Jdi na obsah Jdi na menu
 


MPŘ a SPŘ 2

logo_fotbalchodov

 

Dobrý den, chtěl jsem napsat hlásnou troubu SPŘ z utkání, které se konalo dne 22.9.2018 na našem hřišti proti týmu z Hrdlořez, ale žádné fotografie od Vás rodičů dodány nejsou. Tudíž hlásná trouba zní JM Chodov - Spartak Hrdlořezy 4:10. Toť ode mě postřehy z utkání. 

 

Dále tu máme hlásnou troubu ze zápasu, který se konal tento víkend a to dne 28.9.2018 na hřišti FC Háje. Tady se možná trochu rozepíšu. Všichni věděli, že toto utkání se hraje tohoto dne a rozpis utkání byl zaslán všem cca před měsícem a nikdo se neomluvil. Po nominační zprávě přišla vlna omluvenek, že děti na zápas nebudou, že jsou pryč (někteří nemocní - omluva jasná). To my ale bohužel nemůžeme vědět a v tento termín se již ani nedá zápas přeložit. S trenérem jsme do poslední chvíle řešili, jestli to alespoň trochu dáme dohromady. Tudíž tito borci zasluhují obrovskou pochvalu, že na zápas přijeli a odehráli.

Byli to

Kryštof Nejedlý,

Mikuláš Bugár,

Mathias Andrle,

Šimon Pőll,

Jakub  Šmejkal a

Kristijan Bartula (ano vidíte správně nikdo na střídání).

Dále jsme řešili, že tyto týmy nastupují většinou ve dvou pěticích a tito borci to odmakají a můžou se protáčet. My v tuto chvíli vůbec a kluky čekal zápas přes hodinu. Bylo mně jich strašně líto, že si to musí vyžrat. Tak jsme s trenérem Jardou Červenkou přemýšleli co proto udělat. Nakonec jsme donominovali Dominika Trachtu (výborný brankář MPŘ) a Jiříka Markytána (nyní nejlepšího hráče MPŘ). To vše v dobré vůli, jelikož Dominik se při chytání tolik neunaví a Jiřík naběhne třeba na minutu, ať si někdo z té pětice odpočine. 

 

Nečekali jsme, že některým funkcionářům JM Chodov bude vadit to, že by měl Jiřík nastoupit za starší přípravku. Při čtvrtečním tréninku probíhala u jednoho stolu diskuse o tom, že by měl za starší přípravku nastoupit i Jiřík, a že příště může klidně nastoupit za starší žáky a že si myslím, že všechno zvládne. Bohužel tato diskuse probíhala v době mé nepřítomnosti. Je smutné, že nejsou schopni to říci přímo mě do očí. Přítelkyně, která seděla u toho samého stolu, nebyla jediná, která tuto konverzaci zaslechla. Od jiných rodičů se mi donesla informace, že na mě nenechali nit suchou. Něco v tom smyslu, že Jiříka upřednostňuji nebo protěžuji. Když jsem přijel v pátek před zápasem domu, domluvili jsme se s trenérem Jardou, že Jiřík tedy za SPŘ nenastoupí, a že jim pomůže jen Domísek, jelikož se v brance neunaví a snad nezraní. Toto je vše, co bych chtěl k tomuto říci. Příště bych byl rád, kdyby se cokoli někomu nelíbilo (ať už rodičům, či funkcionářům), aby to řešil přímo se mnou, nebo s trenérem Jardou. 

 

P.S.: (pro funkcionáře, kterým se nelíbilo, že by měl Jiřík nastoupit za SPŘ) - pokud si dobře vzpomínám, tak nikomu následně za celý víkend  nevadilo, že za mladší žáky hrál někdo ze starší přípravky,  kluci z mladší přípravky odjeli hrát zápas za starší žáky a za mladší dorost hrál taktéž borec mladší.  

 

Také trocha k zápasu. Domísek začal v brance, a to velice nádherným a kvalitním výkonem, ničeho se nebál a jak říkám strašně pomohl. Ani jedna branka nešla na jeho vrub. Dále velká pochvala zaslouží hlavní trojici z obrany a to Kikoš, který už vyčerpáním zakopával a v druhé půlce zápasu mlel z posledního, Mates, který tam vydržel celý zápas a šel ze hřiště notně schvácen a Miky, který kdyby s námi trenéry nediskutoval a nevyvracel nám naše rady, tak měl taktéž stoprocentní výkon (taky nestřídal). Toť k obraně. Výjimečný výkon a výdrž pánové (s trenérem Jardou tleskáme). Dále můžu pokračovat, Kristijánek běhal po hřišti, kdy se začíná velice zlepšovat v té dovednosti a to je, že už začíná přihrávat a dávat balón od nohy. Ale jak se moc snažil, tak chodil do soubojů velice neohroženě a nastalo to, co jsme třeba mysleli, že se taky někdo může zranit a Kristijánek musel ze hřiště, jelikož si zvrknul nohu. V tu chvíli již bez střídání a nebýt Domíska, který dorazil, tak naši hráli v pěti proti šesti klukům soupeře v poli a další pětici čekající na střídání za čarou. Naštěstí se dal Kristi do pořádku a mohl zápas bravurně dohrát. Paráda a taktéž děkuji. Jakub, ten odehrál velmi, ale velmi kvalitní výkon na to, že na Chodově je asi cca měsíc. Dal si branky, bojoval, střílel, nic nevynechal. Občas ztrácí orientaci, koho hlídat, ale parádní výkon. Nominace do dalšího zápasu přijde. Posledním statečným byl Šíša, u něj samozřejmě víme, že nemá takovou fyzickou kondici, a že celý zápas prostě nedá. Ale vůbec to nebylo znát, taktéž bojoval, rval se o balóny, jen prostě nejde do soupeře na krev, aby mu ten míč sebral. U něj taktéž nemám co vytknout. A když už jsem viděl, že chudák lapá dech a nemůže říct ani „střídám“, tak jsme rychle točili, koho šlo a zůstali ti, co mohli.

Kluci, moc Vám děkuji, že jste ten zápas odehráli a můžu Vám všem říct, že to byl zápas vítězný. Jelikož dokud jste mohli, tak jste i zápas nádherně otočili z 1:0 na 1:3 pro nás. Že po cca 27 minutách, kdy makáte na krev a nemůžete, dá soupeř tři slepené branky a půlku utkání prohráváme jen, ano jen 4:3, to klobouček dolů. Nakonec se prohrálo jen 3:9, kdy i přesto, že jste nemohli, bylo pár vyložených šancí, které jsme neproměnili. Za zápas veliká pochvala!! Všem hráčům a panu Andrlemu za to, že celý zápas zdokumentoval fotografiemi. Penalty se nekonaly, jelikož jsme měli strašně rychlý přesun na naše hřiště, kde hrála MPŘ a Domísek jel chytat druhý z jeho strany povedený zápas. 

 

S pozdravem Markytán Jiří

 

Fotky:  https://photos.app.goo.gl/aFTgHVyevMmpbzJq8
 

Body v zápasech branky/asistence:

Dominik Trachta                    0+0          

Mathias Andrle                      0+1

Mikuláš Bugár                        0+1

Šimon Pőll                              0+1

Kryštof Nejedlý                     1+1

Jakub  Šmejkal                       2+0

Kristijan Bartula                     0+2

 

Body v odehrané sezóně:

Šimon Pőll                              4+2 (6)
Kryštof Nejedlý                    
2+4 (6)
Adam Racl                            
4+1 (5)
Martin Krejčí                          2+3 (5)

Kristijan Bartula                     2+3 (5)

Mathias Andrle                      0+3 (3)

Mikuláš Bugár                       0+3 (3)

Jakub Šmejkal                        3+0 (3)
David Racl                             2+0 (2)

Tomáš Peška                          0+2 (2)

Tomáš Morgenstern               0+0 (0)

 

Penalty       zápasy/branky:

David Racl                             2/2

Adam Racl                                         2/2

Mathias Andrle                      2/2

Kryštof Nejedlý                    2/2

Mikuláš Bugár                        2/1
Tomáš Peška                         
2/1
Šimon Pőll                             2/1

Tomáš Morgenstern               1/1

Kristijan Bartula                     1/0

Jakub  Šmejkal                       1/0

Martin Krejčí                         2/0

 

Chodov- Hostivař 28.9.2018 16:30

 

K dnešnímu utkání na naše hřiště dorazilo mužstvo z nedaleké Hostivaře. Po rychlém přesunu ze zápasu starší přípravky jsme si řekli něco k utkání, jak chceme hrát.

 

Zápas pojmu tentokrát komplexně bez vypisování jednotlivých gólů. Ze začátku utkání byl na hřišti pouze jeden tým, který se snažil o fotbal, a to byl bohužel soupeř. My jsme nezvládali základní dvě věci, a to jsou „máme balón a utočíme“ a „nemáme balón a každý brání svého hráče“. Tudíž jsme naštěstí díky skvěle chytajícímu Dominikovi prohrávali po 1. čtvrtině pouze 1:3. O přestávce si to vše řekneme, jak správně hrát a ono to zase nejde; během 20 vteřin přihrajeme soupeři přímo na střed a jsou tu další lehké branky soupeře. Jediné, co nás drželo nad děsivým rozdílem ve skóre, byly přímé kopy Jiříka a zásahy Dominika v brance. Jak čas ubíhal, soupeř se prosazoval stále a my občas také. Konečné skóre tohoto zápasu bylo 8:17. 

 

K hodnocení hráčů:

 

Dominik Trachta: prostě skvělý a jistota.

Jiří Markytán: dnes chtěl oběhat vše, ale to nejde a vpředu chyběl klid a přehled.

Filip Grečl: na tento zápas se nevyspal asi nejlépe, přeskakování balónu a hlavně rozehra zezadu do středu jeho výkon velmi brzdila.

Filip Oldach: bojovník do obrany, ale již jsem ho viděl odehrát lepší utkání i směrem do útoku.

Šimon Kocourek: dnes odehrál druhé utkání a bojovnost skvělá, jen dopilujeme, kde stát při tom když nemáme balón.

Alice Kaderová: tentokrát ji také toto utkání bez balónu moc nevycházelo a pouštěla své hráče do útoku. Ale s balónem vepředu si již ví rady a také skórovala. 

Tomáš Markytán: v dnešním slabším výkonu týmu byl jeden z těch lepších hráčů, kdy si pokrýval svého hráče.

Filip Morgernstern: v dnešním slabším výkonu týmu byla naše motorová myška tím lepším. 

Marvin Salvet: dnes se na hřišti rozkoukával se staršími a ostřílenějšími borci a ještě bylo vidět, že jeho čas teprve přijde.

 

S pozdravem Jaroslav Červenka

 

Body v dnešním zápase:

Dominik Trachta                    0+3

Jiří Markytán                          4+1

Alice Kaderová                      1+1

Filip Grečl                              0+3

Filip Oldach                          1+1

Filip Morgerstern                   0+3

Tomáš Markytán                    0+3

Šimon Kocourek                    2+1

Marvin Salvet                         0+0

 

Body celkem v odehraných zápasech:

Jiří Markytán                          22+20 (42)

Fíla Grečl                               10+13 (23)

Dominik Trachta                    0+16    (16)

Lukáš Urban                          5+10    (15)

 Tomík Markytán                   3+12    (15)

Alice Kaderová                      5+9      (14)

Šimon Kocourek                    7+ 6     (13)

Filípek Morgenstern               1+12    (13)

 Filip Oldach                          1+5      (6)

Nikola Trachtová                   0+0

Kubík Soják                           0+0

Ondra Platil                            0+0

Marvin Salvet                         0+0

 

Penalty      zápasy/branky:

Jiří Markytán                          3/3

Filip Grečl                              3/3

Šimon Kocourek                    1/1

Kubík Soják                           1/1

Ondra Platil                            1/1

Filip Oldach                          1/1

Lukáš Urban                          3/2

Alice Kaderová                      3/2

Tomík Markytán                    3/2

Filípek Morgenstern               2/1

Dominik Trachta                    3/1

Nikola Trachtová                   1/0

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář