkon.

Jiří Markytán: Jiřík, to byl takový trumf (motivace), který vymyslel trenér Jarda. On umí skvěle kopat rohy, trestné kopy a v noze má na to, že je ročník 2011 dělovou ránu. Proto bylo vymyšleno, že klukům bude kopat pouze rohy a přímé kopy, jelikož, když jsme měli rohy, většinou dle statistiky jsme z toho dostali branky my. Důvod byl jediný, že kluci to kopají moc na prvního hráče a oni utečou do brejku a máme tam branku. Jiřík byl rád, že může pomoct, samozřejmě v osobních soubojích a rychlostně na tom nemůže být jako kluci, a proto kopnul roh, či přímý kop a mazal ze hřiště. Trefil jednu tyč, jedno břevno, centry z rohu super, akorát, že jsme je několikrát do prázdné brány nedokopli. Ale na druhou stranu, jsme ani z jednoho rohového kopu branku neobdrželi. Takže toto jsme ozkoušeli a uvidíme, jak to bude příště.   

Mathias Andrle: Mates dnes jako všichni, lítal, bojoval, plnil si přesně, co měl. Byl u naší jedné branky, kdy nepokryl hráče a ten z rohu skóroval hlavou (tam mělo přijít to předběhnutí a to hlavou tam být dřív), ale to se stane. Nic se neděje,  jeli jsme dál. Super výkon. 

Šimon Pőll: Snad poprvé za sezónu Šimona nepochválím. Bohužel tento zápas mu vůbec nevyšel. Zápas byl o lítání a to prostě neoběhá. Když dostal míč z obrany, tak ho hrozně dlouho držel pod nohama, kdy ani nepřihrál a hned byl o míč připraven. A samozřejmě toho, který mu ho vzal, nestačil doběhnout. Neodehrál moc minut, ale nebylo to o střídání, ale dal dva sprinty tam a zpět a sám na nás volal, že chce střídat. V soubojích, kdy se stojí je silný a dělá protivníkům problémy, ale musíme zlepšit dávat míč co nejrychleji od nohy.

Kristijan Bartula a Adam Racl: píšu je do jednoho hodnocení, protože bude úplně stejné pro oba dva :-D,  lítají jako blázni, bojují, brání, při přechodové fázi si i pomohli (konečně) přihrávkou, ale co bylo strašidelné a to teď píšu i v legraci je to, že měli na svých kopačkách každý tak pět branek, strašně promarněných brankových příležitostí, když už si je tak pracně vytvoří. Je to strašná škoda, hrozně v samém závěru spěchají a nezvednou prostě hlavu. Jen bum, bum, bum na branku. A ono to pak šlo vedle, nebo přesně z pěti metrů do brankáře doprostřed, nebo byl vedle úplně volný spoluhráč a zase bum na branku místo konečné přihrávky. Je to škoda pro tým i pro Vás. Tu koncovku musíme na tréninku vypilovat k dokonalosti, protože i díky tomu nemuseli být na konci v zápase takové nervy :-D.

David Racl: Super výkon v brance, již tolik nespěchal. Spousta vychytaných šancí. Super zákroky. Dobře postavená branka, kdy to tam párkrát zazvonilo. V zápase udělal jednu chybičku, ale co jsem se ptal po zápase, tak ani nevěděl, že takto to udělat nemůže. Ze hry si položil míč před branku, tudíž míč je stále ve hře, poté si couvnul, čehož využil útočník a míč do branky dokopnul, kdy si David myslel, že nesmí a je to to samé, jako když míč opustí hrací plochu. Nic se neděje. Na výkonu to nic nezměnilo. Super.

Martin Krejči: Taktéž velmi povedený výkon. Bojoval, snažil se, vracel se. Nemám co vytknout. Jediné co nemá ještě zažité je to, že když je obránce na lajně, tak chceme, aby byl součástí týmu a více se snažil podpořit řady útočné. Jinak opravdu velmi dobrý výkon.

Dominik Valenta: Dominik byl s námi podruhé, kdy jsme oproti minulému zápasu udělali pár změn. Klukům jsem říkal, jak budeme tvořit nominace ve čtvrtek při rozmluvě. Dominik si odehrál svoje, je to pozdní ročník 2009, takže jeho čas přijde ročníkově v příštím roce ve starší přípravce. Nebyl to výkon špatný, jen tam chybí více bojovnosti, ale ne při útočném snažení, ale hlavně při ztrátě míče musím s tím hráčem jít i nazpět, ne mu jen stínovat. Výkon hodnotím jako dobrý.

Závěrem chci klukům poděkovat za výkony. Hráli jste jednou konečně jako parta kamarádů/tým. Někomu to šlo lépe, někomu hůře, ale celek byl vyvážený a vyrovnaný, proto se nám povedl tento výsledek.

Bohužel fotografie jsou z důvodu umělého osvětlení rozmazaná, ale i tak jsem se snažil něco do HT vložit.

Body v zápase branky/asistence:

 

Šimon Pőll                              0+0

Kryštof Nejedlý                     0+1

Kristijan Bartula                     0+2 

David Racl                             0+0

Adam Racl                             2+0

Tomáš Peška                          0+1

Jakub Šmejkal                        1+0

Mathias Andrle                      0+1

Krejči Martin                          0+1

Dominik Valenta                    0+0     

Jiří Markytán                          0+0

Body v odehrané sezóně branky/asistence: 

Kristijan Bartula                     6+9      (15)

Šimon Pőll                              7+5      (12)

Adam Racl                             10+3    (13)

Kryštof Nejedlý                     2+10    (13)

Mathias Andrle                      0+10    (10)

Martin Krejčí                          2+5      (7)

David Racl                             3+4      (7)

Jakub Šmejkal                        5+1      (6)

Tomáš Peška                          2+4      (6)

Mikuláš Bugár                        0+3      (3)

Dominik Valenta                    0+1      (1)

Roman Ngo                            0+1      (1)

Tomáš Brož                            0+0      (0)

Tomáš Morgenstern               0+0      (0)

Jakub Jeřábek                         0+0      (0)

Penalty zápasy/branky:

Mathias Andrle                      7/6

David Racl                             5/4

Adam Racl                             6/4

Kryštof Nejedlý                     6/4

Tomáš Peška                          5/3

Šimon Pőll                              6/3

Tomáš Morgenstern               2/2

Roman Ngo                            2/2

Martin Krejčí                          5/2

Kristijan Bartula                     5/2

Mikuláš Bugár                        2/1

Dominik Valenta                    2/1

Jakub  Šmejkal                       4/1

Tomáš Brož                            1/0

Jakub Jeřábek                         1/0

 

Mladší přípravka Dubeč – Chodov dne 3.11.2018 od 09:00 hodin

Výsledek 7:6 poločas 2:3

Mladší přípravka hrála o den později v oblíbené Dubči. Zápas se nám začal komplikovat již v týdnu (a to jsme nevěděli co přijde na hřišti buranů). Dominik Trachta (u MPŘ nenahraditelný brankař) - alias Petr Čech, je nejméně na dva zápasy mimo hru, kdy má zlomený malíček a se sádrou se opravdu chytat nemůže. Maminka zkoušela přemluvit pana doktora, a ač byl Sparťan, tak jí prst uříznout nedovolil (myslela, že doba léčení by se zkrátila :-D). Gábino promiň, sranda. Filip Grečl hrál minulý zápas s angínou a měl po minulém zápase horečky, bohužel se nedal dohromady a nemohl jet taktéž. Dva hráči základní sestavy mimo hru. Připočtu k tomu, že Tomík Markytán sice jel, ale odchytal zápas s antibiotiky a Jiřík Markytán nebyl doléčen (nyní budou mít oba týden absolutní volno, jelikož už toto bylo špatně). Když nepočítám Tomíka, tak nejeli a dva hráči a Jíra hrál nemocný. Sestava zněla Tomík v brance, Lukáš Urban, Jiřík Markytán, Alice Kaderová, Šimon Koucourek, Kubík Soják a Filípek Morgenstern. Na zápas se přijel podívat Dominik Trachta s Nikčou, tak když už tam byla, tak si Nikola Trachtová taktéž chvíli zahrála. Věděli jsme, že zápas to bude těžký.

Zápas se konal od 09:00 hodin, já ty rána nemusím prostě. Když jsme se dostavili na hřiště bylo vidět, že je podmáčené, správce areálu a patrně hospodský uznal za vhodné zatopit v kamnech, kdy nevím, co tam pálí, ale zasmrádl celou vesnici a dýchat se tam nedalo. Nicméně byl únik do kabin, kde bylo jak na Antarktidě. Děti oblečené a jdeme na to. Při příchodu na hřiště jsme s trenérem koukali, proč mají tak malinké hřiště, ale nechali jsme to být, jelikož jsme v sestavě měli malinké hráče a vzhledem k nemocem jsme říkali je to fuk, aspoň se tolik nenaběhají. Opak byl pravdou. Nemohli jsme hru roztahovat a i to byl kámen úrazu. Jíra párkrát v šanci vystřelí dělovku, kdy v první čtvrtině přichází od rozhodčího, který svou ubohostí vládnul na hřišti, hlídejte ho, nic jiného neumí (samozřejmě byl na druhé straně hřiště, tak ať to děti slyší). Ano ty jelimane (míněno rozhodčího), ve fotbale, když chceš vstřelit branku, musíš vystřelit. Nikdy nechci před dětmi nadávat rozhodčímu (jelikož by to měli zažité a poté by se chovali stejně oni), ale tohle si nesmí u dětí nikdo dovolit je ponižovat, či kritizovat, nebo vlastně nesmyslně povídat. Prostě opět buranov. Vždy jsou tam vyhrocené utkání, Dubeč je tím vyhlášená a kor, když to píská jejich rozhodčí. Škoda, že i u dětí. Já jsem na to nereagoval, jen jsem mu sdělil, když chce být chytrý, ať si hlídá své svěřence, kteří, když házeli aut tak měli obě nohy ve vzduchu (to mu nevadilo, ač se to nesmí). V tomto duchu probíhal zápas, kdy soupeř dával branky, my také, ale co se nám stalo osudným a mě to hrozně mrzí, ne proto, abychom vyhráli, ale aby pan rozhodčí sklapnul a to bylo to, že jsme prostě neproměnili spoustu šancí. Zápas to byl bojovný, ale musím uznat, že nikomu to moc v zápase nešlo, Jíra byl prostě nemocný, (kdy ještě den před kopal SPŘ standartní situace a byl v pořádku), ale po zápase na Újezdě se mu vše vrátilo a začal ztrácet hlas a dolehla celková únava. Šimon byl zmatený směrem do obrany a nesedělo mu malé hřiště. Alice bohužel vybavena jen turfami nemohla jít do soubojů a klouzala na promáčeném povrchu. Filípek běhal všude, jen ne kde jsme mu řekli. Nikča nám nějak pozapomněla bojovat a jít proti míči a nejlepší dva hráči Lukáš a Kubík to tento den nezvrátili, jelikož taktéž neproměnili spoustu šancí. Je ale dobré, že si ty šance alespoň vytváříme. Rozhodčí od začátku utkání nepískal žádné ruce a já musím říct, že já u dětí toto dělám také, když je u těla, tak je nepískám, nebudu jim to kazit, když mají co dělat s nohama a s balónem. Proto jsem i u dvou rukou soupeře, jedna ve vápně a jedna v poli plně mlčel, že bude pískat to samé i u nás. Ale tento já nevím jak mu říct, každý si ho pojmenujte sami pan ……………., viděl, že začínáme dotahovat, nevím jaký byl stav, ale už to bylo jen o dvě branky myslím, tak Jiříkovi na půlce padá balón na ruku jako ve dvou ostatních případech, kdy byla u těla, následně střílí (to mu rozhodčí zakázat nemohl, i přes jeho velkou snahu), neomylně trefuje k levé tyči dělovku a on neplatí, tam byla ruka. To už jsem chytil nerva, ale udržel jsem to v sobě a říkal jsem pojďte dál. Omezenost rozhodčího a následný nezájem pískat dětem (ANO DĚTEM) rovinu nastala, když jejich hráč hrál opět ve vápně rukou a on nepíská, to už jsem říkal teď nic, jen se smál a pískal dál. Následně ještě dvakrát hraje soupeř v poli rukou a opět to říkám a opět se směje a nepíská. Nevím jak na tom tento rozhodčí/trenér je, ale je mi ho opravdu líto, když se poníží toto dělat u dětí. Zápas se nicméně dohrál. My počítáme výsledek i s Jiříkovou rukou u těla a krásnou brankou a zapisujeme si prohru 7:6. Nic to nemění na situaci, že jejich 5 rukou nebylo odpískáno a potrestáno. Dětem soupeře to nepřeji, ale tomu člověku, co si z toho dělal srandu ano. Na konci zápasu ještě při autovém vhazování, kdy byl aut křičí na svoje hráče hrajte, hrajte, ale druhý trenér mu říká, vždyť to byl aut, tak pronesl velmi hnusně směrem k Lukášovi, tak si to hoďte no!!! Ono to možná i jeho spolupracovníkům už bylo trapné. Ale co jsem nečekal vůbec, že přijde ještě větší vrchol trapnosti. Po zápase si vždy s dětmi podáváme ruce, my jdeme, naše děti jdou, jejich děti jdou a jejich trenéři se otočí zády a nešli dětem, ba ani nám podat ruce. Ubohost největšího vrcholu! No nicméně se ptají, jesli si kopneme penalty, říkám, když to připravíte tak určitě. Penalty se čutli, Tomík si zachytal, všichni kopli a mazali jsme do kabin, rychle převlíknout a pryč z téhle žumpy. Já poprvé nebudu hodnotit jednotlivé hráče, vzhledem k průběhu utkání. Všichni si zasloužíte pochvalu. Tento zápas jsme přežili a mohli z vesnice zmizet.

Ještě nás čekají do konce sezóny dva velmi těžké zápasy. Uvidíme, jak je bez Domíska zvládneme, ale určitě budeme bojovat. Hlavně ať tam není podobný člověk tomuto, co pískal nyní!! Nic horšího nás opravdu potkat nemůže :-D.

Body v zápase branky/asistence:

Jiří Markytán                          3+1

Lukáš Urban                          0+2

Alice Kaderová                      0+1

Kubík Soják:                          1+2

Šimon Kocourek:                   1+2

Tomáš Markytán:                   0+0

Nikola Trachtová:                  0+0

Filípek Morgenstern:              0+1

Body celkem v odehraných zápasech branky/asistence:

Jiří Markytán                          47+34             (81)

Lukáš Urban                          14+33             (47)

Fíla Grečl                               16+23             (39)

Alice Kaderová                      14+23             (37)

Šimon Kocourek                    9+21                (30)

Dominik Trachta                    0+26                (26)

Tomík Markytán                    3+15                (18)

Filípek Morgenstern               1+15                (16)

Kubík Soják                           3+6                 (9)

Filip Oldach                           1+5                  (6)

Nikola Trachtová                   0+3                  (3)

Kristýnka Horálková:             0+2                 (2)

Ondra Platil                            0+0

Marvin Salvet                         0+0

Penalty zápasy/branky:

Jiří Markytán                          9/8

Alice Kaderová                      8/6

Filip Grečl                              6/5

Lukáš Urban                          8/5

Šimon Kocourek                    5/4

Tomík Markytán                    6/4

Dominik Trachta                    7/4

Filípek Morgenstern               4/1

Kubík Soják                           4/1

Ondra Platil                            1/1

Filip Oldach                          1/1

Nikola Trachtová                   5/1

Kristýnka Horálková              1/0

S pozdravem Markytán Jiří a Jaroslav Červenka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ufff

(Michal Nový, 6. 11. 2018 12:28)

Jsem nezaujatý fanoušek fotbalu a ani jeden ze zde uváděných klubu mi není blízký... Ale chováte se zde, bohužel, stejně uboze jako zmiňovaní vaší soupeři z Dubče...

Re: ufff

(Michal Nový, 6. 11. 2018 12:51)

myslím tím samosebou zdejší komentář k utkání ;-)