Jdi na obsah Jdi na menu

HT SPŘ a MPŘ č. 8

Dobrý den, přinášíme Vám další díl hlásné trouby č. 8.

MPŘ - Chodov- Modřany dne 30.10.2018 ve 12:30 hodin

K dnešnímu zápasu k nám dorazilo mužstvo z Modřan, které jsme trochu znali ze zimního turnaje. Naši borci se dostavili téměř všichni ( Šimon omluven, Tomík onemocněl po turnaji menších ročníku 2012), ale i tak jsme měli tři hráče na střídání.

K samotnému zápasu:

Od začátku bylo vidět, jak chtějí naši borci opět nastřílet co nejvíce branek a prodloužit tím i sérii vítězství. A tak jsme se brzy ujali vedení po brance Jiříka. Ale soupeř dokázal reagovat a za chvíli srovnal na 1:1. Naši si dnes šli za góly, a tak jsme se dočkali. Střelci byli Lukáš a Fíla Grečl, tak stav 3:1 po první čtvrtině. Ve druhé čtvrtině bylo vidět, že bohužel bez stálé obrany Lukáš, Jiřík, když i oni si musí odpočinout, to prostě vzadu dnes velmi skřípalo. Fílovi to tam nešlo a z nedůrazu jsme soupeři povolili snížit na 3:2. Jiřík nám vrátil klid, ale pouze na chvilku. Soupeř trestal chybu v neobsazení, a tak byl stav po dvou čtvrtinách pouze 4:3. Naštěstí jsme se probrali v dalších fázích utkání i v obraně a Dominik čaroval. Byla změna obrany při střídání šla bránit Alice místo Fíly. A bylo to znát. Ale abych hlavně nezapomněl, čím jsme soupeře zničili, byl samozřejmě útok. Po dvou brankách Lukáše, kdy soupeř vždy korigoval, jsme udělali velký krok ke zvládnutí zápasu rychlými třemi brankami, které dal Jiřík 2x a Fíla Grečl. Stav 9:5. Do poslední čtvrtiny jsme ale zjistili, že Jiřík je po nemoci značně oslaben a již mu to tolik neběhá a tudíž jsme si nebyli jisti, jak to ostatní zvládnou. Ale naše obavy se nevyplnily a naši to zvládli s přehledem a naopak jsme ještě náskok ještě navýšili. Po brance Lukáše sice soupeř dal dvě branky, ale to bylo poslední, co dokázal. Protože i oslabený Jiřík, z úniku sám na brankaře Kubík a následně asi třetí gól levou nohou Lukáše stanovil konečné skóre 13:7.

MPŘ se dala do kupy. Bojuje, je to parta kamarádů, kteří za sebe dýchají a mají se opravdu rádi. Nemáme zde jediného hráče, který by někomu něco řekl, či se povyšoval. Proto se dostavují i výsledky v podobě čtvrté výhry. To nás samozřejmě těší, ale důležitější jsou branky, které MPŘ dává. Za osm zápasů jich nastříleli 103. Jdeme konečně přes číslo 10 branek na zápas. A to za nás chodí hrát stabilně cca 4 hráči z mini kategorie, kteří nasávají atmosféru pro příští rok a starší borci je berou jako plnohodnotné spoluhráče. Paráda. To je opravdu skvělé.

Hodnocení:

Lukáš Urban: Za výkon v zápase hodnotím Lukáše jako nejlepšího hráče v poli. Dnes bojoval, běhal a zakončování levou nohou je famózní. Na kterou nohu mu to padne střílí. Super. Je spíše pravák, ale zakončuje i levou. Nebudeme nic přeučovat, ať jede tou nohou, na kterou mu to padne. Skvělý výkon. Hvězda zápasu. Pět branek, pět asistencí hovoří taktéž za vše.

Jiří Markytán: Byl po nemoci. Výkon nebyl vůbec stoprocentní. Vlastně tak padesáti procentní, ale říkal nám, že mu vůbec netáhnou nohy a nemůže se rozeběhnout. Proto asi vůbec nehlídal svého hráče v obranně, dával si třímetrový odstup a nestíhal tolik v soubojích. Ano dal pět branek a na pět přihrál, ale výkon to nebyl dobrý.

Alice Kaderová: Dnes se neprosadila v útočných akcích, ale moc to nevadilo. Dozadu makala. Občas taky pozapomněla bránit jako v minulém zápase. Ale výkon to byl solidní. Zlepšíme náběhy a pohyb na hřišti a bude vše ok. Dobrý výkon.

Dominik Trachta: Domísek nás opět držel. Kdy první půle skončila jen 4:3 v náš prospěch. Pak jsme se roztříleli. Jednu branku si tam z rohu trocha plácnul, ale dalších deset pochytal. Avšak zde máme problém, po zápase si šli zakopat a Domísek si zlomil malíček na pravé ruce. Večer dlaha, pátek kontrola, uvidíme jak chudák dopadne. Jestli dostane sádru nemůže jet a brankáře nemáme nikoho jiného. Zde nám nastává problém, jelikož Tomík Markytán by to asi v sobotu odchytal, měl hrát i tento zápas, ale bohužel v den zápasu dostává antibiotika, takže problém číslo dvě před sobotním zápasem.

Filip Grečl: No a zde máme problém třetí. Po zápase nebyl ve formě, skleněné oči. Rychle domu, večer 40 horečky. Ve středu u doktorky a velká angína. Do soboty se asi nedá dohromady, takže 3 hráč mimo hru. Nebudu hodnotit nijak výkon, jestli hrál s teplotou a angínou, tak klobouček dolu na to co odehrál a připsal si dvě branky a tři asistence. Fílo dej se do kupy.

Jakub Soják: Tady máme zdravé nadšení z fotbalu. Lítá po hřišti, nikomu nedá nic zadarmo. Branku si krásnou vstřelil a výkonem si řekl o další nominaci na sobotní utkání. Super výkon.

Kristýnka Horálková: Kristýnka šla na zkušenou ke starším okusit zápasovou atmosféru. Nebylo to vůbec špatné. Jediné co chybělo, tak když má míč, tak s ním neutíká rychle na branku, ihned se ho zbavuje, i když byla sama a dává pryč od nohy a byl tam ještě nedůraz v bránění. Je to ročník 2012 a máme čas. Hodnotím jako povedený začátečnický výkon v prvním utkání.

Filípek Morgenstern: Tady víme své. Filípek má balón a šup na branku, chci dát branku. Hlava dole, nikoho nevidím okolo sebe. Ale pozor to je v pořádku, je to ročník 2013. Zde se toto odstraní časem a až si uvědomí, že si z někým může nahrát, pak naběhnout a pak až střílet, bude to Chodovský střelec a tahoun své kategorie (to garantuju)!! Dobrý výkon

Na penalty jsme bohužel prohráli, kdy za nás dal akorát Jiřík a Lukáš.

Filípek Morgenstern:              0+2

Body celkem v odehraných zápasech branky/asistence:Jiří Markytán                          44+33             (77)

Lukáš Urban                          14+31             (45)

Fíla Grečl                               16+23             (39)

Alice Kaderová                      14+22             (36)

Šimon Kocourek                    8+19                (27)

Dominik Trachta                    0+26                (26)

Tomík Markytán                    3+15                (18)

Filípek Morgenstern               1+14                (15)

Kubík Soják                           2+4                 (6)

Filip Oldach                           1+5                  (6)

Nikola Trachtová                   0+3                  (3)

Kristýnka Horálková:             0+2                 (2)

SPŘ – Chodov - Uhříněves dne 30.10.2018 v 15:00 hodin

K dnešnímu zápasu k nám na hřiště dorazilo mužstvo z Uhříněvse a my chtěli dokázat, že fotbal hrát umíme i celý zápas, co jsme si také docela jasně zdůraznili v kabině. Mužstvo v době podzimních prázdnin bylo téměř kompletní bez nějakých početných omluvenek.

Ten by se opět dal rozdělit do dvou poločasů. I přes veškeré rady jsme opět prospali úvodní dvě čtvrtiny, kdy nás soupeř přehrával a my si neobsazovali vůbec své hráče a ani Kikoš dnes neměl svůj den. Tak jsme brzy prohrávali 0:3. I pár světlých chvilek jsme měli a po gólech Kristyho, Tomáše Pešky jsme snížili na 2:3, ale soupeř nám dal brzy další dvě branky a stav již 2:5. Snížení v podobě gólu Adama bylo jen kosmetické, protože soupeř se prosadil ještě třikrát, tak po dvou čtvrtinách stav 3:8. Další čtvrtiny po důrazné domluvě již vypadali  z naší strany velmi nadějně a hlavně množství vypracovaných šancí a velmi zlepšená hra v obranné fázi nás alespoň trochu potěšila. Střelci našich branek byli Adam a Tomáš Peška, tudíž stav 5:8. Další šance jsme bohužel do konce utkání již nevyužili. A soupeř se ke konci zápasu ještě dvakrát prosadil, tudíž konečný stav 5:10.

U starší přípravky máme pořád problém. Není zde parta a to vidím jako zásadní problém. Kluci na sebe nejsou zvyklí. Minulý rok nedostávali někteří šanci hrát a je to strašně vidět. A když se k tomu přidá to, že si začnou něco na hřišti vyčítat, tak to se mě opravdu nelíbí. S klukama promluvím, že takto to nejde a nechám si to do kabiny. Nebudu tady jmenovat. Máme tam až moc hodné kluky a pak kluky, kteří jsou prostě dominantní a kluky nevýrazné. Musíme to sladit, ale jak říkám, první úkol bude je uklidnit a popovídat si s nimi. To zvládneme. Ono ten stabilní základ se nám dává dohromady, ale je tady pořád to ale. Opět prospaná půlka utkání, kdy prohrajeme 8:3. Nedokáží zatím stabilizovat výkon do všech čtvrtin. Hodnocení hráčů uděláme kratší, neboť tam u některých není mnoho kladů, proto nechci vypisovat ani mnoho záporů.

Adam Racl: Dobrý výkon směrem dopředu. Střelu má super. Výkon nebyl špatný.

David Racl: Musím pochválit. Co vstoupil do branky bylo vidět naše zlepšení. Naučíme drobné chybičky.

Jakub Šmejkal: Bojoval, ale byl na place trochu zmatený. Také ale hodnotím dobrým výkonem.

Jakub Jeřábek: Nešlo mu to. Neuhlídal své hráče. Nepřesné a nedůrazné přihrávky. Je na něm vidět, že je hrozně hodný kluk a každá chyba ho mrzí, ale musíme přidat na bojovnosti a jít do toho silou a rychlostí.

Šimon Pőll: Opět podobné jako každý zápas. Když může bojuje a snaží se. Dobrý výkon.

Kryštof Nejedlý: Když byl v první polovině v brance tak ho to absolutně nebavilo, ale to neznamená, že tým nepodržíš. Dvě, tři branky šli na jeho vrub, ale bylo to díky tomu, že se na to prostě vyprdnul. Pak vlítnul do obrany a tam byl perfektní a bojoval. Výkon na padesát procent. Nula v brance v dnešním utkání a pak 100 procent na hřišti.

Tomáš Peška: Hodnotím ho vynikajícím výkonem. Nepadal, bojoval, běhal, střílel a snažil se. Oproti minulým zápasům opět zlepšení. Za mě nejlepší hráč zápasu.

Tomáš Morgenstern: Nevýrazný. Bez boje. U fotbalu se musí běhat a bojovat, tam to Tomášovi nešlo. Je ještě pořád zmatený při návratu a bránění.

Mathias Andrle: Dnes si splnil své směrem do obrany, ale co klademe na srdce každému obránci, že má útočit, tak se tam nehrnul. Mates při některých našich šancích zajišťuje jako poslední samostatný únik soupeře, ale to se netýká útočných akcí z obrany směrem do útoku. Tady ta lajna musí být najetá.

Kristijan Bartula: Lítá tam a zpět, snažil se. Jen trocha klidu v přihrávkách a hlavně u střel. Ale tento zápas olítal a snažil se. Dobrý výkon.

Roman Ngo: Bez chuti bránit. Směrem dozadu nevěděl vůbec koho pokrýt. Je u nás krátce, až to pochopí, tak na balónu je šikovný a naučí se to. Ale tento zápas mu prostě nevyšel.

Pro všechny, nechci, aby někdo házel flintu do žita. Některý zápas se povede a některý ne. Nám se nepovedla celá polovina zápasu (opět)! Díky tomu vypadá výsledek, tak jak vypadá. Je to veliká škoda. V tomto utkání jsme vzali hráčů hodně. Příští zápas vezmeme zase někoho jiného, ale základ necháme stejný. Na páteční zápas bude změna taktiky a i rozmístění postů hráčů. Dost bylo zkoušení. Ve čtrtek si s klukama promluvím a pojedeme dál. Chci, aby dobře bránili, ale i se jako parta zastupovali, ne že někdo říká druhému (to je tvůj hráč, tobě utekl), takhle to nepůjde. Budete za sebe zaskakovat a jak jsem již psal, potřebujeme chuť od všech hrát a chuť dávat branky. Klukům věřím. Přijdou i zimní turnaje a tréninky, kde si vše natrénujeme a určitě bych chtěl do druhé poloviny soutěže přenést zlepšené výkony. S trenérem nám opravdu nevadí prohry, ale jak ty prohry vypadají. Když bude super výkon a bude prohra, určitě tam bude pochvala, ale musíme odstranit prospané půlky zápasů.